Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 256 έως 261 από 261
  1. 17-11-12 18:10 #256
    Προεπιλογή
    Παιδιά μιας και μιλάμε για βιταμίνη C, βασικά εγώ δεν πέρνω έξτρα, μόνο απτη πολυβιταμίνη ότι πάρω που είναι ελάχιστη 60mg, να ρωτήσω έχω ένα κουτάκι βιταμίνη C πριν λίγες μέρες το άνοιξα και έχει λήξει εδώ και 2 μήνες, μου το χανε δώσει δώρο με κάτι πολυβιταμίνες και τοχα ξεχάσει.. Να το πετάξω ή να κάνω καμιά δοκιμή μην πάει άχρηστο? Συγκεκριμένα είναι το "tested essentials tested vitamin c" των 1000MG..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-11-12 18:14 #257
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feygatos... Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μιας και μιλάμε για βιταμίνη C, βασικά εγώ δεν πέρνω έξτρα, μόνο απτη πολυβιταμίνη ότι πάρω που είναι ελάχιστη 60mg, να ρωτήσω έχω ένα κουτάκι βιταμίνη C πριν λίγες μέρες το άνοιξα και έχει λήξει εδώ και 2 μήνες, μου το χανε δώσει δώρο με κάτι πολυβιταμίνες και τοχα ξεχάσει.. Να το πετάξω ή να κάνω καμιά δοκιμή μην πάει άχρηστο? Συγκεκριμένα είναι το "tested essentials tested vitamin c" των 1000MG..
    Εγώ θα το πετούσα... και όχι μόνο λόγω του ότι έχει λήξει.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-11-12 18:27 #258
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα το πετούσα... και όχι μόνο λόγω του ότι έχει λήξει.

    :/ Γιατί υπάρχει κιάλλος λόγος?? Για πες να μαθαίνουμε.. Ή μήπως εννοείς οτί δεν πολυχρειάζεται, γιατί σκέφτομαι να πάρω με την επόμενη παραγγελία μου, δεν έχω πάρει ποτέ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-11-12 18:39 #259
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feygatos... Εμφάνιση μηνυμάτων
    :/ Γιατί υπάρχει κιάλλος λόγος?? Για πες να μαθαίνουμε.. Ή μήπως εννοείς οτί δεν πολυχρειάζεται, γιατί σκέφτομαι να πάρω με την επόμενη παραγγελία μου, δεν έχω πάρει ποτέ.
    Όχι, η C φυσικά και χρειάζεται.

    Απλά, οι ταμπλέτες πέραν του ότι έχουν έναν Χ χρόνο ζωής, από κάποιο σημείο και μετά χάνουν την περιεκτικότητά τους. Αν λοιπόν, λέμε τώρα, το κουτί που έχεις κατασκευάστηκε το 2010, μέσα σε 2 χρόνια και βάλε, οπωσδήποτε θα υπάρχουν απώλειες.

    Anyway, φτηνή είναι η C, καλύτερα πάρε ένα νέο κουτί.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-11-12 20:03 #260
    Προεπιλογή
    Ναι δίκιο έχεις! Θα πάρω ένα καινούργιο.. Thanks!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-05-14 20:34 #261
    Προεπιλογή Μεταβολίτες βιτ. C
    Βρήκα τυχαία στο σπίτι μου ένα άδειο μπουκαλάκι από τη solgar το οποίο είχα αγοράσει κάποτε με βιτ. c.

    Επάνω γράφει Ester-C plus 500mg vit. C και διάφορα άλλα.

    Στο πίσω μέρος έχει ένα χαρτάκι με ελληνικά και κάπου στη μέση γράφει πως περιλαμβάνονται μεταβολίτες της βιτ. C ( L - θρεονικό οξύ, L - λυξονικό οξύ και L - ξυλονικό οξύ) οι οποίοι προάγουν την απορρόφηση της βιτ. C.

    Ξέρει κανείς τί ακριβώς είναι αυτά και εάν όντως χρειάζονται όταν επιλέγουμε συμπλήρωμα με βιτ. C; Τα τελευταία χρόνια δεν χρησιμοποιούσα το συγκεκριμένο αλλά από άλλες εταιρείες με οικονομικότερες τιμές, δεν θυμάμαι όμως να είχα δει κάπου για μεταβολίτες της C και ούτε τους είχα προσέξει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718