Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 07-03-17 13:56 #1
    Cool Διατροφη πριν πρωινη γυμναστικη
    Αυτο τον καιρο πηγαινω γυμναστηριο το πρωι.Τι προτεινεται να τρωω και πρωινο ετσι ωστε να ανταπεξερθω στην προπονηση?Ως τωρα τρωω φετες με ταχινι , μπανανα και μπαρα δημητριακων.Μια φορα εκανα στο multy ενα μειγμα με γιαουρτι μελι,βρωμη,μπανανα και με ηρθε να τα βγαλω στην προπονηση (λογω γιαουρτιου λογικα) , οποτε δεν το επιχειρησα ξανα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-03-17 14:04 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Τι ωρα ξυπνας και τι ωρα πας για προπονηση?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-03-17 14:06 #3
    Το avatar του χρήστη Torm

    Εγγραφή
    06-03-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    16
    Προεπιλογή
    Ξυπνάω 6, είμαι στο γυμναστήριο 7. Το πολύ ένα κριτσίνι τρώω πριν την προπόνηση να έχω λίγο υδατάνθρακα μέσα μου. Ειδικά τις μέρες με deadlifts ή squats οτιδήποτε παραπάνω μου γυρίζει το στομάχι ανάποδα (φορτώνω και πολλά κιλά -για εμένα- στις συγκεκριμένες). Παλιότερα πήγαινα με άδειο στομάχι αλλά ειδικά το καλοκαίρι υπέφερα. Έφτασα να μυρίζει αμωνία ο ιδρώτας μου. Μετά από έρευνα διάβασα πως το σώμα ξέμενε από υδατάνθρακα να κάψει και έπιανε πιο "σημαντικά" πράγματα.

    Γενικά μη μένεις με άδειο στομάχι εντελώς. Εξαντλείται το σώμα και δεν μπορείς να ζορίσεις αρκετά στην προπόνηση.

    Μετά την προπόνηση του συνουσιάζω τη μητέρα στο φαγητό φυσικά.
    Home is where the fridge is.
    Instagram
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-03-17 14:34 #4
    Προεπιλογή
    Ξυπνω 10:30 και παω κατα τις 11:30.Με αδειο στομαχι σιγουρα δεν γινεται δουλεια πιστευω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-03-17 15:17 #5
    Προεπιλογή
    Ο χρόνος απο την ωρα που ξυπνάς μέχρι την ωρα που πας στο γυμναστηριο ειναι λίγος οποτε δεν πρεπει να φας πολλη φαγητό,εγω θα σου έλεγα σαν ιδεα να έφτιαχνες ενα ρόφημα με προτείνη whey και μεσα να έβαζες και δυο κουταλιές της σούπας βρώμη,το πίνεις με νερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-03-17 15:52 #6
    Το avatar του χρήστη Torm

    Εγγραφή
    06-03-2017
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    16
    Προεπιλογή
    Γενικά τσέκαρε πόσο μπορείς να φάς χωρίς να σε ενοχλήσει.
    Η παραπάνω ιδέα μετράει πάντως
    Κάνε τα πειράματά σου και θα βρεις μια ισορροπία.
    Home is where the fridge is.
    Instagram
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-03-17 16:08 #7
    Προεπιλογή
    Αυτο με την πρωτεινη το εκανα παλιοτερα.Απλα το προβλημα μου ειναι οτι μετα την προπονηση θα ξαναπαρω πρωτεινη και δεν ξερω κατα ποσο ειναι okay να παιρνω σε τετοιο διαστημα τοση δοση πρωτεινης.Ισως αντι για 1,5 και 1,5 scoop θα μπορουσε να το μειωσω σε 1 και 1.Εχω 85αρα πρωτεινη btw
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-03-17 17:23 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Δουλεύεις βράδυ και ξυπνάς 10:30 ή απλά έτσι έχεις συνηθήσει? Αν είναι το 2ο ξύπνα πιο νωρίς και φάε κανονικά...Επίσης δεν είναι απαραίτητο να ξαναπάρεις πρωτεϊνη μετά την προπόνηση αν δεν θες και προλαβαίνεις να φας στερεό γεύμα....

    Πρέπει να φας και πρωτεϊνη πριν την προπόνηση....Η λύση είναι μια ομελέτα συν τα άλλα που τρως αλλά κόψε την μπάρα δημητριακών
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-03-17 17:30 #9
    Προεπιλογή
    Οχι δεν δουλευω φοιτητης ειμαι.Απλα αυτο το 6μηνο εχω πιο αργα μαθηματα οποτε πρωι ειναι ελευθερο , μπορω να ξυπναω και νωριτερα.Προτεινεις δηλαδη ξυπνημα 8 και προπονηση στις 11 με ενα καλο γευμα το πρωι?Ασχετη ερωτηση , 1 scoop σε μερα προπονησης θεωρειται λιγο σαν ποσοτητα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elgreco : 07-03-17 στις 17:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-03-17 17:42 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Κοίτα εγώ θα άφηνα να μεσολαβήσει 1.5 ώρα τουλάχιστον πριν πάω για προπό....Υπολόγισε να έχεις χρόνο να μεγειρέψεις, να φας και να σου μείνει ένα διωράκι να χωνέψεις....8 30 είναι καλά νομίζω αλλά ότι σε βολεύει

    Στο 2ο δεν μπορώ να σου απαντήσω....εξαρτάται πόση πρωτεϊνη παίρνεις απο φαγητό και scoop....Αν δεν συμπληρώνεις μπορείς να βάλεις και 2ο και 3ο σκουπ....Η συνολική πρωτεϊνη σε νοιάζει, όχι το scoop απο μόνο του
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-03-17 19:49 #11
    Προεπιλογή
    Guys εχω αλλη μια ερωτηση ακυρη αλλα θα την γραψω εδω μην ανοιγω νεο τοπικ.Η ποσοτητα πρωτεινης που καταλαμβανω στις μερες ξεκουρασης θα πρεπει να ειναι μικροτερη απο αυτη σε μερες προπονησης?Αν και ποσο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-03-17 19:55 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    κατα βαση η ιδια πρεπει να ειναι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-03-17 22:25 #13
    Προεπιλογή
    Οkay , και κατι ακομα.Ποση ωρα μετα την προπονηση ειναι ιδανικο να προσλαμβενεται η πρωτεινη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-03-17 15:32 #14
    Προεπιλογή
    Ενα μισαωρο με 45 λεπτα το πολυ μετα τη προπονηση ειναι το ιδανικο χρονικο διαστημα για καταναλωση της πρωτεΐνης.

    Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-03-17 15:35 #15
    Προεπιλογή
    Βεβαια εχω διαβασει και οτι δεν διαδραματιζει τοσο σπουδαιο ρολο το ποτε θα καταναλωσεις τη πρωτεΐνη αλλα αν φτανεις την ημερησια προσληψη πρωτεΐνης που απαιτει ο οργανισμος για μυϊκή αναπτυξη πρεπει να εισαι ενταξει

    Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία