Θέμα: INBA news

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 100 από 100
  1. 28-08-11 01:41 #91
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποτε μας κατηγορουσαν (αθλητες του ΒΒ) οτι για να φτασουμε στο επιπεδο που ειμασταν καναμε χρηση ουσιων.

    Εμεις λεγαμε οτι ειμασταν "καθαροι" !

    Συνεχηζαν μετα απο λιγο και ελεγαν :" καλα αν επαιρνα και εγω οτι περνετε θα γινομουν και εγω ετσι" !

    Οι εποχες αλλαξαν και τωρα εμεις αμφισβητουμε τους natural , πηραμε δηλ την θεση αυτων που μας κοιτουσαν με μισο ματι καποτε, και οι natural την θεση τη δικη μας.....

    Η MONH κοινη ομοιοτητα τοτε και τωρα στο ολο θεμα ειναι : "Αν εισαι μαγκας παρε και εσυ και γινε σαν εμας"
    οι καιροί αλλάζουν γιατι αλλάζουμε και μείς , απλα εγω εκείνο που θυμάμε είναι να κατεβαίνω σε αγώνες και ούτε να με νοιάζει τι παίρνουν και τι κάνουν οι άλλοι γιατι απλα δεν ξέραμε , δεν έχω πεί ποτε έχασα γιατι ο άλλος πήρε και γω όχι , ειδικα για πράγματα που δεν αποδεικνύονται , μάλιστα νομίζαμε αυτοι που είναι πιο τεράστιοι έκαναν πιο πολυ προπόνηση απο μας .

    αλλα πολυ το έχουμε κουράσει το θέμα , εγω έχω λοιώσει να γράφω πως ενα σώμα ανταγωνιστικό μπορεί να γίνει και χωρίς φάρμακα και μάλιστα να κερδίσει αγώνα , αλλα παλια όπως εχω πεί το ββ είναι το σημερινό φίτνες .

    καποιοι μπορεί να αμφισβητούν αυτα που λέω ξεχνώντας ότι αυτα που λέω εγω, δεν τα διάβασα , ούτε μου τα είπε κανείς, αλλα τα έζησα και ερχόμαστε μετα απο όλα αυτα να βλέπουμε φωτο που αυτοί που λέω εγω δεν έχουν καμία σχέση με αυτούς στις φωτο σε όγκο και μυικότητα και ενω μπορεί να μην πιστεύουν ότι αθλητες κατεβαιναν σε αγώνες χωρίς αας , παρ όλα αυτα πιστεύουν ότι αυτοί έγιναν χωρίς αας και είναι νατουραλ επειδη κατεβαίνουν στην νατουραλ ομοσπονδία , εδω είναι κοινό μυστικό ότι και στα ολυμπιακά αθλήματα παίρνουν και αυτούς τούς βγάζουμε παρθενοπιπίτσες , αυτη είναι η ένστασή γιατι εγω είμαι αυτός που πάντα έλεγα ένας αθλητής ταλέντο μπορεί να κερδίσει έναν που παίρνει αας και εχω φέρει παραδείγματα με φωτο , πολυ καιρό πριν , γιατι δεν είναι δυνατόν να κατέβαζα εγω πιτσιρικάδες σε αγώνες και να παίρναν κρυφα έστω και ασπιρίνη , ούτε μια στο εκατομύριο .
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-08-11 02:22 #92
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zakk lio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριε τριανταφυλλου απο τις γνωσεις και την εμπειρια που εχετε, πιστευετε πως ο Kiyoshi Moody μπορει να ειναι οντως νατουραλ?
    (και λεω μπορει, γιατι δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο αθλητη γιατι μπορει να ισχυουν αυτα που ειπατε) εννοω αν εχει τις δυνατοτητες το ανθρωπινο σωμα να φτασει σε τετοιο επιπεδο, με οση προσπαθεια και πειθαρχια πρεπει χωρις χημικη υποστηριξη

    στατιστικα να αναφερω οτι ο kiyoshi εχει υψος 1.77 και αγωνιστικο βαρος 89-90 κιλα ...

    http://bodyspace.bodybuilding.com/thenaturalone/

    απο τότε που δημιουργήθηκε αυτο το θέμα μπαίνουμε στο τρυπάκι να σχολιάζουμε αν πήρε η δεν πήρε , που εγω αυτο ποτε δεν το έκανα, αλλα με τα δικά μου δεδομένα όπως θυμάμε τον εαυτό μου απο τον καιρό που ξεκίνησα μόνο με μια πρωτείνη και πολυβιταμίνη , είχα φτάσει σε ενα επίπεδο που θυμάμε όλοι με ρωτούσαν τι παίρνεις ,(χωρίς να είμαι σε καμία περίπτωση σ αυτο το επίπεδο) ειδικα αν κάποιος αρχίσει απο μικρή ηλικία τότε που το σώμα παράγει αυξητική ορμόνη και η τεστοστερόνη βρίσκετε σε υψηλα επίπεδα όχι σε όλους αλλα κάποια άτομα έχουν και αυτο το πλεονέκτημα , μάλιστα αν βρώ θα ποστάρω κάτι παλιές ορμονικές εξετάσεις που είχα κάνει και τα επίπεδα τεστοστερόνης ήταν πάνω απο το ανώτερο φυσιολογικό , τότε αν γυμναστεί σωστα και κάνει σωστη διατροφή και εκμεταλευόμενος τις ορμόνες μπορεί να φτάσει σε υψηλά επίπεδα .

    μάλιστα ένας που έχει αυτα τα πλεονεκτήματα που προανέφερα γραμώνει και πιο εύκολα δεν κρατάει νερά όπως οι χρήστες αας και δεν χρειάζετε καθόλου διουρητικα , η μόνο φυσικα .

    επίσης ενας που θέλει να φτάσει σε υψηλό επίπεδο νάτουραλ δεν κάνει αυτη την προπόνηση και διατροφή αλλα έχει άλλες μεθόδους και καλό είναι όποιοι ενδιαφέρονται να ψαχτούν , ενα παράδειγμα ήταν 2-3 αθλητες το 89-90 που είχα κατεβάσει σε αγώνες έκαναν ενα τελείως διαφορετικό πρόγραμμα προπόνησης και ακολουθούσε μια περίοδος της ημέρας νηστείας ώστε να έχουμε αυξημένη παραγωγή ορμονών και διαφορετικό στύλ προπόνησης , ένα πρόγραμμα όπως το "cybergeniks the system" κάποιοι παλιοί ίσως να το θυμούνται ,

    αλλα αυτός που ανέφερες δεν αμφιβάλω ότι μπορεί να μην παίρνει τίποτε , αλλα σε κάποια φαση αν έχει πάρει και έχει κάνει υποδομή αυτα δεν φεύγουν , αν συνέχιζε θα γινόταν διπλάσιος αν σταματήσει πάλι διατηρεί μια αξιοπρεπεί μάζα στο επίπεδο που είναι τώρα , οπότε είναι άσκοπο να κάνουμε τούς μάντεις βλέποντας αθλητες απο φωτο , γιατι η φωτο αν βάλουμε ενα ολύμπια δίπλα σ αυτον και σε διαφορετικές φωτο μπορεί να δείχνουν και ίδιοι , ενας κοντός να φαίνετε ψηλός κ.ο.κ , οπότε είναι άκυρο να κρίνουμε απο φωτο , αλλα αν τον δώ στην πραγματικότητα και στην προπόνηση μπορώ άνετα να καταλάβω , ειδικα σε περίοδο όγκου , απο πολλα σημεία και απο τις κλειδώσεις του που σε εναν χρήστη είναι πρησμένες

    αλλα είπαμε αν παίρνει (δεν θέλω να ονομάσω εδω ουσίες ) αυτα που καθαρίζουν εύκολα και έχουν μικρή διάρκεια στο σώμα , κόλεμαν δεν γίνετε αλλα μια τέτοια εμφάνηση μπορεί να έχει.

    εδω είπα παραπάνω για κάτι κατσαπλιάδες που κατεβαίνουν στην παραλία μόνο και παίρνουν για να φτιάξουν ενα σώμα που γίνετε χωρίς τίποτε , αυτο μπορούν τα παιδια όπως ο γιάννης η ο νίκος που είναι ακόμη αγωνιστικοί (γιατι εγω τωρα δεν είμαι και αν θέλω μπορώ να κατεβω νατουραλ και θα είμαι σίγουρα 95 κιλα μπορει και κοντα στα100) και να δούν όλα αυτα τα χρόνια που ασχολούνται συστηματικα τι πρόοδο έχουν και με βάση στατιστικής να υπολογίσουν πόσα κιλα μυς έβαζαν στο ξεκίνημα στην συνέχεια και τελευταία γιατι κάπου υπάρχει και ο κορεσμός και έτσι μπορούν να καταλάβουν , αλλα εγω πιστεύω το σώμα έχει δυνατότητες να φτάσει σε τέτοιο επίπεδο αλλα σε πολύ λίγα άτομα και ακόμη και αν γίνετε μόνο σε λίγους με γενετικα και πάλι χρειάζετε όχι μόνο σωματικό αλλα και πνευματικο ταλέντο να έχουν γαιδουρινή υπομονή για διάρκεια , έτσι όμως θα κατέβαιναν σε αγώνες νατουραλ μετρημένοι στα δάχτυλα του ενος χεριού


    έπειτα κατι πολυ βασικό αυτός είναι καμια 40 χρονών και να ξέρετε βλέπουμε μερικούς μεγάλους σε ηλικία και λέμε φαίνονται τεράστιοι και κομμάτια , μα αν παίρνεις αυξητικη και τεστο , αυτες τις ποσότητες στο αίμα δεν τις έχουν ούτε οι πιτσιρικάδες και γι αυτο το παίζουν μάγκες , ενω στην πραγματικότητα οι ορμόνες πάνε περίπατο και σε μεγάλη ηλικία 45-50 μπορείς να διατηρήσεις απλα τους μυς κοντα στα παλια επιπεδα αλλα δεν μπορείς να μεγαλώσεις άλλο , ο κόλεμαν ακόμη και με αας μπορεί να γίνει καλός αλλα σε καμία περίπτωση ανώτερος απ ότι ήταν , έως εκεί που θυμάτε η μνήμη του σώματος , γι αυτο και οι μεγάλοι μπορούν να γυμνάζονται με ελαφρυα κιλα και να κρατάν μάζα , αν όμως δεν την είχαν αυτα τα κιλα δεν θα επέτρεπαν να την χτίσουν .

    αυτός λοιπόν που ανέφερες πιο εύκολα βγάζουμε συμπέρασμα αν τον δούμε διαδοχικα σε παλιές φωτο απο το ξεκίνημα ώς τωρα και την εξέλιξη που είχε και αν δούμε καμια τρελή διαφορα μεταξύ 35 και 40 εκεί θέλει τράβηγμα το αυτάκι , γιατι οι νατουραλ βλέπουν μικρές διαφορες σε βάθος χρόνου και θέλει υπομονή και σταθερότητα , εγω στις αρχές τον χρόνο έβαζα 3 κιλα κρέας πάνω μου μετα είχα πέσει στα 2 με πειθαρχεία και γεννετικα που έτρωγα ότι ήθελα και μυς γινόταν , αλλα δεν νομίζω αν συνέχηζα έτσι να έδειχνα έτσι όπως αυτος στις φωτο , αλλα είπαμε είναι και το τρύκ των φωτο που μπορεί κάποιος με λεπτες κλειδώσεις και σχετικα κοντός να δείχνει μεγαλύτερος απ ότι είναι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-08-11 10:40 #93
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι καιροί αλλάζουν γιατι αλλάζουμε και μείς , απλα εγω εκείνο που θυμάμε είναι να κατεβαίνω σε αγώνες και ούτε να με νοιάζει τι παίρνουν και τι κάνουν οι άλλοι γιατι απλα δεν ξέραμε , δεν έχω πεί ποτε έχασα γιατι ο άλλος πήρε και γω όχι , ειδικα για πράγματα που δεν αποδεικνύονται , μάλιστα νομίζαμε αυτοι που είναι πιο τεράστιοι έκαναν πιο πολυ προπόνηση απο μας .

    αλλα πολυ το έχουμε κουράσει το θέμα , εγω έχω λοιώσει να γράφω πως ενα σώμα ανταγωνιστικό μπορεί να γίνει και χωρίς φάρμακα και μάλιστα να κερδίσει αγώνα , αλλα παλια όπως εχω πεί το ββ είναι το σημερινό φίτνες .

    καποιοι μπορεί να αμφισβητούν αυτα που λέω ξεχνώντας ότι αυτα που λέω εγω, δεν τα διάβασα , ούτε μου τα είπε κανείς, αλλα τα έζησα και ερχόμαστε μετα απο όλα αυτα να βλέπουμε φωτο που αυτοί που λέω εγω δεν έχουν καμία σχέση με αυτούς στις φωτο σε όγκο και μυικότητα και ενω μπορεί να μην πιστεύουν ότι αθλητες κατεβαιναν σε αγώνες χωρίς αας , παρ όλα αυτα πιστεύουν ότι αυτοί έγιναν χωρίς αας και είναι νατουραλ επειδη κατεβαίνουν στην νατουραλ ομοσπονδία , εδω είναι κοινό μυστικό ότι και στα ολυμπιακά αθλήματα παίρνουν και αυτούς τούς βγάζουμε παρθενοπιπίτσες , αυτη είναι η ένστασή γιατι εγω είμαι αυτός που πάντα έλεγα ένας αθλητής ταλέντο μπορεί να κερδίσει έναν που παίρνει αας και εχω φέρει παραδείγματα με φωτο , πολυ καιρό πριν , γιατι δεν είναι δυνατόν να κατέβαζα εγω πιτσιρικάδες σε αγώνες και να παίρναν κρυφα έστω και ασπιρίνη , ούτε μια στο εκατομύριο .
    Ρε Ηλια οντως το εχουμε κουρασει το θεμα !

    Αφηστε τους να κανουν αυτο που ξερουν καλυτερα !

    Και αυτο που λεμε εμεις "μπορω και εγω να περασω τα τεστ" σου ειπα ακουγετε σαν αυτο που εμεις ακουγαμε "και εγω αμα παρω ετσι θα γινω"

    [YOUTUBE=J6Iz_vwhKgI]J6Iz_vwhKgI[/YOUTUBE]
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-08-11 22:19 #94
    Προεπιλογή

    Η inba στην Αστραλία είναι πολύ καλά όργανωμένη.Με πολλούς αγώνες ,με πάρα πολλά μέλη με εκατοντάδες ερασιτέχνες αθλητές,αλλά και 5-6 νομίζω επαγγελματίες.
    Ορίστε και μερικές φωτο από αθλητές και αθλήτριες ,μιας και έχουν παρα πολλές. Μάλιστα η μία φωτο είναι από το natural olymbia της Ελλάδος (είναι αναμνηστική σε αρχαίο μνημείο στην Κόρυνθο. --όλοι οι πρώτοι των κατηγοριών). Διακρίνονται ο Denny , o αντιπρόεδρος της ...ο ασιάτης με τα μακριά μαλλιά, στους αθλητές μάλλον είναι και ο Moody.

    Το ότι ελένχεται ο mr olymbia τόσο συχνά δεν το ξέρω από τον ίδιο ,αλλά από τον πρόεδρο της inba του οποίου το δόγμα είναι τα drug test...

    και ...Τάσο δεν είμαι ο Γιάννης αλλά ο Βασίλης ο αδερφός του,για να μην γίνονται παρεξηγήσεις. O Γιάννης γράφει σαν φέτας...

    Όνομα: marie.jpg Εμφανίσεις: 456 Μέγεθος: 29,9 KBΌνομα: lm_5379.jpg Εμφανίσεις: 409 Μέγεθος: 92,7 KBΌνομα: girls.jpg Εμφανίσεις: 472 Μέγεθος: 28,2 KBΌνομα: DSC_1960.jpg Εμφανίσεις: 461 Μέγεθος: 32,5 KBΌνομα: no1998.jpg Εμφανίσεις: 461 Μέγεθος: 43,6 KBΌνομα: keith2001.jpg Εμφανίσεις: 458 Μέγεθος: 58,9 KBΌνομα: elliss.jpg Εμφανίσεις: 461 Μέγεθος: 53,9 KBΌνομα: daisy.jpg Εμφανίσεις: 460 Μέγεθος: 37,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-08-11 10:36 #95
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Ωραιο υλικο Βασιλη.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-09-11 15:20 #96
    Προεπιλογή
    Οι περσυνοί τρεις πρώτοι στο natural olymbia στην κατηγορία του Γιάννη(tall-men-amateur).Φαίνεται πως δεν είναι ακατόρθωτο να τα πάει καλά ο Γιάννης.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-09-11 15:31 #97
    Προεπιλογή
    Και μιας και βρήκα τις φωτο ας σας δείξω και την olymbia -amateur 2010 ,ms olymbia 2010 prof. και τους 3 πρώτους prof. του τελευταίου olymbia.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: pdf nn.pdf (196,7 KB, 485 εμφανίσεις)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-09-11 18:38 #98
    Προεπιλογή
    συγνωμη κιολας αλλα αυτο το hall of shame
    ειναι απλα ελεος.. κατινια , ξεφτιλα ΖΗΛΕΙΑ...αυτα εχω να πω..
    ωραιος ''γνωστος και μεγαλος'' διαγωνισμος ουτε εχεμυθεια δεν υπαρχει ..ωραια βρηκαν καποια ατομα να εχουν κανει χρηση ουσιων ..!
    καιι??? απλα να μην διαγωνιστουν τι ειναι αυτο το '''hall of shame''?? κερδιζουν κατι ετσιι οι διωργανωτες? ρεζιλι γινονται!
    κατα την γνωμη μου η ιστοσελιδα αυτη ειναι για Hall of shame οχι οι αθλητες...
    'banned for life'' και @#$#%... ουτε blog 12 χρονου δεν ειναι ετσι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-09-11 22:10 #99
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bodystyle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μιας και βρήκα τις φωτο ας σας δείξω και την olymbia -amateur 2010 ,ms olymbia 2010 prof. και τους 3 πρώτους prof. του τελευταίου olymbia.
    Ωραιο υλικο Βασιλη. (περιμενω και αλλο)
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-09-11 23:42 #100
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zakk lio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριε τριανταφυλλου απο τις γνωσεις και την εμπειρια που εχετε, πιστευετε πως ο Kiyoshi Moody μπορει να ειναι οντως νατουραλ?
    (και λεω μπορει, γιατι δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο αθλητη γιατι μπορει να ισχυουν αυτα που ειπατε) εννοω αν εχει τις δυνατοτητες το ανθρωπινο σωμα να φτασει σε τετοιο επιπεδο, με οση προσπαθεια και πειθαρχια πρεπει χωρις χημικη υποστηριξη

    στατιστικα να αναφερω οτι ο kiyoshi εχει υψος 1.77 και αγωνιστικο βαρος 89-90 κιλα ...
    ειναι 40χρονων και προπονειται απο τα 19, ενω αυστηρο BB κανει 14 χρονια...

    http://bodyspace.bodybuilding.com/thenaturalone/

    δηλαδη τωρα εσυ απο την φωτο του 2006 με την πλατη και με την φωτο του 2007 πιστευεις οτι ειναι natural?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567