Θέμα: βοηθεια

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 10-10-11 23:39 #1
    Προεπιλογή βοηθεια
    παιδια γεια σας...ειμαι 15 χρονων υψος 1.78 και 100 κιλα..γενικα τα κιλα ειναι πολλα αλλα δεν εχω και παρα πολυ λιπος...τα τελευταια 2 χρονια γυμναζομαι αρκετα και με πολλα κιλα καθως κανω σφυροβολια στον ολυμπιακο και παραλληλα ασχολουμαι με βαρη και οργανα στο γυμναστηριο (3-4 φορες τηβδομαδα)...αποφασισα να παω σε διατοφολογο για να χασω λιπος και υστερα μου καρφωθηκε εδω και καιρο και το γουσταρω πολυ να κανω διατροφη για ογκο και να παρω εφτα με δεκα κιλα και παραλληλα να χασω 10 κιλα λιπος(οπως καταλαβενεται μου χριαζεται και το λιπος λιγο ) αυριο μεθαυριο θα παω για λιπομετρηση και μεταμιλησω με τη διατροφολογο για τ διατοφη που θελω(χασιμο λιπους και ογκο) απλα επειδη ειμαι λιγο πρωταρης θα ηθελα να μου δωσετε καμια ιδεα για το τι θα πρεπει να κανω..αα και θα προτιμουσα να μην παιρνω συμπληρωματα και κρεατινες καθως δεν προοριζομαι για bodybuilding αλλα ενα χρονο τωρα κανω πρωταθλητισμο στη σφυροβολια...σας ευχαριστω πολυυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-10-11 00:04 #2
    Προεπιλογή
    παρε αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF... και φτιαξε την διατροφη σου

    επισης ανεβασε και καμια φωτογραφια φαινονται πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες και θα ηθελα εγω προσωπικα να δω το σωμα σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-10-11 14:41 #3
    Προεπιλογή
    χμμμ απ οτι διαβασα πρεπει το ποσοστο λιπους να πεσει σε 12-14%..εγω εχω περιπου 20% αρα αυτο σημαινει πως για να αρχισω διατροφη ογκου πρεπει να χασω το λιπος η μπορει να γινει ταυτοχρονα αυτο?...επισης αν θελω να παρω 7-10 κιλα ποσο καιρο πρεπει να κανω αυτη τη διατροφη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-10-11 14:48 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝικοςΤρι Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμ απ οτι διαβασα πρεπει το ποσοστο λιπους να πεσει σε 12-14%..εγω εχω περιπου 20% αρα αυτο σημαινει πως για να αρχισω διατροφη ογκου πρεπει να χασω το λιπος η μπορει να γινει ταυτοχρονα αυτο?...επισης αν θελω να παρω 7-10 κιλα ποσο καιρο πρεπει να κανω αυτη τη διατροφη?
    αμα εισαι αρχαριος παιρνεις μια ελαχιστη μυικη μαζα και στην γραμμωση κατα αλλα δεν γινεται.Φτιαξε την διατροφη σου και ποσταρε την
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-10-11 19:42 #5
    Προεπιλογή
    τελικα αναθεωρησα για τη διατροφη και δεν θα ακολουθησω διατροφη ογκου αφου το καθαρο βαρος μου χωρις λιπος ειναι 80-85 κιλα και το λιπος 15...αν κανω και διατροφη για ογκο αστα να πανε θα παω 110 κιλα και δεν θα κουνιεμαι...απλα τωρα θελω tips για ενδυναμωση μυων και ευολο χασιμο λιπους
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-10-11 21:36 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝικοςΤρι Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα αναθεωρησα για τη διατροφη και δεν θα ακολουθησω διατροφη ογκου αφου το καθαρο βαρος μου χωρις λιπος ειναι 80-85 κιλα και το λιπος 15...αν κανω και διατροφη για ογκο αστα να πανε θα παω 110 κιλα και δεν θα κουνιεμαι...απλα τωρα θελω tips για ενδυναμωση μυων και ευολο χασιμο λιπους
    δεν υπαρχει κανενα συγκεκριμενο τιπ,διαβαζεις τα αρθρα και φτιαχνεις την διατροφη με βαση αυτα,μετα την ποσταρεις εδω για να δουμε αν ειναι καλη.Προσεχε ομως μην κανεις αυτη την βλακεια που κανουν ολοι και ποσταρουν ετοιμες η οτι ναναι,με αυτο τον τροπο το πολυ να σου ξαναστειλουμε το λινκ για τα αρθρα
    Απάντηση με παράθεση