Σελίδα 104 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 45494102103104105106114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.546 έως 1.560 από 2174
  1. 12-05-12 14:13 #1546
    Προεπιλογή υδατάνθρακα
    τη προτείνεται να καταναλώνω για υδατ. αμέσως μετα την προπόνηση (για ηνα ανεβεί η ινσουλίν) σε περίοδο γράμμωσης? εγω είμαι ανάμεσα σε μπανάνα (αλλα νμζ λίγο πολύ μου πέφτει) ή λίγο μελάκι με 2 ριζοκοφρέτες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-12 14:15 #1547
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikkos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τη προτείνεται να καταναλώνω για υδατ. αμέσως μετα την προπόνηση (για ηνα ανεβεί η ινσουλίν) σε περίοδο γράμμωσης? εγω είμαι ανάμεσα σε μπανάνα (αλλα νμζ λίγο πολύ μου πέφτει) ή λίγο μελάκι με 2 ριζοκοφρέτες
    Βρωμη στο ροφημα πρωτεινης;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-12 14:27 #1548
    Προεπιλογή ΒΡΩΜΗ??
    Φιλε ξερω πως δεν ειναι και ο κατάλληλος υδατ. μετα απο την προπόνηση, δεν είναι αρκετα ψηλού γλυκ. δείκτη.Αν δεν κάνω λαθος ...πάντως δεν κάνει *για περίοδο γραμμ. σίγουρα, Καποιος αλλος με καλύτεη ιδέα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-12 14:36 #1549
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikkos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε ξερω πως δεν ειναι και ο κατάλληλος υδατ. μετα απο την προπόνηση, δεν είναι αρκετα ψηλού γλυκ. δείκτη.Αν δεν κάνω λαθος ...πάντως δεν κάνει *για περίοδο γραμμ. σίγουρα, Καποιος αλλος με καλύτεη ιδέα?
    Δεν γνωριζω για τον γλυκ δεικτη αλλα εγω εδω κ πολλους μηνες ετσι κανω.
    Επειτα γινεται να προσθεσεις δεξτροζυ ή μαλτο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-12 14:46 #1550
    Προεπιλογή
    μαλτο δεξτρο καλή λύση είναι φιλε,αλλα εγώ ψάχνω για την φυσική λύση!Για ογκο καλη είναι η βρωμη, αν είσαι σε γράμμωση σταμάτα την! (για μεταπροπονητικό ρόφημα μιλάμε παντα) Καποιος με κατι απο φυσικής αποψης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-05-12 15:25 #1551
    Προεπιλογή
    Και η whey μονη της θα σου ανεβασει την ινσουλινη. Ειδικα αφου τρως μετα απο 45-60' στερεο γευμα, ασε μονο την whey.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-05-12 15:54 #1552
    Προεπιλογή
    ΟΚ ευχαριστώ...και οταν δεν ακολουθεί άμεσο γεύμα?τη δίνεις σαν επιλογη υδατ? (σε περίοδο γραμμ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-05-12 16:01 #1553
    Προεπιλογή
    Τιποτα θα σου ελεγα.. Αφου και η whey θα κανει μαι χαρα δουλεια. Εαν επιμενεις, φαε λιγο μελι τι να σου πω
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-05-12 20:28 #1554
    Προεπιλογή
    Οκ....στο στερεο γεύμα πόσο υδατ. να πέρνω? συνήθως τρωω καμια 50γρ ρύζι πασμάτι ή μια μικρη βραστή πατατα καλα είναι (+ λιγο βραστο καροτάκι )?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-05-12 20:37 #1555
    Προεπιλογή
    Αυτο εσυ θα το καθορισεις. Αναλογα με τα κιλα, τους στοχους σου, τις θερμιδες σου και λοιπους παραγοντες..
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-05-12 22:20 #1556
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    η πρωτεινη αρκει να σε βαλει σε αναβολικη διαδικασια
    αυτο με το γλυκογονο που χρειαζεται αναπηρωση μετα προπονητικα δεν ισχυει,αποθηκευεται απο την συνολικη ποσοτητα που καταναλωνεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-05-12 22:34 #1557
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    η πρωτεινη αρκει να σε βαλει σε αναβολικη διαδικασια
    αυτο με το γλυκογονο που χρειαζεται αναπηρωση μετα προπονητικα δεν ισχυει,αποθηκευεται απο την συνολικη ποσοτητα που καταναλωνεις
    Τα recarb τότε κάποιοι που κάνουν μετά από κάποιες ώρες προπόνησεις πού κολλάνε; Και αν δεν τρως υδατάνθρακες μέσα στη μέρα; Όταν λες συνολική ποσότητα που καταναλώνεις εννοείς θερμίδες από ότιδήποτε ή μόνο από υδατάνθρακες;

    Διάβαζα κάπου πως μετά από έντονη γυμναστική διάρκειας πάνω από μιάμιση ώρα ο οργανισμός έχει ανάγκη από αυτό που λένε υδατανθράκωση; Είναι αλήθεια αυτό; Λίγη δεν είναι η ώρα; Είναι δυνατόν τα αποθέματα γλυκογόνου να μειώνονται τόσο πολύ; Και αν αυτή η υδατανθράκωση δε γίνει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-05-12 22:39 #1558
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα recarb τότε κάποιοι που κάνουν μετά από κάποιες ώρες προπόνησεις πού κολλάνε;
    μετα απο ωρες δεν ξερω
    αλλα εγω και εσυ που κανουμε γυμναστικη για καμια ωρα δν χρειαζομαστε



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν δεν τρως υδατάνθρακες μέσα στη μέρα;
    τοτε την


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες συνολική ποσότητα που καταναλώνεις εννοείς θερμίδες από ότιδήποτε ή μόνο από υδατάνθρακες;

    για υ/α μιλαμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-05-12 11:55 #1559
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο margarita02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβαζα κάπου πως μετά από έντονη γυμναστική διάρκειας πάνω από μιάμιση ώρα ο οργανισμός έχει ανάγκη από αυτό που λένε υδατανθράκωση; Είναι αλήθεια αυτό; Λίγη δεν είναι η ώρα; Είναι δυνατόν τα αποθέματα γλυκογόνου να μειώνονται τόσο πολύ; Και αν αυτή η υδατανθράκωση δε γίνει;
    καταλαβαινω πως μπορει να ειναι λιγο βαρετο,αλλα αν ανατρεξεις στις πισω σελιδες θα τα βρεις ολα αυτα..

    σε ενα απλο αθλουμενο δεν ειναι απαραιτητες αυτες οι διαδικασιες υπο την προυποθεση πως εχει ετσι κ αλλιως μεσα στην διατροφη του καρμπς.
    κ σωστα υποθετεις πως τα αποθεματα δεν μειωνονται ετσι απλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-05-12 00:13 #1560
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβαινω πως μπορει να ειναι λιγο βαρετο,αλλα αν ανατρεξεις στις πισω σελιδες θα τα βρεις ολα αυτα..

    σε ενα απλο αθλουμενο δεν ειναι απαραιτητες αυτες οι διαδικασιες υπο την προυποθεση πως εχει ετσι κ αλλιως μεσα στην διατροφη του καρμπς.
    κ σωστα υποθετεις πως τα αποθεματα δεν μειωνονται ετσι απλα..
    Παιδιά ευχαριστώ. Απλά επειδή η γυμναστική η δική μου δεν διαρκεί πάντα 1 με 1,5 ώρα αλλά κάποιες από τις μέρες τις εβδομάδας αρκετά παρά πάνω, καθώς θα βγω και με το ποδήλατο κάποια στιγμή και μπορεί να ξεχάσω και να γυρίσω, γι αυτό μου γεννήθηκε και η απορία όταν διάβασα για μείωση των αποθεμάτων μετά από 1,5 ώρα.

    Κάποιες από τις φορές αυτές είχα νιώσει εξάντληση και δυσκολία να γυρίσω πίσω αλλά δεν είχα φανταστεί ότι μπορεί να παίζει και αυτό. Κυρίως στους ηλεκτρολύτες την έριχνα μετά για να συνέλθω. Τώρα τελευταία πάντως έχει σταματήσει να μου συμβαίνει και νιώθω την ενέργειά μου ατελείωτη. Ίσως οφείλεται στο ό,τι μείωσα λίγο τη γυμναστική στο γυμναστήριο λόγω χρόνου. Αλλά το ποδήλατο ποδήλατο. Ειδικά τα Σαββατοκύριακα εξαφανίζομαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 104 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 45494102103104105106114 ... ΤελευταίαΤελευταία