Σελίδα 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 301 έως 315 από 330
  1. 15-07-13 22:16 #301
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά.

    Σημερα πήγα γυμναστήριο και ρώτησα τον γυμναστή σχετικά με αυτά που σας εγραψα στο πρωτο μου ποστ.Μου πρότεινε να κανω 5-7 λεπτα στο 7,5 αρχικά,μετά βάρη,και αφού τελειώσω με τα βάρη να κανω 20 λεπτα σταθερή ταχύτητα.Μου είπε ότι το θέμα της αερόβιας πριν η μετά κλπ σηκώνει μεγάλη κουβέντα και δεν μπορείς να πεις κάτι ότι ισχύει 1000%.Σημερα λοιπόν,έκανα αυτο το πρόγραμμα,και σκέφτομαι να το συνεχίσω έτσι.Εναλλαγές κανω στην αερόβια,μια έκανα 60 λεπτα το πρόγραμμα που εγραψα παραπάνω,και μια έκανα 20-25 λεπτα,το ιδιο σχεδόν,με λιγότερα διαλλειματικα.Θα προχωρήσω έτσι λοιπόν,και θα δείξει το αποτέλεσμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-13 23:45 #302
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    5-7 λεπτα ειναι οκ. ειναι μονο για ζεσταμα. μετα απο τα βαρη αρχιζεις ουσιαστικα την δουλεια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-07-13 18:23 #303
    Προεπιλογή
    Οπότε,τα 20 λεπτα μετα τα βάρη ειναι καλα;σήμερα έκανα 18 λεπτα σταθερά στο 10,5.Να κανω παραπάνω ώρα;Αν ναι,μπορώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-09-13 17:06 #304
    Προεπιλογή
    Δεν κάνω βάρη κάνω kick boxing. κοιλιακους καμψεις ραχιαιους μονοζυγο κλπ. 2 με 3 φορές την εβδομάδα όταν δεν έχω προπόνηση πάω για τρέξιμο. 6 με 10 κμ που σημαινει 30 με 60 λεπτά ανάλογα τα κέφια. Μετά την προπόνηση πίνω μια whey 100ara. Μετά το τρέξιμο να την πίνω την πρωτείνη ? Σκατά Έχασα 3 κιλά σε 2 μήνες που άρχισα να τρέχω. Καθαρά λιπος αλλα τώρα εχω κολλήσει, και δεν πέφτει χαμηλά στην κοιλιά μενει η κοιλιτσα εκει.. Πιο πάνω αρχισαν να φαινονται δειλά δειλα οι κοιλιακοί. Μεχρι τώρα μετά απο το τρέξιμο πινω την πρωτείνη, να την κόψω ή οχι? Θελώ να χάσω 5 κιλάκια λίπος.
    μηπώς πάρω αυτή την πρωτείνη για μετά την άσκηση?http://www.bodybuilding.gr/index.php...mart&Itemid=16
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dipatrx8 : 12-09-13 στις 17:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-09-13 23:41 #305
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Cool
    ΠΡΩΙ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ η ΜΕΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-09-13 01:07 #306
    Προεπιλογή
    ^ την πρωτεινη ή την αεερόβια?
    πρωί να τρέξω δεν γίνεται δουλέυω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-01-17 17:51 #307
    Προεπιλογή ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΡΕΞΙΜΟ.
    Καλησπερα σε ολους.Λογω ωραριου εργασιας 13:00-19:00 εκτελω κοιλιακους και την προπονηση με βαρη το πρωi γυρω στις 10:00 και παω τρεξιμο το βραδυ της ιδιας μερας κατα τις 20:00.Η ερωτηση μου ειναι η εξης:Τι ειναι καλυτερο και για τον στοχο μου(μυικη αναπτυξη) αλλα και για την καρδιακη λειτουργια(ειναι γνωστη και αδιαμφισβητητη η αξια της αεροβιας για την καρδια) βαρη το πρωi και τρεξιμο το βραδυ οπως ηδη κανω η το αναποδο τρεξιμο το πρωi και βαρη το βραδυ.Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-05-17 06:10 #308
    Προεπιλογή
    Από τα πιο χρήσιμα άρθρα νομίζω. Έχω κάποιες ερωτήσεις όμως, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Κατάλαβα ότι το πρωί πρέπει να πηγαίνω με άδειο στομάχι για αερόβια 20-30, μετά μπορώ να συνεχίσω με βάρη κανονικά το πρόγραμμα; Ή καλύτερα να ξεκινήσω με βάρη και στο τέλος τρεξιμο-περπατημα; Αυτό που συνήθιζα να κάνω πιο παλιά ήταν ξυπνούσα το πρωί έτρωγα την βρώμη με τα δημητριακά μου και μετά από κάνα 2ωρο πήγαινα γυμναστήριο. Έκανα ζέσταμα 10-20 διάδρομο μετά βάρη και μετά πάλι διάδρομο ή ποδήλατο 10-15 ενώ είχα πάρει την whey μου. Τι θα μου προτείνατε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-05-17 14:28 #309
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Καλησπερα. Σε γενικες γραμμες αν τρως το πρωι και μετα πηγαινεις για προπονηση, ειναι σαν να το κανεις οποιαδηποτε αλλη στιγμη της ημερας μιας και δεν επωφελεισαι απο το fasting για να καψεις λιπος στην αεροβια.

    Τωρα, συνηθιζεται να γινεται η αεροβια και μονο η αεροβια για μεγαλυτερα οφελη το πρωι και οχι τα βαρη. Πολυς κοσμος κανει και βαρη το πρωι βεβαια, ειχα διαβασει καπου οτι εξαιτιας της νυχτερινης ξεκουρασης το σωμα χαλαρωνει και χρειαζεται περιπου ενα 3ωρο μεχρι να μπορει να λειτουργησει παλι 100%, αλλιως περα απ τις πιθανοτητες να μην αποδοσεις οπως θα μπορουσες στο μεγιστο, αυξανεις και τις πιθανοτητες τραυματισμου. Αυτα στη θεωρια βεβαια, μιας και απ οτι φαινεται πολλοι κανουν προπονηση το πρωι, ειτε γιατι τους αρεσει ειτε γιατι δε βολευει αλλη ωρα.

    Στην ερωτηση σου για το αν αν εκανε η κοτα το αυγο η το αυγο την κοτα για το βαρη-αεροβια η αεροβια-βαρη πρωι νηστικο, θα προτεινα πρωτα βαρη και μετα αεροβια αλλα με τη χρηση τουλαχιστον καποιων BCAA αμινοξεων ειτε ως intraworkout (χωρις προσθετα σακχαρα και λοιπες θερμιδες) ειτε πριν τα βαρη. Εκτος κι αν το τελευταιο γευμα σου ειναι συντομα πριν τον υπνο και περιεχει αρκετη πρωτεινη..και παλι με επιφυλαξη. Αποψη μου τα παραπανω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-05-17 15:23 #310
    Προεπιλογή
    Από τα πιο χρήσιμα άρθρα νομίζω. Έχω κάποιες ερωτήσεις όμως, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Κατάλαβα ότι το πρωί πρέπει να πηγαίνω με άδειο στομάχι για αερόβια 20-30, μετά μπορώ να συνεχίσω με βάρη κανονικά το πρόγραμμα; Ή καλύτερα να ξεκινήσω με βάρη και στο τέλος τρεξιμο-περπατημα; Αυτό που συνήθιζα να κάνω πιο παλιά ήταν ξυπνούσα το πρωί έτρωγα την βρώμη με τα δημητριακά μου και μετά από κάνα 2ωρο πήγαινα γυμναστήριο. Έκανα ζέσταμα 10-20 διάδρομο μετά βάρη και μετά πάλι διάδρομο ή ποδήλατο 10-15 ενώ είχα πάρει την whey μου. Τι θα μου προτείνατε;
    Εγώ η ξυπναω τ πρωι πινω εναν καφέ σκετοκ ενα σκουο αμινοξέα και κατευθείαν τρέξιμο 30-40λεπτα και βάρη μετα απο 8 ώρες να χεις κανει δλδ 2-3 γεύματα η αν θες ξυπνας πρωι τρως πρωινό και πας κανεις βάρη και μετα αερόβια. Αν με άδειο στομάχι κανεις βάρη μετα απο αερόβια καταβολισες για πλάκα. Αν μετα το πρωινό κανεις πρωτα αερόβια μειώνεται η απόδοση σ στα βάρη. Αρα η φαγητο βάρη αερόβια η νηστικοσ αερόβια και μονο και μετα τ απόγευμα πχ η βράδυ βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-05-17 16:26 #311
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα. Σε γενικες γραμμες αν τρως το πρωι και μετα πηγαινεις για προπονηση, ειναι σαν να το κανεις οποιαδηποτε αλλη στιγμη της ημερας μιας και δεν επωφελεισαι απο το fasting για να καψεις λιπος στην αεροβια.

    Τωρα, συνηθιζεται να γινεται η αεροβια και μονο η αεροβια για μεγαλυτερα οφελη το πρωι και οχι τα βαρη. Πολυς κοσμος κανει και βαρη το πρωι βεβαια, ειχα διαβασει καπου οτι εξαιτιας της νυχτερινης ξεκουρασης το σωμα χαλαρωνει και χρειαζεται περιπου ενα 3ωρο μεχρι να μπορει να λειτουργησει παλι 100%, αλλιως περα απ τις πιθανοτητες να μην αποδοσεις οπως θα μπορουσες στο μεγιστο, αυξανεις και τις πιθανοτητες τραυματισμου. Αυτα στη θεωρια βεβαια, μιας και απ οτι φαινεται πολλοι κανουν προπονηση το πρωι, ειτε γιατι τους αρεσει ειτε γιατι δε βολευει αλλη ωρα.

    Μου το έχουν πει και για το ποδόσφαιρο το συγκεκριμένο 3ωρο επειδή τύχαινε να παίζουμε πρωί Κυριακής στις 11 για να μην ξενυχτάω την προηγούμενη. Οπότε θα είναι σωστό.


    Στην ερωτηση σου για το αν αν εκανε η κοτα το αυγο η το αυγο την κοτα για το βαρη-αεροβια η αεροβια-βαρη πρωι νηστικο, θα προτεινα πρωτα βαρη και μετα αεροβια αλλα με τη χρηση τουλαχιστον καποιων BCAA αμινοξεων ειτε ως intraworkout (χωρις προσθετα σακχαρα και λοιπες θερμιδες) ειτε πριν τα βαρη. Εκτος κι αν το τελευταιο γευμα σου ειναι συντομα πριν τον υπνο και περιεχει αρκετη πρωτεινη..και παλι με επιφυλαξη. Αποψη μου τα παραπανω..
    Αυτό που λες προτιμώ και γω, ξύπνημα πρωί ένας καφές σκέτος όπως λέει και ο τζονυ και ένα συμπλήρωμα intra. Έχεις κάποια συγκεκριμένα bcaa στο μυαλό σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-05-17 17:35 #312
    Προεπιλογή
    Οποία και να πάρεις την ίδια δουλεια πιστεύω θα κανουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-06-17 17:43 #313
    Προεπιλογή
    καλησπέρα παιδια,

    περπατημα μετριας ή μετριας προς υψηλη εντασης διαρκειας 40-50 λεπτα κανα τριωρο μετα το μεσημεριανο,επιβαλλει την προσληψη bcaa's για να ελαχιστοποιήσουμε απωλεια μυικου ιστου?
    για το πρωινο κ νηστικος ξερω ότι καλο είναι να παιρνεις πιο πριν bcaa αλλα δεν ξερω για την παραπανω περιπτωση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-06-17 18:47 #314
    Προεπιλογή
    Οχι δεν χρειαζεται εχεις ηδη τα αμινοξέα απο τοβφαγητο που εφαγες
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-06-17 23:50 #315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν χρειαζεται εχεις ηδη τα αμινοξέα απο τοβφαγητο που εφαγες

    σε ευχαριστω πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122 ΤελευταίαΤελευταία