Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 65
  1. 27-09-11 18:39 #1
    Προεπιλογή Μουραπετζής Στέργιος - Συνέντευξη Δεκέμβριος 2015
    Αγαπητοί φίλοι του bodybuilding ,σας παρουσιάζω έναν άνθρωπο που έβαλε τις βάσεις στον ελληνικό χώρο του bodybuilding και ακόμη γυμνάζεται!!!
    Επειδή τα λόγια ειν περιττα,παρουσιαζω φωτογραφίες του απο την πρώιμη ηλικία του στα βάρη που ταυτοχρονως αποτελούν και ντοκουμέντα απο την πρωιμη εποχή του ελληνικού bodybuildng του μόλις 1970 !!!Θα επεκταθώ μετά τα πρώτα σχόλια σε πλήρη βιογραφία του πολυαθλητή Στεργιου Μουραμπετζη
    όπως και σε φωτογραφίες και βίντεο τωρινα που θα σας εντηπωσιάσουν .Με αγάπη και εκτίμηση ένα αφιέρωμα θα ήταν το λιγότερο που μπορούσα να κάνω απέναντι στον αρχαιότερο προπονητή μου Στέργιο Μουραμπετζή !!!Παρακαλώ θαυμάστε !










    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-09-11 20:46 #2
    Προεπιλογή
    μπραβο,πολυ ωραιο το φωτογραφικο υλικο.ποσο χρονων ειναι τωρα ο προπονητης σου?γυμναζεται ακομα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-09-11 17:51 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο,πολυ ωραιο το φωτογραφικο υλικο.ποσο χρονων ειναι τωρα ο προπονητης σου?γυμναζεται ακομα?
    Nαι ορίστε και η πρώτη αποδειξη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-09-11 19:15 #4
    Προεπιλογή
    μπραβο!θηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-09-11 19:25 #5
    Προεπιλογή
    Πολυ καλος αθλητης και καλος αν8ρωπος
    Καρυπίδης Χρήστος
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-09-11 22:45 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    άνθρωποι σαν τον στέλιο αποτελούν παράδειγμα πρός μίμηση και πρότυπα , γιατι συνεχίζουν να γυμνάζονται με την ίδια όρεξη χωρίς να έχουν αγωνιστικούς στόχους , αλλα μόνο για την χαρά της προπόνησης .

    εγω τον ξέρω πολλα χρόνια , όσα και τον Ανέστη Γιαντζόγλου τον πατέρα του Γιάννη και Βασίλη , πραγματικός αθλητής και φίλαθλος του ββ .

    περισσότερο εντύπωση προκαλεί όταν ένας άνθρωπος σ αυτη την ηλικία συνεχίζει να γυμνάζετε γιατι του αρέσει και θέλει να έχει υγεία και ευεξία , παρα αν το κάνει καθαρα για αγωνιστικούς στόχους που αποτελεί κίνητρο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-09-11 00:03 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    άνθρωποι σαν τον στέλιο αποτελούν παράδειγμα πρός μίμηση και πρότυπα , γιατι συνεχίζουν να γυμνάζονται με την ίδια όρεξη χωρίς να έχουν αγωνιστικούς στόχους , αλλα μόνο για την χαρά της προπόνησης .

    εγω τον ξέρω πολλα χρόνια , όσα και τον Ανέστη Γιαντζόγλου τον πατέρα του Γιάννη και Βασίλη , πραγματικός αθλητής και φίλαθλος του ββ .

    περισσότερο εντύπωση προκαλεί όταν ένας άνθρωπος σ αυτη την ηλικία συνεχίζει να γυμνάζετε γιατι του αρέσει και θέλει να έχει υγεία και ευεξία , παρα αν το κάνει καθαρα για αγωνιστικούς στόχους που αποτελεί κίνητρο
    ειναι προτυπο που γυμναζεται μεχρι τωρα και θα γυμναζεται για ολη του τη ζωη,εχει πραγματικη αγαπη για τη γυμναστικη....
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-09-11 12:54 #8
    Προεπιλογή
    Συνεχίζω

    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-09-11 13:50 #9
    Προεπιλογή
    δεν θα μπορουσε να λειπει απο το forum ενα μικρο αφιερωμα για τον στεργιο. ειναι παλιος αθλητης της ifbb ,ενεργος και τωρα πρωταθλητης στιβου (βετερανων ) και πρωταθλητης σε αγωνες σκοποβολης.
    Ολα αρχισαν γυρω στο 1965 οταν εφηβος ξεκινησε με φιλους να γυμναζεται πραγματικα οπου εβρισκε και με οτι εβρισκε. τα επομενα 2-3 χρονια γνωρισε και τον ανεστη(γιαντζογλου) και απο τοτε με τσιμεντενια βαρη στην αρχη,με αυτοσχεδια διζυγα,παγκους κ.λ.π. μεσα σε χωρους συλλογων σε παλαιστρες αλλα και σε αχυρωνες που διαμορφωναν σε γυμναστηρια της εποχης, εφτασαν το 1976 να παρουν μερος στο mr hellas kai να διακριθουν σε ασκησεις δυναμεως με 1η και 2η θεση.ο στεργιος πηρε μερος και το 1977 αλλα δεν διακριθηκε.
    εκεινα τα χρονια ειδικα στην επαρχια δρουσαν διαβαζοντας τα τοτε 1-2 περιοδικα της εποχης (τα οποια διατηρουμε σε τομους βιβλιοδετημενα ακομη και σημερα)και μαθαινοντας απο τα λαθη τους. ειχαν μια τρελα με την χρηση πολλων κιλων σε ασκησειςκαι ιδιαιτερα σε βασικες κινησεις(κοιλιακους με κιλα σε ρωμαικη καρεκλα ,σε διζυγο σε καθισματα με μπαρα σε οριζοντιο παγκο κ.λ.π.). για συμπλ. διατροφης ουτε κουβεντα αφου εβρισκαν τα πρωτα χρονια απο φιλους φοιτητες του εξωτερικου αμινοξεα και τους φαινοτανε θαυματουργα.
    ο στεργιος παντα διατηρουνταν μυωδης ,δυνατος και σαυτο βοηθουσε και η σωμ κατασκευη του αφου ειναι 1,85 περιπου. ετσι γυμνασε γενιες ολοκληρες εδω στην σερρες εως και σημερα οι οποιες τον φωναζουν πλεον απο σεβασμο ...παππου.τα κιλα που τραβαει εως και τωρα ειναι πολλα για την ηλικια του.
    σα να μην φτανει αυτο τα τελευταια χρονια ασχοληθηκε με την ριψη σφαιρας ,δισκου και βαρυ οργανου και διακρινεται εως και σε βαλκανικο-ευρωπαικο και παγκοσμιο επιπεδο.αθλητες επιπεδου λενε πως αν ηξερε την τεχνικη θα τους αφηνε πισω,αφου τωρα ριχνει με βαση την δυναμη του.
    τελος ειναι εδω και χρονια ενεργος αθλητης σκοποβολης,εκπαιδευτης σωματων ασφαλειας,και παρακολουθει εως και τωρα σεμιναρια για σωματοφυλακες η οτι αλλο υπαρχει στον χωρο.
    να τον ευχαριστησω για οτι εκανε και κανει για εμας ,για το γυμναστηριο ,να ειναι καλα και να γυμναζεται εως τα βαθια γεραματα(αφου ειναι οργανισμος καθαρος απο ποτο τσιγαρο και ουσιες του χωρου). θα επανελθω με φωτο που εχω απο τον γιουλη-ετσι τον ξερουμε εμεις-και με ιστοριες των τοσων ετων απο την γυμναστικη μαζι του..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10.  

  11. 29-09-11 16:10 #11
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Γεια σου Γιούλη!Χαίρομαι που σε βλέπω καλά...και κάτι παραπάνω από καλά!
    ΔΥΝΑΜΗ!
    Ελπίζω να έλαβες τα χαιρετίσματά μου από το Γιάννη!
    Χρήστος Γκολιάς
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-09-11 16:41 #12
    Προεπιλογή
    Πολυ καλος αθλητης, συμβουλος και ανθρωπος ο στεργιος !!!
    Παρα τις δυσκολιες που συναντησε στη ζωη του και παρα τις δυσκολιες της εποχης του αυτος ξεκινησε, εφτασε και καταφερε πραγματα που λιγοι απο μας σημερα θα κατεφερουν..!
    Πραγματικο παραδειγμα για μικρους και μεγαλους!!!
    Οι συμβουλες του θα ειναι με βαση τα οσα δουλεψε ο ιδιος και εμαθε μεσα απο πολλα χρονια εμπειριας και οχι απο αρθρα που διαβασε η ακουσε απο αλλους



    και πολυ στυγερος spotter αφου δε λυπαται τιποτα και κανεναν!!!
    " BODYSTYLE BodyBuilding TEAM "
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-09-11 17:02 #13
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε Γιάννη για το αφιέρωμα.

    Ο λόγος που προσωπικά βρίσκω αυτό το θέμα ενδιαφέρον είναι γιατί πιστεύω οτι αυτός ο άνρθωπος αντιπροσωπέυει μια γενιά αθλητών σε όλη την Ελλάδα που δεν έγιναν γνωστοί μέσα από το αγωνιστικό bodybuilding κερδίζοντας τίτλους και δάφνες. Ωστόσο είχαν το μικρόβιο, την δίψα για την προπόνηση με βάρη και την ανάπτυξη του σώματός τους σε μια εποχή που δεν υπήρχε bodybuilding, επηρεάζοντας και άλλους γύρω τους.
    Οι παραπάνω φωτογραφίες είναι πράγματι πολύ ωραίες και μου θυμίζουν αντίστοιχες απο συγγενικά μου πρόσωπα.


    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-09-11 20:23 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fetas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζω

    Συγχαρητηρια για την επιμονη του να ασχολείται ακομα και σε αυτη την ηλικια.
    Μηπως όμως εδω υπερβαλλει με τα κιλα;Η τεχνικη ειναι κακιστη,,
    Απάντηση με παράθεση
     

  15.  

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία