Σελίδα 24 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 346 έως 356 από 356
  1. 20-04-17 17:55 #346
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    παιδια επειδη η ευρωπαικη φορμουλα της orange triad εχει λιγο περιεργες μοναδες μετρησης δηλαδη μια της φραφει ετσι μια αλλιως μπορει καποιος να μ πει η καινουργια ευρωπαικη εκδοση σε σχεση με την παλιοτερη και την anavite τη διαφορες εχει (εκτος απο joint complex)
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-05-17 12:14 #347
    Προεπιλογή Alpha men (myprotein)
    Lao μπορεις να μας πεις και για αυτες της myprotein (Alpha men)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-04-18 15:25 #348

    Εγγραφή
    14-01-2014
    Περ.
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    13
    Προεπιλογή
    Κάνω μία ερώτηση για λογαριασμό θείου μου. Ποια βιταμίνη μου προτείνεται; Έχω στο νου μου την opti-men και την multi pro plus της Scitec. Είναι γύρω στα 50 με πολύωρη εργασία μέσα στην μέρα (12+). Καμιά σχέση με άσκηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-04-18 15:59 #349
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    H Multi Pro είναι πιο ενισχυμένη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-12-18 11:25 #350
    Προεπιλογή
    Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη πολυβιταμίνη της WarriorLab.

    Με αυτά που διάβασα από τον Λέο, αν εξαιρεθούν οι μικρές ποσότητες Α και μαγνησίου, κατα τ' άλλα έχω την εντύπωση ότι μπορεί να θεωρηθεί πολύ καλή πολυβιταμίνη, έτσι δεν είναι;

    Όνομα: 01-136-102--Multi-Vitamin-web-60tabs.jpg Εμφανίσεις: 1088 Μέγεθος: 218,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-12-20 16:56 #351
    Προεπιλογή Moller's Total PLUS
    Καλησπέρα.
    Θα ήθελα τις γνώμες σας για τη νέα φόρμουλα της Moller's, την Moller's Total PLUS.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-12-20 18:06 #352
    Προεπιλογή
    Mε μια πρώτη ανάγνωση, αναφέρω τα εξής:
    Το Moller’s Total PLUS κυκλοφορεί σε συσκευασία με 28 κάψουλες (fatty acids Ω3 + vitamin D3) & 28 ταμπλέτες (βιταμίνες, μέταλλα, βότανα).
    Όσον αφορά τις κάψουλες: Περιέχουν 375 mg Ω3, εκ των οποίων 180 mg EPA + 135 mg DHA (315 EPA+DHA). Επίσης περιέχουν 268 ΙU βιταμίνης D3.
    Όσον αφορά τις ταμπλέτες: Περιέχουν 536 ΙU βιταμίνης D3 και όλο το φάσμα των βιταμινών & μετάλλων στις ΣΗΔ τους επί το πλείστον. Επιπρόσθετα, εμπεριέχουν εκχύλισμα ρίζας Ροδιόλας σε δόση 10 mg & ρίζας Τζινσενγκ σε δόση 100 mg & Κράταιγο σε δόση 10 mg.
    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
    • Η συνολική δόση βιταμίνης D3 (804 IU) είναι αρκετά χαμηλή. Θα πρέπει να πάρουμε 2 δόσεις για να «χτυπήσουμε» ένα 1600άρι.
    • Η συνολική δόση ΕPA + DHA είναι αρκετά χαμηλή. Θα πρέπει να πάρουμε τουλάχιστον 2πλάσια ή 3πλάσια δόση.
    • Βιταμίνη C επίσης έχει πολύ λίγη ανά δόση (80mg)
    • Bιταμίνη Β12 δεν βρήκα σε τι μορφή την περιέχει, θα πρέπει να δω το κουτί (ιδανικά θα θέλαμε περιέχει μεθυλκοβαλαμίνη και/ή αδενοσυλκοβαλαμίνη)
    • Περιέχει μικρή ποσότητα μαγνησίου (85mg), δεν βρήκα σε τι μορφή τo περιέχει, θα πρέπει να δω το κουτί (ιδανικά θα θέλαμε περιέχει Malate ή Glycinate ή Taurate ή έστω Citrate/Orotate/Pidolate)
    • Περιέχει χαμηλή δόση Ψευδάργυρου (10mg, oχι απαραίτητα κακό, καθώς σύμφωνα με το examine.com «…Η χαμηλή δόση 5-10 mg λειτουργεί καλά ως προληπτική δόση, λαμβανόμενη καθημερινά…»). Δεν ξέρουμε όμως ποια μορφή ΨΕΥΔ είναι, θα πρέπει να δουμε το κουτί.
    • Περιέχει 10 mg ΡΟΔΙΟΛΑ, τη στιγμή που «Η καθημερινή χρήση της Ροδιόλα ως προληπτικό βότανο για καταπολέμηση της κόπωσης έχει αναφερθεί ότι είναι αποτελεσματική σε δόσεις τόσο χαμηλές όσο 50mg. Η χρήση ροδιόλας σε υψηλότερες δόσεις για κόπωση και αντι-στρες έχει παρατηρηθεί ότι λαμβάνεται στην περιοχή των 288-680mg».
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-12-20 18:53 #353
    Smile
    επειδη αν κρινω απο 2 πραγματα...1. οτι γενικα ειναι σιωπηλο σαιτ εδω 2. οτι βλεπω τι αναγνωσεις- προβολες εχουν δικα μου θεματα και λεω ολοι αυτοι που βλεπουν και βλεπουν....τι σιωπη...... θα σου πω το εξης.....τι μας ρωτας για μια μαρκα ενος ακομα συμπληρωματος? αφου και μονος σου απαντας και ειναι φρεσκο στην αγορα και τι να σου πει ο καθενας εδω σε ενα πορταλ για μυικη αναπτυξη ,,,οτι θα το παρεις και θα πετας?>-)))) its not red bull ....human-)))
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeMan : 11-12-20 στις 19:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-12-20 11:14 #354
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Screamager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε μια πρώτη ανάγνωση, αναφέρω τα εξής:
    Το Moller’s Total PLUS κυκλοφορεί σε συσκευασία με 28 κάψουλες (fatty acids Ω3 + vitamin D3) & 28 ταμπλέτες (βιταμίνες, μέταλλα, βότανα).
    Όσον αφορά τις κάψουλες: Περιέχουν 375 mg Ω3, εκ των οποίων 180 mg EPA + 135 mg DHA (315 EPA+DHA). Επίσης περιέχουν 268 ΙU βιταμίνης D3.
    Όσον αφορά τις ταμπλέτες: Περιέχουν 536 ΙU βιταμίνης D3 και όλο το φάσμα των βιταμινών & μετάλλων στις ΣΗΔ τους επί το πλείστον. Επιπρόσθετα, εμπεριέχουν εκχύλισμα ρίζας Ροδιόλας σε δόση 10 mg & ρίζας Τζινσενγκ σε δόση 100 mg & Κράταιγο σε δόση 10 mg.
    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
    • Η συνολική δόση βιταμίνης D3 (804 IU) είναι αρκετά χαμηλή. Θα πρέπει να πάρουμε 2 δόσεις για να «χτυπήσουμε» ένα 1600άρι.
    • Η συνολική δόση ΕPA + DHA είναι αρκετά χαμηλή. Θα πρέπει να πάρουμε τουλάχιστον 2πλάσια ή 3πλάσια δόση.
    • Βιταμίνη C επίσης έχει πολύ λίγη ανά δόση (80mg)
    • Bιταμίνη Β12 δεν βρήκα σε τι μορφή την περιέχει, θα πρέπει να δω το κουτί (ιδανικά θα θέλαμε περιέχει μεθυλκοβαλαμίνη και/ή αδενοσυλκοβαλαμίνη)
    • Περιέχει μικρή ποσότητα μαγνησίου (85mg), δεν βρήκα σε τι μορφή τo περιέχει, θα πρέπει να δω το κουτί (ιδανικά θα θέλαμε περιέχει Malate ή Glycinate ή Taurate ή έστω Citrate/Orotate/Pidolate)
    • Περιέχει χαμηλή δόση Ψευδάργυρου (10mg, oχι απαραίτητα κακό, καθώς σύμφωνα με το examine.com «…Η χαμηλή δόση 5-10 mg λειτουργεί καλά ως προληπτική δόση, λαμβανόμενη καθημερινά…»). Δεν ξέρουμε όμως ποια μορφή ΨΕΥΔ είναι, θα πρέπει να δουμε το κουτί.
    • Περιέχει 10 mg ΡΟΔΙΟΛΑ, τη στιγμή που «Η καθημερινή χρήση της Ροδιόλα ως προληπτικό βότανο για καταπολέμηση της κόπωσης έχει αναφερθεί ότι είναι αποτελεσματική σε δόσεις τόσο χαμηλές όσο 50mg. Η χρήση ροδιόλας σε υψηλότερες δόσεις για κόπωση και αντι-στρες έχει παρατηρηθεί ότι λαμβάνεται στην περιοχή των 288-680mg».
    Φίλε εγω αυτή την περίοδο χρησιμοποιώ αυτήν , η Universal με τα Animal Pak έχει καλό feedback για έντονα αθλούμενους και με σωστές δοσολογίες.


    Όνομα: 01-127-130-Animal-Immune-Powder-327-web.jpg Εμφανίσεις: 574 Μέγεθος: 113,1 KB

    Όνομα: 01-127-130-Animal-Immune-Powder-327-facts.jpg Εμφανίσεις: 585 Μέγεθος: 124,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-01-21 19:39 #355
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε εγω αυτή την περίοδο χρησιμοποιώ αυτήν , η Universal με τα Animal Pak έχει καλό feedback για έντονα αθλούμενους και με σωστές δοσολογίες.


    Όνομα: 01-127-130-Animal-Immune-Powder-327-web.jpg Εμφανίσεις: 574 Μέγεθος: 113,1 KB

    Όνομα: 01-127-130-Animal-Immune-Powder-327-facts.jpg Εμφανίσεις: 585 Μέγεθος: 124,7 KB
    Ωπα πολυ καλη φαινεται, εχει και ΚΟΥΕΡΣΕΤΙΝΗ. Μονο αρνητικο ισως καποια εκδοχα που περιεχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-08-23 18:46 #356
    Προεπιλογή ON Opti-Men vs Gaspari Anavite
    Καλησπέρα σε όλους
    Έχω διαβάσει αρκετές ώρες και πραγματικά έχω αποκομίσει αρκετές πληροφορίες για τις πολυβιταμίνες.
    Είμαι μεταξύ των δυο
    ON Opti-Men vs Gaspari Anavite

    Να πω βέβαια όλοι δεν είμαι κανένας υπεραθλητής, είμαι 48 χρόνων
    Πηγαίνω γυμναστήριο 4-5 φορές την εβδομάδα και μόλις ξεκίνησα προετοιμασία για τον πρώτο μου μαραθώνιο.
    Έχω πάρει το animal pak σε σκόνη και τελειώνει τώρα και διαβάζοντας καταλήγω στις δυο παραπάνω βιταμίνες.
    Αυτό που με αποστολέα είναι αν η ON ευρωπαϊκή έκδοση είναι πλέον με τα ίδια ποσοστά βιταμινών

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 24 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324