Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 50
  1. 06-12-12 16:28 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκουωτ/πιεσεις για πηχεις;;
    Δε θα το ελεγα.....πηχεις γυμναζεις με αρσεις θανατου/απομονωτικες δικεφαλων/κωπηλατικες/μονοζυγο και καποιες απομονωτικες για πηχη
    οι πιεσεις παντως σιγουρα τους γυμναζουν....ναι ξεχασα και το μονοζυγο...βυθισεις κλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-12-12 16:32 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1234 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι πιεσεις παντως σιγουρα τους γυμναζουν....ναι ξεχασα και το μονοζυγο...βυθισεις κλπ
    Ουτε οι πιεσεις ουτε η βυθιζεις γυμναζουνε πηχεις....μη μπερδευεις..
    Μονο οι ασκησεις πλατης-δικεφαλων-πηχεων γυμναζουν
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-12-12 02:09 #33
    Προεπιλογή
    http://www.projectswole.com/κοιτα εκει που λεει best exercises για forearms και grip
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-12-12 15:35 #34
    Προεπιλογή
    κατι ασχετο..αν δειτε στο συγκεκριμενο σαιτ εχει ως καλυτερη ασκηση τρικεφαλων τα πουσαπς με κλειστα τα χερια(διαμαντι)....δεν νομιζω πως ειναι η καλυτερη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-12-12 00:14 #35
    Προεπιλογή
    ειναι μια απ τις καλυτερες αν τι κανεις θα καταλαβεις επισης σου προτεινει και μερικες ακομα ως καλυτερες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-12-12 00:35 #36
    Προεπιλογή
    και για ακομη μια φορα προτεινω scott herman !!
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-12-12 00:43 #37
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    η συγκεκριμένη(τα πους απς) θέλει προσοχή στους καρπους ..εγώ καμια φορά νιώθω ενόχληση .....επίσης συνήθως την κάνω ακουμπώντας τα πόδια σε πιο ψηλο σημειο (πχ καποιο παγκο ) ..
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-01-13 02:09 #38
    Προεπιλογή
    ποσο συχνα μπορουμε να γυμναζουμε πηχεις? ρωταω γιατι εχω ακουσει διαφορες αποψεις,αλλοι μου λενε μια φορα την βδομαδα αλλοι 2 αλλοι 3 (γιατι ειναι μυς που σηκωνουν
    συχνη προπονηση).
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-01-13 20:16 #39
    Προεπιλογή
    Άμα παραπονεθούνε κόψε λίγο τις προπονήσεις. Σιγά το μυ .Διάλεξε ένα τυχαίο νούμερο από το 0-5. Προπόνησέ τους τόσες φορές την εβδομάδα. Παράτα τα μόλις δεις ότι αν δεν το έχει το DNA σου , δεν πας πουθενά
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-07-14 23:43 #40
    Προεπιλογή Αύξηση όγκου σε χέρια
    Γεια σας γεια σας,

    Από τη φύση μου έχω μικρούς καρπούς και πήχεις και παρότι στο σώμα μου έχω δει αρκετές διαφορές, τα χέρια είναι το πιο δύσκολο μέρος να πάρω όγκο.

    Μπορεί κάποιος να μου πει συμβουλές και ασκήσεις;
    Γυμνάζω μόνο χέρια 2 φορές την εβδομάδα, αλλά δεν κάνω ασκήσεις για πήχη.

    Χρειάζομαι συμβουλέςςς
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-07-14 00:36 #41
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Δεν έχει να κάνει με ασκήσεις, απλώς γύμναζέ τα δύο φορές (κατά προτίμηση μία φορά με λίγες και μία φορά με περισσότερες επαναλήψεις) και αν είναι να πάρουν θα πάρουν. Μαγικό κουμπί δεν υπάρχει.

    Από την άλλη, αν τα γυμνάζεις καιρό δύο φορές άλλαξέ το σε μία ή μείωσε τον όγκο προπόνησης γιατί πιθανόν να μην ξεκουράζονται αρκετά.

    Πάντως αν όντως είναι αδύναμο σημείο σου να ξέρεις ότι θα είναι τα τελευταία που θα φτιάξουν.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-07-14 17:50 #42

    Εγγραφή
    09-12-2008
    Περ.
    Γκυζι
    Μηνύματα
    110
    Προεπιλογή
    Μια απο τα ιδια !!! Εχω 17.5cm καρπο για 184cm υψος.

    Υποχρεωτικα τουλαχ. 2 φορες την εβδομάδα ασκήσεις για πήχη με 13+ επαναληψεις ανα σετ και πολλες φορες μεχρι failure . Εξαίρεση ο Βrachioradialis, εκει μεχρι 6 επαν. μέγιστο βάρος...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keysersoze27 : 23-07-14 στις 18:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-07-14 02:51 #43
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

    πιστεύεις οτι οι ασκήσεις στον πήχη αξίζουν τον κόπο;
    Αν ναι, πόσες και ποιες ασκήσεις να κάνω κάθε φορα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-07-14 03:05 #44
    Προεπιλογή
    Φιλέ τα παιδιά έχουν δίκιο άφηνε τα χέρια σου να ξεκουράζονται γιατί εγώ που δεν τα αφηνα ο δικέφαλος μου έχει γίνει σαν μπάλα και δεν λέει να πάρει όγκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-08-17 20:47 #45
    Το avatar του χρήστη Jimas98

    Εγγραφή
    07-03-2017
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Προεπιλογή Ασκησεις για πηχεις
    Καλησπερα σε ολους..Για την συγκεκριμενη μυικη ομαδα παλαιοτερα δεν ειχα δειξει ιδιαιτερο ενδιαφερον..οταν αρχισα να βλεπω αλλαγες μου αρεσε και εινια η αληθεια πως ξεκινησα στις ημερες της αναρρωσης μου να κανω 2 ασκησεις για την εκγυμναση τους (κατι που με βοηθησε παρααα πολυ στο κρατημα μου και στην αντοχη μου για πολλα κιλα πχ με μπαρα).Οι ασκησεις που κανω ειναι καμψεις πηχεων με την παλαμη προς τα πανω και καμψεις πηχεων με την παλαμη προς τα κατω.4 επι 20-30..Θελω να ρωτησω..Με αυτες τις δυο ασκησεις καλυπτω αρκετα εως πληρως το χερι μου εως τον αγκωνα?να μειωσω τις επαναλαψεις? στθις καμψεις με την παλαμη προς τα κατω σηκωνω λιγοτερα απο οτι την αλλη λαβη..θεωρειται λογικο αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία