Σελίδα 12 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 180 από 759
  1. 17-04-09 19:29 #166
    Προεπιλογή
    επειδή εχω δοκιμασει παρα πολλες μαρκες απο πρωτεινες θα ελεγα οτι τις καλύτερες ως προς γευση και διαλυτοτητα κατ΄εμε ειναι τις ΕΑΣ -ΡΕΦΛΕΧ-ΟΝ και για την ΗΡΑΚΛΗΣ θα ελεγΑ ΟΤΙ ειναι εφαμιλλη των παραπανω μυριζει αιγοπροβειο αγνο γαλα ,διαλυτοτητα παρα πολυ καλη,αν και στο πανω μερος στο μιγμα οταν το χτυπας αφηνει ενα αφρο και καποια κομματακια αδιαλυτου μιγματος ,το υπολοιπο κατα τ αλλα ειναι για ελληνικη πρωτεινη και πρωτη φορα -αψογο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-04-09 22:10 #167
    Προεπιλογή
    παιδια εγω παιρνω την whey gourmet της pvl.καπιοι μου προτειναν να παρω πρωτεινη που περιεχει και κρεατινη.να παρω καποια με κρεατινη η να παρω μια που ειναι ''καθαρη''?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-04-09 01:56 #168
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παρε μια "καθαρη" οπως λες και μια κρεατινη για να κανεις καλυτερα την δουλεια σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-09 14:31 #169
    Προεπιλογή
    τελικα πηρα αυτη.μπορει καποιος να μου πει την δοσολογια της?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomaslar : 23-04-09 στις 19:41
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-04-09 17:27 #170
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    πηρα και την βανιλια τησ eas και τελικα αποδειχτηκε η καλυτερη απο ολεσ μετα η σοκολατα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-04-09 19:48 #171
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thomaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα πηρα αυτη.μπορει καποιος να μου πει την δοσολογια της?
    Παιρνεις 1-3 την ημερα απο 1 scoop.Δεν ειναι στανταρ η δοσολογια,αναλογως τι χρειαζεσαι για να συμπληρωσεις την πρωτεϊνη σου,ποσα χρηματα εχεις και τι διατροφη κανεις/ποσο νερο πινεις ωστε να μην εχεις την παραμικρη επιβαρυνση.

    Κωστα την εχω δοκιμασει στο παρελθον,ειναι κορυφαια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-04-09 14:11 #172
    Προεπιλογή
    Ας κάνω και εγώ ένα ρεβιού από τα λίγα που δοκίμασα μήπως βοήθήσω κανένα λοιπόν:

    Οι πρώτες δυο αλλά δεν πιάνονται γτ έχουν υδατάνθρακα μέσα:
    1)bsn syntha 6 cream n cookies
    2)bsn syntha 6 vanilla ice cream

    και μετά


    1)on gold whey strawberry ωραία φράουλα π.καλή διαλυτότητα
    2)mrm chocolate αν κ δεν ειμαι φάν της σοκολάτας αυτή μ άρεσε
    3)dymatize cafe mocha π.καλή γεύση,ακριβώς αυτό π λέει καφέ μοκα
    4)eas myoplex deluxe vanilla
    5)mrm strawberry banana με κρύο νερό αρκετά καλή
    6)ids banana χάλσε λίγο η γεύση,άρχισε να πικρίζει
    7)on gold whey extreme milk choco σκέτη δεν με ενθουσίασε ίσως καποιο μιξ
    8)reflex chocolate orange καλούτσικη μέτρια διαλυτότητα
    9)eas myopro vanilla
    10)vp2 vanilla
    11)reflex chocolate δέν μ άρεσε αφήνει μια γεύση σαν άμμο...είμαι περίεργος μάλλον
    12)nitrotech chocolate ουτε κάν

    μ άρεσε και η ηρακλής σαν μυρωδιά κ υφή αλλά σαν γεύση πίκριζε λίγο η βανίλια




    πρός δοκιμή:
    dymatize rich chocolate,dymatize gourmet vanilla,isopure cream n cookies
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη goutsos : 29-04-09 στις 14:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-05-09 22:06 #173
    Προεπιλογή
    γράφτηκε και πιο πάνω και το γράφω και εδω..δοκίμασα την INKOSPOR τη whey σοκολάτα και απλα εχω μεινει χαζος..δεν υπαρχει αυτη η γευση!!!

    σα μαρκα την πηρα πρωτη φορα, εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια σαν ποιοτητα αλλα παιδες αυτη η γευση ηταν απο αλλο πλανητη..απ οσες γεύσεις εχω δοκιμασει νομιζω μακραν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει. σαν καραμελωμενη σοκολατα ενα πραμα..ουτε πικρα στο στομα, ευκολοδιαλυτη και σουπερ..

    απο αλλες τωρα πολυ καλη η berry iso της Dymatize και εασ, ον κλασσικα..επισης πολυ καλη η μπανανα αλλα και η σοκολατα της IDS..Αυτη που εχει μαπα γευσεις ειναι η ELITE 12 της Dymatize..κατι vanilla και κατι blueberry muffin και banana nut ειναι μουφες..αν κανεις παρει elite 12 να παρει μονο σοκολατα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-05-09 11:45 #174
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    11)reflex chocolate δέν μ άρεσε αφήνει μια γεύση σαν άμμο...είμαι περίεργος μάλλον

    μπα δεν εισαι περιεργος και εγω αυτη εχω τωρα και απλαπεριμενω πως και πως να τελειωσει το τσουβαλι να παρω αλλη ευτυχως οπου να ναι τελειωνει
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-05-09 12:24 #175
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλο αυτο, και γω τετοια θα παρω τωρα ραμπε.
    άκυρο, εας πήρα πάλι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-05-09 12:36 #176
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    reflex ειπαμε, φραουλα και μπανα μονο, οι υπολοιπες ειναι μπγιαχχχ οπως λετε
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-05-09 12:43 #177
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skrwz21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    reflex ειπαμε, φραουλα και μπανα μονο, οι υπολοιπες ειναι μπγιαχχχ οπως λετε
    το ειπαμε αλλα αργησαμε να το πουμε και νατα τωρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-05-09 13:32 #178
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peris Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ειπαμε αλλα αργησαμε να το πουμε και νατα τωρα
    Exei dokimasei kanenas thn Pharma Whey PhD? Poli kaliteri kai apo ON kai apo Syntha kai sigoura apo EAS.



    ***γράφε με ελληνικά ειναι κανόνας του φορουμ***
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-05-09 09:00 #179
    Προεπιλογή
    Mια πολύ ωραία γευση που δοκίμασα ήταν της Dymatize,η ISO100,με γευση gourmet vanillia,υπέροχη γευση,τελεια διαλυτότητα !!



    http://www.healthy2day.gr/product.asp?catid=452#

    Όνομα: ISO100_2lb-Vanilla_LR.jpg Εμφανίσεις: 447 Μέγεθος: 13,1 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Paco : 15-05-09 στις 09:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-05-09 10:09 #180

    Εγγραφή
    23-05-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    2
    Προεπιλογή weider
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ηδη εχεις καποια εμπειρια στον χωρο θα ξερεις οτι με τις πρωτεινες δεν εχεις αποτελεσμα ειναι μονο σαν υποκοταστατο των αυγων και δεν θα δεις καμια διαφορα ειτε περνεις ειτε δεν περνεις εφοσον καλυπτεις τις αναγκες σου σε πρωτεινη απο το φαγητο σου.
    Και επειδη ολες οι πρωτεινες ειναι ιδιες απο εταιρια σε εταιρια μονο 1-2 γραμ πρωτεινης-υδατανθρακα-λιπος κατω η πανω και συστατικα πολυ συχνα βαζουν ενα μοιγμα whey protein concentrate και whey protein isolate
    Αρα το μονο κρητηριο επιλογης που μενει ειναι η γευση για αυτο καναμε αυτο το τοπικ.

    Δεστε και τι ψωνηζουν τα μελη του φορουμ http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1946

    Ποια κατα την γνωμη σας εινα καλυτερη γευση
    περιγραψτε ολες οσες εχεται πιει μαρκες και γευσεις απο την καλυτερη εως την χειροτερη
    Κατι ακομα αμα θελεται γραψτε απο διπλα διαλητοτητα αλλα μην επηρεαζεστε αυτο το τοπικ ειναι μονο για γευση και ας το κουνας και 5 λεπτα το σεικερ

    Αρχιζω πρωτος απο την καλυτερη εως την χειροτερη



    1 EAS 100% Whey chocolate προσφατα την ανοιξα η καλυτερη σοκολατα που εχω πιει εως τωρα μου θυμιζει κακαο της νεογαλ εντονη γευση σοκολατας και ΛΙΓΟ γλυκια ολα αυτα με νερο με γαλα σκετη απολαυση διαλυτοτητα 8.5/10

    2 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry η μυρωδεια της θυμιζει παγωτο φραουλα και σχεδον φτανει το μιλκ σεικ αμα την χτηπησεις με γαλα συμπαθητικη γευση αρκετα με νερο οση ποσοτητα και να βαλεις γινετε λιγο νερουλη να το πω οχι τοσο πικτη οσο η IDS banana αλλα οκ πινετε διαλυτοτητα 9/10


    3 Reflex Nutrition Instant Whey chocolate σχετικα καλη γευση θυμηζει σαν ζαχαρι λιωμενη-ψημενη ειδικα οταν την πιεις αφηνει τετοια γευση στο στομα οχι δεν ειναι πολυ γλυκεια απο διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

    4 Reflex Nutrition Instant Whey φραουλα σχετικα καλη γευση ειναι λιγοτερο νερουλη απο την ON αλλα λιγοτερη γλυκη απο αυτη ενω το κουτι οταν το ανοιξεις θυμηζει εντονα παγωτο φραουλα διαλυτοτητα αρκετα καλη 9/10

    5 Dynamize cafe moca γευση θυμηζει καθαρα καφε μοκα η νες καφε κρυο σαν να εβαλες ελαχιστο γαλα μεσα ελαχιστο και ολα αυτα με νερο μου αρεσε παντως ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθησμενα και οποιος γουσταρει να πηνει καφε του το προτηνω ειναι ιδια η γευση στο νερο κιολας διαλυτοτητα σχεδον τελια 9,5/10 (αν και οι κακες γλωσες λενε οτι εχει λιγοτερη πρωτεινη απο οσο γραφει δεν πηραζει λιγο σκονη παραπανω και ενταξη εισαι)
    Σε γαλα την εβαλα και χανει την εντονη γευση της μοκας-καφε και γηνετε κατι σαν σε κακαο αλλο οχι τοσο νοστημω προσωπικα την προτημω με νερο.

    6Performance Whey σοκολατα Διαλυτοτητα πολυ καλη 9/10 αλλα βγαζει αρκετο αφρο(οχι υπερβολικα πραγματα)απο γευση ενταξη πηνετε αν και πριν λιγο την ηπια δεν αφηνει after taste για λιγο χειρωτερη απο την reflex θα ξαναγραψω ρεβιιου εδω 5 κιλα εχω απο αυτη.
    7 IDS Multi Pro Whey Isolate banana Aλαγη εγηνε την αλαξαν διαλητοτητα 8/10)


    8 Optimum 100% Casein Protein Chocolate Supremeαρκετα καλη γευση καπως περιεργη με την καλη ενοια δλδ δεν μπορεις να την πεις γλυκια ουτε μεσαια οπως η MRM αν και γινετε πικτο το μοιγμα με νερο (ολες οι καζεινες ετσι ειναι) ενω η διαλυτοτητα μας τα χαλαει 5-6/10



    9 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey chocolate αρκετα καλη σοκολατα διαλυτοτητα 9/10



    10 MRM Metabolic Whey chocolate καλη προς μετρια ηπια σοκολατα με λιγοτερο εντονη γευση απο της ΟΝ αλλα διαλυτοτητα 10/10

    11Mt-rex whey μπισκοτα και κρεμα αν και πρωτη φορα την πηρα αλλα αντεχει στον χρονο(δλδ να την πηνεις αρκετο καιρο) μπορεις να την πηνεις γηνετε αρκετα πηχτη(ποιο πηχτη δεν εχω πιει) οπως το λεει και η ονομασια κρεμα διαλυτοτητα 8/10 ενδιαφερουσα-διαφορετικη γευση παντως μπισκοτα και κρεμα θυμηζει οπως λεει και το ονομα

    12 Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey Double Rich Chocolate σοκολατα αλλα με μια τροποποιηση καπως την εκαναν σαν να βαλαν λιγο κανελα μεσα κατι τετοιο που ελαχιστα την πικριζει και δεν λεει και πολυ με νερο ενω διαλυτοτητα 9/10 αλλα γινετε νερουλο καπως δεν ξερω ισως ειναι γενικο στην ΟΝ αυτο το φενομενο δλδ και καλη ποσοτητα να βαλει δεν γινετε πιχτο

    13 IDS Multi Pro Whey Isolate chocolate μετρια γευση παρα πολυ γλυκεια ειναι σαν να βαζεις στην σοκολατα της ΟΝ 3-4 κουταλιες ζαχαρη διαλυτοτητα 8/10

    14 Performance Whey βανιλια .Γευση μετρια καπως περιεργη την δοκημασα με νερο διαλυτοτητα 7,5/10.Θα γηνει update οταν την δοκημασω με γαλα

    15 Peak body whey shake and take γευση φραουλα μονο φραουλα δεν ηταν κατι σαν bulk γαλα θυμιζε καμια σχεση με φραουλα αλλα πινετε πιο ευκολα απο τις κατω ενω η διαλυτοτητα ειναι πολυ καλη 9/10(consetraite σκετη ειναι)

    16 Reflex Nutrition Instant Whey banana γευση μπανανα μου θυμησε κατι σιπορια με γευση μπανανα απο φαρμακειο ενα τετοιο πραμα ναι με μερικες γουλιες ακομα πηστηκα ιδια ειναι(οχι και τοσο καλη οσο η IDS μερα με νυχτα κατα την γνωμη μου) διαλυτοτητα καλη εως αριστη 8,5/10
    θυμιζει και λιγο φαρμακηλα να το πω παντως ουτε μιλκ σεικ θυμιζει ουτε ειναι πολυ γλυκια ουτε πικρη ενδιαμεσα

    17 Nutrisport 90+ Protein φραουλα .Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 Γευση η καλυτερη της εταιριας nutrisport δεν συγκρηνετε φυσικα με τις πανω φραουλες ^ αλλα για τετοια λεφτα ειναι καλη πηνετε εχει παλι αυτη την "χαρακτηριστικη-πικρη-χαλια" γευση αλλα πολυ ποιο περιορησμενη αρκετα σε σχεση με τις κατω στην αρχη.Για αυτους που θελουν ακριβα συστατικα πολυ χαμηλη τιμη και γευση... ε να πηνετε να την παρετε την συνηστω.Προσωπικα αν παρω αλλη φορα τετοια θα ειναι μονο φραουλα.

    18 Nutrisport 90+ Protein μπανανα .Διαλυτοτητα πολυ καλη 8,5/10 καμια σχεση με την κατω απο γευση δεν λεει και πολλα στο τελος αφηνει και ενα after taste ασχημο κατι σαν νερο που επληνες πιατα ΑΛΛΑ πινετε ειδικα για την τιμη του οτι πρεπει(μια εναλακτικη ειναι να βαλεις 7 γραμ ΟΝ καζεινη μεσα για το 50-50 και αλαζει η γευση προς το καλυτερο)


    19 Nutrisport 90+ Protein chocolate ουτε καν μετρια πιο κατω πικριζει η γευση της και δυσκολα πινετε σοκολατα υγεια θυμιζει παλι καλα πηρα 900γραμ μονο. διαλυτοτητα 6.5/10

    20 Peak body whey shake and take γευση σοκολατα μου θυμισε κατι πρωτεινες του 2000 που δεν ελεγαν απο γευσεις πολλα τοτε ουτε οι top εταιριες το μονο καλο που ειχε η διαλητοτητα 9/10 μακρια απο αυτη

    Περιεργα μοιγματα μεταξυ πρωτεινων
    Optimum 100% Casein Protein Chocolate+IDS Multi Pro Whey Isolate banana = γευση μετρια πινετε αλλα δεν το απολαμβανεις + οτι γινετε αρκετα πιχτο το μοιγμα θελει εχτρα νερο μετα


    Optimum 100% Casein Protein Chocolate+Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey strawberry = απο τα καλυτερα μοιγματα πολυ καλη γευση απολαυση + οτι λιγο πιχτο το ενα νερουλο το αλλο ταιριαζουν απολυτα και γινετε ενα απολαυστηκο ροφημα
    Ειχα χρησημοποιησει πολυ παλια και all stars αλλα δεν θυμαμε πλεον πως ηταν



    Tις 3 πρωτες τις προτηνω ανεπιφυλακτα σε ολους
    paidia polu kali episis proteini einai kai tis weider i prenium whey......

    **** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ****
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία