Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 17 από 17
  1. 07-09-11 15:38 #16
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    εν τελη αυτο πιστευω.... βεβαια υπαρχουν και εξερεσεις.... πχ περιση οταν εκανα bulk επρεπε να παρω αναγκαστικα postwo με υδατανθρακα... και πολυ μαλιστα.... απλα και μονο γιατι δεν μου εφταναν οι θερμιδες... και λογο των 3-4 γευματων που εκανα αναγκαστικα επρεπε να φευγει γρηγορα απο το στομαχι για να κανω το επομενο γευμα...

    σε τετοιες περιπτωσεις το βλεπω θετικο να χρησιμοποιει καποιος υδατανθρακα....
    Εγω το βλεπω αλλιως..

    εχει καποιος τη δυνατοτητα να φαει βρωμη,πατατα,ρυζι,καλαμποκι κλπ κλπ και θα προτιμησει τη σκονη??σιγα τα ωα..αυτα ειναι γι αυτους που πιστευουν σε αναβολικα πατζουρια..εε συγνωμη,παραθυρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-09-11 16:23 #17
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω το βλεπω αλλιως..

    εχει καποιος τη δυνατοτητα να φαει βρωμη,πατατα,ρυζι,καλαμποκι κλπ κλπ και θα προτιμησει τη σκονη??σιγα τα ωα..αυτα ειναι γι αυτους που πιστευουν σε αναβολικα πατζουρια..εε συγνωμη,παραθυρα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    εν τελη αυτο πιστευω.... βεβαια υπαρχουν και εξερεσεις.... πχ περιση οταν εκανα bulk επρεπε να παρω αναγκαστικα postwo με υδατανθρακα... και πολυ μαλιστα.... απλα και μονο γιατι δεν μου εφταναν οι θερμιδες... και λογο των 3-4 γευματων που εκανα αναγκαστικα επρεπε να φευγει γρηγορα απο το στομαχι για να κανω το επομενο γευμα...

    σε τετοιες περιπτωσεις το βλεπω θετικο να χρησιμοποιει καποιος υδατανθρακα....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα, δεν χρησιμοποιω υδατανθρακα σε σκονη οποτε και σε καποιον αλλο θα προτεινα το αντιστοιχο (δεν ειμαι κατα των συμπληρωματων, χρησιμοποιω αρκετα). απλα ο υδατανθρακας απο φαγητο ειναι φθηνος ετσι κι αλλιως (σε σχεση με την πρωτεινη που εκει ισως οικονομικα να συμφερει η αγορα της σε σκονη) και γενικα προτιμω αυτες τις kcal να τις "ευχαριστιεμαι" απο το φαγητο. τωρα σε περιοδους διατροφης ογκου που εσκαγα απο το πολυ φαγητο, χρησιμοποιουσα υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο μου καθως οι υγρες θερμιδες καταναλωνονται πολυ πιο ευκολα απο τις στερεες αλλα και παλι οχι δεξτροζη (προτιμω μαλτοδεξτρινη ή waxy/ κορν φλαουερ). οποτε θα σου προτεινα αρχικα μην το χρησιμοποιησεις και καθως βαθμιαια οπως λες και συ ανεβαινεις θερμιδες και δεις απο ενα σημειο και μετα οτι δεν μπορεις να καταναλωνεις μεγαλα ή κοντινης συχνοτητας γευματα (καθως η πεινα σου θα εχει κορεσθει) τοτε σκεψου την χρηση υδατανθρακα σε σκονη.
    υπο προυποθεσεις συμφωνω και με τους δυο.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκει μπορει και να μην ειναι αναγκαιος.... σε 1ωρα+++ βαριας προπονησης ισως και να ειναι.... γενικοτερα δεν βλεπω στανταρ τη χρηση του... εφοσον εχεις φαει πριν υδατανθρακα.... αν μιλαμε για cutting με περιορισμενους υδατανθρακες τοτε οκ...
    σε αυτο εχω διαφορετικη νοοτροπια. ειμαι που ειμαι σε cutting και προφανως λιγο πολυ πειναω να χανω θερμιδες απο υγρο υδατανθρακα αυο και αν μου φανταζει χειροτερο. νταξει απλα μια αποψη ακομα.

    sorry για το off.

    ον τοπικ αλλο ενα συμπληρωμα υδατανθρακα που λογικα με την καινουργια πατεντα θα ναι πανακριβο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12