Σελίδα 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 209
  1. 02-12-13 23:54 #91
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Καλοκαίρι 2002, Ρόδος.

    Βρίσκομαι με 2 κολλητούς για διακοπές. Γυμνάζομαι κάποια χρόνια, και για την ηλικία των 20 έχω καλούς μυς και "δείχνω". Νυχτερινή έξοδος λοιπόν, σε μεγάλο club της Ρόδου. Ανάμεσα στον κόσμο που χτυπιέται στα beat, και σε μια γωνία του κεντρικού χώρου, διακρίνω έναν τύπο που στέκεται ήρεμος και δείχνει "μεγάλος"... Όπως πλησιάζουμε προς το μέρος του, βλέπω ένα "γαιδούρι" ο οποίος είναι σίγουρα στην ηλικία μου... Μπαλαριστός, μου ρίχνει ίσως 5-10 κιλά στο ύψος μου... Με "έκοψε" κι αυτός αλλά δε νομίζω ότι του έκανα εντύπωση. Συνειδητοποιώ ότι τελικά δεν είμαι και τόσο "μεγάλος"...

    Μετά από χρόνια μoυ είπαν ότι εκείνος ο τύπος λεγόταν Γιάννης Μάγκος. Περήφανος για αυτόν, θέλω να τον δω ψηλά.
    Καλή επιτυχία Γιάννη


    edit: Δε θυμόμουν καλά τη χρονολογία και διόρθωσα.
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-12-13 23:57 #92
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Κωστα τρομερες φωτογραφιες
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-12-13 00:50 #93
    Προεπιλογή
    Ωραία ιστορία boss ευχαριστούμε που την μοιράστηκες μαζί μας. Κώστα οι σπάνιες φωτό σου, είναι πάντα πολύτιμες. Πραγματικά πολύ υψηλό επίπεδο ανάπτυξης πλάτης
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-12-13 22:44 #94
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    αν κρίνω απο τις τελευταίες φωτο έχω να πω ότι πλέον ο Γιάννης είναι σε επαγγελματικό επίπεδο και με δεδομένη την εξέλιξη του μπορει όχι απλα να σταθεί αλλα να πάρει διάκριση στην δύσκολη αυτη και απαιτητική κατηγορία , απο τον τελευταίο αγώνα έχει δείξει ότι πλέον έχει ξεφύγει απο το νορμάλ ερασιτεχνικό επίπεδο και μένει να κάνει το κλίκ παραπάνω
    άλλωστε βρίσκετε στην σωστη κατεύθυνση και έχει χρόνο να το πραγματοποιήσει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-12-13 08:34 #95
    Προεπιλογή
    Aναρρωτιεμαι που θα τον φτασει ο Δαυιδ σε ενα χρονο απο τωρα!
    Καλη δυναμη και ελπιζω να εχουμε αρκετα συχνα νεα του το χρονικο αυτο διαστημα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-12-13 18:00 #96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κρίνω απο τις τελευταίες φωτο έχω να πω ότι πλέον ο Γιάννης είναι σε επαγγελματικό επίπεδο και με δεδομένη την εξέλιξη του μπορει όχι απλα να σταθεί αλλα να πάρει διάκριση στην δύσκολη αυτη και απαιτητική κατηγορία , απο τον τελευταίο αγώνα έχει δείξει ότι πλέον έχει ξεφύγει απο το νορμάλ ερασιτεχνικό επίπεδο και μένει να κάνει το κλίκ παραπάνω
    άλλωστε βρίσκετε στην σωστη κατεύθυνση και έχει χρόνο να το πραγματοποιήσει
    ναι ειναι πραγματη πολυ αξιολος αλλα δεν ειναι λιγο μαλλον το διατυπωνω λαθος δεν φενεται καπως ποιο μικρος αποθεμα μυικοτιτας πυκνοτιτας σε σχεσει με αλλους αθλητες ιδιας κατιγοριας?? (μιλαω για εξωτερικο αιγυπτο ρωσια αμερικη κλπ)
    παντος συνχαριτιρα για την μεχρι τωρα δουλεια που εχει κανει και καλη δυναμη για αυτα που θα ακολουθησουν και ελπιζουμε να ειναι πολλα!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-12-13 18:33 #97
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cardinal Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ειναι πραγματη πολυ αξιολος αλλα δεν ειναι λιγο μαλλον το διατυπωνω λαθος δεν φενεται καπως ποιο μικρος αποθεμα μυικοτιτας πυκνοτιτας σε σχεσει με αλλους αθλητες ιδιας κατιγοριας?? (μιλαω για εξωτερικο αιγυπτο ρωσια αμερικη κλπ)
    παντος συνχαριτιρα για την μεχρι τωρα δουλεια που εχει κανει και καλη δυναμη για αυτα που θα ακολουθησουν και ελπιζουμε να ειναι πολλα!!!!!!!
    Ο Γιάννης ειναι και συνειδητοποιημενος και προσγειωμένος.Ξερει ότι μπήκε σε αλλο Level και εινια αποφασισμένος να δουλεψει.
    Μαζι με τον προπονητή του Δαυιδ Μπαλάσα και τον χορηγό του Δημήτρη Παπαντωνη εχουν ενωσει τις δυνάμεις τους και εχουν κάνει το πλάνο τους.
    Σύντομα ο Γιάννης θα μας ενημερώσει με μια συνέντευξη, την πρώτη ως IFBB Pro
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-12-13 20:07 #98
    Προεπιλογή
    Μακαρη να εχει μια λαμπρη πορεια.... πιστευω ολη θελουμε να εχουμε ακομα ενα ελληνα επαγγελματια ενεργο αθλητη επιπεδου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-12-13 09:05 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύντομα ο Γιάννης θα μας ενημερώσει με μια συνέντευξη, την πρώτη ως IFBB Pro
    Κωστα πολυ ευχαριστα νεα,θα περιμενουμε με μεγαλο ενδιαφερον!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-01-14 19:30 #100
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Γιάννης Μάγκος, Ιανουάριος 2014!


    Όνομα: 1546435_562356193845489_412821978_n.jpg Εμφανίσεις: 1467 Μέγεθος: 68,2 KB


    Όνομα: 1526585_562343883846720_26695427_n.jpg Εμφανίσεις: 859 Μέγεθος: 79,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-01-14 21:10 #101
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    άρχισε να δείχνει επαγγελματικό επίπεδο ο Γιάννης , φαίνετε η διαφορά και το ανέβασμά του , μακάρι να έρθουν όλα βολικά και να πετύχει την καλύτερη του φόρμα με επιπλέον μάζα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-01-14 13:59 #102
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή [Γιάννης Μάγκος - Συνέντευξη Ιανουάριος 2014]
    Ανήμερα της ονομαστικής γιορτής του Γιάννη Μάγκου, σας παρουσιάζουμε την πρώτη συνέντευξη αθλητή στο Bodybuilding.gr για το 2014, είναι μάλιστα και η πρώτη συνέντευξη του Γιάννη από την στιγμή που παρέλαβε την επαγγελματική του κάρτα .
    Σιγουρα θα βρείτε ενδιαφέροντα αυτά που θα πεί ο Γιάννης !!


    Γιαννη καλησπέρα και χρόνια πολλά για την ονομαστική σου γιορτή !
    Το Bodybuilding.gr σε αναζήτησε, προκειμένου να μας κάνεις «ποδαρικό»για το 2014 στις αγωνιστικές συνεντεύξεις

    Γ.Μ.: Κατ΄ αρχήν χρόνια πολλά & καλή χρονιά σε όλους και μιας και είμαι αυτός που κάνω ποδαρικό πιστεύω να είμαι γούρικος για το φόρουμ και γενικά στο χώρο μας

    1. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν μια ανασκόπηση του έτους που πέρασε:
    Έκλεισες το 2013 με την συμμετοχή σου σε ένα διεθνή αγώνα, στο Arnold Classic Europe ,όπως και το 2012.Εχωντας συμμετάσχει 2 φορές, τι εικόνες αποκόμισες;

    Γ.Μ.: Με λίγα λόγια η εικόνα που αποκόμισα είναι ότι το body building εξελίσσεται με ταχύτατους ρυθμούς και το λέω αυτό βλέποντας το περσινό και συγκρίνοντας με φέτος





    2.Κατόπιν στο 19ο Πανελλήνιο Κύπελλο, κέρδισες ,πέρα από τις εντυπώσεις με μια φοβερή φόρμα, την Super Heavyweight κατηγορία αλλά και τον Γενικό Τίτλο σε έναν αγώνα υψηλού επιπέδου.
    Πως αισθάνθηκες με την νίκη σου;

    Γ.Μ.: Αισθάνθηκα δικαιωμένος και πάνω από όλα χαρούμενος που μπόρεσα να ανταπεξέλθω στο βαρύ πλέον όνομα Δαυίδ Μπαλάσας και στο χορηγό μου κο Δημήτρη Παπαντώνη και την εταιρία Νutrytec

    19ο Πανελλήνιο Κύπελλο - Super Heavyweight + Aτομικό Ποζάρισμα Μάγκου (1080-HD)



    3. Στην συνέχεια, με απόφαση της Ομοσπονδίας , σου δόθηκε επαγγελματική κάρτα. Πως αντιμετωπίζεις αυτή την τελευταία εξέλιξη;

    Γ.Μ.: Καταρχήν να ευχαριστήσω τον πρόεδρο της ΕΟΣΔ κο Ιορδάνη Λεβεντέλη.
    Τώρα όσο αφορά τις εξελίξεις -με μια λέξη- για έναν σοβαρό αθλητή που δεν θέλει να αφήνει περιθώρια πουθενά, είναι ευθύνη..

    4.Γενικοί Τίτλοι στην IFBB, Πρωταθλήματα, Κύπελλα, Elite Pro Card, Μεσογειακά.
    Θεωρείς δικαίωση των κόπων σου όλα αυτά τα χρόνια την Pro κάρτα;

    Γ.Μ.: Δεν ξέρω αν είναι δικαίωση η όχι, απλά ξέρω ότι είναι ευκαιρία για να περάσω στο επόμενο επίπεδο και κίνητρο για κάτι πιο δυσκολο.
    Και έχω όρεξη για δύσκολα!


    5. Επειδή ανέφερες την λέξη ευθύνη Γιάννη: Μια επαγγελματική κάρτα –πέρα από το κίνητρο εξέλιξης- θεωρείς ότι βαρύνει αυτόν που την παραλαμβάνει;
    Ποια είναι η δική σου άποψη;

    Γ.Μ.: Αναλόγως τι άνθρωπος είσαι και τι χαρακτήρας, σε μένα πάντως δίνει μεγάλες ευθύνες γιατί δεν μου αρέσει να εξευτελίζομαι .
    Τώρα άλλοι ίσως το βλέπουν πιο χαλαρά ....Ότι ευχαριστεί τον καθένα

    6. Τι στόχους έχεις βάλει – ως Γιάννης- για τον ευατό σου ως επαγγελματίας;

    Γ.Μ.: Πρώτον παίρνοντας μια κάρτα δεν θεωρώ τον εαυτό μου επαγγελματία .
    Θα νιώθω επαγγελματίας μόλις κατεβώ μερικούς αγώνες και βγάζοντας λεφτά από αυτο. Αυτο είναι ο όρος επαγγελματίας.

    7. Έχεις ξεκινήσει λοιπόν την προετοιμασία σου. Έχεις βάλει κάποιους αγώνες στο αγωνιστικό σου πλάνο;

    Γ.Μ.: Τώρα οι στόχοι μου είναι το Νordick Pro τον Οκτώβριο και το Europe Phoenix ....
    Τώρα μπορεί και κάτι άλλο ,δεν ξέρω ακόμη.


    8. Τι αλλάζει στην προετοιμασία σου; Έχει διαφοροποιηθεί κατά πολύ το πλάνο με τον Δαυίδ Μπαλάσα;

    Γ.Μ.: Φυσικά έχουν αλλάξει πολλά πράγματα στο πλάνο μου γιατί πρέπει να περάσουμε σε άλλο επίπεδο και ευτυχώς ο Βάκης είναι ο μόνος που το γνωρίζει καλά, το έχει αποδείξει βάσει της εμπειρίας του πάνω στον Mike.
    Aπλά ο Βάκης είναι αυστηρός πολύ στη διατροφή και στην προπόνηση, δεν σου αφήνει περιθώρια για χαλάρωμα -και καλά κάνει -γιατί ετσι ειναι και για μένα και το χαίρομαι.



    9. Το 2004 ξεκινησες το αγωνιστικό bodybuilding. To 2014 σε βρίσκει ΙFBB Pro,προετοιμαζόμενος για επαγγελματικούς αγώνες.
    Πες μας αν θες 2-3 στιγμές -που σου εχουν μείνει εντονες στην μνήμη σου- από την δεκαετή σου πορεία.

    Γ.Μ.: Τι να πρωτοθυμηθώ.....Φυσικά γενικό με Σιώτη και Μαρκογλου , το πρώτο μου Universe το 2007 που αντιμετώπισα 38 άτομα στην κατηγορία μου και αυτό που μου μένει και πάντα θα νοιώθω είναι η μυρωδιά τις μπογιάς στα αποδυτήρια..






    10. Θεωρείται τετριμμένη ερώτηση, αρκετοί ίσως γνωρίζουν την απάντηση, αλλά εμείς θα την κάνουμε: Oλοι οι αθλητές έχουν ένα team υποστηρικτικό από πίσω τους.
    Ποιοι σε βοηθάνε σε όλη αυτή την προσπάθεια;

    Γ.Μ.: Θα ξεκινήσω με τους γονείς μου και περισσότερο τοv πατέρα μου, δεν λέω την μητέρα μου λόγω προβλήματος υγείας..
    Τον κο Παπαντώνη για όλη του την βοήθεια μέχρι τώρα, την Helen Mangafas, τον Mike Kεφαλιανό, το Δαυίδ Μπαλάσα και φυσικά την Σταυρούλα (Γκασιάμη) μου.
    Θα ήθελα να τους ευχαριστήσω γιατί ο καθένας με τον δικό του τρόπο με έχει βοηθήσει και βοηθά για να μπορώ να συνεχίσω αυτό που αγαπώ


    11. Κάτι για το τέλος : Τι να περιμένουν από εσένα Γιάννη οι φίλαθλοι του αγωνιστικού Bodybuilding;
    Τι θα ήθελες να μάθουν για εσένα την στιγμή που διαβάζουν αυτή την συνέντευξη;

    Γ.Μ.: Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα με δουν να είμαι αντάξιος στον όρο επαγγελματία.
    Τώρα θα ήθελα να μάθουν κάποιοι που αντέδρασαν σε αυτήν την εξέλιξη - εννοώ της κάρτας- ότι λυπάμαι για αυτούς που θα με βλέπουν μόνο πλέον από το FLEX Online γιατί έχω πολύ όρεξη να ανέβω ψηλά και να μάθουν ότι τώρα ξεκινάω και να ξεχάσουν τα 10 προηγούμενα χρόνια.....
    Tώρα για αυτούς που χαρήκαν θα τους ευχαριστήσω πραγματικά με όλη μου την ψυχή και να περιμένουν τα καλύτερα γιατί δίνω ότι περισσότερο μπορώ

    Mε τιμή , Γιάννης Μάγκος




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-01-14 14:55 #103
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Χρόνια πολλά στο Γιάννη και καλή σταδιοδρομία με τη νέα χρονιά που θα είναι ξεκίνημα για άλλο επίπεδο στο άθλημα.
    Αυτό που παρατηρώ στο Γιάννη και είναι παράδειγμα προς μίμηση, από τη στιγμή που κάποιος βάζει αγωνιστικούς στόχους, δεν θα πρέπει να αναπαύεται σε μια απλή ρουτίνα προπόνησης και διατροφής, καθώς η κάθε μέρα αποτελεί λιθαράκι στη πρόοδο του. 10 μήνες για κάποιους φαντάζουν σε άλλους πολύς χρόνος και σε άλλους λίγους. Ο Γιάννης από την επόμενη μέρα που ανέλαβε την ευθύνη του τίτλου IFBB PRO τα δίνει όλα. Εμείς καλό είναι να ευχόμαστε μόνο το καλύτερο αποτέλεσμα!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-01-14 17:39 #104
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    χρόνια πολλα κατ αρχήν στο Γιάννη και καλή επιτυχία στούς στόχους του , μιλάει πολυ σωστα και ξέρει που βρίσκεται και τι θέλει να πετύχει
    ήδη είναι καταξιωμένος αθλητής επιπέδου και τώρα βρίσκετε στην φάση που θέλει να κάνει την υπέρβαση και νομίζω έχει δίπλα του τα κατάλληλα άτομα για την υπέρβαση και φαίνεται απο τις τελευταίες εμφανίσεις του
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-01-14 00:30 #105
    Προεπιλογή
    Χρονια πολλα στον Γιάννη και καλη πορεία στην καινούργια σελίδα που ανοίγει στην επαγγελματική του σταδιοδρομία.Απο την συνέντευξη γουστάρω τρελά το σημείο που λέει ότι λυπάται για όλους αυτούς που στραβωσαν με την pro card και τώρα θα με βλέπεται στο flex on line,ολα τα λεφτά.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία