Σελίδα 20 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 286 έως 300 από 330
  1. 09-07-13 14:35 #286
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου akhc ,
    Γενικά όπως αναφέρεις και εσύ ο ίδιος η αερόβια θα γίνει με άδειο στομάχι άρα τα συμπληρώματα θα καταναλωθούν μετά το τρέξιμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-07-13 17:43 #287
    Προεπιλογή
    αμα τυχει καμια μερα και πιω λιγο καφεδακι πριν αυτο πειραζει??????
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-13 18:37 #288
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Ισα ισα βοηθάει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-07-13 18:48 #289
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Χωρις ζαχαρη ομως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-13 23:40 #290
    Προεπιλογή Αερόβια σε όγκο
    Να φανταστώ πως το πρωί παραμένει η καλύτερη ώρα για αερόβια, ακόμα και σε περίοδο όγκου έτσι?
    Αν ναι...πόση ώρα περίπου ειναι καλά? (για περίοδο όγκου πάντα ρωτάω)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-07-13 00:23 #291
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Σε περιοδο ογκου, δε νομιζω οτι παιζει ρολο η ωρα. Αλλος ειναι ο στοχος σου εκει, οχι το καψιμο λιπους. Θελεις να κρατηθεις σε καλη φυσικη κατασταση καρδιαγγειακα.

    Η διαρκεια ειναι αναλογα με τον σωματοτυπο σου. Αν εισαι εκτομορφος το λιγοτερο δυνατο αν οχι καθολου, αν εισαι ενδομορφος περισσοτερο, και 3 φορες απο 30-40 λεπτα μπορει να ειναι αναγκαιο για να μη γινεις φουσκα.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-07-13 22:01 #292
    Προεπιλογή
    αμα κανω ασκησεις με βαρη στο ανω σωμα και 10 λεπτα αφου τελειωσω κανω 1 ωρα διαδρομο με σχετικα χαλαρουσ ρυ8μουσ τζοκινγκ δλδ 8α επηρεασει τα gains μου απο την προπονηση που εκανα πριν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-07-13 11:24 #293
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scarone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φανταστώ πως το πρωί παραμένει η καλύτερη ώρα για αερόβια, ακόμα και σε περίοδο όγκου έτσι?
    Αν ναι...πόση ώρα περίπου ειναι καλά? (για περίοδο όγκου πάντα ρωτάω)
    Όταν λες όγκο, εννοείς βάζεις κιλά (με σκοπό μετά να τα χάσεις) η ''καθαρά'' μυικά κιλά; Αν είναι το δεύτερο, ναι παίζει ρόλο! Ρόλο βέβαια στο να κάνεις νωρίς και νηστικός! Αν είναι το πρώτο, όχι δε παίζει και τόσο ρόλο, γιατί προφανώς τρέχεις για αντοχές; Εκγύμναση ποδιών;
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-07-13 02:33 #294
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες όγκο, εννοείς βάζεις κιλά (με σκοπό μετά να τα χάσεις) η ''καθαρά'' μυικά κιλά; Αν είναι το δεύτερο, ναι παίζει ρόλο! Ρόλο βέβαια στο να κάνεις νωρίς και νηστικός! Αν είναι το πρώτο, όχι δε παίζει και τόσο ρόλο, γιατί προφανώς τρέχεις για αντοχές; Εκγύμναση ποδιών;
    Ναι,εννοώ πως τα κιλά που βάζω δεν είνια τελείως 'καθαρά' και θέλω παράλληλα να καίω το περιτό λίπος που λαμβάνωόσο αυτό είναι δυνατο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-07-13 07:07 #295
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Το κυριότερο ρόλο παίζει η συνέπεια. Τώρα το αν θα κάνεις το πρωί, το απόγευμα ή το βράδυ δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία. Just do it!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-07-13 15:44 #296
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scarone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι,εννοώ πως τα κιλά που βάζω δεν είνια τελείως 'καθαρά' και θέλω παράλληλα να καίω το περιτό λίπος που λαμβάνωόσο αυτό είναι δυνατο
    Φίλε με μπέρδεψες! Πως γίνεται να μη βάζεις καθαρά (με λίπος δηλαδή) και να καις το περιττό λίπος; Αυτό που θες εσύ στην ουσία, είναι να βάζεις όσο το πιο δυνατόν, καθαρά χωρίς λίπος! Οπότε πήρες την απάντηση, από προσωπικής μου άποψης. Αν πάλι δε κατάλαβα, πες μου.
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-07-13 18:42 #297
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε με μπέρδεψες! Πως γίνεται να μη βάζεις καθαρά (με λίπος δηλαδή) και να καις το περιττό λίπος; Αυτό που θες εσύ στην ουσία, είναι να βάζεις όσο το πιο δυνατόν, καθαρά χωρίς λίπος! Οπότε πήρες την απάντηση, από προσωπικής μου άποψης. Αν πάλι δε κατάλαβα, πες μου.
    Έχεις δίκιο,σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-07-13 21:50 #298
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα,μόλις γράφτηκα στο φόρουμ και με ενδιαφέρει πολύ να μάθω κάποια πράγματα.Έχω μερικές απορίες,συγνώμη αν κουράσω κάποιους,θα ήθελα μια μικρή βοήθεια στην προσπάθεια που κανω να φτιάξω όσο γίνεται το σώμα μου.

    -Είμαι 1,92 βάρος 101 κιλά.Προερχομαι από μια 5ετια σταθερής απώλειας βάρους,52 κιλά στο σύνολο εως τώρα,ακολουθώντας διατροφή μειωμένης ποσότητας,δλδ θερμιδική,τρώγοντας όμως ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Εδω και ενάμιση μήνα έχω ξεκινήσει γυμναστήριο,με σκοπό να χάσω το λίπος μου,κυρίως αυτο της κοιλιάς(σωσίβιο κλπ),και φυσικά να κανω αύξηση μυϊκής μάζας.Διαβαζοντας εδω μέσα,έχω καταλάβει αρκετά πράγματα.Αυτο που γραφει στο αρχικό ποστ ο Γιάννης,ειναι πολύ διαφωτιστικό,όμως μαλλον μου τα είπαν λάθος στο γυμναστήριο,και θέλω να το σιγουρεψω 1000%.

    Η λιπομετρηση έδειξε 16,5% λίπος,και με ξεκίνησαν αεροβιο με σταθερές ταχύτητες,αλλά και διαλλειματικο.Αυτη τη στιγμη,3 φορές την εβδομάδα ακολουθώ το εξής:

    2min 6,5km
    10-15min 10,5km σταθερό.
    15min διαλειμματικο ,2min στο 6,5 και 1min στο 15km

    ΜΕΤΑ απο αυτο,κανω κοιλιακούς,ραχιαίους κλπ,και μετά βάρη,όλες τις ασκησεις χεριων,ποδιών κλπ.Οι ώρες που μπορώ να πηγαινω γυμναστήριο ειναι απο τις 4 μ.μ και μετά,λογω πρωινής εργασίας.Εμενα η προτεραιότητα μου ειναι το κάψιμο του κοιλιακού λίπους,οπότε καταλαβαίνω ότι αυτο που κανω ειναι ανάποδο;δλδ πρώτα πρέπει βάρη και μετά αερόβια με σταθερή ταχύτητα;Προσπαθώ όσο μπορώ να προσέχω το τι τρώω,πινω και πράσινο τσάι,κουακερ με λίγο γαλα-μελι,μπάρες δημητριακών,και προσπαθω μετά το γυμναστήριο να τρωω πρωτεΐνη και υδατάνθρακες,φυσικές τροφές και όχι συμπληρώματα διατροφής.

    Κανω κάτι λάθος;Θα ηθελα πολύ να ηξερα αν ότι έχω κάνει μέχρι τωρα έχει πάει στο βρόντο.Σημειωτέον,κ
    Ξεκίνησα γυμναστήριο με 109 κιλά,και ειμαι 101 τώρα.Και επίσης,ιδρωνω τοσο πολύ που μια πετσέτα μπάνιου που έχω μαζι μου,δεν κρατάει όλο τον ιδρώτα!

    Ευχαριστώ πολύ για την οποία απαντηση έρθει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-07-13 19:26 #299
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες στο φορουμ..

    εγω θα ηθελα να ρωτησεις τον γυμναστη σου, και να μας γραψεις εδω την απαντηση. η ερωτηση λοιπον εχει ως εξης...


    ποιος ο λογος αεροβιας, η διαλειματικης, πριν της ασκησεις με βαρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-07-13 21:05 #300
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bob2529 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,μόλις γράφτηκα στο φόρουμ και με ενδιαφέρει πολύ να μάθω κάποια πράγματα.Έχω μερικές απορίες,συγνώμη αν κουράσω κάποιους,θα ήθελα μια μικρή βοήθεια στην προσπάθεια που κανω να φτιάξω όσο γίνεται το σώμα μου.

    -Είμαι 1,92 βάρος 101 κιλά.Προερχομαι από μια 5ετια σταθερής απώλειας βάρους,52 κιλά στο σύνολο εως τώρα,ακολουθώντας διατροφή μειωμένης ποσότητας,δλδ θερμιδική,τρώγοντας όμως ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Εδω και ενάμιση μήνα έχω ξεκινήσει γυμναστήριο,με σκοπό να χάσω το λίπος μου,κυρίως αυτο της κοιλιάς(σωσίβιο κλπ),και φυσικά να κανω αύξηση μυϊκής μάζας.Διαβαζοντας εδω μέσα,έχω καταλάβει αρκετά πράγματα.Αυτο που γραφει στο αρχικό ποστ ο Γιάννης,ειναι πολύ διαφωτιστικό,όμως μαλλον μου τα είπαν λάθος στο γυμναστήριο,και θέλω να το σιγουρεψω 1000%.

    Η λιπομετρηση έδειξε 16,5% λίπος,και με ξεκίνησαν αεροβιο με σταθερές ταχύτητες,αλλά και διαλλειματικο.Αυτη τη στιγμη,3 φορές την εβδομάδα ακολουθώ το εξής:

    2min 6,5km
    10-15min 10,5km σταθερό.
    15min διαλειμματικο ,2min στο 6,5 και 1min στο 15km

    ΜΕΤΑ απο αυτο,κανω κοιλιακούς,ραχιαίους κλπ,και μετά βάρη,όλες τις ασκησεις χεριων,ποδιών κλπ.Οι ώρες που μπορώ να πηγαινω γυμναστήριο ειναι απο τις 4 μ.μ και μετά,λογω πρωινής εργασίας.Εμενα η προτεραιότητα μου ειναι το κάψιμο του κοιλιακού λίπους,οπότε καταλαβαίνω ότι αυτο που κανω ειναι ανάποδο;δλδ πρώτα πρέπει βάρη και μετά αερόβια με σταθερή ταχύτητα;Προσπαθώ όσο μπορώ να προσέχω το τι τρώω,πινω και πράσινο τσάι,κουακερ με λίγο γαλα-μελι,μπάρες δημητριακών,και προσπαθω μετά το γυμναστήριο να τρωω πρωτεΐνη και υδατάνθρακες,φυσικές τροφές και όχι συμπληρώματα διατροφής.

    Κανω κάτι λάθος;Θα ηθελα πολύ να ηξερα αν ότι έχω κάνει μέχρι τωρα έχει πάει στο βρόντο.Σημειωτέον,κ
    Ξεκίνησα γυμναστήριο με 109 κιλά,και ειμαι 101 τώρα.Και επίσης,ιδρωνω τοσο πολύ που μια πετσέτα μπάνιου που έχω μαζι μου,δεν κρατάει όλο τον ιδρώτα!

    Ευχαριστώ πολύ για την οποία απαντηση έρθει!
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

    Καταρχάς, ΜΗΝ πιστεύεις τις μετρήσεις γυμναστηρίων και Bodyline! Πως γίνεται να είσαι κοντά 10 κιλά πάνω από το βάρο σου, μόλις να ξεκίνησες γυμναστήριο και να είσαι 16% λίπος, ένα σχετικά χαμηλό ποσοστό δηλαδή; Εμπιστεύσου μόνο ιατρικά μηχανήματα.

    Τίποτα δεν είναι λάθος, αν σε βολεύει εσένα. Τώρα, συνήθως αν έχεις χρόνο, κάνεις νηστικός με άδειο στομάχι αερόβια το πρωί (πριν τη δουλειά για σένα δηλαδή) και το απόγευμα, αφού έχεις φάει και ανακτήσει δυνάμεις, κάνεις τα βάρη. Τώρα αν δε σε βολεύει, καλύτερα βάρη πρώτα να έχεις δυνάμεις για αυτά. Τώρα, το πρόγραμμα που έβαλες, είναι αυτό που κάνεις κάνεις κάθε φορά;;; Εναλλαγή καμία; Για τη διατροφή, πρέπει να βάλεις αναλυτικά τι κάνεις για να σου πουν τα παιδιά εδώ. π.χ. πρωινό τάδε, δεκατιανό αυτό, μεσημεριανό εκείνο κ.τ.λ.

    Νομίζω εκτός του ότι πρέπει να συμβουλευτείς ένα γυμναστή εκεί που πηγαίνεις, να αρχίσεις να διαβάζεις και τα άρθρα που έχουν βάλει εδώ, να μάθεις κάποια βασικά πράγματα! Έχεις καλή αρχή, αλλά φίλε μου, ότι έκανες μέχρι τώρα, ήταν τα εύκολα!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 20 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ΤελευταίαΤελευταία