Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 76
  1. 27-08-11 03:56 #31
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oι αναγκες τεινουν να μεγαλωνουν ξερεις.. Το αν εφευρισκεις πλασματικες ειναι αλλο θεμα.
    Επισης προφανως θα εχω θεμα με τις αρθρωσεις, αλλιως γιατι να ρωταω, αλλα και παλι γιατι οχι; Δεν εχεις δικαιωμα να γνωριζεις;
    Τα συμπληρωματα γλυκοζαμινης/χονδροϊτινης με whisfull thinking δουλευουν κιαυτα (οχι οτι κανουν θαυματα);
    Επισης προφανως, δεν κανεις προπονηση δυναμης ε;
    Διακρινω μια εμπαθεια τοσο για συμπληρωματα, οσο και για προσωπα, που ειναι μαλιστα εγνωσμενης αξιας.
    Όχι δεν κάνω προπόνηση δύναμης, σηκώνω τα ροζ αλτηράκια.

    Ναι , έχω εμπάθεια για τα συμπληρώματα. Δεν έχει σημασία ότι κι εγώ παίρνω. Στο μυαλό σου μάλλον γίνεται για όλα τα προβλήματα να υπάρχει ένα συμπλήρωμα , και όποιος δεν την ενστερνίζεται αυτήν την άποψη είναι εμπαθής με τα συμπληρώματα. Οκ, είμαι εμπαθής το παραδέχομαι.
    Όσο για την εμπάθεια με τα πρόσωπα , έχει πλάκα αυτό που λες γιατί εγώ δεν βλέπω κανένα πρόσωπο στο άβαταρ του Ιsis. Ούτε σώμα. Αυτό το εγνωσμένης αξίας, είναι λίγο γελοίο για κάποιον που απλά αναφέρεται σε ανύπαρκτες έρευνες αλλά δεν με εκπλήσσει από την άλλη. Σκέψου να μην ήταν εγνωσμένης αξίας... Οπότε όποιος σου ταίσει καλύτερα την θετική προκατάληψη - πόλωση επιβεβαίωσης που έχεις με τα συμπληρώματα έχει και τις περισσότερες γνώσεις. Όποιος τολμήσει να διαφωνήσει μαζί με το ειδωλό σου (που δεν μπορεί να τεκμηριώσει τίποτα απ' ότι λέει) , είναι εμπαθής. Οπότε είμαι εμπαθής. Tip : Επειδή κάποιος στα ποστ του βάζει 10 επιστημονικούς όρους δεν σημαίνει ότι ξέρει τι του γίνεται.
    Δεν έχει σημασία αυτό , αν με θεωρείς εμπαθή, ή αν δεν σου αρέσουν τα ποστ μου επειδή δεν κάνω e-lifting ή επειδή δεν παίρνω για κάθε πράγμα που μου συμβαίνει ένα συμπλήρωμα τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μην διαβάζεις τα ποστ μου και πάρε ότι συμπληρώματα σου προτείνει ο αγαπημένος σου "ειδικός" ,και μην ρωτήσεις ποτέ για τεκμηρίωση για να είσαι καλό πρόβατο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-08-11 05:52 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    ας μεινουμε on topic.... και αν γινετε να αφησουμε εκτος τις εμπαθειες περι συμπληρωματων και προσωπων... αν θελετε να μιλησετε για αυτα τοτε σε οφφ τοπικ η' γενικες...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-08-11 10:58 #33
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αντρεα ο ανθρωπος σου εγραψε μια προταση περι εμπαθειας κ του ανελυσες ολο το ψυχολογικο του προφιλ.
    ανετα θα μπορουσε να σου απαντησει καπως ετσι ας πουμε..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια, ξέρεις για εμένα πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα! Απορώ πως έκανες την διάγνωση από το πληκτρολόγιο. Το ενδεχόμενο απλά να έχω διαφορετική άποψη από εσένα υπάρχει; Όχι , απλά είμαι ένα κάθαρμα εγωίσταρος που τολμώ και διαφωνώ μαζί σου.
    ειλικρινα δεν μπορω να την καταλαβω αυτη την λογικη..
    κ οσον αφορα το αλλο με τα σωματα,σιγα μην τις βγαλουμε να τις μετρησουμε κιολας..νταξ λιγο...μετρο δεν βλαπτει.
    η κουβεντα καλα πηγαινε,αλλα μετα αρχισατε να μου θυμιζετε κατι διαφωνιες που ειχαν τα παιδιακια στο δημοτικο κ παιζαν ξυλο τυπου"ο μπαμπας μου εχει καλυτερο αμαξι απο τον δικο σου.."
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-08-11 13:54 #34
    Προεπιλογή
    Συγχαρητήρια, ξέρεις για εμένα πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα! lol

    Πραγματικα, μιλας με αλλον ανθρωπο, οχι με μενα.

    Υγ. Το ατομο που αναφερομαι δεν ειναι ο isis, δεν τον ξερω στο ελαχιστο, αλλα ο αλλος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-08-11 13:38 #35
    Προεπιλογή
    Ξέρετε το νόημα της ζωής δεν είναι να αντιδικείς με κάποιον , μόνο για να αντιδικείς , ούτε τεστ επιβολής και δημοτικότητας νομίζω γίνεται μέσα στο φόρουμ.

    Κάποτε , κάποιος είχε πει , πως σε επεμβάσεις αισθητικής βάζανε ένζυμα πρωτεολυτικά , για να μειώσουν τη φλεγμονή από τις επεμβάσεις και να επιταχύνουν την επώλουση και την ανάρρωση των υποκειμένων και άρχισε να αναλύει τι είναι τα ένζυμα , τη φαρμακολογική τους χρησιμότητα και τη συμβολή στη θεραπεία η/και στην ανακούφιση των συμπτωμάτων σε κάποιες ασθένειες , από τη ρευματοειδή αρθρίτιδα μέχρι και τον αθλητισμό , κάτι που ακουγόταν κινέζικα τότε.

    Επειδή , όμως κάποιοι κακοπροαίρετοι πάλι θα αρχίσουν τα σχόλια , όποιος θέλει να αρχίσει να εμβαθύνει στο θέμα με τα ένζυμα , μπορεί να ρίξει μία ματιά στα παρακάτω και αν ενδιαφέρεται να αγοράσει τις μελέτες , τα βιβλία και ό,τι άλλο θέλει, μιας και δεν είναι δωρεάν , για να τα αναρτήσει κάποιος εξ ολοκλήρου:

    Συνημμένο Αρχείο 0

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-08-11 15:18 #36
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Οπότε παίρνουμε ένα paper για αισθητικές πλαστικές εγχειρήσεις και εξάγουμε συμπεράσματα για το γίνεται στα έντερα.Γιατί να μην το επεκτείνουμε και στον εγκέφαλο; Π.χ να κάνουμε μία μικρή τομή στο κρανίο και να ρίξουμε μερικά ένζυμα και να δούμε τι θα γίνει; Να κάνουμε brain cleansing! Η' στην καρδιά; Heart cleansing! Ένα paper από εγχειρήσεις αισθητικής μπορεί να είναι τόσο χρήσιμο τελικά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-08-11 15:40 #37
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    The effects of protease supplementation on skeletal muscle function and DOMS following downhill running.

    την ειχα στους σελιδοδεικτες,κ θυμομουν οτι καποιος μελος μου την ειχε στειλει σε πμ οταν μιλουσαμε για κατι σχετικο..αλλα δεν ειμουν σιγουρος οποτε εψαξα λιγο στα πμ,κ τελικα μου την ειχε στειλει ο χρηστης Nio.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-08-11 16:51 #38
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    The effects of protease supplementation on skeletal muscle function and DOMS following downhill running.

    την ειχα στους σελιδοδεικτες,κ θυμομουν οτι καποιος μελος μου την ειχε στειλει σε πμ οταν μιλουσαμε για κατι σχετικο..αλλα δεν ειμουν σιγουρος οποτε εψαξα λιγο στα πμ,κ τελικα μου την ειχε στειλει ο χρηστης Nio.

    Σίγουρα πιο σχετική από τις πλαστικές επεμβάσεις. Αλλά δεν θα με κάνει να αγοράσω ένζυμα. H μελέτη έγινε πριν 7 χρόνια και απ ' ότι φαίνεται κανείς δεν της έχει δώσει ιδιαίτερη σημασία για να ασχοληθεί περαιτέρω (δεν έχει γίνει follow up απ ' οτι βλέπω). Επίσης δεν μπορώ να δω τι χρηματόδοτηση έλαβε και από τι πηγή όπως και είναι γνωστό πως αν θες να δημοσιευτεί ένα paper τα ουδέτερα αποτελέσματα δεν είναι πολύ επιθυμητά. Και ας πούμε ότι αυτά τα ένζυμα παίζουν ρόλο στα DOMS , αν δει κανείς την βιβλιογραφία για το θέμα του DOMS (καθυστερημένος ασκησιογενής μυικός πόνος) θα διαπιστώσει ότι υπάρχει μία λίστα από συμπληρώματα και φάρμακα που υποτίθεται βοηθάνε αλλά αν σκάψει λίγο παραπάνω βλέπει πως η χρηματοδόητηση των ερευνών γίνεται από τις εταιρίες που τα παράγουν. Η καλύτερη προστασία από τα DOMS είναι η σχετική συνέπεια στην γυμναστική λόγω repeated bout effect. Που νομίζω ότι αν μιλάμε για στοιχειωδώς σοβαρούς αθλούμενους πρέπει να είναι δεδομένη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-08-11 19:04 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ανδρεα εγω στο θεμα των μελετων ξερω οτι μεχρι να βρεις κ να διασταυρωσεις αυτα που λες(τα πως κ γιατι πισω απο την μελετη),δεν μπορεις να την ακυρωνεις επειδη δεν σε βολευει(η ιδια η μελετη),αλλα την δεχεσαι σαν ενδειξη μεχρι οντως να πατησεις καπου για να την ακυρωσεις..
    αν μη τι αλλο ειναι μια ενδειξη οτι καπου,κατι κανουν που εχει σχεση με τον μυικο ιστο κ την αποκατασταση του,οπως κ κατι αλλες που υπαρχουν,και δειχνουν οτι οντως αυξανουν την βιοδιαθεσιμοτητα της whey..
    τι follow up να γινει,απο την στιγμη που τα ενζυμα ειναι κατι που κανεις δεν δινει σημασια μονο κ μονο επειδη δεν αποφερουν κερδος πουθενα στην βιομηχανεια του ββ λογο φτηνης παρασκευης/διαθεσης τους..δεν ακουγεται κ το πιο εντυπωσιακο συμπληρωμα για τον μεσο χαρντκορα ββ
    κ κατι αλλο,πανω στο ποστ σου..η κουβεντα δεν γινεται για το αν θα πειστεις εσυ να αγορασεις ενζυμα η οχι,αλλα για να βγαλουμε μια ακρη με δεδομενα κ οχι με θεωριες.

    το αθλημα αυτο βασιζεται μεταξυ αλλων σε κατι μελετες που εγιναν πριν καμια 10-20αρα χρονια,κ ακομα τις χρησιμοποιουμε σαν αναφορες..
    κ αν θες την γνωμη μου,το 70% απο αυτα που κανουμε στην κουζινα μας η στο γυμναστηριο δεν στηριζεται πουθενα κ σε καμια μελετη,παρα μονο στην εμπειρια κ στο trial and error..
    και στο θεμα των μακρος αυτο,αλλα κ σε θεματα προπονητικα,κ στα "πως κ τα γιατι" οσον αφορα το τι δουλευει κ το τι οχι..
    ζητησες κατι πιο επισημο κ σχετικο απο τις πλαστικες επεμβασεις αισθητικης κ στο εδωσα..κ παλι ομως το αγνοεις,χωρις να εχεις κατι το αναλογο να το αποριψεις.

    με το να ακυρωνουμε τα παντα χωρις ουσιαστικο λογο κατα πως μας βολευει μονο κ μονο για να στηριξουμε μια διαφωνεια δεν κανουμε κ τπτ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-08-11 00:48 #40
    Το avatar του χρήστη Nio

    Εγγραφή
    02-01-2011
    Περ.
    ADHD
    Μηνύματα
    241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    not sure αλλα με τη χρηση αυτων των συμπληρωματων δεν εχουμε αναστωλη παραγωγης ενζυμων απο το σωμα??? λογικα ειναι αναστρεψιμη...
    Influence of high-dose pancreatic enzyme treatment on pancreatic function in healthy volunteers. ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-08-11 01:58 #41
    Προεπιλογή
    Μεγαδοσεις ειναι αυτες! Οποτε φανταζομαι οτι με ενα cap την ημερα, δε θα εχω το παραμικρο προβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-08-11 10:48 #42
    Προεπιλογή
    Όποιος ενδιαφέρεται , ας διαβάσει προσεκτικά μία ολοκληρωμένη μελέτη που έγινε το 2008 σε 21 άνδρες ηλικίας από 19 έως 35 , οι οποίοι μάλιστα δεν ακολουθούσαν κάποια διατροφή πλούσια σε πρωτεΐνη ούτε ασχολούνταν με το bbing ούε είχαν κάποια άλλη δραστηριότητα που αφορούσε τη τόνωση του μυϊκού τους συστήματος , σχετικά με τη βιοδιαθεσιμότητα συμπληρώματος πρωτεΐνης , whey protein concetrate 85% σε συνδυασμό με ένα πεπτικό βοήθημα με πρωτεολυτική δραστηριότητα και τα θετικά αποτελέσματα στα επίπεδα αμινοξέων , στο ισοζύγιο του αζώτου , στη μείωση δείκτη φλεγμονής CRP κ.τ.λ.

    Όποιος θεωρεί ότι δεν έκαμναν σωστά τις μετρήσεις , ας πάρει ένα τηλέφωνο στο Πανεπιστήμιο που έγινε η συγκεκριμένη έρευνα , να τους επιπλήξει!


    protease1.pdf

    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-08-11 12:06 #43
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανδρεα εγω στο θεμα των μελετων ξερω οτι μεχρι να βρεις κ να διασταυρωσεις αυτα που λες(τα πως κ γιατι πισω απο την μελετη),δεν μπορεις να την ακυρωνεις επειδη δεν σε βολευει(η ιδια η μελετη),αλλα την δεχεσαι σαν ενδειξη μεχρι οντως να πατησεις καπου για να την ακυρωσεις..
    αν μη τι αλλο ειναι μια ενδειξη οτι καπου,κατι κανουν που εχει σχεση με τον μυικο ιστο κ την αποκατασταση του,οπως κ κατι αλλες που υπαρχουν,και δειχνουν οτι οντως αυξανουν την βιοδιαθεσιμοτητα της whey..
    τι follow up να γινει,απο την στιγμη που τα ενζυμα ειναι κατι που κανεις δεν δινει σημασια μονο κ μονο επειδη δεν αποφερουν κερδος πουθενα στην βιομηχανεια του ββ λογο φτηνης παρασκευης/διαθεσης τους..δεν ακουγεται κ το πιο εντυπωσιακο συμπληρωμα για τον μεσο χαρντκορα ββ
    κ κατι αλλο,πανω στο ποστ σου..η κουβεντα δεν γινεται για το αν θα πειστεις εσυ να αγορασεις ενζυμα η οχι,αλλα για να βγαλουμε μια ακρη με δεδομενα κ οχι με θεωριες.

    το αθλημα αυτο βασιζεται μεταξυ αλλων σε κατι μελετες που εγιναν πριν καμια 10-20αρα χρονια,κ ακομα τις χρησιμοποιουμε σαν αναφορες..
    κ αν θες την γνωμη μου,το 70% απο αυτα που κανουμε στην κουζινα μας η στο γυμναστηριο δεν στηριζεται πουθενα κ σε καμια μελετη,παρα μονο στην εμπειρια κ στο trial and error..
    και στο θεμα των μακρος αυτο,αλλα κ σε θεματα προπονητικα,κ στα "πως κ τα γιατι" οσον αφορα το τι δουλευει κ το τι οχι..
    ζητησες κατι πιο επισημο κ σχετικο απο τις πλαστικες επεμβασεις αισθητικης κ στο εδωσα..κ παλι ομως το αγνοεις,χωρις να εχεις κατι το αναλογο να το αποριψεις.

    με το να ακυρωνουμε τα παντα χωρις ουσιαστικο λογο κατα πως μας βολευει μονο κ μονο για να στηριξουμε μια διαφωνεια δεν κανουμε κ τπτ..
    Δεν την αγνοώ την έρευνα, καμία σχέση. Απλά δεν την θεωρώ αρκετή για να με πείσει να διαθέσω χρήματα ως καταναλωτής. Εάν είχες παραθέσει μία μετά-ανάλυση βιβλιογραφίας για τα ένζυμα , κάτι που να βασίζεται σε μεγάλο δείγμα δηλαδή και όχι σε 10 ζευγάρια ανθρώπων θα μπορούσα να βγάλω περισσότερα συμπεράσματα.

    Με άλλα λόγια αν στην πρώτη θετική έρευνα που προέκυπτε για κάποιο συμπλήρωμα διέθετα χρήματα , θα είχα χρεωκοπήσει. Εδώ βλέπεις αθλητές επιπέδου Ολυμπιακών Αγώνων και δεν παίρνουν πάνω από 3-4 συμπληρώματα maximum.Εγώ είμαι κοινός θνητός , για την πάρτη μου γυμνάζομαι τα τελευταία 13 χρόνια , και έχω σκοπό να γυμνάζομαι για όσο ζω οπότε το να παίρνω συμπληρώματα τα οποία δεν έχουν βαριά βιβλιογραφία πως βοηθούν μου είναι απίστευτα ασύμφορο και ψυχοφθόρο. Κάπου πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο γιατί το σώμα δεν φτιάχνεται με συμπληρώματα.Δηλαδή έχεις δίκιο κάνω ότι με βολεύει Αυτό δεν είναι το θέμα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-08-11 12:26 #44
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή έχεις δίκιο κάνω ότι με βολεύει Αυτό δεν είναι το θέμα;
    οχι κανεις λαθος..
    αλλο το να κανεις οτι σε βολευει γιατι ειναι επιλογη σου(εις γνωση σου οτι υπαρχουν κ αλλοι οδοι κ απλα τις αγνοεις),κ αλλο να δεχεσαι ο,τι σε βολευει γενικοτερα μονο κ μονο για να αγνοησεις μια εναλακτικη.
    αυτη την στιγμη εσυ δεχεσαι οτι σε βολευει γενικοτερα γιατι αδυνατεις να στηριξεις εμπεριστατωμενα την διαφωνια που εχεις στο θεμα.
    αυτο φενεται απο τα αρχικα ποστ κ αφου ειχες ενσταση για το αν χρειαζονται τελικα η οχι τα ενζυμα ζητησες πηγες,κ στις παραθεσαμε..
    μπορει να ειναι περιορισμενες,αλλα ειναι σιγουρα περισοτερες απο αυτες που βασιζεις εσυ την επιλογη σου.
    μετα αρχισες να αναφερεσαι σε φοτο σωματων,μελη αλλων φορουμ κ αφου σου ποσταρα κ γω μια μελετη σχετικη,την βγαζεις ψιλοσκαρτη γιατι δεν εχεις λεπτομεριες..
    ακυρωνεις δλδ τα παντα,κατα πως σε βολευει..εγω αυτο καταλαβαινω κ ειμαι σιγουρος οτι κ ενας "τριτος" αναγνωστης του θεματος το ιδιο συμπερασμα εχει βγαλει.
    απο οποια πλευρα αν το δεις,κλωτσας ενα ψοφιο αλογο για να τρεξει..
    δεν ξερω ποσα χρονια γυμναζεσαι,αλλα κ εγω στην ηλικια σου ειχα ορεξη για χαβα κ πλακιτσα τετοιου τυπου καμια φορα με αλλα ατομα μονο κ μονο για να γινεται τζερτζελο κ ψιλοκουβεντουλα..
    μετα μεγαλωσα κ πλεον εχω κ αλλα πραγματα να ασχοληθω,σοβαροτερα απο τα ενζυμα κ την " μετά-ανάλυση βιβλιογραφίας" που θες να σου παραθεσω..
    σακ βουαγιαζ
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-08-11 12:58 #45
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    δεν ξερω ποσα χρονια γυμναζεσαι,αλλα κ εγω στην ηλικια σου ειχα ορεξη για χαβα κ πλακιτσα τετοιου τυπου καμια φορα με αλλα ατομα μονο κ μονο για να γινεται τζερτζελο κ ψιλοκουβεντουλα..
    μετα μεγαλωσα κ πλεον εχω κ αλλα πραγματα να ασχοληθω,σοβαροτερα απο τα ενζυμα κ την " μετά-ανάλυση βιβλιογραφίας" που θες να σου παραθεσω..
    σακ βουαγιαζ
    Good for you! Και πολύ καλά κάνεις. Βασικά δεν έχει να κάνει με ηλικία, τα ένζυμα και η μετά-ανάλυση βιβλιογραφίας είναι μέρος της δουλειάς μου , αν έχεις πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνεις στον ελεύθερο σου χρόνο το καταλαβαίνω. Αυτό που δεν καταλαβαίνω πραγματικά είναι γιατί πικάρεσαι μόνος σου και πας στο ad hominem επειδή δεν έχω ίδια άποψη με την δική σου. Αυτά τα "επιχειρήματα" περί ηλικίας και "ασχολούμαι με σοβαρότερα πράγματα απ' ότι ασχολείσαι" είναι χιλιοειπωμένα και δεν χρειάζεται να τα χρησιμοποιείς για να αποδείξεις ότι είσαι πιο cool από τον συνομιλητή σου. Έχεις το θάρρος της γνώμης σου και αυτό αρκεί, το ad hominem περισσεύει. Παρέθεσες μία έρευνα και εγώ παρέθεσα ένα επιστημονικό άρθρο για το θέμα και μερικές σκέψεις μου για το θέμα των συμπληρωμάτων. Ο καθένας μπορεί να κρίνει από εκεί και πέρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία