Θέμα: Krav Manga

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 30-01-16 17:33 #16
    Προεπιλογή
    Πιστευω οτι γενικα οι κινησεις οι λαβες που σου μαθαινουν στην Κrav βγαινουν δυσκολο στο δρομο καθως δεν πραγματοποιειται και sparring στις σχολες και ουτε οι τεχνικες γινονται σε full speed
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-02-16 17:40 #17
    Προεπιλογή
    Είμαι απο παλια αικιντόκα, αλλά έχω να πω οτι το κραβ έχει λόγο υπαρξης καθώς σε σύντομο χρονικό διάστημα σε "ξυπνάει" ενω μια παραδοσιακή πολεμική τέχνη θέλει χρόνο.
    Αυτο που εννοώ είναι οτι, ναι θα φας μερικές, ναι μπορεί να κοπείς, ναι μπορεί να πέσεις κάτω, ΑΛΛΑ, δεν θα σε πιάσει τίποτα και κανένας στον ύπνο, και τα ΠΑΝΤΑ είναι όπλο (πχ περιοδικό)!
    Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με το πόσα κατάλαβες, ποσο εξασκήθηκες, κλπ.

    Άποψη μου ταπεινή και μόνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-02-16 04:30 #18
    Προεπιλογή
    Eχετε να μου προτεινετε παιδες καποια καλη σχολη στα δυτικα προαστια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-02-16 16:06 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dead_Shot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχετε να μου προτεινετε παιδες καποια καλη σχολη στα δυτικα προαστια?
    Στο Περιστέρι έχει μια πολλή καλή σχολή . Σε βολεύει η περιοχή?
    Αν ναι πες μου να σου στείλω πμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-02-16 17:47 #20
    Προεπιλογή
    Ναι αμε με βολευει απιστευτα στο Περιστερι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-02-16 00:23 #21
    Προεπιλογή
    Για τη σχολη του Χρηστου Τζικα στο περιστερι την Krav Maga Peristeri τι γνωμη εχετε ; Την ξερει καποιος ; Εχει προπονηθει μηπως εκει ;

    http://www.kravmagaperisteri.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-12-16 12:22 #22
    Προεπιλογή
    παιδες ειμαι 22 χρονων 1,75 υψος κ 70 κιλα...ελεγα να ξεκινησω krav maga αλλα διαβασα καπου οτι πρεπει να εχεις ασχοληθει πρωτα και με καποια αλλη πολεμικη τεχνη για να αφομοιωσεις τις τεχνικες...ισχυει;
    πρεπει δηλαδη να κανω καλυτερα kick boxing για να συνηθισω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-12-16 13:18 #23
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    οχι δεν ειναι απαραιτητο ασε που το κικ μποξινγκ που αναφερεις δεν ειναι πολεμικη τεχνη αλλα σπορ βασισμενο σε πολεμικες τεχνες εκει χρειαζεσαι βαση στις πολεμικες τεχνες πριν πας στο κικμποξινγκ ο ζαμπιδης παραδειγμα ειχε μαυρη ζωνη στο καρατε πριν μεταηδησει στο κικ μποξινγκ στο θεμα τωρα του κραβ μανγκα εχει επιπεδα τεσσαρων κατηγοριων τα επιπεδα των εκπαιδευομενων τα επιπεδα των αποφοιτων τα επιπεδα εμπειρων και τα επιπεδα αυθεντιων μπορεις να ξεκινησεις ακομα και αν εισαι παντελως ασχετος με πολεμικες τεχνες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-03-17 01:30 #24
    Προεπιλογή
    Καλησπερα παιδια και εγω σκευτομαι σοβαρα να ξεκινησω. Εχετε καποια κοντινη σχολη κατα νου? Μενω αλιμο εγω....ευχαριστω παιδιαα!!

    Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-11-17 03:47 #25
    Προεπιλογή
    το Krav maga ειναι κυριως μιξη τεχνικων ελεγχου καποιων ριου του ιαπωνικου jijitsu και χτυπηματων της πυγμαχιας,και δευτερευοντως τεχνικες απο αλλα συστηματα σε λιγοτερο βαθμο.
    Ειναι για καποιον που δεν εχει εμπειρια σε προηγουμενη πολεμικη τεχνη [εαν εχει φυσικα βοηθαει πολυ]καθως η υλη του ειναι απλη και κατανοητη σχετικα γρηγορα αφου δεν εχει κατι ιδιαιτερο σε τεχνικες απαιτησεις.
    Παντα για το ποσο καλος θα γινεις σε οτοιδηποτε παιζει ρολο ποση και τι ποιοτητας προπονηση κανεις,ο δασκαλος ,η υπομονη και επιμονη σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12