Σελίδα 130 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 3080120128129130131132140 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.936 έως 1.950 από 2174
  1. 28-05-13 22:07 #1936
    Προεπιλογή
    Διαβασα σε αναλογο ποστ οτι και το γαλα εξισου μπορει να χρησιμοποιθει για μεταπροπονητικο..γαλα εννοειται 0% λιπαρα με συνδιασμο ασπραδια αυγου για να συμπληρωσω την ποσοτητα πρωτεινης...ειχα κατασταλαξει στην αποψη οτι πρωτεινη+δεξτρο+μαλτο ειναι η καλυτερη απο το αρθρο tou muschleboss αλλα μετα στις προηγουμενες σελιδες πολυ υποστηριζουν οτι οι υδ/κες δεν ειναι απαραιτητοι και αν εχεις στο στερεο σου γευμα υδατανθρακες δεν υπαρχει λογος..τι προτεινετε λοιπον ειναι σωστο το γαλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-06-13 20:42 #1937
    Προεπιλογή
    Γειά σου Κώστα!!! Χρειάζεται να χωρίσεις το μεταπροπονητικό σου γεύμα σε 2 μέρη όπως πόσταρε ο τζάμ!!! Κάτσε να σου εξηγήσω!! Για πιό λόγο πάμε στο
    γυμναστήριο? Για να αυξήσουμε την αυξητική μας ορμόνη!! Αυτό κάνουν οι bodybuilders... σύμφωνα με έρευνες μετά την προπόνηση η αυξητική μας ορμόνη είναι
    σε υψηλά επίπεδα για τα επόμενα 25 λεπτά. Άμα πιείς γάλα που έχει υδατάνθρακες ( δεν έχει σημασια άμα έχει απλούς ή σύνθετους, λίπος ή μη) έχει υδατάνθρακες, και με την κατανάλωση υδατανθράκων μετά την προπόνηση θα ρίξεις σε σημαντικό βαθμό τα επίπεδα της αυξητικής σου ορμόνης.Οπότε η απάντηση είναι όχι! Το γάλα
    δεν είναι κατάλληλο προπονητικό γεύμα για τα πρώτα 30 λεπτά αφού γυμναστείς.Για να συνεχίσω λίγο την απάντηση... τα πρώτα 30 λεπτά θα πρέπει να καταναλώσεις αμινοξέα ή υδρολιμένη πρωτείνη, για να θρέψεις τους μύς σου χωρίς να ρίξεις τα επίπεδα αυξητικής σου ορμόνης.Μετά από τα 30 λεπτά μπορείς να καταναλώσεις ένα πλήρες γεύμα με καταπροτίμηση σύνθετους υδατάνθρακες , κρέας και λαχανικά για φυτικές ίνες με γάλα άμα σου αρέσει. Τώρα θα μου πούνε << μα ο Άρνολντ είχε
    γράψει ότι μετά την προπόνηση πρέπει να τρώμε υδατάνθρακες >> και με το σώμα που είχε θα είχε δίκιο. Το να κάνεις αυτά που σου πρότεινα ( αυτά κάνουν οι IFBB τώρα πιά) θα σε ξεχωρίσουν από τον νικητή και από τον χαμένο. Οι απόψεις του Άρνολντ υπόθηκαν πρίν από πολλά χρόνια και πρέπει να κοιτάμε τις καινούργιες
    απόψεις που έχουν επιστημονικά επιβεβαιωθεί!!!Πολλά έχουν αλλάξει από τότε!!Επίσης θέλω να τονίσω ότι ποτέ δεν τρώμε πρωτείνη και υδατάνθρακες χωρίς
    λαχανικά γιατί υπάρχει κίνδυνος να εμφανιστεί καρκίνος στο έντερο επειδή η πρωτείνη <<κάθεται στο έντερο>> και χωρίς την βοήθεια φυτικών ινών τα κατακάθια
    μένουν με αποτέλεσμα να αυξηθεί ο κίνδυνος αυτός ( ο γιατρός μου ,μου το έχει πεί). Χαίρομαι να βοηθάω !! καλή συνέχεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-06-13 20:57 #1938
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ αρκετα ακριβης η απαντηση σου γιατι ομολογω πως ειχα περδευτει με ολα αυτα περι μεταπροπονητικου γευματος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-06-13 18:22 #1939
    Προεπιλογή
    Καλησπερα παιδια,ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω να κανω μια ερωτηση.
    Μπορει καποιος να δωσει μια σαφη απαντηση για το μιλκο ματα την προπονηση,εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν βρηκα κατι σαφες.
    Ευχαριστω εκ των προτερων!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-06-13 18:33 #1940
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Το εχω ακούσει να παιζει για μεταπροπονητικό αλλα ειναι γάλα και δεν θεωρω οτι είναι οτι καλυτερο για μετά.
    Βεβαια λογω ζαχαρης κανει τη μιση δουλεια (εκκριση ινσουλινης) αλλά ειναι δυσπεπτο. Αν δεν μπορεις να εχεις κατι αλλο μετά πιες το.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-06-13 18:43 #1941
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠανοςΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχω ακούσει να παιζει για μεταπροπονητικό αλλα ειναι γάλα και δεν θεωρω οτι είναι οτι καλυτερο για μετά.
    Βεβαια λογω ζαχαρης κανει τη μιση δουλεια (εκκριση ινσουλινης) αλλά ειναι δυσπεπτο. Αν δεν μπορεις να εχεις κατι αλλο μετά πιες το.
    Ευχαριστω φιλε.Συνηθως πινω ενα μιλκο και μετα απο κανα τεταρτο χτυπαω εξι ασπραδια.Δεν γνωριζω πολλα απο διατροφη.
    Εχεις κατι αλλο να μου προτεινεις απο ροφηματα(πλην συμπληρωματων)για αντικατασταση του μιλκο?
    Συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικος.Ευχαριστω και παλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-06-13 19:28 #1942
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    αφου εχεις 6 ασπραδια εισαι μια χαρα,δεν σου χρειαζεται το πόσιμο σκουπιδι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-06-13 20:23 #1943
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Ποσιμο δεν εχω κατι αλλο. Ισως κανα χυμο μηλου. Δεν εινσι οτι καλυτερο αλλα εχει καποια σακχαρα να σου κανουν τη δουλεια μεχρι να φας. Βαλε και λιγο υδατανθρακα με τα ασπραδια. Ασπρο ρυζι ή πατατα.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-06-13 13:02 #1944
    Το avatar του χρήστη rapbullys

    Εγγραφή
    30-03-2011
    Περ.
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή
    εγώ αμέσως μετά τη προπόνηση πίνω ένα shaker με κρεατινη-δεξτρο-μαλτοδεξτρ. μετα απο 15 λεπτα ενα ροφημα πρωτεινης και μετα απο 1 ωρα ενα στερεο γευμα.
    αμα βαλω την πρωτεινη στο πρωτο shaker και τη πινω και αυτη αμεσως μετα τη προπονηση μαζι με ολα τα υπολοιπα υπαρχει θεμα;
    Lift it hard and die strong
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-06-13 13:24 #1945

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Όχι βεβαια. Ισα ισα που ειναι και το ιδανικο να την βαλεις μαζι με τα αλλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-06-13 16:31 #1946
    Το avatar του χρήστη rapbullys

    Εγγραφή
    30-03-2011
    Περ.
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο warrior s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βεβαια. Ισα ισα που ειναι και το ιδανικο να την βαλεις μαζι με τα αλλα
    κομπλε και το είχα έννοια
    Lift it hard and die strong
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-06-13 19:08 #1947
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    παιδια κανα recovery για μετα την προπονηση που περιεχει γλουταμινη υπαρχει ? να περιεχει τα bcaa , πρωτεινη , υδατανθρακα , αναλογα αλλα και γλουταμινη υπαρχει κανα να προτεινει καποιος ? γυρευω κατι τετοιο χωρις να θελω να περιεχει κρεατινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-06-13 12:41 #1948
    Προεπιλογή
    Για μας που δε χρησιμοποιουμε συμπληρωματα στο μεταπρπονητικο το καλυτερο φανταζομαι ειναι να τρωμε ασπραδια και οχι κρεας ε? λογω γρηγορης απορροφησης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-06-13 00:01 #1949
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Athlete Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μας που δε χρησιμοποιουμε συμπληρωματα στο μεταπρπονητικο το καλυτερο φανταζομαι ειναι να τρωμε ασπραδια και οχι κρεας ε? λογω γρηγορης απορροφησης?

    Η διαφορα μεταξυ των 2 δε θα φανει πανω σου..ειτε με ασπραδια ειτε με κρεας..τουλαχιστον μεσοπροθεσμα,γι αυτο καλυτερα οτι σε βολευει.Για ενα μεγαλο διαστημα εκανα πιτακι βρωμης σε αντικολλητικο με ασπραδια βρωμη και μελι και αρκετες φορες εριχνα και 2 κροκους..Οτι πρεπει γι αυτους που αργουν να φανε στερεο απ το προπροπονητικο μεχρι το post,και οχι μονο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-06-13 00:55 #1950
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορα μεταξυ των 2 δε θα φανει πανω σου..ειτε με ασπραδια ειτε με κρεας..τουλαχιστον μεσοπροθεσμα,γι αυτο καλυτερα οτι σε βολευει.Για ενα μεγαλο διαστημα εκανα πιτακι βρωμης σε αντικολλητικο με ασπραδια βρωμη και μελι και αρκετες φορες εριχνα και 2 κροκους..Οτι πρεπει γι αυτους που αργουν να φανε στερεο απ το προπροπονητικο μεχρι το post,και οχι μονο..
    Η βρωμη για μεταπροπονητικο ενδυκνειται?
    δε θα ταν καλυτερο κανα ρυζακι η μακαρονι με καμμια δεκαρια ασπραδια?
    Παντως απο οτι καταλαβαινω το καλυτερο ειναι τα ασπραδια, το μονο προβλημα ειναι το κοστος..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Athlete : 17-06-13 στις 00:59
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 130 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 3080120128129130131132140 ... ΤελευταίαΤελευταία