Θέμα: tasos2 progress

Σελίδα 1 από 31 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 453
  1. 11-07-11 22:10 #1
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή tasos2 progress
    Ειπα να ανοιξω και εγω ενα log.
    Θα γραφω μονο προπονησεις οχι διατροφη

    Σημερα:

    Ωμοι:
    - Oπισθολαιμιες πιεσεις με μπαρα: rest and pause 60 κιλα Χ 20 ρεπς (20'' διαλλειμα σε καθε ρεπ + αρκετα αργη αρνητικη)
    - Εκτασεις σκυφτος για πισω δελτοειδεις: 21 κιλα ανα χερι Χ 10 ρεπς
    24 κιλα ανα χερι Χ 10 ρεπς
    -Πλαγιες εκτασεις με αλτηρες: 15 κιλα ανα χερι Χ 9
    17 κιλα ανα χερι Χ 7
    19 κιλα ανα χερι επι 5 + drop set με 11 κιλα ανα χερι Χ 4ρεπς
    -εμπροσθιες εκτασεις: 11 κιλα ανα χερι Χ 10 ρεπς
    13,5 κιλα ανα χερι Χ 10 ρεπς (οι 2 τελευταιες με λιγη παυση)
    -πλαγιες εκτασεις στην τροχαλια με ενα χερι τη φορα: drop set (25 κιλα Χ 4 ρεπς + 20 κιλα Χ 4 ρεπς + 15 κιλα επι 4 ρεπς +10 κιλα Χ 5 ρεπς)

    Τραπεζοειδεις: Αρσεις τραπεζοειδων: 3 σετ 40 κιλα ανα χερι Χ 10 ρεπς + 1 σετ 29 κιλα ανα χερι Χ 14 ρεπς


    Τετρακεφαλοι: -Σκουατ με μπαρα ελευθερο (βαθυ καθισμα με σχετικα αργη αρνητικη): Προθερμανση(20 κιλα Χ 8 ρεπς, 40 κιλα επι 5 ρεπς, 50 κιλα Χ 3 ρεπς, 60 κιλα Χ1 ρεπ, 65 κιλα επι 1 ρεπ)
    75 κιλα Χ 6 ρεπς (η εκτη με λιγη βοηθεια απο τον σποτερ)

    - leg press: 130 κιλα Χ 6 ρεπς (Στις 2 τελευταιες λιγη βοηθεια με τα χερια μου)
    -Καθισματα με αλτηρες (εμφαση στο βαθος): 31 κιλα ανα χερι Χ 6 ρεπς
    31 κιλα ανα χερι Χ 5 ρεπς
    31 κιλα ανα χερι Χ 5 ρεπς
    24 κιλα ανα χερι Χ 10 ρεπς

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-07-11 22:14 #2
    Προεπιλογή
    Moυ εκανε εντυπωση που

    1) Εκανες πολυ λιγοτερα κιλα στις προτασεις αλτηρων παρα στις πλαγιες εκτασεις
    2)Που εβαλες πρωτα ωμους και μετα ποδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-07-11 22:20 #3
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Moυ εκανε εντυπωση που

    1) Εκανες πολυ λιγοτερα κιλα στις προτασεις αλτηρων παρα στις πλαγιες εκτασεις
    2)Που εβαλες πρωτα ωμους και μετα ποδια
    1) Στις πλαγιες νιωθω οτι ειμαι πολυ πιο δυνατος γιατι κανω με 19ρια και διατηρω αψογη τεχνικη. Στις προτασεις μια φορα εβαλα 17ρια αλλα εδινα ωθηση και με το σωμα μου αλλιως δεν μπορουσα
    2) Οταν τελειωνω απ τα ποδια δεν μπορω να παρω τα ποδια μου δεν εχω ενεργεια για κατι αλλο. Οταν τελειωνω με τους ωμους εχω αρκετη ενεργεια να κανω και αλλα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-07-11 22:21 #4
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    2)Που εβαλες πρωτα ωμους και μετα ποδια[/QUOTE]

    Αν θέλει κάποιος να τα κάνει μαζί, είναι καλύτερο να κάνει πρώτα ώμους γιατί μετά δεν θα αναγκάζεται η καρδιά να σπρώχνει πολύ αίμα προς τα πάνω.

    Τάσο,δεν είναι λίγο παράλογο που κάνεις περισσότερο κιλά εκτάσεις σκυφτός από εκτάσεις όρθιος? Μάλλον βάζεις στις εκτάσεις σκυφτός και αρκετά από τραπεζοειδή και λοιπούς μύες πλάτης.Το αναφέρω επειδή από ότι καταλαβαίνω σε άλλα posts σου σε ενδιαφέρει η απομόνωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-07-11 22:22 #5
    Προεπιλογή
    καλη αρχη!

    για πες πως κανεις οπισθολαιμιες.. ορθιος/καθιστος, ελευθερο/σμιθ, πληρης κινηση/μισες κλπ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-07-11 22:28 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Στις πλαγιες νιωθω οτι ειμαι πολυ πιο δυνατος γιατι κανω με 19ρια και διατηρω αψογη τεχνικη. Στις προτασεις μια φορα εβαλα 17ρια αλλα εδινα ωθηση και με το σωμα μου αλλιως δεν μπορουσα
    2) Οταν τελειωνω απ τα ποδια δεν μπορω να παρω τα ποδια μου δεν εχω ενεργεια για κατι αλλο. Οταν τελειωνω με τους ωμους εχω αρκετη ενεργεια να κανω και αλλα
    1) ΣΩΣΤΟΣ, ναι εχεις δικιο!
    2)Εγω παντα παω απο το μεγαλυτερο σωματικο μερος προς το μικροτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-07-11 22:29 #7
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2)Που εβαλες πρωτα ωμους και μετα ποδια

    Αν θέλει κάποιος να τα κάνει μαζί, είναι καλύτερο να κάνει πρώτα ώμους γιατί μετά δεν θα αναγκάζεται η καρδιά να σπρώχνει πολύ αίμα προς τα πάνω.

    Τάσο,δεν είναι λίγο παράλογο που κάνεις περισσότερο κιλά εκτάσεις σκυφτός από εκτάσεις όρθιος? Μάλλον βάζεις στις εκτάσεις σκυφτός και αρκετά από τραπεζοειδή και λοιπούς μύες πλάτης.Το αναφέρω επειδή από ότι καταλαβαίνω σε άλλα posts σου σε ενδιαφέρει η απομόνωση.
    Πλατη σιγουρα χρησιμοποιω λιγο. Παντως το μεγαλυτερο μερος το κανουν οι δελτοειδεις γιατι με μονο 2 σετ που κανω πρηζονται παρα πολυ. Ειδα παντως οτι και λιγοτερα κιλα να βαλω παλι χρησιμοποιω αθελα μου πλατη, μαλλον δεν εχω μαθει πως να απομονωνω αυτο το σημειο ακομα. Γι αυτο δε βλεπω το λογο να μειωσω τα κιλα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasos2 : 11-07-11 στις 22:32

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-07-11 22:31 #8
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη αρχη!

    για πες πως κανεις οπισθολαιμιες.. ορθιος/καθιστος, ελευθερο/σμιθ, πληρης κινηση/μισες κλπ...
    Σ ευχαριστω
    Οπισθολαιμιες κανω ελευερο καθιστος σε ισιο παγκο χωρις να εχω στηριγμα πισω. Σχεδον πληρη κινηση, ακουμπαει στο λαιμο και πηγαινει μεχρι πανω αλλα πριν κλειδωσουν τα χερια

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-07-11 22:32 #9
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πλατη σιγουρα χρησιμοποιω λιγο. Παντως το μεγαλυτερο μερος το κανουν οι δελτοειδεις γιατι με μονο 2 σετ που κανω πρηζονται παρα πολυ. Ειδα παντως οτι και λιγοτερα κιλα να βαλω παλι χρησιμοποιω αθελα μου πλατη, μαλλον δεν εχω μαθει πως να απομονωνω αυτο το σημειο ακομα. Γι αυτο δε βλεπω το λογο να μειωσω τα κιλα
    Α το είχα και εγώ αυτό για κάποιο διάστημα αυτό. Θέμα συνήθειας μάλλον είναι. Πάντως να απομονώσεις 100% τον οπίσθιο δελτοειδή δεν γίνεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-07-11 22:33 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ ευχαριστω
    Οπισθολαιμιες κανω ελευερο καθιστος σε ισιο παγκο χωρις να εχω στηριγμα πισω. Σχεδον πληρη κινηση, ακουμπαει στο λαιμο και πηγαινει μεχρι πανω αλλα πριν κλειδωσουν τα χερια

    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-07-11 22:34 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2)Που εβαλες πρωτα ωμους και μετα ποδια
    Αν θέλει κάποιος να τα κάνει μαζί, είναι καλύτερο να κάνει πρώτα ώμους γιατί μετά δεν θα αναγκάζεται η καρδιά να σπρώχνει πολύ αίμα προς τα πάνω.

    Τάσο,δεν είναι λίγο παράλογο που κάνεις περισσότερο κιλά εκτάσεις σκυφτός από εκτάσεις όρθιος? Μάλλον βάζεις στις εκτάσεις σκυφτός και αρκετά από τραπεζοειδή και λοιπούς μύες πλάτης.Το αναφέρω επειδή από ότι καταλαβαίνω σε άλλα posts σου σε ενδιαφέρει η απομόνωση.[/QUOTE]

    Αληθευει αυτο? Εγω ποτε δεν ειχα προβλημα οταν το εκανα απλα οταν εκανα στρατιωτικες πιεσεις, με πονουσαν λιγο τα ποδια αλλα μετα περασε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-07-11 22:36 #12
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αληθευει αυτο? Εγω ποτε δεν ειχα προβλημα οταν το εκανα απλα οταν εκανα στρατιωτικες πιεσεις, με πονουσαν λιγο τα ποδια αλλα μετα περασε.
    Εγω απορω πως μπορεις και κανεις ωμους μετα τα ποδια. Εγω αισθανομαι τελειωμενος. Και απο οτι θυμαμαι εσυ κανεις και μοιριαιους δικεφαλους αρα θα εισαι χειροτερα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-07-11 22:40 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απορω πως μπορεις και κανεις ωμους μετα τα ποδια. Εγω αισθανομαι τελειωμενος. Και απο οτι θυμαμαι εσυ κανεις και μοιριαιους δικεφαλους αρα θα εισαι χειροτερα
    Εκανα...

    Ναι, τελειωμενος εισαι αλλα κανεις και λιγο διαλειμμα. Και ενταξει, μπορεις να κανεις και λιγο ωμους. Το παλουκι θα ηταν ποδια-στηθος-πλατη-ωμοι. Λιγο υπερβολη που το εγραψα αλλα εγω αυτο δεν το βγαζω και απο κουραση αλλα θα το βγαλω και λαθος... Αυτο εννοω. Αλλα ναι, δεν υπαρχει γενικα προβλημα, πολλες φορες εχω κανει και γω ποδια στο τελος. Τελειωτκο χτυπημα που λενε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-07-11 22:44 #14
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αληθευει αυτο? Εγω ποτε δεν ειχα προβλημα οταν το εκανα απλα οταν εκανα στρατιωτικες πιεσεις, με πονουσαν λιγο τα ποδια αλλα μετα περασε.
    Εντάξει το γεγονός ότι πιέζεται περισσότερο η καρδιά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα πάθεις και καρδιακό επεισόδιο. Μπορεί να μην παρατηρήσεις και ποτέ τόποτα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απορω πως μπορεις και κανεις ωμους μετα τα ποδια. Εγω αισθανομαι τελειωμενος. Και απο οτι θυμαμαι εσυ κανεις και μοιριαιους δικεφαλους αρα θα εισαι χειροτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-07-11 22:46 #15
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα...

    Ναι, τελειωμενος εισαι αλλα κανεις και λιγο διαλειμμα. Και ενταξει, μπορεις να κανεις και λιγο ωμους. Το παλουκι θα ηταν ποδια-στηθος-πλατη-ωμοι. Λιγο υπερβολη που το εγραψα αλλα εγω αυτο δεν το βγαζω και απο κουραση αλλα θα το βγαλω και λαθος... Αυτο εννοω. Αλλα ναι, δεν υπαρχει γενικα προβλημα, πολλες φορες εχω κανει και γω ποδια στο τελος. Τελειωτκο χτυπημα που λενε
    Νταξει κι εγω παλια εκανα ολες τις μυικες μαζι σε μια μερα με τον ιδιο ογκο προπονησης αλλα η δυναμη μου ηταν πολυ πεσμενη. Δηλαδη μπορει να εκανα 10 σετ στο στηθος (μετα απο αλλες μυικες) αλλα ηταν πολυ πιο κατω σε κιλα-επαναληψεις απο αυτα που μπορουσα.
    Εσυ ωμους κανεις τα ιδια οταν τους κανεις μετα τα ποδια σε σχεση με οταν τους κανεις στην αρχη?

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 31 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία