Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 61
  1. 27-11-11 18:36 #1
    Question Eχουν μεσα πραγματικα αυτο που λενε?...
    Μου φαινεται παρα πολυ ευκολο να ξεγεασεις καποιον με μια ετικετα. Πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι ενα προιον, συμπληρωμα διατροφης συγκεκριμενα, περιεχει μεσα ολα αυτα που λεει? (σημειωση: εννοω τα περιεχομενα, οχι τις "υποσχεσεις")
    Δηλαδη παιρνω ενα χαπακι πολυβιταμινης. Πως ξερω εγω, αν εχει μεσα ολα τα συστατικα που αναγραφονται?.... αν υπαρχουν κιολας.
    Αυτο μου ερχεται συνεχως ως απορια, οχι ως παραπονο. Κατα την ταπεινη γνωμη μου, πρεπει ναναι αδυνατο να το καταλαβουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-11 18:39 #2
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαινεται παρα πολυ ευκολο να ξεγεασεις καποιον με μια ετικετα. Πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι ενα προιον, συμπληρωμα διατροφης συγκεκριμενα, περιεχει μεσα ολα αυτα που λεει? (σημειωση: εννοω τα περιεχομενα, οχι τις "υποσχεσεις")
    Δηλαδη παιρνω ενα χαπακι πολυβιταμινης. Πως ξερω εγω, αν εχει μεσα ολα τα συστατικα που αναγραφονται?.... αν υπαρχουν κιολας.
    Αυτο μου ερχεται συνεχως ως απορια, οχι ως παραπονο. Κατα την ταπεινη γνωμη μου, πρεπει ναναι αδυνατο να το καταλαβουμε...
    Είναι. Απλά αρκούμαστε σε προιόντα που έχουν έγκριση από την Ε.Ο.Φ. Τώρα το αν παίζονται συμφέροντα και έτσι, κανείς δεν γνωρίζει, και σίγουρα στα φάρμακα γίνονται και λάθη. Όμως δεν νομίζω να παίζουν μέχρι και σε τέτοιο βαθμό με την υγεία κάποιου.
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-11 18:44 #3
    Προεπιλογή
    Αν το ροφημα πρωτεινης μου ανα σκουπ εχει 10 γραμμαρια πρωτεινης ενω λεει 26, τοτε δεν παιζει με την υγεια μου, οπως καταλαβαινεις, παιζει με τα λεφτα μου, αλλα αν τυχον παιζει και με ην υγεια μου τοτε υπαχει ακομα μεγαλυτερο θεμα, χεχ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-11 18:54 #4
    Προεπιλογή
    Ο μονος τροπος που θα μπορουσες να εισαι σιγουρος ειναι να τη στειλεις στο χημειο, αλλα κοστιζει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-11-11 18:55 #5
    Το avatar του χρήστη Lucif3r

    Εγγραφή
    06-07-2011
    Περ.
    Αthens
    Μηνύματα
    325
    Προεπιλογή
    δε νομιζω να γραφει ο καθενας οτι θελει
    θα υπαρχει καποιου ειδους ελεγχος η κατι τετοιο (φανταζομαι )
    "Every workout is one step closer to your goal"
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-11-11 18:59 #6
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    τωρα υπαρχουν οι εξης τροποι. παρε 2 πρωτεινες απο αλλες μαρκες πχ πρωτεινη τωρα. κ να εχουν πανω κατω ιδιες αναλογιες 1-2 γρ στα 100 να διαφερουν.κ χρησιμοποιησε το 1 για 1 μηνα κ αλλο 1 μηνα το αλλο. χωρις να αλλαξεις διατροφη.εκει θα καταλαβεις αν οντως το ενα απο τα 2 ειναι οκ.αλλιως τι διαολο κ τα 2 να μην εχουν οτι γραφουν δυσκολο.1 αυτο.2ον παιρνεις εταιριες π ξερεις πως ειναι οκ. οι μεγαλες εταιριες συνηθως π εχουν ενα ονομα ειναι οκ.γιαυτο αλλωστε εχουν κ ονομα (εννοω απο τους αγοραστες) γιατι κανουν κ καποια δουλεια π αλλες δε κανουν. επισης 3ον κ κυριοτερον.το ξερεις οτι αν το στειλεις για αναλυση και δεν περιεχει αυτα π λεει τους μαμησες....δε νομιζω να το ρισκαρουν.δε σου λεω να μη παιζουν μικροδιαφορες.αλλα σιγουρα οχι χοντροδιαφορες
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-11-11 19:07 #7
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goofonly Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι. Απλά αρκούμαστε σε προιόντα που έχουν έγκριση από την Ε.Ο.Φ. Τώρα το αν παίζονται συμφέροντα και έτσι, κανείς δεν γνωρίζει, και σίγουρα στα φάρμακα γίνονται και λάθη. Όμως δεν νομίζω να παίζουν μέχρι και σε τέτοιο βαθμό με την υγεία κάποιου.
    γιατι απαντας ?αφου δεν ξερεις ...
    γνωστοποιηση κανει ο εοφ δεν ελεγχει τιποτα ...στην ελλαδα ειμαστε...

    εγω να παρω ενα κουτι να το γεμισω με ζαχαρη κ να γραψω απεξω -pure whey -sugar free εγκριση θα παρω...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-11 19:15 #8
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα υπαρχουν οι εξης τροποι.1ον παρε 2 πρωτεινες απο αλλες μαρκες πχ πρωτεινη τωρα. κ να εχουν πανω κατω ιδιες αναλογιες 1-2 γρ στα 100 να διαφερουν.κ χρησιμοποιησε το 1 για 1 μηνα κ αλλο 1 μηνα το αλλο. χωρις να αλλαξεις διατροφη.εκει θα καταλαβεις αν οντως το ενα απο τα 2 ειναι οκ.αλλιως τι διαολο κ τα 2 να μην εχουν οτι γραφουν δυσκολο.1 αυτο.2ον παιρνεις εταιριες π ξερεις πως ειναι οκ. οι μεγαλες εταιριες συνηθως π εχουν ενα ονομα ειναι οκ.γιαυτο αλλωστε εχουν κ ονομα (εννοω απο τους αγοραστες) γιατι κανουν κ καποια δουλεια π αλλες δε κανουν. επισης 3ον κ κυριοτερον.το ξερεις οτι αν το στειλεις για αναλυση και δεν περιεχει αυτα π λεει τους μαμησες....δε νομιζω να το ρισκαρουν.δε σου λεω να μη παιζουν μικροδιαφορες.αλλα σιγουρα οχι χοντροδιαφορες
    3οντους μαμας ?!! τους ματωνεις εγω σου λεω...
    δεν ειδες εδω κοτζαμ muscletech εκλεισε αμεσως με το που βγηκε το τι περιειχε τ λιποδιαλυτικο τους..βεβαια...

    2ον οι καταλανωτες ξερουν ! γι αυτο οι muscletech ειναι πρωτη σε πωλησεις + οτι την εμπιστευονται οι μρ.ολυμπια

    οσο για το 1ον σκεπτικο τι να πω...σατανικο...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-11 19:18 #9
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι απαντας ?αφου δεν ξερεις ...
    γνωστοποιηση κανει ο εοφ δεν ελεγχει τιποτα ...στην ελλαδα ειμαστε...


    εγω να παρω ενα κουτι να το γεμισω με ζαχαρη κ να γραψω απεξω -pure whey -sugar free εγκριση θα παρω...
    Εσύ που ξέρεις ρίξε μια ματιά εδώ, κάτι για έγκριση λένε ή είναι ιδέα μου? : http://www.eof.gr/web/guest/information


    Στα πλαίσια της αποστολής αυτής ο EΟΦ με απόλυτη διαφάνεια και σε συνεργασία με την Ευρωπαϊκή Ένωση:

    Αξιολογεί και εγκρίνει νέα ασφαλή και αποτελεσματικά προϊόντα
    Παρακολουθεί μετεγκριτικά την ποιότητα, την ασφάλεια και την αποτελεσματικότητα των προϊόντων κατά την κυκλοφορία τους στη χώρα.
    Ελέγχει την παραγωγή, τις κλινικές μελέτες και την κυκλοφορία στην ελληνική αγορά των προϊόντων προκειμένου να τηρούνται οι κανόνες ορθής παραγωγής, εργαστηριακής και κλινικής πρακτικής και να εφαρμόζεται η νομοθεσία όσον αφορά στη διακίνηση, διάθεση, εμπορία και διαφήμισή τους.
    Αναπτύσσει και προωθεί την ιατρική και φαρμακευτική έρευνα.
    Ενημερώνει τους επιστήμονες υγείας, τους αρμόδιους φορείς και το κοινό με αντικειμενικές και χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τα φαρμακευτικά προϊόντα (ανθρώπινης και κτηνιατρικής χρήσης) και τα λοιπά προϊόντα με σκοπό την ορθολογική τους χρήση και την αντικειμενική εκτίμηση της φαρμοκοοικονομικής διάστασής της.


    Και όσο για το αν είναι Ελλάδα ή όχι, νομίζω ανέφερα αν ακόμα και αυτό που λένε είναι απόλυτα αξιόπιστο. Απάντησες με αερολογίες, σου απαντάω με τα λεγόμενα της ίδιας της εταιρίας. Φιλικά πάντα
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-11-11 19:46 #10
    Προεπιλογή
    Και το Συνταγμα μας λεει οτι εχουμε δημοκρατια, τι σημαινει;
    Ασ`το φιλε, κανε ενα κοπο να πας απτον ΕΟΦ στη Μεσογειων, αν εισαι Αθηνα, βρες τον προϊσταμενο και ρωτα τον ποια προϊοντα εχουν γνωστοποιηση... σα να βλεπω το βλεμμα του μπροστα μου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-11-11 20:04 #11
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το Συνταγμα μας λεει οτι εχουμε δημοκρατια, τι σημαινει;
    Ασ`το φιλε, κανε ενα κοπο να πας απτον ΕΟΦ στη Μεσογειων, αν εισαι Αθηνα, βρες τον προϊσταμενο και ρωτα τον ποια προϊοντα εχουν γνωστοποιηση... σα να βλεπω το βλεμμα του μπροστα μου..
    Για αυτό είπα προηγουμένως ότι " αρκούμαστε " σε αυτό. Γιατί δεν υπάρχει και κάτι άλλο για να βασιστούμε.

    Όμως εάν τα επιχειρήματα σας εδώ είναι το βλέμμα του ταδε ή ότι εδώ είναι Ελλάδα, δεν μου λέει κάτι. Ο καταναλωτής πιστεύει αυτά που λέει ότι κάνει η εταιρία. Οποιοσδήποτε ισχυρισμός κτλ εάν δεν είσαι εσύ ο ίδιος υπεύθυνος εκεί, για εμένα είναι κατευθείαν για τα σκουπίδια.

    Όσο για το σύνταγμα, δημοκρατία έχεις. Μάλλον δεν ξέρεις τι περάσαν γενιές πριν από εσένα και αναρωτιέσαι.
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-11-11 20:29 #12
    Προεπιλογή
    Ανετα θα μπορουσαν να εχουν αλλαγμενα συστατικα στα 20 απο τα 100 κουτια που παραγουν..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-11-11 20:29 #13
    Προεπιλογή
    Για μενα ο καταναλωτης δεν θα πρεπει να βασιζεται εξ'ολοκληρου σε οτι του λενε,οποιο οργανισμοι και προσωπα αν ειναι αυτα. Θα πρεπει να κανει και την δικη του "ερευνα". Και να μιλησουμε με παραδειγματα: εστω οτι καποιοι περνουν ενα συγκεκριμενο συμπληρωμα. Εδω ισχυει οτι οσο πιο πολλοι τοσο πιο καλα, καθως αν το στειλουν για αναλυση θα ερθει πιο οικονομικα.Και εστω οτι στην αναλυση βρισκεται μια ουσια η οποια δεν αναγραφεται στην ετικετα. Τοτε εκτειθεται και η εταιρια συμπληρωματων (οποτε χανει πελατες λογω αναξιοπιστιας) καθως και ο φορεας που εγκρινε αυτο το συμπληρωμα. Ετσι οι καταναλωτες θα μπορουν να κινηθουν νομικα εναντιον και της εταιριας και του φορεα. Σε αντιθετη περιπτωση (οταν δλδ το προιον εχει τις ουσιες που αναγραφονται) τοτε ο καταναλωτης θα μπορει να εχει το κεφαλακι του ησυχο.
    Οποτε τα παντα ξεκινανε και σταματανε απο τον ιδιο τον καταναλωτη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-11-11 20:53 #14
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goofonly Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ που ξέρεις ρίξε μια ματιά εδώ, κάτι για έγκριση λένε ή είναι ιδέα μου? : http://www.eof.gr/web/guest/information


    Στα πλαίσια της αποστολής αυτής ο EΟΦ με απόλυτη διαφάνεια και σε συνεργασία με την Ευρωπαϊκή Ένωση:

    Αξιολογεί και εγκρίνει νέα ασφαλή και αποτελεσματικά προϊόντα
    Παρακολουθεί μετεγκριτικά την ποιότητα, την ασφάλεια και την αποτελεσματικότητα των προϊόντων κατά την κυκλοφορία τους στη χώρα.
    Ελέγχει την παραγωγή, τις κλινικές μελέτες και την κυκλοφορία στην ελληνική αγορά των προϊόντων προκειμένου να τηρούνται οι κανόνες ορθής παραγωγής, εργαστηριακής και κλινικής πρακτικής και να εφαρμόζεται η νομοθεσία όσον αφορά στη διακίνηση, διάθεση, εμπορία και διαφήμισή τους.
    Αναπτύσσει και προωθεί την ιατρική και φαρμακευτική έρευνα.
    Ενημερώνει τους επιστήμονες υγείας, τους αρμόδιους φορείς και το κοινό με αντικειμενικές και χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τα φαρμακευτικά προϊόντα (ανθρώπινης και κτηνιατρικής χρήσης) και τα λοιπά προϊόντα με σκοπό την ορθολογική τους χρήση και την αντικειμενική εκτίμηση της φαρμοκοοικονομικής διάστασής της.


    Και όσο για το αν είναι Ελλάδα ή όχι, νομίζω ανέφερα αν ακόμα και αυτό που λένε είναι απόλυτα αξιόπιστο. Απάντησες με αερολογίες, σου απαντάω με τα λεγόμενα της ίδιας της εταιρίας. Φιλικά πάντα
    τοτε θα πρεπει να αναρωτηθεις
    γιατι εφοσον οπως λες τα ελεγχει ο εοφ παρα πολλα συμπληρωματα οπως πχ το λιποδιαλιτικο της muscletech που ειχε ενα σωρο σκατολοιδια μεσα κυκλοφορουσε ελευθερο στην αγορα οεο??? και μετα απο μεγαλο χρονικο διαστημα (συνηθως χρονια ) θυμηθηκαν να τα αποσυρουν ????τι θα πεις τωρα να σε δω

    ελεγχει με κλινικες μελετες λεει...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-11-11 21:11 #15
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εγω κατι πολυβιταμινες και κατι σκευασματα που εχουν μεσα τα κερατα τους τα τραγια καμια 50αρια συστατικα δεν τα εμπιστευομαι καθολου σιγουρα παιζει κοροιδια αρκουμε σε πρωτεινη κρεατινη αμινοξεα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία