Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 13 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363113513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 9687
  1. 06-01-12 17:54 #181
    Προεπιλογή
    Σας φιλω για σημερα .παω να ετοιμαστω ...και να ετοιμασω και τα παιδακια μου!!!!
     

  2. 06-01-12 17:55 #182
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ και γω!!πες ότι έχεις θέμα με το στομάχι σου!!
    Εγώ πάλι θσθελα νσ μου πείτε τι πίνετε όταν βγαινεται για βράδυ?
    Το χω ρίξει στο ανθρακουχό νερό αλλά είναι κάπως...εχω κομενο κ το τσιγάρο κ να σού τα
    Φυστικια μετά....:$
     

  3. 06-01-12 18:02 #183

    Εγγραφή
    30-12-2009
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλωσήρθες Μαριλού!
    Θα σου πω γι΄αυτά που πιστευω ότι ξέρω...

    1)Η διατροφή σου ποιοτικά μια χαρά φαινεται.Για τις ποσότητες εσύ ξέρεις πόσο φαγητό χρειάζεσαι για να διατηρείσαι στα κιλά σου. το βλέπω αναλόγως Στέλλα μου...αν δω πως πάω να χάσω ανεβάζω υδατάνθρακα ή προσθέτω γεύμα. αν δω πως πάω να πάρω κιλά κατεβάζω. κάπως έτσι το παώ

    2)Κάνεις 5/βδομάδα βάρη, κάνεις πιλάτες και γιόγκα, κάνεις και 4x45'/βδομάδα αερόβιο...προσωπικά τα βρίσκω πολλά. Αυτό με την πρωτείνη δεν το έχω και γω ξεκαθαρισμένο,αλλά θεωρώ ότι μια χαρά είναι στο τέλος. Εγώ έτσι κάνω....δυστυχώς η εβδομάδα έχει μόνο 7 μέρες από τις οποίες δουλεύω και τις 7. ουσιαστικά για βάρη και πιλάτες έχω χρόνο μόνο από Δευτέρα έως Παρασκευή..και προσπαθώ να τα εντάξω οοοοολα μεσα σε αυτές τις 5 ημέρες. . Την πρωτείνη και εγώ στο τελείωμα όλων την παίρνω...αλλά δεν ήμουν σίγουρη ότι ήταν το σωστό.

    3)αυτό είναι ειδικότης της gym!

    4)Tι εννοεις δεν μπορείς να ανεβάσεις κιλά...δηλ αντι για 15κ βάζεις 18 και δε βγαίνει ούτε μια επανάληψη; δυστυχώς στο γυμν που πάω δεν υπάρχει η δυνατότητα να ανεβαίνω 2 ή 3 κιλά. στα μηχανήματα οι πλακέτες είναι 5κιλες..εκεί την πατάω.Δε νομίζω...Μην περιμένεις εκεί που κάνεις 12 επαναλήψεις με 15 κιλά, αμέσως να κάνεις 12 με 18κ (παραδειγμα). Την πρώτη φορά που θα κάνεις με 18 μπορεί να βγάλεις 10 ή λιγότερες επαναλήψεις. Σιγά σιγά όμως θα δυναμώνεις και θα ανεβαίνουν και οι επαναλήψεις στα 18κ μέχρει που θα κάνεις ευκολα 12 με 18κ. Μετα ανεβάζεις λίγο ακόμα, οπότε πεφτουν πάλι οι επαναλήψεις μεχρι να συνηθίσεις και αυτά τα κιλά και πάει λέγοντας. Υπάρχουν διαφοροι τρόποι να εκτελεις τα σετ σου και να ανεβάζεις σιγα σιγά κιλα. Εγώ σου είπα τον πιο απλό. εχεις δει αποτελεσματα εσύ σε αυτό?

    5)Αααααα, εδώ είμαστε ομοιοπαθεις. Ναι πρηζονται τα ποδια από τα βάρη αλλά εχε υπόψην σου ότι πρίζονται και απο το καθημερινο και πολύ αερόβιο γιατί κρατάνε νερα. αααααα...σουπερ..!!! αυτό δεν το ήξερα...Σε μενα παρατηρώ ότι όταν χάνω λίπος μικραίνουν κάπως και τα πόδια μου. Είναι όμως και θεμα κατασκευής και σωματότυπου να έχουμε καπως πιο "μεγάλα" ποδια σε σχέση με τον κορμο. Σε μενα το έχω αποδεχτει και με τα βάρη και τη διατροφή προσπαθώ να βελτιώσω την είκονα τους...αλλά οκ, δεν τρελαινομαι κιόλας!Πάντως για να γραμώσουν καλάααα τα πόδια μας εμάς που δεν "το΄χουμε" από τη φυση μας, θελει πολυυυυ μεγάλη προσπάθεια στα βάρη και πολύυυυυυυυυυυ συνεπεια στη διατροφή!

    Για την κυταρίτιδα δώσε βάση στη διατροφή. Μια "καθαρη" σε βάθος χρόνου διατροφή κανει θαυματα!!!
    Αν το ρίξουμε στα γλυκάκια όμως ξαναεμφανίζεται η ατιμη......

    καλως σας βρήκα. σου απαντω μέσα στο ποστ σου...
     

  4. 06-01-12 18:06 #184

    Εγγραφή
    30-12-2009
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ και γω!!πες ότι έχεις θέμα με το στομάχι σου!!
    Εγώ πάλι θσθελα νσ μου πείτε τι πίνετε όταν βγαινεται για βράδυ?
    Το χω ρίξει στο ανθρακουχό νερό αλλά είναι κάπως...εχω κομενο κ το τσιγάρο κ να σού τα
    Φυστικια μετά....:$
    κομμένο τσιγάρο....!!! Μπράβο βρε Αγγελική...αυτό κι αν θέλει κοτσια..!! Λοιπόν...όταν βγαίνω πίνω τσάι ή ένα ποτήρι λευκό κρασί ή μόνο ένα μαρτίνι...αυτά...
     

  5. 06-01-12 18:24 #185
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα!
    Εγώ περιπλανιέμαι στο φόρουμ, ποστάρω από'δω και από'κει και άκρη δε βρίσκω.

    " Μετά από 2 χρόνια ημικατάθλιψης και έχοντας τσιμπήσει 6κιλάκια, πλαδαρέψει και όλα αυτά τα "ωραία", αποφάσισα να ξυπνήσω και να ασχοληθώ με τον εαυτό μου σοβαρά.
    Για τη γυμναστική, θα παραθέω το πρόγραμμά μου πιο κάτω.
    Όσον αφορά τη διατροφή, μιας και δεν υπάρχουν χρήματα για εβδομαδιαίο διατροφολόγο, σκέφτηκα μήπως πήγαινα σε κάποιον και μου έφτιαχνε μηνιαίο (το οποίο ίσως και να με βοηθούσε περισσότερο στο να μπω σε ένα πρόγραμμα απ'το αγχωτικό εβδομαδιαίο). Πέρυσι προσπάθησα να ακολουθήσω κάποια διατροφή, αλλά ή πιέστηκα πολύ με το πρόγραμμα μου ή λόγω ψυχολογίας τα παράτησα (αφού στον 1.5μήνα δεν είδα κανένα αποτέλεσμα).
    Γενικά δεν είμαι και πολύ της δίαιτας, αλλά του τρόπου ζωής. Οπότε, δεν ψάχνω κάποιο τρόπο να χάσω κάποια κιλά, αλλά κάτι πιο μόνιμο, να ΜΑΘΩ να τρέφομαι σωστά και να γυμνάζομαι σωστά.

    Σε μια πρόσφατη λιπομέτρηση βγήκαν τα εξής:

    κιλά: 68
    ύψος: 1.73
    fat: 29.7% (παναγία μου)
    BMR: 1580
    B.T.: 5
    BMI: 22.7

    Ο χρόνος που μπορώ να αφιερώσω είναι 4-5 φορές την εβδομάδα, το πολύ 2ώρες στο γυμναστήριο. Στο σπίτι εννοείται πως μπορώ να κάνω καθημερινά ελλειπτικό.

    Μπορεί τώρα να ακούγεται ακραίο, αλλά στόχος δεν είναι να χάσω κάποια κιλά και να σουλουπωθώ κάπως. Αλλά να φτιάξω ένα πάρα πολύ ωραίο κορμί.

    Ξέχασα να αναφέρω πως έκανα τρελό ποδήλατο μέχρι και πριν 5χρόνια, που σημαίνει πως είχα τουμπανιασμένα πόδια. Σταματώντας, νομίζω πως όλοι εκείνοι οι μύες μετατράπηκαν σε λίπος-κυτταρίτιδα.

    Αν λόγω δικής μου ασχετοσύνης δε μπορεί να υπάρξει κάποια βοήθεια από εδώ, θα σας ευχαριστήσω και μόνο που το διαβάσατε και θα στραφώ στην αναζήτηση κάποιου personal trainer ίσως..... "

    Αυτά τα είχα ποστάρει και αλλού, οπότε τα έκανα copy-paste.
    Πιστεύω πως πρέπει να χάσω ένα δεκάκιλο, μιας και όταν το είχα αγγίξει, το κορμί μου ήταν θεϊκό. Δυστυχώς δεν κράτησε πολύ.


    Στο γυμναστήριο είχα κάνει 3-4 εβδομάδες κυκλικό, μετά μου έδωσαν αυτό:

    Προθέρμανση: 10-20'
    Αποθεραπεία: 20-40'

    Ημέρα Α

    Στήθος
    Πιέσεις επικλινούς 4x12
    Πιέσεις μηχανής 3x15
    Εκτάσεις μηχανής 3x12

    Πόδια-Γάμπες
    Leg Press 45μοίρες 5x12
    Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
    Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
    Προσαγωγοί 3x20
    Απαγωγοί 3x20

    Δικέφαλοι - Πήχεις
    Κάμψεις Τροχαλίας 4x12
    Κάμψεις Αλτήρων 3x12



    Ημέρα Β

    Πλάτη
    Εμπροσθολαίμιες Έλξεις 3x15
    Εμπροσθ. Έλξεις Ανάποδη Λαβή 4x12
    Dorsal 3x12

    Ώμοι - Τραπεζοειδείς
    Προτάσεις 4x12
    Πλάγιες Εκτάσεις 3x10
    Έξω Στροφή Ώμου 3x12
    Ασκήσεις Αυχένα 10x3

    Τρικέφαλοι
    Πιέσεις Τροχαλίας 4x12
    Kick Backs 3x12



    Κοιλιακοί - Ραχιαίοι (θα κάνω σχεδόν κάθε φορά, όχι πάντα)
    Κάμψεις 4x15
    Κάμψεις Πόδια Ορθή Γωνία 3x10
    Άρσεις Ποδιών Πάγκος 3x20
    Πλευρικές Διπλώσεις 3x15
    Εκτάσεις Ραχιαίων 3x15


    Λόγω οικογενειακού προβλήματος και γιορτών, έλειψα για 2 εβδομάδες (έκανα όμως γυμναστική σπίτι, όσο μπορούσα) και ξαναρχίζω αύριο γυμναστήριο.
    Την Παρασκευή έχω ραντεβού με μια διατροφολόγο, μήπως και βγάλω κάποια άκρη και μ'αυτό.

    Καταρχήν πώς σας φαίνεται το πρόγραμμα?

    Μια άλλη απορία, είναι ότι πηγαίνω γυμναστήριο μόλις ξυπνήσω, χωρίς να φάω πρωινό. Δηλαδή ξυπνώ 8 και τρώω 11+. Μου φαίνεται βλακεία..

    Ήθελε κουράγιο να τα διαβάσετε όλα αυτά

    Ευχαριστώ,
    μια απελπισμένη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amst : 06-01-12 στις 18:35
     

  6. 06-01-12 18:30 #186
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marilu Εμφάνιση μηνυμάτων
    4)Tι εννοεις δεν μπορείς να ανεβάσεις κιλά...δηλ αντι για 15κ βάζεις 18 και δε βγαίνει ούτε μια επανάληψη; δυστυχώς στο γυμν που πάω δεν υπάρχει η δυνατότητα να ανεβαίνω 2 ή 3 κιλά. στα μηχανήματα οι πλακέτες είναι 5κιλες..εκεί την πατάω.Δε νομίζω...Μην περιμένεις εκεί που κάνεις 12 επαναλήψεις με 15 κιλά, αμέσως να κάνεις 12 με 18κ (παραδειγμα). Την πρώτη φορά που θα κάνεις με 18 μπορεί να βγάλεις 10 ή λιγότερες επαναλήψεις. Σιγά σιγά όμως θα δυναμώνεις και θα ανεβαίνουν και οι επαναλήψεις στα 18κ μέχρει που θα κάνεις ευκολα 12 με 18κ. Μετα ανεβάζεις λίγο ακόμα, οπότε πεφτουν πάλι οι επαναλήψεις μεχρι να συνηθίσεις και αυτά τα κιλά και πάει λέγοντας. Υπάρχουν διαφοροι τρόποι να εκτελεις τα σετ σου και να ανεβάζεις σιγα σιγά κιλα. Εγώ σου είπα τον πιο απλό. εχεις δει αποτελεσματα εσύ σε αυτό?
    Ε, να ρε συ Μαριλου εννοείται ότι είδα διαφορά.
    Είναι απίστευτή η πρόοδος που κάνεις όσο περναει ο καιρος αν πιεζεσαι αρκετά και αν σε υποστηρίζει η διατροφή σου!
    Βασικά μη βιάζεσαι, η πρόοδος στα κιλά είναι κάτι που γίνεται σιγά σιγά.
    Θα γράφεις την προπόνηση σου σε τετράδιο και μετά από 2 χρόνια θα τα κοιτάς και δε θα πιστευεις!
    Εγώ θυμάμαι σε ένα γυμναστήριο που πήγαινα πριν 6 χρόνια που μου έβαζε ο γυμναστής να κάνω πιέσεις στηθους σε πάγκο με 2,5+2,5 κιλα στην μπάρα και δεν τα εβγαζα...και με τα χρόνια εφτασα σε σημείο να κάνω με 15 κιλά από την κάθε πλευρά και σκέφτομαι.....μα καλά ποσο αδύναμη ήμουνα!
    Για την προπόνηση ποδιών, παράδειγμα σου εφερα, ανάβαζε 5 κιλά και όσες βγουν!
    Αν και εγω για να βάλω τα ενδιάμεσα κιλά βαζω πχ.3 πλάκες (δηλ 15κ) και προσθετω από πάνω ενα αλτηράκι 1κ, 2κ ή 3κ, ανάλογα πόσο θέλω να ανεβάσω. Αλλά δε χωράει να μπει σε όλα τη μηχανήματα, εξαρτάται από τα μηχανήματα που έχετε στο gym.
    Πάντως τα κιλά που κάνεις στο πάνω σώμα είναι καλά!

    Πάντως μην αγχωνεσαι...αφου θα σου βγάλει η gym πρόγραμμα θα κάνεις αυτά που σου λέει και θα έρθουν όλα με τον καιρό!
    Το θέμα είναι να το απολαμβάνεις, να το γουστάρεις...να μην έχεις στο νου σου μόνο τα αποτελέσματα...αυτά θα΄ρθουν με τον καιρό...
     

  7. 06-01-12 18:34 #187
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολο αυτο λεω ΑΡΧΗΓΕ θα ,ε περασουν για αρρωστη !!!!ασε που ολεσ οι υπολοιέσ μαμαδεσ ειναι απο 80 κιλα και πανω και με κοιταζουν με μισο ματι...δεν με νοιαζει ομωσ θα το παιξω αρρωστη κουρασμενη...

    αστες να τα σαβουριασουν ολα και μετα να αναρωτιουνται γιατι δεν χανουν βαρος ΕΛΕΟς,,,,

    την πεταξα την κακια μου!!!!
    εσυ ομως εχεις αλλον τροπο ζωης και θα τον ακολουθησεις γιατι αμα ειναι να υποκυπτουμε καθε εμρα μπορουμε να βρουμε και απο μια δικαιολογια!
    οποτε,....μην μου ρθεις αυριοοοοοοοοο κ δω στο λογκ σου γιορτηουλες κ φαγακια!
     

  8. 06-01-12 18:36 #188
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggeliki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ και γω!!πες ότι έχεις θέμα με το στομάχι σου!!
    Εγώ πάλι θσθελα νσ μου πείτε τι πίνετε όταν βγαινεται για βράδυ?
    Το χω ρίξει στο ανθρακουχό νερό αλλά είναι κάπως...εχω κομενο κ το τσιγάρο κ να σού τα
    Φυστικια μετά....:$
    κομμενα τα φυστικια εξω με το ποτο...
    να πινεις περριε,σοδα με λεμονι...τσαι,καφε ...αυτα αντε ενα κρασι που κ που!
    σιγα καλε το αλκοολ πια που σας λειπει!
    ε οχι αυτο δεν το δεχομαι...κενες ανουσιες θερμιδες!
    οχι ειμαι καθετη...αυτα θα πινετε...μια χαρα ειναι το κρασι σας!
     

  9. 06-01-12 18:47 #189
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marilu Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω πως κατάλαβες ακριβώς τι θέλω.. ...τώρα ξεκινάμε καλά λοιπόν..

    λοιπόν..απαντώ στις ερωτήσεις σου..

    γλυκό μου λείπει κάποιες φορές όταν είμαι στις δύσκολες ημέρες...την παλεύω όμως. αν ζοριστώ πολύ κανα κουταλάκι μέλι ή αποξηραμένα φρούτα και είμαι οκ μετά από λίγο. Αλάτι δεν τρώω καθόλου αλλά με πολύ κόπο γιατι στα αλμυρά έχω θέμα και ίσως γιατί έχω χαμηλή πίεση. πάντα έχω μαζί μου αλατισμένους ξηρούς καρπούς αλλά τους καταναλώνω μόνο όταν τους χρειαστώ. Δεν ζορίζομαι ιδιαίτερα με την διατροφή γιατί φροντίζω να την εμπλουτίζω με λαχανικά (πιπεριες, μελιτζάνες ψητές κλπ) . όταν με κουράσει πολύ χαλαρώνω 1-2 μέρες αλλά όχι με σαβούρα και ξανα πάλι.


    γιατι να μην βαλεις λιγο αλατακι ετσι με το χερι λιγο στα φαγητα σου?να βαζεις...δεν εχει θεμα αυτο...

    από τα αυγά τρώω τα ασπράδια μόνο και 2-3 φορά στις 15 μέρες θα φάω και κανενα ολόκληρο.

    γιατι περικαλω να μην τρως εναν κροκο μαζι με τα υπολοιπα ασπραδια σου καθε μερα?φοβασαι χοληστερινη?δεν εχει θεμα ουτε αυτο...εκτος κ αν εχεις κανενα ιστορικο κ εχεις τις φοβιες σου,τοτε παω πασο

    η γαλοπούλα στο τοστ είναι βραστή στήθος. αν βρεθώ σε αναγκη απο θέμα χρόνου πάντα, θα πάρω το αλλαντικό με 30% λιγότερο αλάτι. Αν τύχει να βάλω κάτι για να γλιστράει θα είναι ή cottage ή τυρί κρέμα με 2% λιπαρά ή μουστάρδα χωρίς ζάχαρη.

    όταν λέω πως παίζω 10-15 κιλά εννοώ ως επί το πλείστον σε όλα...και δεν μπορώ να ξεκολλήσω από αυτά. στον κορμό σε κάποιες ασκήσεις παίζω πολύ περισσότερα πχ πλάτη, εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία κάνω 30-35, στήθος στο smith κάνω 30 και pull over 25..αλλα ώμους πιέσεις arnold 8 και δεν μπορώ για παραπάνω. στα πόδια όπως σου είπα το μέγιστο 15 κιλά ( με μοναδική εξαίρεση την πρέσα που κάνω 45). με ενοχλεί που δεν μπορώ να αποκτήσω μια ισορροπία και να έχω πάνω -κάτω σε όλα τα ίδια κιλά.


    να μην σε ενοχλει αυτο το τελευταιο με τα κιλα καθολου...δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα σε ασκησεις κ κιλα...αλλο τα ποδια αλλο τα χερια αλλο η πλατη κτλ...
    εγω απλα θελω να νιωθεις οτι δουλευεις...οτι ζοριζεσαι...τα κιλα ειναι απλα νουμερα ,να το θυμασαι αυτο...αν πχ εγω με 2 κιλα νιωθω οτι δουλεω τοτε ειμαι εκει κ τελος...οταν νιωσω οτι κατι δεν παει καλα,τοτε θα ανεβασω...



    αυτο το πρόγραμμα το έκανα Αύγουστο-Σεπτέμβρη-Οκτώμβρη και τα αποτελέσματα ήταν λίγο περισσότερο "φουσκωμα" επάνω..που δεν με χάλασε...αλλά έντονο πρήξιμο στα πόδια-γλουτούς ,χωρίς να σφίξουν και χωρίς μείωση λίπους. Νοέμβρη έμεινα εκτός γυμν γιατι έπαθα διάστρεμμα 3ο βαθμού και δεν περπατούσα. Δεκέμβρη πήγαινα κάποιες φορές κούτσα-κούτσα με πατερίτσες ( και φυσικά χωρίς να κάνω αεροβιο) και έπαιζα μόνο κορμό. από Δευτέρα ξεκίνησα σιγά-σιγά και πόδια. Πρίν το Αύγουστο πολύ λίγες αλλαγές είχε το πρόγραμμά μου αλλά στα κιλά πάντα ήμουν έως 15 το πολύ.

    προσεχε λιγο με το διαστρεμμα σου τωρα για να μην κανεις ζημια...αυτο ειναι το σημαντικο


    τα γεύματα μου είναι ανα 3ωρο...παραθέτω το πρόγραμμά μου πολύ συνοπτικά.μια χαρα εισαι!

    5:30 πμ 45-60' αερόβιο κανεις καθε μερα αεροβιο τοσο?
    6:30 καφέ+ βιταμίνη
    7:00 ασπράδια+κουάκερ
    10:00 γιαούρτι + φρούτο κλπ
    13:00 ρύζι+κρέας
    16:00 γιαούρτι με αμύγδαλα ή ξινόμηλο
    17:30 προπόνηση
    19:00 πρωτεΐνη
    20:00 σαλάτα+κρέας+λάδι κλπ

    αυτό για τις pilates έχεις δίκιο. αλλά δεν έχω άλλο χρόνο να τις κάνω και μου κάνουν καλό..με κάνουν πιο ευλήγιστη. ίσως αν κανόνιζα το πρόγραμμα να τις κάνω πριν τα βάρη...??? θα το δούμε στην πορεία όπως είπες και εσύ

    θα το δουμε στην πορεια οντως οπως ειπα κ εγω...επιλογες εχεις πολλες απο αποψη προγραμματος κ πως να τα χωρεσεις...




    δεν με πειράζει το τι πρέπει να κάνω...αρκεί να μου μάθει κάποιος τον σωστό τρόπο να το κάνω..γιατί όσο και να χτυπιόμαστε..αν δεν τα κάνουμε σωστά ..!!


    welcome to our world then!




    ένα λογκ...ναι...χμ...καιιιι...πως είπαμε πως το κάνουμε αυτό..??? ρώτησε η άσχετη... ( όπου άσχετη=marilu για όσους δεν κατάλαβαν..)


    πανευκολο αγαπη μου...πας στα ημερολογια προπονησης και εκει που λεει νεο θεμα τσουπ πατας,βαζεις το ονομα του ημερολογιου σου κ τακ...εχεις ημερολογιο κ τακ πας κ γραφεις καθε μερα για να σε τσιτωνουμε κ να σε ελεγχουμε!



    βρε ας δω τι κάνω λάθος και σου λέω εγώ μετα..

    και πέρα από την πλάκα...είναι κρίμα ρε γμτ να βλέπεις παιδια που τους αρέσει, που τους ενδιαφέρει, που τα δίνουν όλα και θέλουν να προχωρήσουν σε αυτούς τους χώρους και να δουν αποτελέσματα στο σώμα τους , στην ψυχολογία τους ...σε όλα τελος πάντων..και να μένουν πίσω γιατί τους λείπει η σωστή συμβουλή, η σωστή πληροφόρηση για τις λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά...

    φιλιά προς το παρών.
    λοιπον..
    πρωτα,δεν θελω αγχος...
    δευτερον,αφου ηρθες εδω θα φροντισω εγω να τα ξεκαθαρισουμε ολα και να δουμε διαφορα ναι?ναι!
    τριτον,συμφωνω...ειναι βασικο να εχεις καποιον να σε καθοδηγει ...
    τεταρτον,αυτα
     

  10. 06-01-12 18:57 #190
    Cool
    συμφωνω με την gym ...εγω πινω ανθρακουχο νερο με στιμενο λεμονι ειναι τοσο τελειο...κ κανα λευκο κρασι στο τσακιρ κεφι αν κ δν το εχω κ πολυ με το αλκοολ..δεν μου αρεσει καθολου(παλι καλα)..κ επισης οντως ειναι κενες θερμιδες...κ δεν τρωω ενα γλυκο να το ευχαριστηθω?που σιγουρα κ πιο θρεπτικο θα ειναι απο τ αλκοολ χαχαχαχα...οσο για τους ξηρους καρπους μολις μου χαμογελασουν κ θελω να συγκρατηθω τρωω αμεσως τσιχλα και πασαρω το μπολακι στην υπολοιπη παρεα και κατα προτιμησει στην απεναντι ακρη του τραπεζιου γιατι οσο βρισκεται μπροστα σου θα φας δεν υπαρχει περιπτωση....
     

  11. 06-01-12 18:57 #191
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!
    Εγώ περιπλανιέμαι στο φόρουμ, ποστάρω από'δω και από'κει και άκρη δε βρίσκω.


    μπρεεεε καλως την περιπλανομενη!


    " Μετά από 2 χρόνια ημικατάθλιψης και έχοντας τσιμπήσει 6κιλάκια, πλαδαρέψει και όλα αυτά τα "ωραία", αποφάσισα να ξυπνήσω και να ασχοληθώ με τον εαυτό μου σοβαρά.
    Για τη γυμναστική, θα παραθέω το πρόγραμμά μου πιο κάτω.
    Όσον αφορά τη διατροφή, μιας και δεν υπάρχουν χρήματα για εβδομαδιαίο διατροφολόγο, σκέφτηκα μήπως πήγαινα σε κάποιον και μου έφτιαχνε μηνιαίο (το οποίο ίσως και να με βοηθούσε περισσότερο στο να μπω σε ένα πρόγραμμα απ'το αγχωτικό εβδομαδιαίο). Πέρυσι προσπάθησα να ακολουθήσω κάποια διατροφή, αλλά ή πιέστηκα πολύ με το πρόγραμμα μου ή λόγω ψυχολογίας τα παράτησα (αφού στον 1.5μήνα δεν είδα κανένα αποτέλεσμα).
    Γενικά δεν είμαι και πολύ της δίαιτας, αλλά του τρόπου ζωής. Οπότε, δεν ψάχνω κάποιο τρόπο να χάσω κάποια κιλά, αλλά κάτι πιο μόνιμο, να ΜΑΘΩ να τρέφομαι σωστά και να γυμνάζομαι σωστά.

    πρεπει να το κανεις τροπο ζωης λοιπον κ αυτο δεν θα γινει με καμια διατα αλλα με διατροφη...δες λιγο κ αυτο εδω ...
    http://freerun.gr/index.php/diatrofi...B4%CE%BF%CF%85


    Σε μια πρόσφατη λιπομέτρηση βγήκαν τα εξής:

    κιλά: 68
    ύψος: 1.73
    fat: 29.7% (παναγία μου)
    BMR: 1580
    B.T.: 5
    BMI: 22.7

    Ο χρόνος που μπορώ να αφιερώσω είναι 4-5 φορές την εβδομάδα, το πολύ 2ώρες στο γυμναστήριο. Στο σπίτι εννοείται πως μπορώ να κάνω καθημερινά ελλειπτικό.


    μια χαρα χρονο εχεις για γυμναστικουλα,υπεραρεκτος...

    Μπορεί τώρα να ακούγεται ακραίο, αλλά στόχος δεν είναι να χάσω κάποια κιλά και να σουλουπωθώ κάπως. Αλλά να φτιάξω ένα πάρα πολύ ωραίο κορμί.

    γιατι οχι?


    Ξέχασα να αναφέρω πως έκανα τρελό ποδήλατο μέχρι και πριν 5χρόνια, που σημαίνει πως είχα τουμπανιασμένα πόδια. Σταματώντας, νομίζω πως όλοι εκείνοι οι μύες μετατράπηκαν σε λίπος-κυτταρίτιδα.

    οι μυς ομως θυμουνται...θα τους ξυπνησουμε ομως ξανα ναι?


    Αν λόγω δικής μου ασχετοσύνης δε μπορεί να υπάρξει κάποια βοήθεια από εδώ, θα σας ευχαριστήσω και μόνο που το διαβάσατε και θα στραφώ στην αναζήτηση κάποιου personal trainer ίσως..... "

    ε τωρα μας προσβαλλεις...θα σε φτιαξουμε ειπαμε!και προπαντων,εδω θα εχεις καθημερινα την στηριξη πολλων γυναικων με τα ιδια,διαφορετικα,παροιμοια προβληματα...

    Αυτά τα είχα ποστάρει και αλλού, οπότε τα έκανα copy-paste.
    Πιστεύω πως πρέπει να χάσω ένα δεκάκιλο, μιας και όταν το είχα αγγίξει, το κορμί μου ήταν θεϊκό. Δυστυχώς δεν κράτησε πολύ.

    μην κοιτας τα νουμερα...ας κοιταμε καθρεπτη ...αλλιως αγχωνεσαι πολυ ετσι...με τα καθημερινο ειδικα ζυγισμα


    Στο γυμναστήριο είχα κάνει 3-4 εβδομάδες κυκλικό, μετά μου έδωσαν αυτό: ποτε εγινε αυτο?ποτε το ξεκινησες δηλαδη εννοω..

    Προθέρμανση: 10-20'
    Αποθεραπεία: 20-40'

    Ημέρα Α

    Στήθος
    Πιέσεις επικλινούς 4x12
    Πιέσεις μηχανής 3x15
    Εκτάσεις μηχανής 3x12

    Πόδια-Γάμπες
    Leg Press 45μοίρες 5x12
    Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
    Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
    Προσαγωγοί 3x20
    Απαγωγοί 3x20

    Δικέφαλοι - Πήχεις
    Κάμψεις Τροχαλίας 4x12
    Κάμψεις Αλτήρων 3x12



    Ημέρα Β

    Πλάτη
    Εμπροσθολαίμιες Έλξεις 3x15
    Εμπροσθ. Έλξεις Ανάποδη Λαβή 4x12
    Dorsal 3x12

    Ώμοι - Τραπεζοειδείς
    Προτάσεις 4x12
    Πλάγιες Εκτάσεις 3x10
    Έξω Στροφή Ώμου 3x12
    Ασκήσεις Αυχένα 10x3

    Τρικέφαλοι
    Πιέσεις Τροχαλίας 4x12
    Kick Backs 3x12



    Κοιλιακοί - Ραχιαίοι (θα κάνω σχεδόν κάθε φορά, όχι πάντα)
    Κάμψεις 4x15
    Κάμψεις Πόδια Ορθή Γωνία 3x10
    Άρσεις Ποδιών Πάγκος 3x20
    Πλευρικές Διπλώσεις 3x15
    Εκτάσεις Ραχιαίων 3x15

    ποσο καιρο το κανεις και πως νιωθεις με το προγραμμα αυτο?


    Λόγω οικογενειακού προβλήματος και γιορτών, έλειψα για 2 εβδομάδες (έκανα όμως γυμναστική σπίτι, όσο μπορούσα) και ξαναρχίζω αύριο γυμναστήριο.
    Την Παρασκευή έχω ραντεβού με μια διατροφολόγο, μήπως και βγάλω κάποια άκρη και μ'αυτό. να μας πεις τι ειπατε να δουμε... μαζι τι εγινε..

    Καταρχήν πώς σας φαίνεται το πρόγραμμα?

    Μια άλλη απορία, είναι ότι πηγαίνω γυμναστήριο μόλις ξυπνήσω, χωρίς να φάω πρωινό. Δηλαδή ξυπνώ 8 και τρώω 11+. Μου φαίνεται βλακεία..

    χμ...κ με τι δυναμη εσυ πας κ μου κανεις βαρη εεε?

    Ήθελε κουράγιο να τα διαβάσετε όλα αυτά

    Ευχαριστώ,
    μια απελπισμένη.
    αντε καλε εσυ...απελπισμενη κιολας...
    λοιπον μια χαρα εισαι απλα θελεις καποιον να σε κραταει στον ισιο δρομο!
    μην μου αγχωνεσαιιιιιιιι!!!!!!!μαζι θα τα κανουμε ολα...εχεις τοσα κοριτσια...τι κοριστια δηλαδη...κοριτσαρες να σε στηριζουν που δεν θα παραστρατησεις και θα φτιαξεις κ το σωμα που θες!

    αντε απαντησε μου σε αυτα που ρωτησα και τα βλεπουμε ξανα μαζι...
     

  12. 06-01-12 19:00 #192
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kritsinaki! Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω με την gym ...εγω πινω ανθρακουχο νερο με στιμενο λεμονι ειναι τοσο τελειο...κ κανα λευκο κρασι στο τσακιρ κεφι αν κ δν το εχω κ πολυ με το αλκοολ..δεν μου αρεσει καθολου(παλι καλα)..κ επισης οντως ειναι κενες θερμιδες...κ δεν τρωω ενα γλυκο να το ευχαριστηθω?που σιγουρα κ πιο θρεπτικο θα ειναι απο τ αλκοολ χαχαχαχα...οσο για τους ξηρους καρπους μολις μου χαμογελασουν κ θελω να συγκρατηθω τρωω αμεσως τσιχλα και πασαρω το μπολακι στην υπολοιπη παρεα και κατα προτιμησει στην απεναντι ακρη του τραπεζιου γιατι οσο βρισκεται μπροστα σου θα φας δεν υπαρχει περιπτωση....
    ναι ναι καλε συ πολυ θρεπτικο....
    ετσι μπραβο...δωστα στους αλλους εκει!να εισαι ηρεμη εσυ!ιχιχιχ...
     

  13. 06-01-12 19:33 #193
    Προεπιλογή
    χαχαχαχα οχι θα κατσω να σκασω...αγαπητη gym καλα τα τσαγια κ τα ανθρακουχα αλλα εχω θεμα...εχω χασει την μπαλα..κ μιλαω παντα για την διατροφη...θελω μια καλη διατροφη να πετυχω αυτο που θελω γτ δεν παει αλλο...
     

  14. 06-01-12 20:07 #194

    Εγγραφή
    30-12-2009
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανεις καθε μερα αεροβιο τοσο?
    μέρα παρα μέρα...περίπου 4 φορές την εβδομάδα βγαίνει.

    οκ σε όλα τα άλλα και για τα αυγά κλπ... θα βάλω και κανένα κρόκο πιο συχνά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    welcome to our world then!
    it's nice to be in your world..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    πανευκολο αγαπη μου...πας στα ημερολογια προπονησης και εκει που λεει νεο θεμα τσουπ πατας,βαζεις το ονομα του ημερολογιου σου κ τακ...εχεις ημερολογιο κ τακ πας κ γραφεις καθε μερα για να σε τσιτωνουμε κ να σε ελεγχουμε!
    ...παω να το παλέψω να δω τι θα βγει...αν ακούσετε κανενα μπαμ...θα έχω κάνει τα μαγικά μου η ασχετη...

    ...και για να κλείσω για σήμερα...κορίτσια ευχαριστώ πολύ...πρώτη φορά ασχοληθηκαν τοσο σοβαρά μαζί μου για αυτό το θέμα...
     

  15. 06-01-12 20:12 #195

    Εγγραφή
    30-12-2009
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kritsinaki! Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχα οχι θα κατσω να σκασω...αγαπητη gym καλα τα τσαγια κ τα ανθρακουχα αλλα εχω θεμα...εχω χασει την μπαλα..κ μιλαω παντα για την διατροφη...θελω μια καλη διατροφη να πετυχω αυτο που θελω γτ δεν παει αλλο...
    Kritsinaki το θέμα είναι να βάζουμε στόχους...απο τη στιγμή που αποφάσισες πως θέλεις να πετύχεις..δεν υπάρχει άλλος δρόμος, από το να πετύχεις.....και αυτό ισχύει για όλους μας..και για όλους τους στόχους της ζωής μας..να το πάρουμε απόφαση.

    μην ξεχνάς πως για να κάνεις το γύρο του κόσμου , το πιο σημαντικό είναι να κάνεις...το πρώτο βήμα!!!
     

Σελίδα 13 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363113513 ... ΤελευταίαΤελευταία