Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 233 από 233
  1. 23-11-16 15:56 #226
    Προεπιλογή
    παιδια ειμαι 14 χρονον εδω και 4 μηνες παω γυμναστηριο κανω βαρη και οργανα το μονο που δεν κανω ειναι το σκοωτ και αρσεις θανατου ,οι φιλοι μου λενε πως αν κανω βαρη θα μεινω κοντος αυτο ειναι αληθεια η οχι,μπορειτε να με βοηθησετε
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-11-16 16:05 #227
    Προεπιλογή
    Σε αυτη την ηλικια εγω θα σου ελεγα προτιμησε τις ελκτικες ασκησεις κ εκτασεις παρα τις πιεστικες. Κ αν κανεις απο αυτες με λιγα κιλα χωρις υπερβολες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-12-16 17:58 #228
    Το avatar του χρήστη rambo1

    Εγγραφή
    26-08-2013
    Περ.
    Λεμεσός
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    Παιδια ειμαι ο Παντελης απο Κυπρο(15 χρονων).75 κιλα και υψος 1,78.Το καλοκαιτι θα αρχισω γυμναστηριο αλλα .Τα χριστουγεννα θα φυλαξω καποια χρηματα και θα ηθελα την βοηθεια σας τι θα μπορουσα να αγορασω και απο που για να προετοιμαστω στο σπιτι ωσπου να αρχξσω το γυμναστηριο

    Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "The worst thing I can be is the same as everybody else"
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-12-16 15:48 #229
    Προεπιλογή νικος
    παιδιά οι φίλοι μου λένε πως αν κάνω πολύ σίγα τις άσκησης με βάρη θα αποκτήσω όγκο όμως αν τα κάνω γρήγορα θα κάνω γράμμωση αυτό είναι αλήθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-12-16 17:52 #230
    Προεπιλογή
    Όχι. Ούτε πολλές επαναλήψεις για γραμμωση, λίγες για όγκο ισχύει.

    Αυτό το γρήγορα, αργά που σου λένε ονομάζεται tempo, έχει κάποια χρησιμότητα εάν μπορείς να σφιγγεις/συσπας το μυ καθόλη τη διάρκεια της κίνησης.


    Παντελή

    Οι καλύτερες αγορές που μπορείς να κάνεις εβερ είναι κι οι πιο φθηνές.
    Α. Ένα μονόζυγο τοίχου
    Β. Λάστιχα κορδέλα

    Μην πάρεις βαρακια είναι πεταμενα χρήματα. Και μετά περνάς σε άλλη συζήτηση, εάν έχεις χώρο να φτιάξεις σιγά σιγά home gym
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 07-12-16 στις 17:56
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-12-16 18:37 #231
    Το avatar του χρήστη rambo1

    Εγγραφή
    26-08-2013
    Περ.
    Λεμεσός
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    Βασικα σκεφτομουν να αγορασω για να κανω εξαδκηση στο σπιτι ωστε να γραφτω γυμναστηριο.Επισης οταν τα αγορασω δεν θα εχω την δικαιολογια οτι βαριεμαι να γυμναστω .Ευχαριστω για τις συμβουλες σου

    Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "The worst thing I can be is the same as everybody else"
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-12-16 02:11 #232
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    να μην ξεκινήσεις στο σπίτι εφόσον σκέφτεσαι να πάς σε γυμναστήριο και ο λόγος είναι απλος
    Ενα άπειρο άτομο και ειδικα έφηβος , οποιαδήποτε μορφη άσκησης κάνει χρειάζεται σωστη καθοδήγηση στην πράξη όμως οχι με τα χαιρετίσματα , δηλαδη να τον βλέπει κάποιος γνώστης αν εκτελεί σωστα τις ασκήσεις
    γιατι η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας
    Και όποιος ξέρει να γυμνάζεται , τότε για τους δικούς του λόγους αν θέλει να γυμναστει στο σπίτι , θα μπορεί να γυμναστει σωστα και θα ξέρει και τι εξοπλισμό χρειάζεται και πώς θα τον χρησιμοποιήσει σωστα , αλλιως θα σακατευτεί και όσο και να του αρέσει η γυμναστική , θα αρκείτε στο γεγονός να κοιτα τούς άλλους να γυμνάζονται
    Και ο έφηβος θα πρέπει ακόμη και στο γυμναστηριο που θα πάει να τον προσέξουν στα πρώτα βήματα και θα είναι ενα κρητήριο αυτο επιλογής γυμναστηρίου
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-12-16 10:38 #233
    Το avatar του χρήστη rambo1

    Εγγραφή
    26-08-2013
    Περ.
    Λεμεσός
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    Βασικα εχω την καθοδηγηση του αδερφου μου τον Αντρεα(ηταν και αυτος μελος του bodybuilding.gt)και θα με βοηθησει και στο σπιτι και στο γυμναστηριο μαθαινοντας μου τις σωστες τεχνικες .Ηδη ξεκινησα την προπονηση με τον αδερφο μου.Μου εδειξε πολλες τεχνικες ασκησεων και ξεκινησα να κανω προγραμμα με βασικες ασκησεις.

    Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "The worst thing I can be is the same as everybody else"
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516