Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 66
  1. 21-09-11 11:24 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα δυο άκρα νομίζω είναι απο τα κλύτερα! 8-23 και δεν θυμάμαι το αλλο.!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-09-11 12:38 #32
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Βαρια κατηγορία γυναικων (bodybuilding)
    Eδω πλεον τα κριτηρια είναι αντικειμενικα bbing.Σκληροπυρηνικη εκφραση για λίγες γυναικες που όμως παρουσιαζουν εντονα μυικα αποτελεσματα.
    Πριν προχωρησω σε φωτογραφίες και επειδη επειδη πολλοι αναγνωστες ξενίζονται από την υπερβολικη μυικοτητα θα ηθελα να παραθεσω ενα αρθρο του Γιαννη Διακογιαννη σχετικα με το γυναικειο Bbing στην σκληροπυρηνικη του εκδοχη,το οποιο θεωρω ότι ειναι απόλυτα ευστοχο:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΘΕΣΠΙΣΗ ΧΑΜΗΛΟΥ ΟΡΙΟΥ ΜΥΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ??
    Το ζητημα αυτο το εχω σκεφθει πολλες φορες.Ειναι δυσκολο προβλημα.Αν βαλεις οριο στους μυς ποιο θα ειναι το κριτηριο που θα καθοριζει τη νικητρια και την ολη καταταξη?Η συμμετρια?Ωραια.Με τα σημερινα σωματα που εχουν οι γυναικες πρωταθλητριες αυτο το οριο το πιανουν πανευκολα διοτι εναι παρα πολυ χαμηλοτερο αυτο το οριο, απο το επιπεδο που ηδη διαθετουν τα κορμια τους αυτη τη στιγμη.
    Ας πουμε οτι μια πρωταθλητρια επιπεδου Ολυμπια θα της αρκουσε να ειχε σταματησει τη μυικη της προοδο εκει που βρισκοταν οταν ειχε συμπληρωσει ενα χρονο πρωταθλητισμου.
    Μετα θα σταματουσε τη σκληρη προπονηση και τη χημικη υποστηριξη ουτως ωστε να μη ξεπερασει το επιτρεπομενο οριο ,αφου αν το κανει θα χασει.
    Με τα σημερινα σωματα που βλεπουμε αυτο το οριο θα το εφθαναν αμεσως πληθος αθλητριων και απο εκει και περα με ευκολη προπονηση θα καλλιεργουσαν τη συμμετρια τους για οσα χρονια διαγωνιζονταν.
    Ενα -δυο χρονια πρωταθλητισμου και μετα μια ολοκληρη ζωη χαλαρη και σοφιστικε γυμναστικη.Πιστευετε οτι η συγκινηση που νιωθει μια αθλητρια που γυμναζεται σκληρα και μετα απο χρονια παιρνει χρυσο στους ολυμπιακους πχ στο αλμα εις μηκος, θα ειναι ιδια με τη συγκινηση που θα νοιωσει μια γυναικα μποντυμπιλντερ που θα κερδισει ενα αγωνα για τον οποιο γυμναστηκε επιτηδες χαλαρα διοτι η σκληρη προπονηση θα σε κανει να προοδευσεις πραγμα που αντι να σε κανει νικητη, στο δικο μας αθλημα σε κανει ηττημενο?
    Αν δεν γυμναστεις σκληρα ο κοσμος γιατι να συγκινηθει για τη νικη σου?Εσυ γιατι να συγκινηθεις για τη νικη σου?
    Αρα για να εχουμε αθλητισμο και οχι καλλιστεια πρεπει να μετραμε το αθλητικο κατορθωμα.Μια σφαιροβολος με τις κοιλιες της δεν ειναι θηλυκια και ομορφη ουτε μια μαραθωνοδρομος αφου και αυτες πολλες φορες ειναι υπερβολικοτατα αδυνατες.Ομως κανεις δεν λεει να μπει οριο επιδοσεων στη σφαιροβολια η στο μαραθωνιο με στοχο να σταματησουν τις αθλητριες απο την απωλεια της ομορφιας τους.
    Βεβαια για να λεμε και το σωστο οι γυναικες μποντυμπιλντερς δεν ειναι μονο οτι συνηθως δεν ειναι θηλυκιες ,αλλα εχουν και το προσθετο μειονεκτημα να ειναι ξεκαθαρα αρρενωπες πραγμα που στο κλασσικο αθλητισμο φαινεται λιγο ,σε μερικες μονο αθλητριες ,και πρεπει να πας και κοντα τους για να το διαπιστωσεις .
    Ενω στις Αμαζονες μας δυστυχως ειναι ολοφανερο.
    Αν γινει πραγματικο ντοπινγκ κοντρολ θα γυμναστουν οσο σκληρα θελουν χωρις να γινουν ποτε αρρενωπες και θα εχουν και τη συγκινηση της νικης αφου το επαθλο τους θα σημαινει αθλητικο κατορθωμα και οχι καλλιστεια.Ετσι θα ειναι ολα καλα .Και πρωταθλητισμος και θηλυκοτητα.Ομως με το φοβο του τεστ οι διοικουντες τα αθληματα σε εξουσιαζουν και δεν ειναι πιθανο να αφησουν να χαθει τετοιο χρησιμο οπλο απο τη φαρετρα τους.
    Ισως να μην καταλαβαινετε αρκετοι απο εσας τι ακριβως εννοω με αυτο το τελευταιο που εγραψα αλλα το θεμα της σελιδας δεν ειναι καταλληλο για να το αναπτυξω. Ισως σε καποια αλλη σελιδα.Παντως αν κανουν αληθινο τεστ λεφτα δεν θα χασουν.Αντιθετα θα βγαλουν παρα πανω γιατι το γυναικειο μποντυμπιλντινγκ δεν πουλαει καθολου ετσι οπως ειναι.Φυσικα ξερω οτι πολλοι ανθρωποι νομιζουν οτι το ντοπινγκ τεστ μπορουμε να το ξεγελασουμε.
    Ουτε αυτο ισχυει αλλα αν το σχολιασω αναλυτικοτερα θα ειμαι παλι εκτος θεματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-09-11 13:16 #33
    Το avatar του χρήστη dionisos

    Εγγραφή
    12-01-2010
    Περ.
    ΑΡΤΑ
    Μηνύματα
    1.057
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    σαν επιλογη θα ηθελα πρωτη την Nathalia Melo..
    αλλα μιας κ τα κριτηρια ειναι λιγο "χαλαρα" στην κατηγορια αυτη,περι ορεξεως
    +1000 χαλαρά άξιζε την πρωτιά!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-09-11 14:10 #34
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαρια κατηγορία γυναικων (bodybuilding)
    Eδω πλεον τα κριτηρια είναι αντικειμενικα bbing.Σκληροπυρηνικη εκφραση για λίγες γυναικες που όμως παρουσιαζουν εντονα μυικα αποτελεσματα.
    Πριν προχωρησω σε φωτογραφίες και επειδη επειδη πολλοι αναγνωστες ξενίζονται από την υπερβολικη μυικοτητα θα ηθελα να παραθεσω ενα αρθρο του Γιαννη Διακογιαννη σχετικα με το γυναικειο Bbing στην σκληροπυρηνικη του εκδοχη,το οποιο θεωρω ότι ειναι απόλυτα ευστοχο:
    polyneikos μην μας εχεις στην αναμονή περιμένουμε φωτος!!!! (οποιος πει το παραμικρό για την κατηγορια κατευθείαν Ban... ουτε μα.. ουτε μου! )

    το ποστ του κυριου Γιαννη το διαβασα 3 φορες... πραγματικά παρα πολυ ευστοχο...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-09-11 14:37 #35
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    H καταταξη της κατηγορίας

    1. Iris Kyle
    2. Yaxeni Oriquen
    3. Brigita Brezovac
    4. Debi Laszewski
    5. Alina Popa
    6. Sheila Bleck
    7. Kim Perez
    8. Nicole Ball
    9. Monique Jones
    10. Tina Chandler
    11. Kim Buck
    12. Heather Foster
    13. Cathy LeFrancois
    14. Helle Nielsen
    15. Skada Seifert
    16. Dayana Cadeau
    17. Mah Ann Mendoza

    Η νικητρια του αγωνα ,7η φoρα Ms Olympia ,Ιris Kyle











    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-09-11 14:40 #36
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    2η θεση για την Yaxeni Oriquen

















    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-09-11 15:00 #37
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Λοιπον εμένα η αγαπημένη μου είναι η Yaxeni Oriquen και θα ήθελα αυτή να βλέπω Μs Olympia, είναι και πολύ ωραία γυναίκα!
    Από την άλλη όμως η Iris Kyle νομίζω υπερτερεί και της άξιζε η πρώτη θέση, ασχετα αν εγώ αγαπώ και προτιμώ την Yaxeni γιατί διατηρεί τη θυλικότητά της, ενω η Iris δυστυχώς όχι.
    Η Debi Laszewski πιστευω ότι αδικήθηκε και της αξιζε η 3η θέση και όχι η 4η.
    Από αυτό το Οlympia δηλώνω και θαυμάστρια της Αlina Popa. Φανταστική, είδικά off season!
    H τρίτη μου είναι εντελώς αδιάφορη, δε μου αρέσει ούτε οn, ούτε off season.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-09-11 15:16 #38
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    αν και μενα μου αρέσει περισοτερο η Yaxeni νομίζω οτι εχασε την πρωτια στα ποδια... και πιο συγκεκριμένα στις γαμπες..
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-09-11 15:19 #39
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Aκριβώς αυτό σκεφτομουν και΄γω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-09-11 16:42 #40
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    3η θεση η Brigita Brezovac















    4η η Debi Laszewski


















    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-09-11 16:52 #41
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή


























    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-09-11 18:34 #42
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραιο υλικο και αθλητριες ηταν σε πολυ υψηλο επιπεδο.
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-09-11 23:00 #43
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ξέρουμε τα αγωνιστικά αλλά και τα off season κιλά της Ιρις;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-09-11 23:10 #44
    Προεπιλογή
    70-71 in season,75+ off
    με ύψος 1.70
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-09-11 00:40 #45
    Banned
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    η ντεμπυ λαζεφσκι ειναι μια πραγματικη κυρια και εξαιρετικη αθλητρια,την γνωριζω προσωπικα.
    σιγουρα αξιζε μια υψηλοτερη θεση.
    η ιρις καιλ ειναι σταθερη αξια και αναμφισβητητη νουμερο 1.
    η γιαξενι ορικουεν ειναι εξαιρετικη αθλητρια και πολυ ωραια γυναικα,δικαια νουμερο δυο.
    οσο για τα νουμερο 3 και 5,με αφηνουν αδιαφορο,περαν του οτι μπορει καποιος να τις βρει
    και να τις γνωρισει και μεσα απο αλλες ιστοσελιδες,και ο νοων νοειτω.
    απο εκει και μετα,περα απο την αγωνιστικη αξια καθε αθλητριας,το πλεον σημαντικο
    ειναι η προσωπικοτητα της,και εχοντας προσωπικη επαφη με πανω απο εικοσι αθλητριες
    παγκοσμιου βεληνεκους,μπορω να σας διαβεβαιωσω,αγαπητοι μου φιλοι,
    οτι αθλητρια και προσωπικοτητα σαν την αμπερ ντελουκα,απλα δεν υπαρχει.
    οσοι την εχουν γνωρισει,ξερουν.
    εκπληκτικης ομορφιας γυναικα,με τεραστια μορφωση,ανοιχτομυαλη,
    φοβερη επιχειρηματιας,προσγειωμενη και ευγνωμων,σε αντιθεση με πολλες αλλες,που δεν πιανουν μια μπροστα της.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία