Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 17-10-11 22:07 #1

    Εγγραφή
    18-02-2010
    Περ.
    Thessaloniki/kalamaria
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΔΙΩΝ!!
    ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΓΚΟ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ,ΟΣΟ Κ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΔΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΣΤΟΝ ΑΝΩ ΚΟΡΜΟ ΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ,ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΕΙ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΤΛ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΛΛΗΨΕΙΣ ΘΑΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΕΜΠΕΙΡΩΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ :
    KΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ :
    1. ΕΚΤΑΣΕΙΣ 2Χ15 ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ Κ 12-10-8-6 ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 4
    2. ΣΚΟΥΤ 8Χ6 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΕ 4 ΦΑΣΕΙΣ ΔΛΔ ΑΠΟ ΟΡΘΙΟΣ ΗΜΙΚΑΘΙΣΜΑ (ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90%) ΜΕΤΑ ΒΑΘΥ ΚΑΘΙΣΜΑ ΜΕΤΑ ΗΜΙΚΑΘΙΣΜΑ Κ ΞΑΝΑ ΟΡΘΙΟΣ.
    3. ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 12-10-8-8-6
    4. ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΟΡΘΙΟΣ 3Χ10
    5. ΓΑΜΠΕΣ 3Χ15 ΜΥΤΕΣ ΠΟΔΙΩΝ ΙΣΙΑ Κ 3Χ15 ΜΥΤΕΣ ΠΟΔΙΩΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ
    * ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΣΚΟΥΟΤΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ ΠΟΔΙΩΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΕΛΑΦΡΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΝΟΙΓΜΑ.ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΣΚΟΥΟΤΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ Κ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΟΤΣ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-10-11 22:11 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Constantinek Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΓΚΟ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ,ΟΣΟ Κ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΔΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΣΤΟΝ ΑΝΩ ΚΟΡΜΟ ΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ,ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΕΙ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΤΛ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΛΛΗΨΕΙΣ ΘΑΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΕΜΠΕΙΡΩΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ :
    KΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ :
    1. ΕΚΤΑΣΕΙΣ 2Χ15 ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ Κ 12-10-8-6 ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 4
    2. ΣΚΟΥΤ 8Χ6 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΕ 4 ΦΑΣΕΙΣ ΔΛΔ ΑΠΟ ΟΡΘΙΟΣ ΗΜΙΚΑΘΙΣΜΑ (ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90%) ΜΕΤΑ ΒΑΘΥ ΚΑΘΙΣΜΑ ΜΕΤΑ ΗΜΙΚΑΘΙΣΜΑ Κ ΞΑΝΑ ΟΡΘΙΟΣ.
    3. ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 12-10-8-8-6
    4. ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΟΡΘΙΟΣ 3Χ10
    5. ΓΑΜΠΕΣ 3Χ15 ΜΥΤΕΣ ΠΟΔΙΩΝ ΙΣΙΑ Κ 3Χ15 ΜΥΤΕΣ ΠΟΔΙΩΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ
    * ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΣΚΟΥΟΤΣ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ ΠΟΔΙΩΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΕΛΑΦΡΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΝΟΙΓΜΑ.ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΣΚΟΥΟΤΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ Κ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΟΤΣ.
    αν μπορεις γραφε με μικρα επειδη τα κεφαλαια κουραζουν τον αναγνωστη και ειναι σαν να φωναζεις!
    θεωρω το squat την καλυτερη ασκηση για τα ποδια.δοκιμασε να αλλαξεις τις επαναληψεις και τα σετ-ενταση...γενικα τα ποδια ειναι γενετικο θεμα,αλλα οχι οτι δεν γινονται!ισως για καποιους ειναι πιο δυσκολο!τι κιλα παιζεις ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-10-11 22:15 #3

    Εγγραφή
    18-02-2010
    Περ.
    Thessaloniki/kalamaria
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μπορεις γραφε με μικρα επειδη τα κεφαλαια κουραζουν τον αναγνωστη και ειναι σαν να φωναζεις!
    θεωρω το squat την καλυτερη ασκηση για τα ποδια.δοκιμασε να αλλαξεις τις επαναληψεις και τα σετ-ενταση...γενικα τα ποδια ειναι γενετικο θεμα,αλλα οχι οτι δεν γινονται!ισως για καποιους ειναι πιο δυσκολο!τι κιλα παιζεις ?
    Στις εκτασεις στο τελευταιο σετ των 6 επαναληψεων φτανω τα 50 κιλα αναποδι (δν παει παραπανω το μηχανημα) .
    Στο σκουοτσ ταχω στανταρ τα κιλα 50-60 δλδ η 15-15 η 20-20 βαζω στην μπαρα.στον δικεφαλο ειμαι λιγο αδυναμος φτανω στα 50κιλα
    γαμπες περιπου 80-100 αλλα τα κανω σιγα σε 2 φασεις δλδ μεση πανω μεση κατω.αυτα σορρυ για τα κεφαλαια.
    επισης ξεχασα να πω εγω ειμαι 70κιλα με 1.79 υψος αν προσπαθησω να βαλω κιλα μπορω να φτασω τα 80 αλλα θαταχω βαλει σχεδον ολα στον ανω κορμο κ φαινετε ασχημο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-10-11 22:25 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Constantinek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις εκτασεις στο τελευταιο σετ των 6 επαναληψεων φτανω τα 50 κιλα αναποδι (δν παει παραπανω το μηχανημα) .
    Στο σκουοτσ ταχω στανταρ τα κιλα 50-60 δλδ η 15-15 η 20-20 βαζω στην μπαρα.στον δικεφαλο ειμαι λιγο αδυναμος φτανω στα 50κιλα
    γαμπες περιπου 80-100 αλλα τα κανω σιγα σε 2 φασεις δλδ μεση πανω μεση κατω.αυτα σορρυ για τα κεφαλαια.
    επισης ξεχασα να πω εγω ειμαι 70κιλα με 1.79 υψος αν προσπαθησω να βαλω κιλα μπορω να φτασω τα 80 αλλα θαταχω βαλει σχεδον ολα στον ανω κορμο κ φαινετε ασχημο.
    εχω να προτεινω κατι αν θες το ακολουθεις
    1,μειωσε τα σετ
    2,κανε προκοπωση οταν κολλησεις στα κιλα του καθισματοσ
    3,αυξησε το χρονο υπο αντισταση

    δηλαδη
    κανε πολυ αργο τεμπο,4-5 δευτερολεπτα ανοδο,4-5 καθοδο 3 σετ squat
    κανε 2 σετ leg ext
    κανε 2 σετ πρεσσα
    δικεφαλα μηρου 3 σετ
    και μετα γαμπεσ
    δεν ειναι λιγα τα σετ,απλα χαμηλωσε ελαφρως κιλα και κανε αργο τεμπο.
    οταν κολλησεις
    βαλε το leg ext πρωτη ασκηση για προκοπωση
    εγω αυτο θα εκανα!μια δοκιμη θα σε πεισει
    υπομονη,και επισης εισαι αδυνατος δεν γινεται να εχεις τεραστια ποδια,αφου εχεις μεγαλο κορμο(να το διθατυπωσω αλλιως αφου ουτως η αλλως εισαι αδυντος και λες εχεις αναπτυγμενο κορμο,τοτε σιγουρα τα ποδια μενουν πισω)
    μπορεις να χωρισεις και σε 2 μερες αλλα να περασουν 72 ωρες αναμεσα
    μερα 1
    καθισματα
    εχτ
    χακ σκουοτ
    προβολες

    μερα 2
    καθισματα
    λε καρλ
    αρσεις με τεντωμενα ποδια
    προτιμω τα οσα εγραψα πιο πανω(δηλαδη σε μια μερα να αυξηση ενταση και να μειωσεις σετ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-10-11 00:58 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Χρησιμοποιησε EXTENSION και CURL για προθερμανση/προκοπωση, βασικες ασκησεις ημικαθισμα οπως κανεις, αρσεις θανατου, πρεσσα και προβολες. Οχι ολα μαζι καθε φορα, επισης παιξε με τις γωνιες και το ανοιγμα των ποδιων, διατροφη ογκου φυσικα, σκληρη προπονηση αλλα οχι υπερβολικη σωστη ξεκουραση και πολυ υπομονη.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-10-11 15:29 #6

    Εγγραφή
    18-02-2010
    Περ.
    Thessaloniki/kalamaria
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω, θα τα δοκιμασω.
    Απάντηση με παράθεση