Σελίδα 114 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 1464104112113114115116124 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.696 έως 1.710 από 2174
  1. 30-08-12 17:06 #1696
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    υγ-και αν κρινω απ τη φωτ/φια σου,δε λες και πολλα...ποσους αγωνες εκανες μικρε;και τι σπουδες εχεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-08-12 17:09 #1697
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    υγ-και αν κρινω απ τη φωτ/φια σου,δε λες και πολλα...ποσους αγωνες εκανες μικρε;και τι σπουδες εχεις;
    αντι να το παιζετς καποιος σε εμας τους μικορους που δν εχουμε καμιαααα εμπειρια και φυσικααααα δν εχουμε καταφερει τπτ απ οτι εχετε καταφερει εσεις κυριες σπουδεε μπορειτε σας παρακαλω να μιλησεετε με ευρευενες ή να απαντησετε σε αυτες που εβαλε ο μπιφ πχ (αρκει αν ειναι με τεκμηρια)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-08-12 17:12 #1698
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Εμενα παντως με καλυψε απολυτα Οποιος καταλαβε τι εννοω καταλαβε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-08-12 17:19 #1699
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    αυτα που λεω μικρε και αδαη,ειναι αποτελεσμα ερευνων,στατιστικων-μελετων και αρθρων που διαβαζω στα 23 χρονια που εκανα bodybuilding και εδωσα 11 αγωνες,κερδιζοντας δυο τιτλους.περαν απο αυτα,εχω την επιστημονικη καταρτιση,που δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις.συνεπως,να σεβεσαι πιο επιτυχημενους και να μην εχεις ενα ερειστικο πνευμα αντιλογιας,που δειχνει το ποσο πεισματικα εμενεις στις ημιμαθεις αποψεις σου βλακωδως... να προσεχεις τη συνταξη και την ορθογραφια.καλη τυχη στην οποια καριερα σας και να προσεχετε με τα φαρμακα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-08-12 17:23 #1700
    Προεπιλογή γιατί υδατάνθρακες μετά από προπόνηση ?
    καλησπέρα σας
    έχω μια απορία
    γιατί προτίνετε υδατάνθρακες μετά την προπόνηση ?
    δεν είναι καλύτερα από πριν την προπόνηση ?
    τη κερδίζω αν πάρω υδατάνθρακες μετά την προπόνηση
    ευχαριστώ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-08-12 17:27 #1701
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    απαντηση στο ερωτημα και σε πολλα ακομη,θα βρεις στο εμπεριστατωμενο και επιστημονικα καταρτισμενο επιστημονικο μου συγγραμα,''ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ-ΑΣΚΗΣΕΟΛΟΓΙΑ-ΦΑΡΜΑΚΟΔΙΕΓΕΣΗ,ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΟΔΟΜΗΣΗΣ'',απο τις εκδοσεις ασταρτη(2103829829).
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-08-12 17:28 #1702
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Πρεπει να εχω , οταν μιλας ετσι .. Λες και δλδ εισαι ο ΘΕΟΣ και μας κοιτας απο πανω , 'μικρε και αδαη' - αγωνες bb , μπλα-μπλα . Και αυτο τωρα που ακριβως κολλαει ? Οταν παω σε κανα γιατρο και αν υπαρχει με τπτ με το οποιο δε συμφωνω θα του το πω ' ενας ββ απτο ιντερνετ με λεει να σε ρωτησω σε ποσες αγωνες ββ εχεις κατεβει ρε ασχετε (γιατι δεν ξερει καν τι ειναι το ββ) [το ασχετο πηγαινε προς τον υποτιθεμενο γιατρο , οχι προς εσενα] Ολοι οι γιατροι που δεν ασχολουνται με ββ ειναι τελειως ασχετοι σιγουρα και οι ερευνες στις οποιες πρεπει να πιστευουμε ειναι τα λογια που δινει ενας ββ μεσω ιντερνετ στο ββ.gr Thanks a lot.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-08-12 17:32 #1703
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    @ George toul

    An θές κάνε ένα reply σε αυτό το ποστ και πες μας τη γνώμη σου γι αυτές τις έρευνες που αν δεν κάνω λάθος μας δίνουν άλλες πληροφορίες απ αυτές που μας γράφεις.

    στην πρωτη μελετη που την εχω ξαναποσταρει αρκετες φορες,εχουμε μονο 20γρ προτεινης χωρις υ/α,για μεγιστη μυικη προτεινοσυνθεση μετα την προπονα.

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19056590

    κ εδω,εχουμε 100γρ υ/α μια ωρα μετα την προπονα,που ειχε αμελητεα προσφορα στην μυικη προτεινοσυνθεση.

    http://jap.physiology.org/content/96/2/674.abstract

    κ στην τριτη μελετη απο κατω εχουμε προτεινη μαζι με υ/α μετα την προπονα,στην οποιοα ο υ/ας δεν εκανε καμια διαφορα απτην σκετη προτεινη,σε περιπτωσεις που το σωμα εχει λαβει οση προτεινη του χρειαζεται μεσα στη μερα.

    http://ajpendo.physiology.org/content/293/3/E833.full

    η προτεινοσυνθσεη ειναι μια διαδικασια που γινεται ολη μερα στο σωμα,κ δεν εχει ωραρια,κ διακοπτες ον/οφ.
    Είναι σχετικά πρόσφατες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-08-12 17:33 #1704
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτα που λεω μικρε και αδαη,ειναι αποτελεσμα ερευνων,στατιστικων-μελετων και αρθρων που διαβαζω στα 23 χρονια που εκανα bodybuilding και εδωσα 11 αγωνες,κερδιζοντας δυο τιτλους.περαν απο αυτα,εχω την επιστημονικη καταρτιση,που δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις.συνεπως,να σεβεσαι πιο επιτυχημενους και να μην εχεις ενα ερειστικο πνευμα αντιλογιας,που δειχνει το ποσο πεισματικα εμενεις στις ημιμαθεις αποψεις σου βλακωδως... να προσεχεις τη συνταξη και την ορθογραφια.καλη τυχη στην οποια καριερα σας και να προσεχετε με τα φαρμακα!
    Να πω κι εγώ δυο λόγια σχετικά με το forum:

    1) Εδώ δεν είναι επιστημονικό συνέδριο ή πεδίο επιστημονικών δημοσιεύσεων αλλά forum, το οποίο σημαίνει ότι ο καθένας παραθέτει την άποψη του και βοηθάει και άλλους ανθρώπους που ασχολούνται με τον αθλητισμό να πετύχουν καλύτερα αποτελέσματα σύμφωνα με τους στόχους τους. Κάτι τέτοιο όμως σημαίνει ότι ο καθένας ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ όποια διατροφή θέλει για τον εαυτό του και ΟΧΙ κάποια που του επιβάλλει ο οποιοσδήποτε.
    2) Στην επιστήμη δεν υπάρχει κανένας παντογνώστης ούτε Θεός. Είναι κλασικό θεωρίες να καταρρίπτονται μετά από χρόνια και τίποτα πέραν της μαθηματικής απόδειξης δεν είναι απόλυτο (πόσω μάλλον όταν μιλάμε για το σύστημα άνθρωπο).
    3) Καλό είναι να προσέχει ο καθένας πως απευθύνεται στους άλλους και όχι να κάνει ψευτομαγκιές μέσω του forum για όποιο προσωπικό κόμπλεξ, λόγο έχει.
    4) Σαν καινούριο μέλος του forum θα ήθελα να πω συγχαρητήρια γιατί το μελετάω κάποιο καιρό και έχω μάθει πάρα πολλά από τα μέλη του. Συνεχίστε έτσι παιδιά.!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-08-12 17:37 #1705
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτα που λεω μικρε και αδαη,ειναι αποτελεσμα ερευνων,στατιστικων-μελετων και αρθρων που διαβαζω στα 23 χρονια που εκανα bodybuilding και εδωσα 11 αγωνες,κερδιζοντας δυο τιτλους.περαν απο αυτα,εχω την επιστημονικη καταρτιση,που δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις.συνεπως,να σεβεσαι πιο επιτυχημενους και να μην εχεις ενα ερειστικο πνευμα αντιλογιας,που δειχνει το ποσο πεισματικα εμενεις στις ημιμαθεις αποψεις σου βλακωδως... να προσεχεις τη συνταξη και την ορθογραφια.καλη τυχη στην οποια καριερα σας και να προσεχετε με τα φαρμακα!
    Επρεπε καποιος να τους βαλει στην θεση τους ,κ ολους γενικα που ο τροπος συμπεριφορας τους ειναι απο τους χειροτερους εδω μεσα με ΜΗΔΕΝ ΣΕΒΑΣΜΟ!!!χαιρομαι που το εκανες αυτο GOERGE TOUL.....
    Τα αγαθα κοποις κτωνται!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-08-12 17:46 #1706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    απαντηση στο ερωτημα και σε πολλα ακομη,θα βρεις στο εμπεριστατωμενο και επιστημονικα καταρτισμενο επιστημονικο μου συγγραμα,''ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ-ΑΣΚΗΣΕΟΛΟΓΙΑ-ΦΑΡΜΑΚΟΔΙΕΓΕΣΗ,ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΟΔΟΜΗΣΗΣ'',απο τις εκδοσεις ασταρτη(2103829829).
    μια λογική απάντηση θέλω όχι κάτι επιστημονικό
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-08-12 17:53 #1707
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σας
    έχω μια απορία
    γιατί προτίνετε υδατάνθρακες μετά την προπόνηση ?
    δεν είναι καλύτερα από πριν την προπόνηση ?
    τη κερδίζω αν πάρω υδατάνθρακες μετά την προπόνηση
    ευχαριστώ !
    Υδατανθρακας=ενεργεια την οποια χρειαζεσαι σιγουρα πριν την προπονηση,μετα χρειαζεσαι ξανά υδατανθρακα γιατί εχει καταπονηθεί αρκετα ο οργανισμος σου και χρειαζεται με καποιο τροπο να αναπληρωσει ενέργεια-κοινώς,κάπως πρεπει να ''στανιάρεις''!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-08-12 19:47 #1708
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.809
    Προεπιλογή
    το έχουμε πεί πολλες φορές πως όταν στοχεύουμε στην μυική υπερτροφία που απαιτεί το ββ και αυτός που ασχολείτε στοχεύει σε αυτήν λέμε πως οι υδατάνθρακες αμέσως μετα την προπόνηση είναι το πρώτο πράγμα που θέλει ο οργανισμός και η πρωτείνη η αμινοξέα και όπως είχα αναφερει είχαμε κάνει παλια για μεγάλο διάστημα και σε περίοδο μερικούς μηνες πρίν την προπόνηση πέρναμε 1 γραμμαριο ζάχαρη για καθε κιλο σωματικού βάρους με αμινοξέα το έχω κάνει και εγω και ο ελευθεριάδης ο γιάννης και υπήρχε μια αντίδραση του οργανισμού ενα θόλωμα αλλα δεν με ενδιέφερε αλλα εκείνο που έβλεπα ήταν φόρτωμα στους μυς

    ένα απλό παράδειγμα έφερα που στόχευε στην έκρηση ινσουλίνης και εφόσον έτρωγα καθαρα χωρίς σαβούρα δεν είχα πρόβλημα εναπόθεσης λίπους και οι θερμίδες ήταν στα πλαίσια που χρειαζόμουν.

    αυτα βέβαια δεν είναι για όλους απλα σε κάποια άτομα μπορεί να είναι ευεργετικά , γι αυτο και λέω σ αυτούς που παιδεύονται και λένε τρώνε και δεν βάζουν κανένα κιλό , φάε και κανένα γλυκό μετα το φαί , τι φοβάσαι μην πάθεις ζάχαρο?

    επίσης εδω ενα φόρουμ είμαστε όχι επιστημονική κοινότητα και η ουσία βρίσκετε στα πολυ απλα πράγματα , το πολυ ψήρισμα δεν χρειάζετε ,δεν είμαστε ούτε καν σε επαγγελματικό επίπεδο , που και οι επαγγελματίες κάνουν απλα και βασικά πράγματα , τα περίπλοκα τα κάνουν όσοι δεν ξέρουν επειδη νομίζουν το μυστικό βρίσκετε εκεί και τζάμπα καίει η λάμπα , το μόνο που μένει είναι άγχος και ταλαιπωρία .

    το μεταπροπονητικό είναι ένα καλό ταιμινκ υψηλής πρωτεινοσύνθεσης , οπότε γιατι να μην εκμεταλευτούμε αυτο το τάιμινκ να δώσουμε στο σώμα να αποροφήσει περισσότερο και πιο γρήγορα και μετα απο καμια ώρα να φάμε και το κανονικό γεύμα , απλα πράματα .

    δεν παίρουμε φάρμακο η αντιβίωση , ενα γεύμα άμεσης απορόφησης ακόμα και μπανάνα η φρούτο καλό είναι , υπάρχουν πολλες και εύκολες λύσεις .

    ο Γιώργος Τουλιάτος σαν ειδικός και λόγω ιδιότητας επειδη έχει ασχοληθεί με το θέμα τα λέει και οφείλει να τα πεί πιο επιστημονικα και δεν κατανοούνται απο τον μεσο αθλούμενο και δεν τον ενδιαφέρουν κιόλας , απλα καλά είναι να συζητάμε όμορφα και να ανταλλάσουμε απόψεις , γιατι μόνο κερδισμένοι βγαίνουμε και ο καθένας κρατάει αυτα που τον ενδιαφέρουν .

    δεν γίνετε δηλαδή να επιβάλω εγω με το ζόρι την άποψή μου , απο κεί και πέρα ο καθένας αποροφά αυτα που νομίζει , ουτε τα χωράφια μας έχουμε να χωρίσουμε εδω μεσα ούτε τίποτε και δεν χρειάζονται κόντρες και εγωισμοί , αυτα δεν βοηθάνε καθόλου και χαλάνε το κλίμα μεταξυ των μελών του φόρουμ

    καθε γνώστης του αντικειμένου όταν θέλει καλοπροαίρετα μπορεί να πεί την άποψή του , απλα το κάνει έχοντας το αίσθημα ευθύνης να περάσει κάποια μυνήματα και γνώσεις , αλλα δεν σημαίνει ότι όλοι θα τα ασπαστούν και θα εφαρμόσουν , άλλωστε δεν έχουν όλοι υψηλούς αγωνιστικούς στόχους σε ενα φόρουμ και αυτοι που έχουν πολλοί δεν συμμετέχουν καν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-08-12 19:49 #1709
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠανοςΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω καπως ετσι παίζω. Αμεσως μετα whey η οποια μου δινει 5-10 γρ υδατ. Και αφου κανω ντουζακι αρχιζω το μαγειρεμα οποτε τρωω κανονικο γευμα 45-60 λεπτα μετα την προπονηση.

    Η γλυκοζη- μαλτο- δεξτρο κλπ κλπ δε λειτουργησαν καλά σε μενα. Με μπουχτιζαν και κολλουσε ολο το συστημα για κανα 2ωρο. Θελω να ηρεμησω λιγο απο την ενταση της προπονησης για να φαω.
    εγω μετα απο την προπονηση τρωω τα παντα και αρκετη πρωτεινη και υδατανθρακα να παω σπιτι και να την βγαλω με ενα σκουπακι πρωτεινη μονο με τιποτα.θελω ποσοτητα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-08-12 22:23 #1710
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    απαντηση στο ερωτημα και σε πολλα ακομη,θα βρεις στο εμπεριστατωμενο και επιστημονικα καταρτισμενο επιστημονικο μου συγγραμα,''ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ-ΑΣΚΗΣΕΟΛΟΓΙΑ-ΦΑΡΜΑΚΟΔΙΕΓΕΣΗ,ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΟΔΟΜΗΣΗΣ'',απο τις εκδοσεις ασταρτη(2103829829).
    Με συγχωρεις George Toul εδω περα δεν πουλαμε τις γνωσεις μας. Ειναι δωρεαν γιαυτο αμα θελουμε βοηθαμε (φιλικα)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 114 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 1464104112113114115116124 ... ΤελευταίαΤελευταία