Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 53
  1. 30-12-11 19:01 #1
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή Eκτεταμένη θλαση του μειζονος θωρακικου μυος
    Ανεβασα καποιες φωτο στο προφιλ μου μετα τον τραυματισμο,οποιος θελει να παρει μια ιδεα της εικονας(τα υπολοιπα συμπτωματα δεν μπορουν να μεταφερθουν στην οθονη) της ριξης θωρακικου ας τις δει.

    Όνομα: 002.jpg Εμφανίσεις: 8116 Μέγεθος: 252,5 KB

    Όνομα: 001.jpg Εμφανίσεις: 9229 Μέγεθος: 249,5 KB




    6/9/2011, 45,5 ετων η τελευταια "υγιης" φωτογραφια.


    Όνομα: 070.jpg Εμφανίσεις: 6789 Μέγεθος: 74,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-12-11 19:59 #2
    Προεπιλογή
    Δεν έχεις ολική ρίξη. Χαίρομαι ιδιαίτερα για σένα.
    Εχω φώτο με την ολική ρήξη που έπαθα εγώ. Το αιμάτωμα ήταν απλωμένο σε όλο το δεξί χέρι, από τη μέσα μεριά, και από το στήθος εως τη λεκάνη. Μιλάμε για πολύ αίμα...
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-12-11 21:13 #3
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 72K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις ολική ρίξη. Χαίρομαι ιδιαίτερα για σένα.
    Εχω φώτο με την ολική ρήξη που έπαθα εγώ. Το αιμάτωμα ήταν απλωμένο σε όλο το δεξί χέρι, από τη μέσα μεριά, και από το στήθος εως τη λεκάνη. Μιλάμε για πολύ αίμα...
    Η διαγνωση ειναι συμφωνα με γιατρο και την μαγνητικη "εκτεταμενη θλαση του μειζονος θωρακικου μυος αριστερα με συνοδα στοιχεια οιδηματος".Ελπιζω και με αυτα που μου λες να ειναι ετσι και να υπαρχει γρηγορη αποκατασταση.Ακομα ποναει στην κινηση προς τα πισω και ειναι λιγο ακομα διογκωμενο.για να δουμε...οποιεσδηποτε συμβουλες δεκτες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-12-11 21:45 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Mια προταση που εχω να κανω θα ηταν να ανοιξουμε ενα θεμα,στην Ενότητα Υγεια/Τραυματισμοι και να μπουν φωτογραφίες και αυτα τα ποστς που αφορουν τον τραυματισμο αλλα και την αποκατασταση του Σιμου,καθως εδω ειναι πολυ ευκολα να χαθούν.
    Επίσης απο αυτο το τοπικ θα μπορουμε να παρακολουθουμε την πρόοδο του Σιμου.Δυστυχως ειναι ενας συνηθης τραυματισμος που απασχολει αρκετους και αρκετοι αναζητουν αποψεις.
    Μπορω να το αναλαβω αν θελεις Σιμο να το κανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-12-11 21:50 #5
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mια προταση που εχω να κανω θα ηταν να ανοιξουμε ενα θεμα,στην Ενότητα Υγεια/Τραυματισμοι και να μπουν φωτογραφίες και αυτα τα ποστς που αφορουν τον τραυματισμο αλλα και την αποκατασταση του Σιμου,καθως εδω ειναι πολυ ευκολα να χαθούν.
    Επίσης απο αυτο το τοπικ θα μπορουμε να παρακολουθουμε την πρόοδο του Σιμου.Δυστυχως ειναι ενας συνηθης τραυματισμος που απασχολει αρκετους και αρκετοι αναζητουν αποψεις.
    Μπορω να το αναλαβω αν θελεις Σιμο να το κανω.
    Ναι,οκ Polyneike.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-12-11 21:53 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή Eκτεταμένη θλαση του μειζονος θωρακικου μυος
    Μεταφερθηκαν καποια ποστς από το Atlas Challenge,ειναι ενας τραυματισμος που δυστυχως προεκυψε στο event και ευχομαστε περαστικα στον Σιμο.
    Σιδερενιος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-12-11 21:57 #7
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    Περαστικά.
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-12-11 23:12 #8
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Περαστικά! Η ασπιρίνη κάνει θαύματα σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-12-11 23:24 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Mια υποσημειωση,ο τραυματισμος προήλθε από πιεσεις παγκου.
    Ο Σιμος εχει επιλεξει συντηρητική αγωγή -και όχι την μεθοδο της εγχειρησης- για την αποκατασταση του τραυματισμου.
    Ευχομαστε ταχεια αποκατασταση
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-12-11 23:33 #10
    Το avatar του χρήστη Spyrous

    Εγγραφή
    15-01-2011
    Περ.
    Ston Ourano
    Μηνύματα
    804
    Προεπιλογή
    Καλη αναρρωση και απο μενα φιλε
    AΡΓΑ-ΣΤΑΘΕΡΑ-ΠΟΙΟΤΙΚΑ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-12-11 23:58 #11
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Eυχαριστω παιδια!Φωτο νεες και νεα σε λιγο καιρο.Θα δουμε σταδιακα πως θα καταληξει.
    Υ.γ.Η ασπιρινη δεν κανει στα αιματωματα,νομιζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-12-11 00:33 #12
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλους και ειδικά στο Σίμο. Θα ήταν καλό να λάμβανες σε συμπλήρωμα Γλουκοζαμίνη. Δεν κάνει θαύματα αλλά βοηθάει αρκετά. 2 κάψουλες με το μεσημεριανό και 2 πριν τον ύπνο. Περαστικά και καλή χρονιά!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-12-11 08:37 #13
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GURU S. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαγνωση ειναι συμφωνα με γιατρο και την μαγνητικη "εκτεταμενη θλαση του μειζονος θωρακικου μυος αριστερα με συνοδα στοιχεια οιδηματος".Ελπιζω και με αυτα που μου λες να ειναι ετσι και να υπαρχει γρηγορη αποκατασταση.Ακομα ποναει στην κινηση προς τα πισω και ειναι λιγο ακομα διογκωμενο.για να δουμε...οποιεσδηποτε συμβουλες δεκτες..
    Καλημέρα guru ο τραυματισμός σου δεν είναι ιδιαίτερα σοβαρός , πιστέυω ότι με σωστή αποθεραπεία χρησιμοποιώντας γλουταμίνη 10 γραμμάρια ημερησίως με αρκετή πρωτείνη και ίσως χρειαστείς και κορτιζόνη ανάλογα με το τι σου είπε ο γιατρός σου περαστικά απο μένα και του χρόνου 180 κιλα σε βλέπω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-12-11 09:16 #14
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasA. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους και ειδικά στο Σίμο. Θα ήταν καλό να λάμβανες σε συμπλήρωμα Γλουκοζαμίνη. Δεν κάνει θαύματα αλλά βοηθάει αρκετά. 2 κάψουλες με το μεσημεριανό και 2 πριν τον ύπνο. Περαστικά και καλή χρονιά!!
    Καλημερα και ευχαριστω φιλε Κωστα!Παιρνω γλουκοσαμινη.Καλη χρονια γιγαντα,οτι επιθυμεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-12-11 09:24 #15
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morbit_killer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα guru ο τραυματισμός σου δεν είναι ιδιαίτερα σοβαρός , πιστέυω ότι με σωστή αποθεραπεία χρησιμοποιώντας γλουταμίνη 10 γραμμάρια ημερησίως με αρκετή πρωτείνη και ίσως χρειαστείς και κορτιζόνη ανάλογα με το τι σου είπε ο γιατρός σου περαστικά απο μένα και του χρόνου 180 κιλα σε βλέπω
    Kαλημερα killer!Παιρνω και γλουταμινη,και πολλα αλλα αμινιξεα,και πρωτεινη.Ξεκινησα ελαφρες ακησεις φυσιοθεραπειας και προχωραμε μαθαινοντας και υπομενοντας.Σε ευχαριστω για τις ευχες και τις συμβουλες.Του χρονου θα ηταν θαυμα να κανω αυτα τα κιλα που λες,αλλα ο σκοπος μου πλεον ειναι να δειχνω νεος και να ειμαι υγιης.Καλη χρονια ,να εισαι καλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία