Σελίδα 14 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 196 έως 210 από 356
  1. 26-01-12 00:12 #196
    Προεπιλογή
    Χμμ στην συσκευασία έχει ένα χαρτί και λέει ότι στο κάθε δισκίο έχει 0,5 gr Κρεατίνης τώρα το πρόσεξα... Δηλαδή σε 6 δισκία (μία δόση) έχει 3 gr? Αν είναι έτσι καλούτσικη ποσότητα δεν είναι αν σκεφτείς ότι για πολυβιταμίνες μιλάμε? Τώρα έχεις δίκιο για τα υπόλοιπα συστατικά του blend δεν είδα καθόλου τιμές δεν δίνει αλλά πέρα από το blend σαν πολυβιταμίνη σκέτη αξίζει? Γιατί βλέπω ότι περνάει σε ποσότητες πολλές άλλες γνωστές μάρκες...
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-01-12 00:29 #197
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BlooDdeaD_MefiSt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ στην συσκευασία έχει ένα χαρτί και λέει ότι στο κάθε δισκίο έχει 0,5 gr Κρεατίνης τώρα το πρόσεξα... Δηλαδή σε 6 δισκία (μία δόση) έχει 3 gr? Αν είναι έτσι καλούτσικη ποσότητα δεν είναι αν σκεφτείς ότι για πολυβιταμίνες μιλάμε? Τώρα έχεις δίκιο για τα υπόλοιπα συστατικά του blend δεν είδα καθόλου τιμές δεν δίνει αλλά πέρα από το blend σαν πολυβιταμίνη σκέτη αξίζει? Γιατί βλέπω ότι περνάει σε ποσότητες πολλές άλλες γνωστές μάρκες...
    Στο label, λέει ότι το συνολικό blend στο οποίο είναι και η κρεατίνη, είναι 3,4 γραμμάρια.

    Ακόμα και αν από αυτά, τα 3 γρ. είναι κρεατίνη, και πάλι είναι κάτι που δεν με βρίσκει σύμφωνο. Την κρεατίνη την παίρνουμε με κύκλους, ενώ την πολυβιταμίνη όλο τον χρόνο.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-01-12 00:31 #198
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BlooDdeaD_MefiSt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ στην συσκευασία έχει ένα χαρτί και λέει ότι στο κάθε δισκίο έχει 0,5 gr Κρεατίνης τώρα το πρόσεξα... Δηλαδή σε 6 δισκία (μία δόση) έχει 3 gr? Αν είναι έτσι καλούτσικη ποσότητα δεν είναι αν σκεφτείς ότι για πολυβιταμίνες μιλάμε? Τώρα έχεις δίκιο για τα υπόλοιπα συστατικά του blend δεν είδα καθόλου τιμές δεν δίνει αλλά πέρα από το blend σαν πολυβιταμίνη σκέτη αξίζει? Γιατί βλέπω ότι περνάει σε ποσότητες πολλές άλλες γνωστές μάρκες...
    Muscletech---> ''Έχω την σούπερ ντούπερ ουάου φόρμουλα που θα σε κάνω να γίνεις Heath και Cutler μαζί! Πραγματικά έλεος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-01-12 00:32 #199
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Muscletech---> ''Έχω την σούπερ ντούπερ ουάου φόρμουλα που θα σε κάνω να γίνεις Heath και Cutler μαζί! Πραγματικά έλεος!
    αρχιζει σιγα σιγα να συμαζευετε η muscletech. μην παπαγαλιζεις οτι διαβασες σε αλλα threads
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-01-12 00:36 #200
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρχιζει σιγα σιγα να συμαζευετε η muscletech. μην παπαγαλιζεις οτι διαβασες σε αλλα threads
    Δεν παπαγαλίζω τίποτα φίλε μου. Την γνώμη μου λέω! Αν διαφωνείς δεκτό. Ο καθένας μπορεί να εκφράσει την άποψή του και να υποστηρίξει ή να χαντακώσει την κάθε εταιρία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-01-12 00:44 #201
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο label, λέει ότι το συνολικό blend στο οποίο είναι και η κρεατίνη, είναι 3,4 γραμμάρια.

    Ακόμα και αν από αυτά, τα 3 γρ. είναι κρεατίνη, και πάλι είναι κάτι που δεν με βρίσκει σύμφωνο. Την κρεατίνη την παίρνουμε με κύκλους, ενώ την πολυβιταμίνη όλο τον χρόνο.

    Ναι έχεις δίκιο συμφωνώ κι εγώ απλά πιστεύω ότι μπορεί να σου δίνει λίγη δύναμη στην προπόνηση και αφού δεν είναι και μια μεγάλη ποσότητα να μην έχει πολλά αρνητικά το γεγονός ότι την παίρνεις όλο τον χρόνο. Έτσι το σκέφτηκα. Εσύ ξέρεις καλύτερα πάντως σίγουρα. Πέρα από το blend όμως σαν πολυβιταμίνη λέει τίποτα? Να συνεχίσω να την παίρνω μόλις τελειώσει ή να διαλέξω κάτι άλλο π.χ opti-men?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitrios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Muscletech---> ''Έχω την σούπερ ντούπερ ουάου φόρμουλα που θα σε κάνω να γίνεις Heath και Cutler μαζί! Πραγματικά έλεος!
    Kαλά ντε το εμπεδώσαμε
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-01-12 01:01 #202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BlooDdeaD_MefiSt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχεις δίκιο συμφωνώ κι εγώ απλά πιστεύω ότι μπορεί να σου δίνει λίγη δύναμη στην προπόνηση και αφού δεν είναι και μια μεγάλη ποσότητα να μην έχει πολλά αρνητικά το γεγονός ότι την παίρνεις όλο τον χρόνο. Έτσι το σκέφτηκα. Εσύ ξέρεις καλύτερα πάντως σίγουρα. Πέρα από το blend όμως σαν πολυβιταμίνη λέει τίποτα? Να συνεχίσω να την παίρνω μόλις τελειώσει ή να διαλέξω κάτι άλλο π.χ opti-men?
    Κοίτα, γενικά είμαι της άποψης ότι πράγματα όπως η κρεατίνη καλό είναι να τα παίρνουμε με άδειο στομάχι και να μην τα ανακατεύουμε με άλλα. Αν τώρα μια εταιρεία την μπλέκει με βιταμίνες κτλ, εγώ θεωρώ ότι το κάνει απλά για λόγους marketing. Χώρια του ό,τι δεν ξέρεις και τι είδους κρεατίνη είναι αυτή που βάζει η Muscletech, η οποία έχει και μια συνήθεια να μην... γράφει αναλυτικά τα πράγματα.

    Όσον αφορά το τι να κάνεις από δω και πέρα και αφού ζητάς την γνώμη μου, για μένα καλό είναι να εμπιστεύεσαι πιο σοβαρές εταιρείες. Τόσα πράγματα έχω γράψει στο παρόν θέμα, νομίζω ότι αν το διαβάσεις δεν είναι δύσκολο να επιλέξεις κάποια multi.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-01-12 13:01 #203
    Προεπιλογή
    LAO ..ειπες οτι την κρεατινη την παιρνουμε με αδειο στομαχι δηλ πρωι πριν το πρωινο γευμα ετσι;;;μετα απο ποση ωρα τρωμε πρωινο;;Ευχαριστω sorry για το οφ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-01-12 13:34 #204
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas_Pi Εμφάνιση μηνυμάτων
    LAO ..ειπες οτι την κρεατινη την παιρνουμε με αδειο στομαχι δηλ πρωι πριν το πρωινο γευμα ετσι;;;μετα απο ποση ωρα τρωμε πρωινο;;Ευχαριστω sorry για το οφ
    Εγώ δεν είπα για κάποια συγκεκριμένη ώρα, είπα απλά ότι απ'όσο ξέρω καλό είναι να παίρνουμε την κρεατίνη με άδειο στομάχι. Προφανώς, το πότε το στομάχι ενός ανθρώπου είναι άδειο, είναι σχετικό. Υπάρχουν άτομα που κάνουν 6 και 8 γεύματα την μέρα, άτομα που βάζουν ξυπνητήρι για να φάνε και ξανακοιμούνται, κτλ κτλ κτλ...

    Δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση. Μόνο εσύ ξέρεις πότε το στομάχι σου είναι άδειο.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-01-12 16:08 #205
    Προεπιλογή
    OK το ξερω οτι πρεπει να λαμβανουμε κρεατινη με αδειο στομαχι κ ετσι το κανω...το πρωι...απλα το μονο που θα ηθελα αν γνωριζεις κατα ποσο καλο ειναι να λαμβανεις πρωινο μετα,υπαρχει καποια συγκεκριμενη ωρα..αυτο...ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-03-12 16:08 #206
    Προεπιλογή
    Συγκριτικα με ολες τις πολυβιταμηνες -ασχετου τιμης- καταληξαμε ποια ειναι η καλυτερη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-03-12 17:17 #207
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crucified Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγκριτικα με ολες τις πολυβιταμηνες -ασχετου τιμης- καταληξαμε ποια ειναι η καλυτερη;
    Πιστεύω ότι είναι και ανάλογα σε ποιον τομέα θες να δώσεις πιο πολύ βάση(π.χ βιτάμινες-μέταλλα-blend). Δεν μπορείς να τα έχεις όλα τέλεια. Για μένα από τις καλύτερες είναι η anavite πάντως και ίσως και το animal pak. Aλλά αυτή είναι απλά η άποψή μου δεν σημαίνει κάτι.
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-03-12 17:26 #208
    Προεπιλογή
    Την ιδια αποψη εχουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-04-12 15:03 #209
    Προεπιλογή
    Έχω καιρό να γράψω εδώ, οπότε επανέρχομαι με την...

    Life Force (Source Naturals)

    Ανακάλυψα αυτή την multi τυχαία, διαβάζοντας πάρα πολύ καλά σχόλια στο bb.com. Η κατασκευάστρια εταιρεία προσπαθεί να περνάει ένα «ψαγμένο» και «σοβαρό» προφίλ, δίνοντας έμφαση στην ποιότητα και στις σωστές αναλογίες μεταξύ των διάφορων στοιχείων.

    Anyway, η σειρά Life Force έχει ως «βασική» multi αυτήν:

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...ce-Naturals%29

    και έχει επίσης και τις εξής παραλλαγές:

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...ce-Naturals%29

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...ce-Naturals%29

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...ce-Naturals%29

    Η διαφορά των άλλων τριών σε σχέση με την «βασική», είναι εκτός από το serving size, ότι η κάθε μία έχει μερικά πράγματα παραπάνω, τα οποία της δίνουν μια «εξειδίκευση».

    Έτσι, η Green, όπως είναι εμφανές από το όνομά της, έχει επιπρόσθετα φυτικά blends.

    Η Men's και η Women's έχουν επιπρόσθετα... μαντζούνια, τα οποία θεωρητικά ταιριάζουν περισσότερο στον αντρικό ή στον γυναικείο οργανισμό.

    Εν πάσει περιπτώσει, οι διαφορές είναι στα παρελκόμενα. Στα βασικά πάντως, τόσο η βασική όσο και οι παραλλαγές είναι σχεδόν ίδιες, με κυριότερη εξαίρεση την λιγότερη ποσότητα D3 που έχουν η Men's και η Women's.

    Ας περάσουμε όμως στα συν και πλην.

    Life Force Multiple (βασική)

    ΣΥΝ

    - Βιταμίνη A από 2 πηγές, χωρίς η palmitate να είναι σε μεγάλη δόση.
    - C, 500 mg
    - D3, 1000 IU
    - E από πολλαπλές πηγές
    - Οι Β είναι σε καλές ποσότητες
    - Β6 και Β12 ως P-5-P και methylcobalamin, αντίστοιχα
    - Τα μέταλλα είναι chelated
    - Τα παρελκόμενα είναι αρκετά ενδιαφέροντα, χωρίς υπερβολικά marketing claims.

    ΠΛΗΝ

    - Απουσία βιταμίνης Κ
    - 50% βιοτίνη

    Life Force Green Multiple

    ΣΥΝ

    - Ό,τι και η βασική
    - Επιπρόσθετα φυτικά blends

    ΠΛΗΝ

    - Ό,τι και η βασική

    Men's & Women's Life Force Multiple

    ΣΥΝ

    - Ό,τι και η βασική
    - Επιπρόσθετα στοιχεία, ανάλογα με το φύλο

    ΠΛΗΝ

    - Ό,τι και η βασική
    - 400 IU D3

    Γενικό συμπέρασμα

    Για μένα, η σειρά LF γενικά, είναι από τις καλύτερες all around multies.

    Αν είχε άλλα 100 mg μαγνήσιο και ορισμένα μέταλλα ήταν λίγο πιο ανεβασμένα, ίσως να μιλούσαμε για την τέλεια multi. Βεβαίως, υπάρχει πάντα η πιθανότητα οι ποσότητες που έχουν επιλεχθεί, να έχουν επιλεχθεί με γνώμονα τα διάφορα ratios ώστε να επιτυγχάνεται καλύτερη βιοδιαθεσιμότητα. Όπως και να'χει, δεν μιλάμε για σοβαρές ελλείψεις.

    Η Source Naturals ονομάζει όλη την σειρά «Bioalign», θέλοντας να δείξει ότι έχει δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα στο θέμα της απορρόφησης των στοιχείων. Είτε αυτό ισχύει είτε είναι απλά marketing, η σειρά LF έχει πολύ καλή φήμη.

    Σε ό,τι αφορά αυτή την multi λοιπόν... thumb up από εμένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 16-04-12 στις 15:10
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-04-12 16:31 #210
    Προεπιλογή
    Bλεπω πολλες multi και τους λειπει η Κ, για την ακριβεια οι περισσοτερες δεν εχουν, τι παιζει;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 14 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία