Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 17-10-11 19:52 #1
    Προεπιλογή Το Προγραμμα διατροφης μου
    Καλησπερα σε ολους ειμαι 24 χρονων 1,68 59 κιλα και προσπαθω να αυξησω το βαρος μου κανω 2 ωρες γυμναστικη την ημερα και σχεδον 5 με 6 γευματα την ημερα.
    Το πρωι τρωω 1 τηγανητο αυγο με μια φρατζολα ψωμι και 4 αυγα βραστα μονο τα ασπραδια μετα παιρνω μισο scoop serious mass.
    Μετα απο τρεις ωρες θα φαω ριζι η μακαρονια με(μπαμιες,μπριζολα,αρακα,κοτοπουλο...αναλογα τι εχω καθε μερα).
    1 ωρα πριν το γυμναστηριο περνω 2 χαπια κρεατινης kre alkalyn και 40 λεπτα πριν το γυμναστηριο 1 scoop jacked.
    Αφου γυρισω περνω 1 scoop serious mass 5γ γλουταμινης σε σκονη και αλλα 2 χαπια κρεατινης και μετα τρωω οτι ειχα απο πριν και 3 ασπραδια αυγου.
    Μετα απο 2 ωρες τρωω παλι οτι ειχα απο πριν και μετα απο τρεις ωρες το ιδιο μαζι με μισο scoop serious mass και 5γ γλουταμινης.Αν μπορουσατε να μου δωσετε καποια συμβουλη η κατι να αλλαξω για να κανω καλυτερη διατροφη θα το εκτιμουσα βασικα τρωω παρα πολυ ριζι και μακαρονια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-10-11 00:43 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Αν υπολογισεις τις θερμιδες που τρως ανα μερα θα δεις οτι ειναι παρα πολυ λιγες. Αν γυμναζεσαι 2 ωρες την μερα πιο πιθανον ειναι χασεις κιλα παρα να παρεις.

    Αρχικα πρεπει να εχεις στο μυαλο οτι για να βαλεις κιλα πρεπει οι θερμιδες που καταναλωνεις να ειναι λιγοτερες απο αυτες που λαμβανεις. Επίσης οι θερμιδες που παιρνεις να ειναι απο συγκεκριμενες τροφες ικανες να δομησουν το μυικο σου συστημα.

    Αν ψαξεις το φορουν θα βρεις πολυ ωραια αρθρα που θα σε βοηθησουν να δημιουργησεις μια καλυτερη διατροφη.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση