Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 114
  1. 15-02-13 15:28 #91
    Προεπιλογή α
    Εχω παρει το Beta Ala 9 της UNIVERSAL, μπορει να μου πει καποιος πως να το χρησιμοποιω???απο το μαγαζι που το πηρα μου λεγανε οτι να ναι κ στην αρχη δεν ηξεραν οτι ειναι
    καψουλες κ μου λεγανε οτι να ναι.....να το χρησημοποιω κ τις μερες που δεν παω γυμναστηριο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-02-13 15:33 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE2226 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω παρει το Beta Ala 9 της UNIVERSAL, μπορει να μου πει καποιος πως να το χρησιμοποιω???απο το μαγαζι που το πηρα μου λεγανε οτι να ναι κ στην αρχη δεν ηξεραν οτι ειναι
    καψουλες κ μου λεγανε οτι να ναι.....να το χρησημοποιω κ τις μερες που δεν παω γυμναστηριο??
    να και τα συστατικα
    Όνομα: BETA__1.jpg Εμφανίσεις: 854 Μέγεθος: 42,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-02-13 17:14 #93
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Γιώργο μάλλον δε διάβασες το άρθρο ούτε τις προηγούμενες σελίδες του σχολιασμού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς λαμβάνεται η β-αλανίνη

    Τυπικά συστίνεται να γίνεται μια φάση φορτώματος στη β-αλανίνη, ξεκινώντας με 6γρ την ημέρα σπασμένα σε 2 με 3 δόσεις μέσα στην ημέρα για τις πρώτες 6 ημέρες. Έπειτα ακολουθεί η φάση της συντήρησης λαμβάνοντας 3 γρ σπασμένα σε 3 δόσεις.
    Ακόμη θυμηθείτε ότι συνήθως χρειάζεται περίπου 2 εβδομάδες να παρατηρήσετε τα πρώτα θετικά αποτελέσματα στις επιδόσεις σας, για αυτό αν δεν παρατηρήσετε κάτι αμέσως, μην τα παρατήσετε εύκολα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-02-13 20:35 #94
    Προεπιλογή
    Το διάβασα αλλά έχω μπερδευτεί λιγάκι
    το συγκεκριμενο προιον στις 3 καψουλες εχει 2 γρ. αλανινης οποτε ποσες χρειαζετε να παιρνω τη μερα κ για ποσο καιρο?
    Αρχικα ήθελα να παρω αλανινη σε σκονη αλλα έβρισκα μονο της warriorlab κ δεν το πηρα....κ τωρα μου φαίνεται πως την εχω πατήσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-02-13 21:41 #95
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Μπορείς να το τρέξεις για 1-2 εβδομάδες στις 3+3+3 κάψουλες την ημέρα, κι έπειτα 2+2+2.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-02-13 15:20 #96
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-02-14 22:23 #97
    Προεπιλογή
    εγω λαμβανω β-αλλανηνη 4γρ + 6γρ κιτρουληνη+1,75mg κρεατηνη HCL PRE-workout. πιστευετε οτι κανω λαθως χρηση της β-αλλανηνης? εγω βλεπω αποτελεσματα ακομα και σαν preworkout να την περνω,εξαλου το αποτελεσμα της ειναι αρθρηστικο με τον χρονο χρησης απ οτι εχω καταλαβει και οχι με το timing.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-02-14 13:17 #98
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Ακριβώς η Β-Αλανίνη δουλεύει συγκεντρωτικά όπως και η κρεατίνη.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-02-14 17:34 #99
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι μελετες της κρεατινης δινουν αμμεσα αποτελεσματα στις μετρησεις τους.
    η β-αλανινη ομως οχι,θελει χρονο για να κανει build-up,γιατι πρεπει να επιτευχθει αυξηση στα επιπεδα καρνοσινης πραγμα που δεν γινεται αμμεσα.
    γιαυτο οπως εχω γραψει κ αλλου το να βαλει καποιος β-αλανινη μεσα σε prewo δεν εχει κ πολυ νοημα αν αυτη ειναι η μονη στιγμη της μερα που την λαμβανει,καθως επισης κ μονο τις μερες προπονησης.
    θελει καθε μερα κ διαρκεια χρονου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-02-14 13:26 #100
    Προεπιλογή
    εγω παρατηρω και αυξηση στην αεροβικη αντοχη παντως - δεν ξερω αν οφιλετε στην β-αλανηνη βεβαια η απλα επιδη κανω πιο πολυ αεροβια τωρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-11-16 17:01 #101
    Προεπιλογή
    Μιας και διαβασα πως καλό ειναι να κανουμε κύκλους χρήσεις των 8-12 εβδομάδων, για πόσο καιρό ειναι καλό να γίνεται η διακοπή, πριν ξεκινησουμε άλλο κύκλο χρήση της;

    Επίσης, πόσο αναγκαία ειναι η συμπλήρωση ταυρίνης, οταν γινεται χρήση b alanine
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-11-16 20:23 #102
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σου εσβησα ενα ποστ απο την αξιολογηση συμπληρωματος..
    κανεις μια ερωτηση κ σπαμαρεις σε σχετικα θεματα με το ιδιο πραγμα..
    την επομενη φορα θα φας μονιμο ban, γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανεις..

    να περιμενεις να παρεις απαντηση, οποτε κ αν σου απαντησει καποιος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-09-17 00:14 #103
    Προεπιλογή
    Παιδιά είναι υποχρεωτικό να γίνεται φόρτωμα?Οπως επίσης είναι υποχρεωτικό να είναι οι δόσεις σπασμένες μέσα στη μέρα και όχι όλες πριν την προπόνηση?Φαντάζομαι ότι υπάρχουν έρευνες που λένε ότι έτσι είναι αποτελεσματικότερη αλλά θεωρώ ότι μου είναι λίγο δύσκολο να το χωρίσω!Επίσης και τις off μέρες παίρνουμε από 6 γρ.???Ρωτάω γιατί έχω βήτα αλανίνη της nutrend και οι οδηγίες λένε 2-4 κάψουλες 45 λεπτά πριν την προπό!Να φανταστώ ότι κάθε εταιρία λέει τα δικά της και παίρνω σαν μπούσουλα το άρθρο ε? Αρα έχουμε και λέμε 6 γρ. χωρισμένα στις 2-3 δόσεις για 6-7 μέρες και από εκεί και πέρα 3 γρ.!Και συστήνεται με άδειο στομάχι!ΟΚ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-09-17 16:29 #104
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Προσωπικά ποτέ δεν έκανα φόρτωμα... παίρνω 3γρ μισή ώρα πριν την προπόνηση για να έχει το χρόνο να ενεργήσει και όλα καλά. Στις μέρες που δεν κάνω προπόνηση εννοείται πως δεν την παίρνω. Αν είναι δυνατόν καθε 3 εβδομάδες κάνω μια παύση για να μην συνηθίζει το σώμα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-10-17 09:10 #105
    Προεπιλογή
    ^^Οπως το λεει ο Νασερ χρονικα ,για μικρα διαστηματα που εχω παρει.
    Πριν την προπονηση μαζι με Κιτρουλινη κ Bcaa μεσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία