Σελίδα 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 544
  1. 21-08-11 12:48 #16
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και είμαι επιφυλακτικός , άλλαξα την διατροφή μου και έφτιαξα την παρακάτω και βγαίνουν 5 γεύματα τώρα.

    8:00 Mitotropin

    8:30 200ml γάλα 0% <--- βαλε κ ενα μηλο εδω

    9:00 γυμναστήριο

    11:20 τόστ σικάλεως(μαυρο) 1 φέτα γαλοπούλα χαμηλών λιπαρών/μια φετα τυρί σόγιας<--- απλα παιρνε αρλα 5% αυτα τα σογιας ειναι τιγκα στις ορμονες και 200ml φυσικός χυμός πορτοκαλι (χωρίς ζάχαρη)

    1:50 150gr στήθος κοτόπουλο και 50gr μαύρο ρύζι/πατάτα και πράσινη σαλάτα και μια κουταλια ελαιόλαδο

    4:20 1 scoop whey

    6:50 150gr στήθος κοτόπουλο και πράσινη σαλάτα<-----βαλτο κατα τις 9 αυτο με 10 και εδω βαλε κανενα γιαουρτι με κανενα φρουτο


    Περιμένω διορθώσεις και παρατηρήσεις.
    ρε αδερφε ειλικρινα τωρα...με τι να παχυνεις?με τη γαλοπουλα η με τα φρουτα?για να παχυνεις κ να παρεις ενα κιλο σε ενα μηνα ξερεις τι πρεπει να τρως ρ συ? θελεις να σου πω τι τρωω εγω με 78 κιλα? κ δν παιρνω παλι κολλισα...
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-08-11 12:56 #17

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και είμαι επιφυλακτικός , άλλαξα την διατροφή μου και έφτιαξα την παρακάτω και βγαίνουν 5 γεύματα τώρα.

    8:00 Mitotropin

    8:30 200ml γάλα 0% + 1 φρουτο, και το γαλα να το κανεις 2%

    9:00 γυμναστήριο Αμεσως μετα στα καπακια βαλε τη whey σου.

    11:20 τόστ σικάλεως(μαυρο) 1 φέτα γαλοπούλα χαμηλών λιπαρών/μια φετα τυρί σόγιας και 200ml φυσικός χυμός πορτοκαλι (χωρίς ζάχαρη) Εδω βαλε και αλλες φετες γαλοπουλα, 3-4 για να ανεβασεις πρωτεινη, επισης βαλε τυρι κανονικο με χαμηλα λιπαρα, μιλνερ η οτι αλλο θες. Επισης να το φας περιπου 1 ωρα μετα τη whey.

    1:50 150gr στήθος κοτόπουλο και 50gr μαύρο ρύζι/πατάτα και πράσινη σαλάτα και μια κουταλια ελαιόλαδο Αυτο ειναι οκ.

    4:20 1 scoop whey Δεν ειναι γευμα αυτο, με την καμμια ομως, αυτο βαλτο αμεσως μετα το γυμναστηριο, αυτη την ωρα εδω βαλε 1-2 γιαουρτακια 2%.

    6:50 150gr στήθος κοτόπουλο και πράσινη σαλάτα Βαλε και λιγο ελαιολαδο εδω.

    Πριν τον υπνο βαλε 1 γιαουρτακι 2% και μερικα αμυγδαλα/καρυδια.

    Περιμένω διορθώσεις και παρατηρήσεις.
    Αυτα απο μενα, μη σε φοβιζουν οι θερμιδες, ΔΕΝ θα παχυνεις..
    Και ρπος θεου, ασε τα 0% γαλακτοκομικα, καντα ολα 2%, τα λιπαρα τους τα θελεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-08-11 13:26 #18
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα απο μενα, μη σε φοβιζουν οι θερμιδες, ΔΕΝ θα παχυνεις..
    Και ρπος θεου, ασε τα 0% γαλακτοκομικα, καντα ολα 2%, τα λιπαρα τους τα θελεις.
    +1 εχουν λιποδυαλειτες βιταμινες
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-08-11 14:47 #19
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    οκ , σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις , θα την αλλαξω απο αυριο.

    Απλα έχω μια απορία : η τόσο απότομη αυξηση θερμίδων (εφοσον το σωμα μου εχει συνηθισει εδω και μηνες σε λιγες) δεν θα προκαλέσει αυξηση του βάρους μου ? (ισως ειναι χαζή ερώτηση αλλα το φοβάμαι)

    Ελπίζω να μην δω την ζιγαριά να ανεβαίνει !!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 21-08-11 στις 14:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-08-11 15:06 #20
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ , σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις , θα την αλλαξω απο αυριο.

    Απλα έχω μια απορία : η τόσο απότομη αυξηση θερμίδων (εφοσον το σωμα μου εχει συνηθισει εδω και μηνες σε λιγες) δεν θα προκαλέσει αυξηση του βάρους μου ? (ισως ειναι χαζή ερώτηση αλλα το φοβάμαι)

    Ελπίζω να μην δω την ζιγαριά να ανεβαίνει !!
    φιλε στο σωμα δεν αρεσουν τα ακραια.μπορει να δεις αυξηση λογω κατακρατησης υγρων.για να βαλεις λιπος πρεπει να ξεπερασεις σε θερμιδες τις αναγκες σου.εφοσον εδω κ μηνες τον εχεις παει στα ακρα τον οργανισμο.διψαει για παραπανω θερμιδες.οποτε θα τις καψει.ασε π οταν αυξανεις ενω δν εχει συνηθησει ο μεταβολισμος τις καιει.ετσι εχω διαβασει οτι γινεται αν φας πολλες παραπανω για 1 η 2 μερες βεβαια.αυξανεις σταδιακα.κ δν ειναι κ φοβερη αυξηση αυτα.ενα φρουτο π εχει 80 θερμιδες?η οι 100-150 απο το κοτοπουλο?π ειναι κ πρωτεινη.εχει σημασια κ τι τρως αδερφε.αλλο 2000 θερμιδες πατατακια αλλο 2000 θερμιδες κοτοπουλο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-08-11 15:28 #21

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ , σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις , θα την αλλαξω απο αυριο.

    Απλα έχω μια απορία : η τόσο απότομη αυξηση θερμίδων (εφοσον το σωμα μου εχει συνηθισει εδω και μηνες σε λιγες) δεν θα προκαλέσει αυξηση του βάρους μου ? (ισως ειναι χαζή ερώτηση αλλα το φοβάμαι)

    Ελπίζω να μην δω την ζιγαριά να ανεβαίνει !!
    Μη σε νοιαζει η ζυγαρια, μη σου πω πετα την!
    Ο καθρευτης να σε νοιαζει, να τραβας μερικες φωτογραφιες καθε 2 βδομαδες και να συγκρινεις.
    Επισης, αρχισε τα βαρη κανονικα για ΟΛΕΣ τις μυικες ομαδες, αμα χασεις και αλλο λιπος και δεν εχεις εστω καποιους μυς που θα στηριχθει το δερμα;
    Τελος, ακου τον Τολη..

    Υ.Γ. Την αυξηση βαρους τι θελουμε, την αυξηση λιπους ΔΕ θελουμε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-08-11 23:51 #22
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Επειδή έχω βαρεθεί να τρώω κάθε μέρα μαρούλι σκέφτηκα να το πάω εναλλάξ και να βάζω και κολοκυθάκια τα οποια θα έχω βάλει στον φούρνο κομμένα σε ροδέλες με λίγη ρίγανη να ψηθούν χωρίς λάδια και τίποτα και να τα τρώω με το μεσημεριανο/απογευματινό μου.

    Βρήκα ότι τα νερόβραστα έχουν 16 θερμίδες/100gr , ισχύει το ίδιο και αν τα βάλω στον φούρνο χωρίς να βάλω τίποτα εκτος από ρίγανη/πιπέρι ? (λογικά ναι , απλός ρωτάω για σιγουριά).

    Επίσης όταν τρώω μαρούλι βάζω 4-5 φιλα μαρουλιού στην σαλάτα μου (η αλήθεια είναι ότι το έχω σιχαθεί τόσους μήνες) οποτε ποσα κολοκυθάκια να βάζω όταν τα βάζω στην θέση της μαρουλοσαλάτας? 100gr ειναι καλα?

    Η πλακα είναι ότι όσο έτρωγα ανθυγιεινά και ακολουθούσα άθλιο τρόπο ζωής όλα αυτά μου έφερναν εμετό (τα λαχανικά) και δεν μου άρεσαν με την καμια και τώρα μου έχει βγει μια όρεξη για λαχανικά , άλλο πράγμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-08-11 00:00 #23
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω βαρεθεί να τρώω κάθε μέρα μαρούλι σκέφτηκα να το πάω εναλλάξ και να βάζω και κολοκυθάκια τα οποια θα έχω βάλει στον φούρνο κομμένα σε ροδέλες με λίγη ρίγανη να ψηθούν χωρίς λάδια και τίποτα και να τα τρώω με το μεσημεριανο/απογευματινό μου.

    Βρήκα ότι τα νερόβραστα έχουν 16 θερμίδες/100gr , ισχύει το ίδιο και αν τα βάλω στον φούρνο χωρίς να βάλω τίποτα εκτος από ρίγανη/πιπέρι ? (λογικά ναι , απλός ρωτάω για σιγουριά).

    Επίσης όταν τρώω μαρούλι βάζω 4-5 φιλα μαρουλιού στην σαλάτα μου (η αλήθεια είναι ότι το έχω σιχαθεί τόσους μήνες) οποτε ποσα κολοκυθάκια να βάζω όταν τα βάζω στην θέση της μαρουλοσαλάτας? 100gr ειναι καλα?

    Η πλακα είναι ότι όσο έτρωγα ανθυγιεινά και ακολουθούσα άθλιο τρόπο ζωής όλα αυτά μου έφερναν εμετό (τα λαχανικά) και δεν μου άρεσαν με την καμια και τώρα μου έχει βγει μια όρεξη για λαχανικά , άλλο πράγμα!
    φιλτατε εχουν τις ιδιες θερμιδες.στο φουρνο τα σπανε.βαζε 2-3 κολοκυθακια μικρα 1 μεγαλο αυτα μη τα φοβασαι βασικα δεν σε παχαινουν αυτον τον υδατανθρακα τον καις και μονο για να τα χωνεψεις τα κολοκυθακια δοκιμασε κ μελιτζανες με τον ιδιο τροπο αλλα με λιγο μετρο γιατι ειναι βαριες..δοκιμασε επισης πρασινη πιπερια στο φουρνο και κοκκινη βγαινει ωραια αλλα σα τη πρασινη...(10 θερμιδες η μια εγω τρωω κ δν τις υπολογιζω καν) βαζεις κ λιγο μπαλσαμικο στο ψησιμο γινεται αψογη.γενικα λαχανικα στο φουρνο τασπανε.ΚΑΙ η ντοματα μετραει.αν βαρεθικες μαρουλι δοκιμασε βλητα πατζαρια σπαραγγια σπανακι...τοσα υπαρχουν(καλα τα δε βλητα αστο 0 θερμιδες)
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-08-11 08:23 #24
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    ωραια ! θενξ γιατι ειχα αρχίζει να βαριέμε ελεινα την διατροφή μου μετα απο τόσους μήνες και θα ψάξω μερικά εναλακτικά για να έχω λίγη ποικηλία. Να φανταστείς οτι 2-3 μηνες απο αυτους έτρωγα κάθε μέρα στήθος γαλοπουλα με μαρούλι (μετά ανακάλυψα οτι μου αρεσει καλύτερα το στήθος κοτόπουλου xD!

    εντομεταξύ το στήθος κοτόπουλου στα κάρβουνα χώρις αλάτια κλπ ειναι οκ να τρώω έτσι ? γιατι έτιχε να φτιάξω μιά φορά και μου φάνηκε 1000ες φορές καλύτερο απότι του φούρνου η ακομα χειρότερα το βραστό

    Με το cottage το τυρί τι παίζει ? γιατί θυμάμαι μου άρεσε που είχα δοκιμάσει παλιότερα , αλλα για τώρα που ακολουθώ διατροφή κάνει ? και αν ναι ποτε θα πρέπει να το έχω στο πρόγραμμα μου ? αν δεν κάνω λάθος βγαίνει και σε λάιτ σωστά?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 22-08-11 στις 08:26
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-08-11 09:52 #25

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Να πως φαινεται οτι δεν εχεις διαβασει το φορουμ...
    Τελος παντων, το κοτατζ ειναι σαν το γιαουρτι, μπορεις αντι για γιαουρτι να τωρως κοτατζ.
    Αυτο της φαγε ειναι στα 4% λιπαρα ενω το ντιρολο στα 2,2% και του βασιλοπουλου στα 4% παλι.
    Υπαρχουν και αλλες μαρκες.
    Τωρα, τι λαιτ; Ολα τα κοτατζ δεν εχουν λιπαρα και ειναι με χαμηλες θερμιδες.
    Στο ξαναλεω, δεν προκειται να παχυνεις απο αυτα (κολοκυθακια, κοτατζ, στηθος κοτοπουλο) μη μετρας και τις 16 θερμιδες απο τα κολοκυθια,
    Και γενικα, μη φοβασαι ρε! Ελεος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-08-11 11:28 #26
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Λοιπόν παιδιά από σήμερα ξεκίνησα την καινούρια διατροφή όπως μου προτείνατε. Γύρισα από το γυμναστήριο όλο ενέργεια και νιώθω τέλεια. (Σχετικά με αυτό που έγραψα στο θέμα με την δυσκοιλιότητα) η αλλαγή διατροφής με βοηθησε και σήμερα το πρωί πήγα κανονικότατα τουαλέτα χωρίς πρόβλημα και όλα κομπλέ!!!

    Έχω να διαβάσω πολλά εδώ μέσα και ευτυχώς έχω πολύ ελεύθερο χρόνο για να το κάνω.

    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-08-11 13:08 #27
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν παιδιά από σήμερα ξεκίνησα την καινούρια διατροφή όπως μου προτείνατε. Γύρισα από το γυμναστήριο όλο ενέργεια και νιώθω τέλεια. (Σχετικά με αυτό που έγραψα στο θέμα με την δυσκοιλιότητα) η αλλαγή διατροφής με βοηθησε και σήμερα το πρωί πήγα κανονικότατα τουαλέτα χωρίς πρόβλημα και όλα κομπλέ!!!

    Έχω να διαβάσω πολλά εδώ μέσα και ευτυχώς έχω πολύ ελεύθερο χρόνο για να το κάνω.

    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!
    anytime...και μια συμβουλη ακομα.να ακους το σωμα σου...οταν πεινας.κατι δε παει καλα.οταν κουραζεσαι πολυ.παλι κατι δε παει καλα.δν μιλαω μεμονομενα.αλλα μακροχρονια.γιατι αν ειναι να κουραζεσαι μια βδομαδα 2 βδομαδες 3 πανω απο το κανονικο. ε στη 4η θα πεσεις κατω.γενικα καταλαβαινεις τι εννοω.οταν ζηταει ξεκουραση να του τη δινεις
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-08-11 14:07 #28
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    δε πετας και το Mitotropin;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-08-11 14:59 #29
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ggeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε πετας και το Mitotropin;
    Γιατί να το πετάξω ? σημερα έκανα την καλύτερη προπόνηση 1 ώρα αερόβια και 1 ώρα βάρη (λίγα βάρη πολλές επαναλήψεις, σε κύκλο η κάπως έτσι μου τον είπαν , που κανεις 20 επαναλήψεις στο ένα 20 στο άλλο και 20 στο άλλο όργανο και μετά ξεκουράζεσαι 30 δευτερόλεπτα (περιληπτικά το λέω , ελπίζω να καταλάβατε) χωρίς να κουραστώ και δεν είχα σχεδόν κανένα από τα side effects του. (Μονο νεύρα μου βγήκαν ξαφνικά χωρίς σημαντικό λόγο και πήγα να παίξω ξύλο με κάποιον) κατά τα αλλα όλα οκ.

    Πάντως αν έχεις όρεξη και χρόνο να μου εξηγήσεις γιατί θα πρέπει να το σταματήσω είμαι ανοιχτός σε κάθε συμβουλή
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 22-08-11 στις 15:02
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-08-11 15:30 #30

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να το πετάξω ? σημερα έκανα την καλύτερη προπόνηση 1 ώρα αερόβια και 1 ώρα βάρη (λίγα βάρη πολλές επαναλήψεις, σε κύκλο η κάπως έτσι μου τον είπαν , που κανεις 20 επαναλήψεις στο ένα 20 στο άλλο και 20 στο άλλο όργανο και μετά ξεκουράζεσαι 30 δευτερόλεπτα (περιληπτικά το λέω , ελπίζω να καταλάβατε) χωρίς να κουραστώ και δεν είχα σχεδόν κανένα από τα side effects του. (Μονο νεύρα μου βγήκαν ξαφνικά χωρίς σημαντικό λόγο και πήγα να παίξω ξύλο με κάποιον) κατά τα αλλα όλα οκ.

    Πάντως αν έχεις όρεξη και χρόνο να μου εξηγήσεις γιατί θα πρέπει να το σταματήσω είμαι ανοιχτός σε κάθε συμβουλή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα για τον λιποδιαλυτη δε θα το σχολιασω καν, εχει Τ2 μεσα (ορμονη θυροειδους), ελπιζω να μη σου δημιουγησει προβλημα με τον θυροειδη σου, να κανεις εξετασεις 1 μηνα μετα το χρηση του..
    Πραγματικα απορω, αφου μονος σου λες οτι χανεις 4-5 κιλα το μηνα, τον λιποδιαλυτη τι τον πηρες;
    Τους λιποδιαλυτες τους παιρνουμε μονο και εφ'οσον ''κολησουμε'' στο χασιμο λιπους..
    Γιατι ο συγκεκριμενος παιζει με ορμονες, στο εγραψα πιο πανω...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία