Σελίδα 5 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 356
  1. 26-09-11 11:58 #61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vp2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν το συζητάω για την τιμή καν.60caps 26e.Πανάκριβη.3 τη μέρα η δοσολογία,αλλά και με 2 καλύπτεσαι νομίζω επειδή με τα 3 είσαι υπερπλήρης.
    Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί πλην βιταμίνης Κ είναι υπερπλήρης σε όλες τις άλλες και ειδικά στα μέταλλα....

    Εγώ πήρα ένα μπουκαλάκι για δοκιμή.Δεν θα ξαναπάρω πάντως λόγω τιμής.
    Καλύτερα και τα 3 μαζί ή ένα σε κάθε γεύμα;
    Με 2 την μέρα δεν είσαι καλυμένος. Βασικά, ούτε με 3 είσαι, γιατί παίρνεις 400 IU D2, τα οποία 400 IU είναι ανεπαρκή.

    Αφού την πήρες που την πήρες, παίρνε 3 την μέρα και κατά προτίμηση ένα με κάθε κύριο γεύμα σου.

    EDIT: Δεν είναι υπερπλήρης multi (την ξανακοίταξα). Η C π.χ. είναι επίσης λίγη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 26-09-11 στις 12:04
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-09-11 12:02 #62

    Εγγραφή
    31-08-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    59
    Προεπιλογή
    Ναι στην D έχει θέμα αλλά δεν με απασχολεί γιατί έχω ένα συμπλήρωμα D3 ξεχωριστό οπότε είμαι οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-09-11 12:06 #63
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vp2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι στην D έχει θέμα αλλά δεν με απασχολεί γιατί έχω ένα συμπλήρωμα D3 ξεχωριστό οπότε είμαι οκ.
    Αν είναι έτσι, πάσο.

    Πάντως 26 ευρώ και βγάζει 20 μέρες. Τα νεύρα μου...
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-09-11 14:08 #64
    Προεπιλογή
    Συνεχίζουμε την περιήγησή μας με 2 προϊόντα τα οποία, επειδή είναι παραπλήσια, θα τα αναφέρω μαζί. Ο λόγος για τα...

    Men's Blend (Super Nutrition)

    &

    Opti-Energy Pack (Super Nutrition)

    Τονίζω ότι δεν έχω δοκιμάσει ούτε το ένα ούτε το άλλο, προς το παρόν. Απλά, εκφέρω μια γνώμη έχοντας σαν οδηγό τα labels.

    To Men's Blend βγαίνει σε 2 συσκευασίες, μία με σίδηρο και μια χωρίς. Εννοείται ότι εμείς προτιμάμε αυτή που δεν έχει, εκτός και αν κατόπιν ιατρικής υπόδειξης χρειαζόμαστε συμπλήρωμα που να έχει. Η δοσολογία είναι 6 ταμπλέτες την μέρα.

    Περισσότερα, εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...r-Nutrition%29

    To Opti-Energy Pack είναι το αντίστοιχο Animal Pak της Super Nutrition. Βγαίνει και αυτό σε διάφορες εκδόσεις, αυτές που μας απασχολούν είναι οι εξής δύο που δεν έχουν σίδηρο: α) αυτή που έχει 30 packets και β) αυτή που έχει 90 packets.

    Ιδιαίτερο, γιο μένα, ενδιαφέρον έχει η έκδοση με τα 90 packets καθώς το serving είναι 3 την μέρα. Θεωρώ ότι είναι άριστη προσέγγιση, καθώς αντί να παίρνουμε ένα packet άρα όλα τα συστατικά μαζί, το «σπάμε» σε 3... packet-άκια, άρα έχουμε καλύτερη απορρόφηση κατά την διάρκεια της μέρας μας.

    Anyway, ας περάσουμε στα + και -.

    Men's Blend

    ΣΥΝ

    - Ταμπλέτες food-based για καλύτερη απορρόφηση.

    - A και ως palmitate και ως β-καροτένιο. Ενδιαφέρουσα προσέγγιση, το κάνει και η NOW με τα softgels της Adam, και η Universal με το AP.

    - 1.250 mg C. Άριστα από εμένα.

    - 1.000 IU D3. Εύγε, απλά δεν ασχολείσαι άλλο με την D.

    - Πολύ καλές δόσεις από όλες τις βιταμίνες Β.

    - Βιταμίνη Κ

    - Επαρκέστατες δόσεις στα μέταλλα

    - Αρκετά καλές πηγές μετάλλων

    - Εντυπωσιακή λίστα παρελκομένων, blends κτλ

    ΠΛΗΝ

    - Πολύ φολικό οξύ. Υπάρχει μια κάποια ανησυχία ότι υπερβολικές μακροχόνιες δόσεις μπορεί να προκαλούν προβλήματα υγείας. Τίποτα το σίιγουρο προς το παρόν, αλλά πρέπει να το αναφέρω.

    - Β12 ως Cyanocobalamin. Δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό μειονέκτημα, απλά θα προτιμούσα Methylcobalamin.

    - Μέρος του μαγνησίου σε μορφή oxide.

    - Μέρος του ψευδαργύρου σε μορφή oxide.

    - Μαγγάνιο και Molybdenum σε κάπως... υψηλές δόσεις.

    - Όπως και με την Opti-Men αλλά και πολλά άλλα προϊόντα, τα παρελκόμενα είναι σε τέτοιες ποσότητες που σε κάνει να αναρωτιέσαι αν έχουν κάποιο νόημα.

    Opti-Energy Pack

    Ομοίως με το Men's Blend, μέσες-άκρες.

    Ενδιαφέρον εδώ έχει το Octacosanol, το S.O.D. και το Catalase. Περισσότερα, εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...r-Nutrition%29

    ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

    Το σίγουρο είναι ότι και με το ένα και με το άλλο, τουλάχιστον θεωρητικά, οι ποσότητες είναι τέτοιες ώστε να... φάνε και οι κότες.

    Η κατασκευάστρια εταιρεία διατείνεται ότι παράγει τις περιεκτικότερες multies του κόσμου. Αν κρίνει κανείς από το label, δεν αποκλείεται να είναι έτσι.

    Ομολογώ ότι οι περιεκτικότητες σε κάποια πράγματα μου φαίνονται και εμένα too much, αλλά μιας και δεν ξέρω κανέναν που να παίρνει την ίδια multi για πάνω από 2-3 μήνες και μάλιστα χωρίς διακοπή, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, άσε που ακόμα και ΑΝ υπάρχει, είναι σε θεωρητικό επίπεδο. Έτσι και αλλιώς, απ'ότι έχω δει τα προϊόντα είναι κάτι χρόνια στην αγορά, οπότε άλλος ένας λόγος μη-ανησυχίας.

    Σε προσωπικό επίπεδο, την επόμενη φορά που θα θελήσω κάτι σε Pak, λέω να δοκιμάσω το 90άρι. Θέλω πραγματικά να δω τι θα γίνει, θα δωρίσω το σώμα μου στην επιστήμη

    Anyway, ο λόγος που δεν εκφέρω μια πιο σίγουρη γνώμη όπως έχω κάνει με άλλα προϊόντα, είναι ότι δεν τα έχω δοκιμάσει. Πάντως, στα χαρτιά τουλάχιστον, είναι επαρκέστατα.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-09-11 14:26 #65
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Lao όταν μπορέσεις κάνε μια αξιολόγηση στην πολυβιταμίνη A to Z (Lamberts) ευχαριστώ!

    ανά ταμπλέτα:
    Vitamin A 800μg
    Calcium 200mg
    Vitamin D 10μg
    Phosphorus 40mg
    Vitamin E 12mg
    Iron 14mg
    Vitamin C 80mg
    Magnesium 100mg
    Thiamin 1.1mg
    Zinc 15mg
    Riboflavin 1.4mg
    Iodine 150μg
    Niacin (Vitamin B3) 16mg
    Potassium 40mg
    Pyridoxine (Vitamin B6) 1.4mg
    Folic Acid 200μg
    Copper 1mg
    Vitamin B12 2.5μg
    Silicon 2mg
    Biotin 50mg
    Manganese 2mg
    Pantothenic Acid (Vitamin B5) 6mg
    Selenium 55μg
    Chromium 50μg
    Vitamin K 75μg
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-09-11 14:36 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lao όταν μπορέσεις κάνε μια αξιολόγηση στην πολυβιταμίνη A to Z (Lamberts) ευχαριστώ!

    ανά ταμπλέτα:
    Vitamin A 800μg
    Calcium 200mg
    Vitamin D 10μg
    Phosphorus 40mg
    Vitamin E 12mg
    Iron 14mg
    Vitamin C 80mg
    Magnesium 100mg
    Thiamin 1.1mg
    Zinc 15mg
    Riboflavin 1.4mg
    Iodine 150μg
    Niacin (Vitamin B3) 16mg
    Potassium 40mg
    Pyridoxine (Vitamin B6) 1.4mg
    Folic Acid 200μg
    Copper 1mg
    Vitamin B12 2.5μg
    Silicon 2mg
    Biotin 50mg
    Manganese 2mg
    Pantothenic Acid (Vitamin B5) 6mg
    Selenium 55μg
    Chromium 50μg
    Vitamin K 75μg
    Λυπήσου με, εδώ έθαψα την Solgar, τι λες να κάνω με την Lamberts την οποία θεωρώ κατάλληλη για γιαγιάδες και νοικοκυρές;

    Τέσπα, επειδή δεν θέλω να χαλάω χατήρια, βρες Supplement Facts της προκοπής που να αναγράφουν τα συστατικά όπως κάνει όλος ο πλανήτης και θα γράψω κάτι. Σε προειδοποιώ όμως, θα δυσκολευτώ να βρω συν
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-09-11 14:45 #67
    Προεπιλογή
    Την Performaxx όποτε μπορείς θα ήθελα ένα review.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-09-11 14:55 #68
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπήσου με, εδώ έθαψα την Solgar, τι λες να κάνω με την Lamberts την οποία θεωρώ κατάλληλη για γιαγιάδες και νοικοκυρές;

    Τέσπα, επειδή δεν θέλω να χαλάω χατήρια, βρες Supplement Facts της προκοπής που να αναγράφουν τα συστατικά όπως κάνει όλος ο πλανήτης και θα γράψω κάτι. Σε προειδοποιώ όμως, θα δυσκολευτώ να βρω συν
    Εντάξει, μου αρκούν όσα έγραψες! Τί άλλο να προσθέσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-09-11 15:06 #69
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Performaxx όποτε μπορείς θα ήθελα ένα review.
    Έφτασεεεεεεεεε

    PerforMAXX (ON)

    Σημείωση, δεν την έχω πάρει και τον λόγο που δεν την έχω πάρει και ούτε βλέπω να την παίρνω θα τον γράψω στο τέλος.

    Η PerforMAXX είναι μια νέα multi της ΟΝ, της εταιρείας που βγάζει και την Opti-Men. Σε μερικά πράγματα, σαν προφίλ, μοιάζει με την τελευταία, όπως θα δούμε όμως υστερεί σε σχέση με αυτήν. Έχουμε και λέμε:

    ΣΥΝ

    - Καλές ποσότητες στις περισσότερες Β

    - Καλή ποσότητα Ε

    - Σχετικά καλές πηγές μετάλλων

    - Ύπαρξη blend με διάφορα παρελκόμενα, 334 mg

    ΠΛΗΝ

    - 300 mg C. Σχετικά λίγη

    - 300 IU D3. Ανεπαρκής.

    - 25% βιοτίνη

    - 9 mg σίδηρος

    - Όλα τα μέταλλα είναι underdosed (3% μαγνήσιο, 67% ψευδάργυρος, 50% selenium, χαλκός, μαγγάνιο, χρώμιο κτλ κτλ κτλ)

    - Το blend με τα παρελκόμενα είναι κάπως... μικρό.

    ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

    Απλά τα πράγματα, το προϊόν αυτό είναι underdosed. Καμμία σύγκριση με Opti-Men, προφανώς έχει βγει για όσους θέλουν κάτι φτηνό. Για κάποιον που θέλει κάτι επαρκές και ποιοτικό, απλά δεν κάνει.

    Αποτελεί πάντως τρανό παράδειγμα του πως από μια εταιρεία μπορεί κανείς να βρει καλά αλλά, επίσης... όχι και τόσο καλά προϊόντα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 26-09-11 στις 15:10
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-09-11 16:54 #70

    Εγγραφή
    31-08-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 2 την μέρα δεν είσαι καλυμένος. Βασικά, ούτε με 3 είσαι, γιατί παίρνεις 400 IU D2, τα οποία 400 IU είναι ανεπαρκή.

    Αφού την πήρες που την πήρες, παίρνε 3 την μέρα και κατά προτίμηση ένα με κάθε κύριο γεύμα σου.

    EDIT: Δεν είναι υπερπλήρης multi (την ξανακοίταξα). Η C π.χ. είναι επίσης λίγη.
    Στη C εμένα τουλάχιστον δεν με καλύπτει καμία.Για αυτό παίρνω 500mg έξτρα το πρωί και άλλα τόσα μετά από προπόνηση.
    Σε πληρότητα μετάλλων πάντως δεν έχω δει καμία να τη συναγωνίζεται.Αυτό είναι το μεγάλο ατού της νομίζω και οι μπόλικες ποσότητες Β.
    Αν κάνω λάθος διόρθωσε με.
    Αν θες γράψε και για αυτήν όπως για τις άλλες.Εγώ δεν το κάνω όχι γιατί βαριέμαι,απλά δεν έχω τις γνώσεις να τα εκθέσω τόσο αναλυτικά,καλές η κακές πηγές βιταμινών ας πούμε.Οπότε γράφω αυτά που ξέρω για να μην παραπληροφορώ κανέναν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vp2 : 26-09-11 στις 16:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-09-11 16:56 #71
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vp2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πληρότητα μετάλλων πάντως δεν έχω δει καμία να τη συναγωνίζεται.Αυτό είναι το μεγάλο ατού της νομίζω και οι μπόλικες ποσότητες Β.
    Αν κάνω λάθος διόρθωσε με.
    Anavite, Men's Blend, μου έρχονται εύκολα-εύκολα στο μυαλό.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-09-11 17:31 #72
    Προεπιλογή
    στα extreme stores μου παν οτι θα φερουν adam σε 3 μερες και μου παν να παρω της Warriorlab.τις ειδα στο σιτε παντως και ειναι φτηνες, αξιζουν η οχι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-09-11 17:42 #73
    Το avatar του χρήστη themisdas

    Εγγραφή
    16-10-2009
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chris92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα extreme stores μου παν οτι θα φερουν adam σε 3 μερες και μου παν να παρω της Warriorlab.τις ειδα στο σιτε παντως και ειναι φτηνες, αξιζουν η οχι?
    φιλε μην ποσταρεις οπου να 'ναι υπαρχει ξεχωριστο θρεντ....http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...BD%CE%B5%CF%82
    Φιλικά Ευθύμης,

    MP274679

    η ζωή είναι μια ντομάτα.....άλλος την τρώει σαλάτα,και άλλος την τρώει στην μάπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-09-11 17:44 #74
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chris92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα extreme stores μου παν οτι θα φερουν adam σε 3 μερες και μου παν να παρω της Warriorlab.τις ειδα στο σιτε παντως και ειναι φτηνες, αξιζουν η οχι?
    τις ειδα και εγω.πολυ λιγες ποσοτητες.καλητερα να περημενεις.ασε που στα ιδια λεφτα περνεις τις multimax
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη karpoutzidis : 26-09-11 στις 17:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-09-11 17:47 #75
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έφτασεεεεεεεεε

    PerforMAXX (ON)

    Σημείωση, δεν την έχω πάρει και τον λόγο που δεν την έχω πάρει και ούτε βλέπω να την παίρνω θα τον γράψω στο τέλος.

    Η PerforMAXX είναι μια νέα multi της ΟΝ, της εταιρείας που βγάζει και την Opti-Men. Σε μερικά πράγματα, σαν προφίλ, μοιάζει με την τελευταία, όπως θα δούμε όμως υστερεί σε σχέση με αυτήν. Έχουμε και λέμε:

    ΣΥΝ

    - Καλές ποσότητες στις περισσότερες Β

    - Καλή ποσότητα Ε

    - Σχετικά καλές πηγές μετάλλων

    - Ύπαρξη blend με διάφορα παρελκόμενα, 334 mg

    ΠΛΗΝ

    - 300 mg C. Σχετικά λίγη

    - 300 IU D3. Ανεπαρκής.

    - 25% βιοτίνη

    - 9 mg σίδηρος

    - Όλα τα μέταλλα είναι underdosed (3% μαγνήσιο, 67% ψευδάργυρος, 50% selenium, χαλκός, μαγγάνιο, χρώμιο κτλ κτλ κτλ)

    - Το blend με τα παρελκόμενα είναι κάπως... μικρό.

    ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

    Απλά τα πράγματα, το προϊόν αυτό είναι underdosed. Καμμία σύγκριση με Opti-Men, προφανώς έχει βγει για όσους θέλουν κάτι φτηνό. Για κάποιον που θέλει κάτι επαρκές και ποιοτικό, απλά δεν κάνει.

    Αποτελεί πάντως τρανό παράδειγμα του πως από μια εταιρεία μπορεί κανείς να βρει καλά αλλά, επίσης... όχι και τόσο καλά προϊόντα.
    Φαντάζομαι μου την πρότεινες σε πμ λόγο ηλικίας?(16) την χρησιμοποιώ καμια βδομάδα τώρα, αλλά το review σου με χάλασε λίγο
    Να σε καλά για το review by the way.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία