Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 01-08-11 19:05 #1
    Προεπιλογή φακοί επαφής σε πολεμικές τέχνες.
    Ρε παίδες για δώστε τα φώτα σας.

    Μου ανέβηκε η μυώπία πριν κανα 6μηνο και πλέον δεν κάνω χωρίς φακούς και γυαλία. Και θέλω να αρχίσω κάποια πολεμική τέχνη. 'Η muay thai ή mma ή bjj. Μπορώ ή θα έχω προβλήματα με τους φακούς;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-08-11 19:15 #2

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    749
    Προεπιλογή
    κανενα προβλημα φιλε!
    Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-08-11 19:24 #3
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stam The Showman Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανενα προβλημα φιλε!


    εκτος αν δεν φορουσες ποτε στη ζωη σου..στην αρχη λιγο θα ζοριστεις ως προς την συνηθεια!γενικα κανενα προβλημα..ισα ισα θα βοηθηθεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-08-11 19:33 #4
    Προεπιλογή
    Άμα δεχθείς κάποιο χτύπημα στο μάτι δεν παίζει πρόβλημα? Αν σκιστεί ο φακός ?
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-08-11 21:43 #5
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα δεχθείς κάποιο χτύπημα στο μάτι δεν παίζει πρόβλημα? Αν σκιστεί ο φακός ?
    Πρέπει να είσαι πολύ ντουγάνι για να σου σκιστεί... (Μου χει γίνει επειδή στέγνωσε που έκανα μπάνιο και πήγα να τον βγάλω αμέσως μετά)
    Γενικά, δύσκολα να γίνει κάτι τέτοιο.
    In the object,
    Μην φοβάσαι φίλε κανένα πρόβλημα, μπορείς να τους φοράς άφοβα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-08-11 21:55 #6

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    749
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να είσαι πολύ ντουγάνι για να σου σκιστεί... (Μου χει γίνει επειδή στέγνωσε που έκανα μπάνιο και πήγα να τον βγάλω αμέσως μετά)
    Γενικά, δύσκολα να γίνει κάτι τέτοιο.
    In the object,
    Μην φοβάσαι φίλε κανένα πρόβλημα, μπορείς να τους φοράς άφοβα.

    +1
    Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-08-11 22:31 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να είσαι πολύ ντουγάνι για να σου σκιστεί... (Μου χει γίνει επειδή στέγνωσε που έκανα μπάνιο και πήγα να τον βγάλω αμέσως μετά)
    Γενικά, δύσκολα να γίνει κάτι τέτοιο.
    In the object,
    Μην φοβάσαι φίλε κανένα πρόβλημα, μπορείς να τους φοράς άφοβα.

    Δεν αναφέρομαι στην περίπτωση να σου σκιστεί όταν πας να το φορέσεις.

    Φοράω φακούς επαφής 6 χρόνια πάνω κάτω και μου έχει συμβεί 1-2 φορές.

    Θυμάμαι όμως ένα περιστατικό πριν αρκετά χρόνια οπου αρπάχτηκαν 2 παιδιά και αυτός που φόραγε φακούς επαφής έπαθε ζημιά στο μάτι απο μπουνιά.Δεν ήμουν παρών αλλά άκουσα τα χειρότερα για το μάτι του,μάλλον κάποια μόλυνση έπαθε ή κάτι άλλο.

    Κάνει κανένας box ή κανένα άλλο τέτοιου είδους άθλημα φορώντας φακούς επαφής ?
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-08-11 22:41 #8
    Προεπιλογή
    δυο χρονια κανω κικ μποξ κανονικα με φακους, δυο φορες μου βγηκε και αυτες απο γροθια.. δεν παιζει κανενα θεμα για μολυνση, απλα εχε το κουτακι που τους βαζεις με λιγο υγρο μεσα, ωστε αν σου βγει λιγο να πας τουαλετα να τον καθαρισεις και να τον ξαναβαλεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-08-11 11:03 #9
    Προεπιλογή
    οκ παιδες.. οπότε κομπλέ. Απλά θα έχω το κουτάκι τους και το υγρό να τους καθαρίσω άμα γίνει κάτι. Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-08-11 12:08 #10
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    μπορει να σε ενοχλει οταν ιδρωνεις... γιατι ενας φιλος μου εκανε kick box και φορουσε φακους τον ενοχλουσαν επειδη οταν ιδρωνε εμπενε στο ματι του και τον ετσουζε.. μετα πηγε εκανε επεμβαση με lazer και ηταν κομπλε
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-08-11 12:17 #11
    Προεπιλογή
    Αυτό που λέτε με τη μόλυνση είναι συνδιασμός πολλών πραγμάτων, όχι μονο μπουνιάς. Μια χαρά άνετα θα είσαι, εδώ άτομα κάνουν πρωταθλητισμό και φορανε π.χ. βλέπε Κοβασεβιτς , χαρακτηριστικα σε καποιο παιχνιδι ειχε φαει και αγκωνια και διπλωσε ο φακος και βγηκε εξω δυο λεπτα να του βαλει καινουριο ο γυμναστης. Τωρα το ποσο θα σε ενοχλει εχει να κανει με το ατομο. Εγω φοραω 4 χρονια περιπου και τα ματια μου απο φακο δεν με εχουν τσουξει, αλλος φιλος μου μια φορα το διμηνο θα κοκκινισει το ματι του και θα χρειαστει κολλυριο και οφα για κανα τριημερο, σημασια εχει να προσεχεις απλα τους κανονες υγιεινης, αλλιως θα εισαι κομπλε.
    First comes smiles. Then comes lies. Last is gunfire.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-07-12 15:27 #12
    Το avatar του χρήστη kykodude83

    Εγγραφή
    19-02-2011
    Περ.
    Αθήνα,Ελλάδ
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Δοκομασμένο φιλε μου..ουτε σε προπονηση ουτε σε αγωνα ειχα προβλημα.. Μπορει απο χτυπημα να διπλωσει μεσα στο ματι ή και να βγει.. Μου εχει τυχει και συνεχισα αγωνα κανονικα,αλλοι παλι σταματανε για να το φιξαρουν το θεμα..απλα εμενα δε μου αρεσει να χαλαω το μομεντουμ..
    I'm just a crazy dude!!
    Απάντηση με παράθεση