Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 27 από 27
  1. 28-11-11 20:24 #16
    Προεπιλογή
    όντως έχουν άλλο σύστημα μεταφοράς , όπως φαίνεται στο συνημμένο :
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-11 23:07 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελος παντων, απλα για το φοβο των ιουδαιων και επισης οτι στην ουσια αν αρχισεις νωριτερα την ληψη της απο τις 9 εβδομαδες, μεγαλο μερος της θα παει στα σκουπιδια το ανεφερα.
    nice find
    Τι θελεις να πεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-12-11 15:38 #18
    Προεπιλογή
    @isis, εν ολίγοις, πόσο διάστημα in και out προτείνεις για β-αλανίνη και με τι δόσεις;

    Το λέω αυτό, γιατί η Anavite π.χ. έχει 3,2 γρ στο serving και η Gaspari δεν αναφέρει τίποτα για κύκλους. Επιχειρηματικά, το βρίσκω λογικό αυτό μιας και θέλει να πουλάει, αλλά νομίζω ότι καλό θα ήταν να καταλήξουμε κάπου.

    Εγώ πάντως, πάνω από 2 μήνες συνεχόμενα Anavite δεν έχω πάρει.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-04-20 18:55 #19
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Παιδιά τελικά αν μάθαμε αν κάποιος που γυμνάζεται και παίρνει 4-6gr B-alanine για περίοδο 8 έως μαξ 12 εβδομάδες μετά πόσο διάστημα θέλει διακοπή μέχρι να ξεκινήσει ξανά?? Και επίσης από ποιο νέες μελέτες ίσως είναι καλύτερα η συνεχόμενη λήψη της και διακοπή ένα διάστημα η ελάχιστη δόση 2-3 gr μόνο της μέρες της προπόνησης? Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-09-20 11:31 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEOZN8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Παιδιά τελικά αν μάθαμε αν κάποιος που γυμνάζεται και παίρνει 4-6gr B-alanine για περίοδο 8 έως μαξ 12 εβδομάδες μετά πόσο διάστημα θέλει διακοπή μέχρι να ξεκινήσει ξανά?? Και επίσης από ποιο νέες μελέτες ίσως είναι καλύτερα η συνεχόμενη λήψη της και διακοπή ένα διάστημα η ελάχιστη δόση 2-3 gr μόνο της μέρες της προπόνησης? Ευχαριστώ.
    Παιδιά ξέρεις κανείς να απαντήσει σε αυτό τελικά??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-09-20 12:10 #21
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    ^^ Αυτά είναι στο "πεδίο" του Beef και του Devil

    υ.γ. Ευπρόσδεκτοι όσοι το κατέχουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-09-20 19:37 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^ Αυτά είναι στο "πεδίο" του Beef και του Devil

    υ.γ. Ευπρόσδεκτοι όσοι το κατέχουν
    Να πει ένας παλιός officer;

    Επειδή το κοιτούσα πρόσφατα και είχα αποθηκεύσει την έρευνα. Για maximum φόρτωμα των αποθεμάτων καρνοσύνης, προτείνεται ημερήσια δόση β-αλανίνης στα 3,2-6 γρ. για ένα διάστημα 4-10 εβδομάδων. Έπειτα για να επανέλθουν τα επίπεδα στα φυσιολογικά χρειάζονται 6-20 εβδομάδες. Σαν μπούσουλα εγώ την προτείνω περίπου όπως την κρεατίνη. 4-6 εβδομάδες on 4-6 εβδομάδες off. Τώρα αν θες να το πας πιο εξατομικευμένα πρέπει να βγάλεις την δόση βάση των κιλών σου κι έπειτα το washing out αναλόγως τα γραμμάρια που κατανάλωνες όταν ήσουν on.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-09-20 20:05 #23
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πει ένας παλιός officer;

    Επειδή το κοιτούσα πρόσφατα και είχα αποθηκεύσει την έρευνα. Για maximum φόρτωμα των αποθεμάτων καρνοσύνης, προτείνεται ημερήσια δόση β-αλανίνης στα 3,2-6 γρ. για ένα διάστημα 4-10 εβδομάδων. Έπειτα για να επανέλθουν τα επίπεδα στα φυσιολογικά χρειάζονται 6-20 εβδομάδες. Σαν μπούσουλα εγώ την προτείνω περίπου όπως την κρεατίνη. 4-6 εβδομάδες on 4-6 εβδομάδες off. Τώρα αν θες να το πας πιο εξατομικευμένα πρέπει να βγάλεις την δόση βάση των κιλών σου κι έπειτα το washing out αναλόγως τα γραμμάρια που κατανάλωνες όταν ήσουν on.
    Να πει, να πει
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-03-21 20:49 #24
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Ξεθαβω.Η αλανίνη αν κατάλαβα καλά καλό είναι να χρησιμοποιείται έως έξι εβδομάδες ως εδώ καλά,λέει μετά από 3,2 έως 6 γραμμάρια ήθελα να ρωτήσω την σωστή αυτή την παίρνεις ολόκληρη πριν την προπόνηση η την σπας μέσα στη μέρα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-03-21 21:52 #25
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Αρχικά σου απαντώ, γιατί έχω να σε ακούσω κάτι χρόνια. Που είσαι ρε παλιέ συμφορουμίτη; Να την σπας μέσα στη μέρα καλύτερα σε 2 ή 3 δόσεις. Η μία το πρωί και η άλλη πριν την προπόνηση. Σε αρκετές έρευνες έχω δει να βάζουν και στο post-workout, αλλά προσωπικά δεν θέλω tingling effect μετά την προπόνηση, οπότε δεν την προτείνω έτσι σε κανέναν ασκούμενο μου.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-03-21 01:12 #26
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Κάνω κάτι come back που και πουΩχ συνήθως τρέχω το πρωί αν βάλω και μετά...Οπότε θα ξεκινήσω με τη δόση των 3 γραμμαρίων και βλέπω
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-06-21 02:45 #27
    Το avatar του χρήστη Mad strength ripper

    Εγγραφή
    01-06-2021
    Περ.
    Athens petroupoli
    Μηνύματα
    36
    Post
    Ενδιαφέρον το ποστ όταν έβαλα β αλανίνη αυτό που είχα παρατηρήσει ήταν μια ελάττωση της κόπωσης λόγω δέσμευσης ιόντων υδρογόνου , αλλά από μυς δεν παρατήρησα ικανότητα πρωτεϊνοσύνθεσης από τη β αλανίνη !! Θεωρητικά θα μπορούσε κάποιος να χρησιμοποιήσει σόδα αντί β αλανίνης !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12