Σελίδα 114 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 1464104112113114115116124 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.696 έως 1.710 από 2179
  1. 30-08-12 14:28 #1696
    Το avatar του χρήστη dimitrispump

Περ.
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα...και όλο το υπόλοιπο 48ωρο μέχρι την επόμενη προπόνηση τί γίνονται οι υ/κες κ το γλυκογόνο..?
    Και για ποιό λόγο να καταβολίσεις???

Σιγά μη περιμένει ο οργανισμός το μεταπροπονητικό 2ωρο για να αποθηκεύσει γλυκογόνο. Απλά εκείνη την ώρα αποθηκεύει με μεγαλύτερη ταχύτητα που και πάλι δε σε ενδιαφέρει αν δεν έχεις σύντομα κάτι να κάνεις που απαιτεί σωματική δραστηριότητα. Όποτε και αν τους φας τους υ/κες, σα γλυκογόνο θα αποθηκευτούν
    εγω παντως εχω κανει κ τα 2 δλδ υδατανθρακας μετα την γυμναστικη και μονο whey,καλυτερα αποτελεσματα βλεπω οταν πινω μονο whey και μετα απο μια ωρα φαι,εχω δει να μαζευει κ η κοιλια,σε μενα ετσι δουλευει δν ξερω ο καθενας κανει οτι θελει,α και δουλευω και οικοδομη.
    Απάντηση με παράθεση

2. 30-08-12 14:39 #1697
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

Προεπιλογή
    τι πρασινα αλογα και αναβολικα παραθυρα σε ενα μισαωρο ? Πλακα κανετε ή σοβαρολογειται? [προς τον k. βιοπαθολογο]
    Απάντηση με παράθεση

3. 30-08-12 15:04 #1698
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

Περ.
    Κορωπι
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimitrispump Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως εχω κανει κ τα 2 δλδ υδατανθρακας μετα την γυμναστικη και μονο whey,καλυτερα αποτελεσματα βλεπω οταν πινω μονο whey και μετα απο μια ωρα φαι,εχω δει να μαζευει κ η κοιλια,σε μενα ετσι δουλευει δν ξερω ο καθενας κανει οτι θελει,α και δουλευω και οικοδομη.

Και γω καπως ετσι παίζω. Αμεσως μετα whey η οποια μου δινει 5-10 γρ υδατ. Και αφου κανω ντουζακι αρχιζω το μαγειρεμα οποτε τρωω κανονικο γευμα 45-60 λεπτα μετα την προπονηση.

Η γλυκοζη- μαλτο- δεξτρο κλπ κλπ δε λειτουργησαν καλά σε μενα. Με μπουχτιζαν και κολλουσε ολο το συστημα για κανα 2ωρο. Θελω να ηρεμησω λιγο απο την ενταση της προπονησης για να φαω.
    Απάντηση με παράθεση

4. 30-08-12 16:34 #1699
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

Περ.
    ZeroTolerance
    Προεπιλογή
    με τις υγειες σας..

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην πρωτη μελετη που την εχω ξαναποσταρει αρκετες φορες,εχουμε μονο 20γρ προτεινης χωρις υ/α,για μεγιστη μυικη προτεινοσυνθεση μετα την προπονα.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19056590

κ εδω,εχουμε 100γρ υ/α μια ωρα μετα την προπονα,που ειχε αμελητεα προσφορα στην μυικη προτεινοσυνθεση.

http://jap.physiology.org/content/96/2/674.abstract

κ στην τριτη μελετη απο κατω εχουμε προτεινη μαζι με υ/α μετα την προπονα,στην οποιοα ο υ/ας δεν εκανε καμια διαφορα απτην σκετη προτεινη,σε περιπτωσεις που το σωμα εχει λαβει οση προτεινη του χρειαζεται μεσα στη μερα.

http://ajpendo.physiology.org/content/293/3/E833.full

η προτεινοσυνθσεη ειναι μια διαδικασια που γινεται ολη μερα στο σωμα,κ δεν εχει ωραρια,κ διακοπτες ον/οφ.
    Απάντηση με παράθεση

5. 30-08-12 17:04 #1700
    Προεπιλογή
    τοσα ξερεις theworst,τοσα λες...δε θα κανω αντιπαραθεση με αμορφωτο κακεντρεχη, που διακατεχεται απο συμπλεγματα κατωτεροτητος.αρκετα αξια σας εδωσα

***infraction για τα 2 ποστ λογω προσβλητικης συμπεριφορας σε μελος.ΒΕΕF***
    Απάντηση με παράθεση

6. 30-08-12 17:06 #1701
    Προεπιλογή
    υγ-και αν κρινω απ τη φωτ/φια σου,δε λες και πολλα...ποσους αγωνες εκανες μικρε;και τι σπουδες εχεις;
    Απάντηση με παράθεση

7. 30-08-12 17:09 #1702
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

Περ.
    Εξαρχεια
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    υγ-και αν κρινω απ τη φωτ/φια σου,δε λες και πολλα...ποσους αγωνες εκανες μικρε;και τι σπουδες εχεις;
    αντι να το παιζετς καποιος σε εμας τους μικορους που δν εχουμε καμιαααα εμπειρια και φυσικααααα δν εχουμε καταφερει τπτ απ οτι εχετε καταφερει εσεις κυριες σπουδεε μπορειτε σας παρακαλω να μιλησεετε με ευρευενες ή να απαντησετε σε αυτες που εβαλε ο μπιφ πχ (αρκει αν ειναι με τεκμηρια)
    Απάντηση με παράθεση

8. 30-08-12 17:12 #1703
    Retired Officer

Προεπιλογή
    Εμενα παντως με καλυψε απολυτα Οποιος καταλαβε τι εννοω καταλαβε
    Απάντηση με παράθεση

9. 30-08-12 17:19 #1704
    Προεπιλογή
    αυτα που λεω μικρε και αδαη,ειναι αποτελεσμα ερευνων,στατιστικων-μελετων και αρθρων που διαβαζω στα 23 χρονια που εκανα bodybuilding και εδωσα 11 αγωνες,κερδιζοντας δυο τιτλους.περαν απο αυτα,εχω την επιστημονικη καταρτιση,που δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις.συνεπως,να σεβεσαι πιο επιτυχημενους και να μην εχεις ενα ερειστικο πνευμα αντιλογιας,που δειχνει το ποσο πεισματικα εμενεις στις ημιμαθεις αποψεις σου βλακωδως... να προσεχεις τη συνταξη και την ορθογραφια.καλη τυχη στην οποια καριερα σας και να προσεχετε με τα φαρμακα!
    Απάντηση με παράθεση

10. 30-08-12 17:23 #1705
    Προεπιλογή γιατί υδατάνθρακες μετά από προπόνηση ?
    καλησπέρα σας
    έχω μια απορία
    γιατί προτίνετε υδατάνθρακες μετά την προπόνηση ?
    δεν είναι καλύτερα από πριν την προπόνηση ?
    τη κερδίζω αν πάρω υδατάνθρακες μετά την προπόνηση
    ευχαριστώ !
    Απάντηση με παράθεση

11. 30-08-12 17:27 #1706
    Προεπιλογή
    απαντηση στο ερωτημα και σε πολλα ακομη,θα βρεις στο εμπεριστατωμενο και επιστημονικα καταρτισμενο επιστημονικο μου συγγραμα,''ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ-ΑΣΚΗΣΕΟΛΟΓΙΑ-ΦΑΡΜΑΚΟΔΙΕΓΕΣΗ,ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΟΔΟΜΗΣΗΣ'',απο τις εκδοσεις ασταρτη(2103829829).
    Απάντηση με παράθεση

12. 30-08-12 17:28 #1707
    Retired Officer

Προεπιλογή
    Πρεπει να εχω , οταν μιλας ετσι .. Λες και δλδ εισαι ο ΘΕΟΣ και μας κοιτας απο πανω , 'μικρε και αδαη' - αγωνες bb , μπλα-μπλα . Και αυτο τωρα που ακριβως κολλαει ? Οταν παω σε κανα γιατρο και αν υπαρχει με τπτ με το οποιο δε συμφωνω θα του το πω ' ενας ββ απτο ιντερνετ με λεει να σε ρωτησω σε ποσες αγωνες ββ εχεις κατεβει ρε ασχετε (γιατι δεν ξερει καν τι ειναι το ββ) [το ασχετο πηγαινε προς τον υποτιθεμενο γιατρο , οχι προς εσενα] Ολοι οι γιατροι που δεν ασχολουνται με ββ ειναι τελειως ασχετοι σιγουρα και οι ερευνες στις οποιες πρεπει να πιστευουμε ειναι τα λογια που δινει ενας ββ μεσω ιντερνετ στο ββ.gr Thanks a lot.
    Απάντηση με παράθεση

13. 30-08-12 17:32 #1708
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

Περ.
    Εὐλόγησον
    Προεπιλογή
    @ George toul

An θές κάνε ένα reply σε αυτό το ποστ και πες μας τη γνώμη σου γι αυτές τις έρευνες που αν δεν κάνω λάθος μας δίνουν άλλες πληροφορίες απ αυτές που μας γράφεις.

στην πρωτη μελετη που την εχω ξαναποσταρει αρκετες φορες,εχουμε μονο 20γρ προτεινης χωρις υ/α,για μεγιστη μυικη προτεινοσυνθεση μετα την προπονα.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19056590

κ εδω,εχουμε 100γρ υ/α μια ωρα μετα την προπονα,που ειχε αμελητεα προσφορα στην μυικη προτεινοσυνθεση.

http://jap.physiology.org/content/96/2/674.abstract

κ στην τριτη μελετη απο κατω εχουμε προτεινη μαζι με υ/α μετα την προπονα,στην οποιοα ο υ/ας δεν εκανε καμια διαφορα απτην σκετη προτεινη,σε περιπτωσεις που το σωμα εχει λαβει οση προτεινη του χρειαζεται μεσα στη μερα.

http://ajpendo.physiology.org/content/293/3/E833.full

η προτεινοσυνθσεη ειναι μια διαδικασια που γινεται ολη μερα στο σωμα,κ δεν εχει ωραρια,κ διακοπτες ον/οφ.
    Είναι σχετικά πρόσφατες
    Απάντηση με παράθεση

14. 30-08-12 17:33 #1709
    Προεπιλογή
    αυτα που λεω μικρε και αδαη,ειναι αποτελεσμα ερευνων,στατιστικων-μελετων και αρθρων που διαβαζω στα 23 χρονια που εκανα bodybuilding και εδωσα 11 αγωνες,κερδιζοντας δυο τιτλους.περαν απο αυτα,εχω την επιστημονικη καταρτιση,που δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις.συνεπως,να σεβεσαι πιο επιτυχημενους και να μην εχεις ενα ερειστικο πνευμα αντιλογιας,που δειχνει το ποσο πεισματικα εμενεις στις ημιμαθεις αποψεις σου βλακωδως... να προσεχεις τη συνταξη και την ορθογραφια.καλη τυχη στην οποια καριερα σας και να προσεχετε με τα φαρμακα!
    Να πω κι εγώ δυο λόγια σχετικά με το forum:

1) Εδώ δεν είναι επιστημονικό συνέδριο ή πεδίο επιστημονικών δημοσιεύσεων αλλά forum, το οποίο σημαίνει ότι ο καθένας παραθέτει την άποψη του και βοηθάει και άλλους ανθρώπους που ασχολούνται με τον αθλητισμό να πετύχουν καλύτερα αποτελέσματα σύμφωνα με τους στόχους τους. Κάτι τέτοιο όμως σημαίνει ότι ο καθένας ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ όποια διατροφή θέλει για τον εαυτό του και ΟΧΙ κάποια που του επιβάλλει ο οποιοσδήποτε.
    2) Στην επιστήμη δεν υπάρχει κανένας παντογνώστης ούτε Θεός. Είναι κλασικό θεωρίες να καταρρίπτονται μετά από χρόνια και τίποτα πέραν της μαθηματικής απόδειξης δεν είναι απόλυτο (πόσω μάλλον όταν μιλάμε για το σύστημα άνθρωπο).
    3) Καλό είναι να προσέχει ο καθένας πως απευθύνεται στους άλλους και όχι να κάνει ψευτομαγκιές μέσω του forum για όποιο προσωπικό κόμπλεξ, λόγο έχει.
    4) Σαν καινούριο μέλος του forum θα ήθελα να πω συγχαρητήρια γιατί το μελετάω κάποιο καιρό και έχω μάθει πάρα πολλά από τα μέλη του. Συνεχίστε έτσι παιδιά.!
    Απάντηση με παράθεση

15. 30-08-12 17:37 #1710
    Προεπιλογή
    Επρεπε καποιος να τους βαλει στην θεση τους ,κ ολους γενικα που ο τροπος συμπεριφορας τους ειναι απο τους χειροτερους εδω μεσα με ΜΗΔΕΝ ΣΕΒΑΣΜΟ!!!χαιρομαι που το εκανες αυτο GOERGE TOUL.....
    Τα αγαθα κοποις κτωνται!!!
    Απάντηση με παράθεση

Σελίδα 114 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 1464104112113114115116124 ... ΤελευταίαΤελευταία