Σελίδα 1 από 51 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 759
  1. 05-03-08 20:50 #1
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή Oι Καλύτερες γεύσεις πρωτεϊνών σε σκόνη
    Αν ηδη εχεις καποια εμπειρια στον χωρο θα ξερεις οτι με τις πρωτεινες δεν εχεις αποτελεσμα ειναι μονο σαν υποκοταστατο των αυγων και δεν θα δεις καμια διαφορα ειτε περνεις ειτε δεν περνεις εφοσον καλυπτεις τις αναγκες σου σε πρωτεινη απο το φαγητο σου.
    Και επειδη ολες οι πρωτεινες ειναι ιδιες απο εταιρια σε εταιρια μονο 1-2 γραμ πρωτεινης-υδατανθρακα-λιπος κατω η πανω και συστατικα πολυ συχνα βαζουν ενα μοιγμα whey protein concentrate και whey protein isolate
    Αρα το μονο κρητηριο επιλογης που μενει ειναι η γευση για αυτο καναμε αυτο το τοπικ.

    Δεστε και τι ψωνηζουν τα μελη του φορουμ

    Ποιες εταιρίες συμπληρωματων προτιματε;;

    Ποια κατα την γνωμη σας εινα καλυτερη γευση
    περιγραψτε ολες οσες εχεται πιει μαρκες και γευσεις απο την καλυτερη εως την χειροτερη
    Κατι ακομα αμα θελεται γραψτε απο διπλα διαλητοτητα αλλα μην επηρεαζεστε αυτο το τοπικ ειναι μονο για γευση και ας το κουνας και 5 λεπτα το σεικερ

    Αρχιζω πρωτος απο την καλυτερη εως την χειροτερη



    1 EAS 100% Whey chocolate
    προσφατα την ανοιξα η καλυτερη σοκολατα που εχω πιει εως τωρα μου θυμιζει κακαο της νεογαλ εντονη γευση σοκολατας και ΛΙΓΟ γλυκια ολα αυτα με νερο με γαλα σκετη απολαυση διαλυτοτητα 8.5/10

    2 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry
    η μυρωδεια της θυμιζει παγωτο φραουλα και σχεδον φτανει το μιλκ σεικ αμα την χτηπησεις με γαλα συμπαθητικη γευση αρκετα με νερο οση ποσοτητα και να βαλεις γινετε λιγο νερουλη να το πω οχι τοσο πικτη οσο η IDS banana αλλα οκ πινετε διαλυτοτητα 9/10


    3 Reflex Nutrition Instant Whey chocolate
    σχετικα καλη γευση θυμηζει σαν ζαχαρι λιωμενη-ψημενη ειδικα οταν την πιεις αφηνει τετοια γευση στο στομα οχι δεν ειναι πολυ γλυκεια απο διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

    4 Reflex Nutrition Instant Whey φραουλα
    σχετικα καλη γευση ειναι λιγοτερο νερουλη απο την ON αλλα λιγοτερη γλυκη απο αυτη ενω το κουτι οταν το ανοιξεις θυμηζει εντονα παγωτο φραουλα διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

    5 Dynamize cafe moca
    γευση θυμηζει καθαρα καφε μοκα η νες καφε κρυο σαν να εβαλες ελαχιστο γαλα μεσα ελαχιστο και ολα αυτα με νερο μου αρεσε παντως ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθησμενα και οποιος γουσταρει να πηνει καφε του το προτηνω ειναι ιδια η γευση στο νερο κιολας διαλυτοτητα σχεδον τελια 9,5/10 (αν και οι κακες γλωσες λενε οτι εχει λιγοτερη πρωτεινη απο οσο γραφει δεν πηραζει λιγο σκονη παραπανω και ενταξη εισαι)
    Σε γαλα την εβαλα και χανει την εντονη γευση της μοκας-καφε και γηνετε κατι σαν σε κακαο αλλο οχι τοσο νοστημω προσωπικα την προτημω με νερο.

    6 Performance Whey σοκολατα
    Διαλυτοτητα πολυ καλη 9/10 αλλα βγαζει αρκετο αφρο(οχι υπερβολικα πραγματα)απο γευση ενταξη πηνετε αν και πριν λιγο την ηπια δεν αφηνει after taste για λιγο χειρωτερη απο την reflex θα ξαναγραψω ρεβιιου εδω 5 κιλα εχω απο αυτη.

    7 IDS Multi Pro Whey Isolate banana
    Aλλαγη εγινε την αλλαξαν διαλυτοτητα 8/10)


    8 Optimum 100% Casein Protein Chocolate Supreme
    αρκετα καλη γευση καπως περιεργη με την καλη ενοια δλδ δεν μπορεις να την πεις γλυκια ουτε μεσαια οπως η MRM αν και γινετε πικτο το μοιγμα με νερο (ολες οι καζεινες ετσι ειναι) ενω η διαλυτοτητα μας τα χαλαει 5-6/10



    9 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey chocolate
    αρκετα καλη σοκολατα διαλυτοτητα 9/10



    10 MRM Metabolic Whey chocolate
    καλη προς μετρια ηπια σοκολατα με λιγοτερο εντονη γευση απο της ΟΝ αλλα διαλυτοτητα 10/10

    11 Met-rx whey μπισκοτα και κρεμα
    αν και πρωτη φορα την πηρα αλλα αντεχει στον χρονο(δλδ να την πηνεις αρκετο καιρο) μπορεις να την πηνεις γηνετε αρκετα πηχτη(ποιο πηχτη δεν εχω πιει) οπως το λεει και η ονομασια κρεμα διαλυτοτητα 8/10 ενδιαφερουσα-διαφορετικη γευση παντως μπισκοτα και κρεμα θυμηζει οπως λεει και το ονομα

    12 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey Double Rich Chocolate
    σοκολατα αλλα με μια τροποποιηση καπως την εκαναν σαν να βαλαν λιγο κανελα μεσα κατι τετοιο που ελαχιστα την πικριζει και δεν λεει και πολυ με νερο ενω διαλυτοτητα 9/10 αλλα γινετε νερουλο καπως δεν ξερω ισως ειναι γενικο στην ΟΝ αυτο το φενομενο δλδ και καλη ποσοτητα να βαλει δεν γινετε πιχτο

    13 IDS Multi Pro Whey Isolate chocolate
    μετρια γευση παρα πολυ γλυκεια ειναι σαν να βαζεις στην σοκολατα της ΟΝ 3-4 κουταλιες ζαχαρη διαλυτοτητα 8/10

    14 Performance Whey βανιλια
    Γευση μετρια καπως περιεργη την δοκημασα με νερο διαλυτοτητα 7,5/10.Θα γηνει update οταν την δοκημασω με γαλα

    15 Peak body whey shake and take γευση φραουλα
    μονο φραουλα δεν ηταν κατι σαν bulk γαλα θυμιζε καμια σχεση με φραουλα αλλα πινετε πιο ευκολα απο τις κατω ενω η διαλυτοτητα ειναι πολυ καλη 9/10(consetraite σκετη ειναι)

    16 Reflex Nutrition Instant Whey banana
    γευση μπανανα μου θυμησε κατι σιπορια με γευση μπανανα απο φαρμακειο ενα τετοιο πραμα ναι με μερικες γουλιες ακομα πηστηκα ιδια ειναι(οχι και τοσο καλη οσο η IDS μερα με νυχτα κατα την γνωμη μου) διαλυτοτητα καλη εως αριστη 8,5/10
    θυμιζει και λιγο φαρμακηλα να το πω παντως ουτε μιλκ σεικ θυμιζει ουτε ειναι πολυ γλυκια ουτε πικρη ενδιαμεσα

    17 Nutrisport 90+ Protein φραουλα
    Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 Γευση η καλυτερη της εταιριας nutrisport δεν συγκρηνετε φυσικα με τις πανω φραουλες ^ αλλα για τετοια λεφτα ειναι καλη πηνετε εχει παλι αυτη την "χαρακτηριστικη-πικρη-χαλια" γευση αλλα πολυ ποιο περιορησμενη αρκετα σε σχεση με τις κατω στην αρχη.Για αυτους που θελουν ακριβα συστατικα πολυ χαμηλη τιμη και γευση... ε να πηνετε να την παρετε την συνηστω.Προσωπικα αν παρω αλλη φορα τετοια θα ειναι μονο φραουλα.

    18 Nutrisport 90+ Protein μπανανα
    Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 καμια σχεση με την κατω απο γευση δεν λεει και πολλα στο τελος αφηνει και ενα after taste ασχημο κατι σαν νερο που επληνες πιατα ΑΛΛΑ πινετε ειδικα για την τιμη του οτι πρεπει(μια εναλακτικη ειναι να βαλεις 7 γραμ ΟΝ καζεινη μεσα για το 50-50 και αλαζει η γευση προς το καλυτερο)


    19 Nutrisport 90+ Protein chocolate
    ουτε καν μετρια πιο κατω πικριζει η γευση της και δυσκολα πινετε σοκολατα υγεια θυμιζει παλι καλα πηρα 900γραμ μονο. διαλυτοτητα 6.5/10

    20 Peak body whey shake and take γευση σοκολατα
    μου θυμισε κατι πρωτεινες του 2000 που δεν ελεγαν απο γευσεις πολλα τοτε ουτε οι top εταιριες το μονο καλο που ειχε η διαλητοτητα 9/10 μακρια απο αυτη

    Περιεργα μιγματα μεταξυ πρωτεινων
    Optimum 100% Casein Protein Chocolate + IDS Multi Pro Whey Isolate banana = γευση μετρια πινετε αλλα δεν το απολαμβανεις + οτι γινετε αρκετα πιχτο το μοιγμα θελει εχτρα νερο μετα


    Optimum 100% Casein Protein Chocolate + Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry = απο τα καλυτερα μοιγματα πολυ καλη γευση απολαυση + οτι λιγο πιχτο το ενα νερουλο το αλλο ταιριαζουν απολυτα και γινετε ενα απολαυστηκο ροφημα
    Ειχα χρησημοποιησει πολυ παλια και all stars αλλα δεν θυμαμε πλεον πως ηταν



    Tις 3 πρωτες τις προτηνω ανεπιφυλακτα σε ολους
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-03-08 23:20 #2
    Προεπιλογή
    2 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey chocolate αρκετα καλη σοκολατα διαλυτοτητα 9/10

    συμφωνω κ επαυξανω, ακουστε κ εμενα που παιρνω muscletech nitro η οποια δεν πινεται αλλα κανει πολυ καλυτερη δουλεια,τη μισω ομως καποιος να μου δωσει ψυχολογικη βοηθεια να αντεξω τη γευση της.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-03-08 23:54 #3
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Aman αυτη η νιτροτεκ εχει παρει εντελως την κατω βολτα και ακριβη ειναι και δεν βαζουν ακριβα συστατικα και εχει μαπα γευση τι την περνετε ρε



    Κατι ακομα εγω δεν λεω να επιλεξετε απο τις γευσεις που εχω εγω οτι εχετε δοκημασει και bulk ακομα πειτε εντυπωσεις

    απο τον βοςς θα ηθελα να ακουσω κανενα ρεβιου εχει πιει θαλασα ολοκληρη απο πρωτεινες και πολλες εταιριες ετσι ακουσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-03-08 00:23 #4
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    1. ΟΝ 100% whey double rich chocolate-->Πολυ καλη η γευση,αν και αφηνει ενα "καπως" απο αυτο που λενε "aftertaste",αλλα ειναι ΟΚ.Επισης διαλυτοτητα εχει πολυ καλη.

    2.EAS vanilla-->Κι αυτη πολυ καλη γευση και διαλυτοτητα.

    3.Nitro-tech chocolate-->Μετρια γευση και μετρια διαλυτοτητα

    4.Elite mocha-->Επισης μετρια γευση,καλη διαλυτοτητα.

    5.Elite chocolate-->Μαπα γευση,καλη διαλυτοτητα.

    6.Aminovit chocolate-->Μαπα γευση (διορθωνεται ομως κατα πολυ με σκονη κακο ),χαλια διαλυτοτητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-03-08 10:21 #5
    Προεπιλογή
    1) whey της inkosport με γεύση ινδοκάρυδο
    2) mesotech σοκολάτα.

    Δεν ξέρω αν πλέον έχουν τις ίδιες γεύσης,ούτε κάν αν πωλούνται ακόμη...
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-03-08 23:41 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonio
    το 2ο. Είχα πάρει κανα δυο 2κιλα κουτία. Δεν ενθουσιάστηκα!
    Τώρα που θυμάμαι από διαλυτότητα ήθελε αρκετό χτύπημα και ήταν πιχτή
    Aυτη τι λεει ρε? πες ολες που εχεις δοκιμασει
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-03-08 11:01 #7
    Προεπιλογή
    Συμπαθητική απο θέμα γεύσης πάντα.

    Τώρα για τις υπολοιπες δεν έχει νόημα να αναφερθώ γιατί πάνε αρκετά χρόνια και είτε θα έχουν αλλάξει γεύση είτε δεν θα βγαίνουν πλέον!!

    H πρώτη εταιρία που είχα δοκιμάσει και έπερνα για τα πρώτα 2 χρόνια ήταν η mlo. Δεν θυμάμαι κάν πως λεγόταν οι πρωτείνες που είχα πάρει αλλα είχα δοκιμάσει 2-3 σίγουρα. Πλέον η mlo έχει σβήσει σαν εταιρία. Παλια βέβαια ήταν No1.
    Μετά νομίζω πήρα ένα gainer της prolab το n-large. Το οποίο είχε τις πιο μεγάλες περιεκτικότητες από τα gainer που κυκλοφορόυσαν (35% protein).
    Μετά το γύρισα στην universal την οποία και συμπαθώ αρκετά σαν εταιρία γιατι είναι από τις πιο παλιές, με ευρία γκάμα συμπληρωμάτων που κρατιέται ακόμα στην αγορά.
    και φυσικά δοκιμασα και nitrotech.Ναι ναι δεν το κρύβω

    Από θέμα γεύσης πάντως δεν θυμάμαι καμμία από τις 2 που ανέφερα στο παραπάνω ποστ να μου κάνει εντύπωση.
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-03-08 14:40 #8
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    EAS-CHOCO=πολυ καλη γευση και ευκολοδιαλυτη!!!!


    MAXIMUSCLE=πολυ καλη διαλυτοτητα με λιγο κατωτερη γευση απο εας!!!

    TWIN LAB=πολυ καλη γευση αλλα θελει καλο χτυπημα για να διαλυθει!!!


    MET RX=τρομερη γευση αλλα ζορι στη διαλυτοτητα!!!!


    MESO TECH=φοβερη γευση αλλα επησης ζορι στην διαλυτοτητα σβολιαζει και θελει αρκετο χτυπημα!!!!



    Μετα στην ιδια κατηγορια πανω κατω βαζω optimum bsn nitro !!!!
    Ολες παντα σε σοκολατα (αιωνια βασσιλισα των γευσεων!!!!!!)
    Maximuscle και met rx παντως εχουν εχουν κατι καλες σε μπανανα και βατομουρο αντιστοιχα!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-03-08 14:42 #9
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    τελικα τοπ 5 η τοπ 8-10 γευσεις ποιες εχεις ασχετα με την διαλυτοτητα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-03-08 17:05 #10
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Σε μπερδεψα ρε τρελε???
    Λοιπον ειναι λιγο δυσκολο αλλα μαλλον θα ελεγα!!!

    1)EAS
    2)MET RX
    3)MESO TECH
    4)TWIN LAB
    5)MAXIMUSCLE


    Ολες μου αρεσουν πολυ απλα τις βαζω με αυτη τη σειρα!!!Παντως αλλη μια με πολυ καληγ γευση ειναι η εταιρια του Lee Labrada!!!!Δοκιμασε την αν σου πεσει ποτε στα χερια σου!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-03-08 23:53 #11
    Προεπιλογή
    Λοιπον εγω

    1)designer βανιλια καραμερλα
    2)eas φραουλα
    3)nutrisport φραουλα
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-03-08 01:15 #12
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ON'S gold standard σοκολάτα, πολύ καλή γευση+πολύ καλή διαλυτότητα

    EAS σοκολάτα, πολύ καλή γεύση, οχι τοσο καλή διαλυτότητα σαν την on's

    NITROTECH σοκολάτα, μάπα γεύση. πολύ καλή διαλυτότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-04-08 21:12 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    H αλήθεια είναι ότι ποτε δεν ασχολήθηκα σοβαρά με τις γεύσεις πέραν της Dymatize που είχα πάρει όλη την σειρά. Γενικά δεν 'κολλάω' σε μία εταιρεία (ομολογώ όμως ότι η συμπαθεία μου ειναι η Reflex ) αλλα κάθε φορά παίρνω κ διαφορετική επιμένοντας συνήθως σε 3 γεύσεις - strawberry, banana κ choco. Kαταγράψω κάποια στοιχεία που μου έχουν μείνει.

    - Γεύση pina colada της dymatize κ σταφύλι (!) της Primaforce μακρυά..
    - Γεύση mocha της dymatize η καλύτερα for me όλης της σειράς της dymatize
    - Γεύση banana της reflex whey έφερνε αναγούλα σε ένα φίλο μου αλλά όχι σε μένα
    - Οι γεύσεις τις Core Nutritional παραμένουν οι καλύτερες για μένα
    - ΔΕΝ έχω δοκιμάσει σε whey τις πιο πολυδιαφημιζόμενες εταιρείες όπως ON, Muscletech κ ΕAS οπότε δεν ξερώ να πω
    - Δοκίμασα όμως την καζεινη της ΟΝ που αν την συγκρίνω με την καζεινη της Reflex δεν.. η Reflex την ρίχνει κ σε γεύση, κ σε διατροφικά χαρακτηριστικά κ σε τιμη.

    Όλες οι υπόλοιπες γενικά ήταν καλές κ όχι έντονες εντυπώσεις είτε θετικές είτε αρνητικές

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-04-08 21:18 #14
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Γεύση banana της reflex whey έφερνε αναγούλα σε ένα φίλο μου αλλά όχι σε μένα
    για να δουμε τι θα πουν και τα πειραματοζωα αχχαχαχα ερε γελια θα ενημερωσω απο εβδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-04-08 21:20 #15
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ξέχασα του yates τις πρωτεΐνες, πολύ καλές γεύσεις, σοκολάτα μπανάνα και φράουλα,

    από διαλυτότητα δεν ξέρω, άλλοι τις χτύπαγαν (στο σεμινάριο που'χα πάει με τον μάστερ)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 51 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία