Σελίδα 22 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 316 έως 330 από 330
  1. 04-06-17 09:47 #316
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    σε εναν ιδανικο κοσμο δεν θα εκαιγες καθολου μυς εγω παλι οσο περναει ο καιρος και οσο μαθαινω βλεπω οτι ο οργανισμος το λιπος τεινει να το προστατευει και οχι να το διωχνει ειδικα αν κανεις υποθερμιδικες σε συνδυασμο με αεροβια. λιγο πολυ ολοι αεροβια με τον ιδιο τροπο κανουμε και προωπικα την εχω κανει πιο σωστα απο το 99.9% ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ και την εχω δοκιμασει με καθε πιθανο και απιθανο συνδυασμο τι ωραια τι καλα επειδη κανουμε 45 λεπτα αεροβια το πρωι με αδειο στομαχι να ειμαστε στεγνοι και κομματια επειδη ο οργανισμος τραβαει μονο απο το λιπος η αμεσως μετα την προπονηση με βαρη που εχουν εξαντληθει τα αποθεματα γλυκογονου βεβαιαααααααα λες και αν κανεις πρωτα την αεροβια και μετα τα βαρη δεν θα καψεις λιπος θα καις μυς
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-06-17 13:06 #317
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Το'χω κανει πριν καιρο αυτο , μυς δε ξερω αμα καις δε νομιζω βασικα να'χει σχεση ,αλλα σιγουρα χανεις σε δυναμη μετα απο μια HIIT 20-25 λεπτων.. Αλλα το θεμα ειναι τι κανεις με το φαϊ ωστε να κουμανταρεις καλα το σωμα σου αν θες να καψεις λιπος χωρις μεγαλη απωλεια μυων και να γινεις σταφιδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-06-17 13:09 #318
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν καις μυς με μια απλη αεροβια, ειτε λετεται χιτ, ειτε λεγεται χατ..
    σιγα τους μυς που εχει ενας νατουραλ που θα τους καψει κ ολας με ενα session αεροβια..μια ζωη τα ιδια κ τα ιδια γραφουμε, αντε να δουμε ποτε θα παμε παρακατω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-17 14:35 #319
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Συμφωνα πανω σε αυτο , αλλα το να λεμε οτι επειδη ειναι καποιος νατουραλ δεν καει μυς γιατι δεν εχει δεν ειναι σοβαρο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-06-17 15:05 #320
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν λεμε αυτο..
    λεμε οτι για να φτασει καποιος σε σημειο να καταβολισει απο αεροβια πρεπει να εχει ηδη πολυ μεγαλη διαφορα μυικοτητας προς ποσοστο λιπους, ετσι ωστε να υπαρχει κινδυνος να καταβολισει.
    σε νατουραλ το να εισαι +10 κιλα απο το υψος σου με κατω απο 8% λιπος ειναι μαλλον ανεφικτο..

    γενικα για να καταβολισει μυς καποιος, πρεπει ή να υποσιτιζεται, ή να εχει υπερβολικα πολους μυς με πολυ μικρο % λιπους..αυτο λεμε...
    το παραμυθι του καταβολισμου απο την αεροβια ειναι κατι (οπως κ τα περισοτερα παραμυθια) που ξεκινησε απο τους αγωνιστικους επιπεδου Ολυμπια, κ δεν εχει εφαρμογη στον απλο αθλουμενο.
    αν μπορει καποιος που κανει, η πιστευει τα ποστ περι καταβολισμου, να γραψει με ποιον τροπο κ με ποιο βιοχημικο μονοπατι το σωμα καταβολιζει με την αεροβια, εφ'οσον τρωει σωστα κ δεν ειναι στο 7-8% λιπος..η προσωπικη εμπειρια δεν με ενδιαφερει γιατι κανεις απο εδω νατουραλ δεν εχει πιασει ουτε αυτα τα ποσοστα μυικοτητας, ουτε αυτα τα ποσοστα λιπους, οποτε δεν εχω ορεξη για ατερμονη θεωρια.

    δλδ πως θα καταβολισει ενας αθλουμενος με καλη μυικοτητα πανω του, αλλα που εχει 13% λιπος?
    ειναι, η δεν ειναι το λιπος πηγη ενεργειας για το σωμα σε περιπτωσεις τετοιες?
    γιατι το σωμα να προτιμησει να στραφει στην πρωτεινη, εφ'οσον εχεις πρωτεινικη επαρκεια στη διατροφη σου, κ δεν κανεις κατι ακραιο, οπως πχ ειναι ενας μαραθωνιος?
    με ποια λογικη δλδ το σωμα θα καψει μυς με τοσο λιπος πανω του?
    αυτο ρωταω με απλα λογια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-06-17 15:32 #321
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Διαφορετικο αυτο που λες. Ετσι οπως τα ειπες σαν να εχει καμια σχεση αν εισαι νατουραλ ή οχι απτη αεροβια , ιδιο πραγμα ειναι . Μη σου πω οτι νατουραλ καις και περισσοτερο γιατι κρατανε τους μυς αυτα. Εδω περα που βλεπω αλλοι με 100 υ/ες μερες προπονησης και 0 σε μερα με αεροβια 2 προπονησεις τη μερα και χωρις καρμπ απ ντεϊς πως κρατανε μυϊκη μαζα και χωρις καμια απωλεια μυων , εγω με 250-300 υ/ες δε τα κανω αυτα με καρμπ απ ντεϊς ανα 4-5 μερες
    Παντως εχω πολλους γνωστους που υποσιτιζονται με 2 προπονησεις τη μερα και καιν μυς σε 4-5 μερες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TheWorst : 04-06-17 στις 15:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-06-17 15:56 #322
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν υποσιτιζοτναι κ κανουν κ πολλες προπονησεις λογικο ειναι να "χανουν" μυικοτητα, αυτο εγραψα κ απο πανω.
    αλλα κ παλι μιλαμε για περιπτωσεις νατουραλ που εχουν πεσει πολυ χαμηλα σε λιπος..στα ποσοστα ανω του 10% ας πουμε δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα καταβολισμου, κ στα ποσοστα συτα ανηκει η μεγαλυτερη μεριδα κοσμου που κανει τετοιες ερωτησεις..το να λεμε οτι ενας ανθρωπος που πηγαινει γυμναστηριο κ εχει ενα καλο σωμα με 12-15% λιπους μπορει να καταβολισει νομιζω ειναι ατοπο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-06-17 16:11 #323
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    διαιτα σημαινει υποθερμιδικη διατροφη αρα χανεις ειτε εισαι στο 15 ειτε στο 25% λιπος θα χασεις και μυς οπως και να χει το οτι εχει 13 και 20% λιπος καποιος δεν σημαινει οτι εδεσες τον γαιδαρο σου και καις μονο το λιπος αυτο αποδυκνυεται ευκολα οτι οταν χανεις κιλα πχ πας απο το 20 στο 13 χανεις και σε δυναμη παντα.μυς θα χασεις σε ολες τις περιπτωσεις απλα οταν εισαι με μεγαλυτερο ποσοστο λιπους σαφως και θα προστατευτει περισσοτερο ο μυικος ιστος οσο πεφτεις ομως σε λιπος θα χανεις και περισσοτερους μυς ειναι αναποφευκτο αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-06-17 16:14 #324
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι, γιαυτο σε τετοιες περιοδους ανεβαζεις την πρωτεινη, γιατι το σωμα θα προτιμησει να καψει αυτη που προσλαμβανεις εκεινη την ωρα απο την διατροφη, κ οχι αυτη που εχεις στο σωμα σαν μυς.
    ετσι λειτουργει το σωμα.
    οποτε αν εχεις μια επαρκεια πρωτεινης θα εχεις κ αρκετη για να συντηρησεις τους μυς που εχεις, κ περισεμα για να καει σαν ενεργεια, αντι των μυων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-06-17 16:27 #325
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    αυτο με την πρωτεινη το εχω προσεξει και εγω αισθανομαι πολυ καλυτερα στη διαιτα με αυξημενη πρωτεινη και ελλατωνεται η δυναμη λιγοτερο δεν ειναι εσφαλμενη τακτικη αν στον ογκο εχεις πχ 150 γραμμαρια πρωτεινη και στη γραμμωση 200 ασχετα με το τι λενε στη διαιτα μεγαλη ληψη πρωτεινης δουλευει καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-06-17 00:32 #326
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Μονο εγω τρωω περισοτερη πρωτεϊνη στον ογκο , επειδη παιρνω περισσοτερη φυτικη (απο τους πολλους υ/ες μακαρονια , ρυζι ) ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-03-19 11:52 #327
    Προεπιλογή
    Παιδιά Καλημερα!! Λέω να αρχίσω το ποδήλατο κάθε πρωί για να κατεβάσω το λίπος. Δεν ασχολουμε με το αερόβιο αρκετά. Πόσοι παλμοί είναι καλά και για πόση ώρα??

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-03-19 20:09 #328
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    το ποση ωρα εξαρταται με το στοχο σου.οταν λες πρωι εννοεις νηστικος?επισης για τι ειδους αεροβια ενδιαφερεσαι?μετριας εντασης,χιτ?γιατι εκει διαφερουν οι παλμοι.παντως ενας γενικος κανονας ειναι 220-ηλικια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-03-19 20:13 #329
    Προεπιλογή
    Κανω ποδηλατο για να χάσω λίπος. Το ποδήλατο είναι στατικό. Από κει και πέρα δεν ξερω. Κοιτάω να ειμαι στους 160 παλμούς περίπου. Είμαι 28

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-03-19 15:44 #330
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    εγω τα τελευταια χρονια κανω με αδειο στομαχι τρεξιμο στο διαδρομο.πριν αγορασω διαδρομο εκανα στο ποδηλατο στο στατικο κι εγω και μια χαραρ αποτελεσματα ειχα.απλα πρεπει να μην πηγαινεις αρεμβαζοντας...καταλαβαινεις τι εννοω.μην ξεχνιεσαι και χανεις πεταλι.θελει ενταση.αν αυτο το καταφερεις τοτε μια χαρα.εγω δεν κοιταω παλμους,το παω πιο εμπειρικα.θεωρω οτι καλα ειναι οι παλμοι σου,απλα να θυμασαι να μην χαλαρωνεις.δεν ξερω αν με καταλαβαινεις οπως στο θετω.γιατι στο ποδηλατο ειναι πιο ευκολο να μην κανουμε τοσο εντονο αεροβιο σε σχεση με το διαδρομο που εκει ετσι και βαλεις την ταχυτητα θα τρεξεις θες δεν θες
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 22 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122