Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 5 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105505 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 9687
  1. 03-01-12 00:55 #61
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    katrina μου μεχρι αυριο θα το εχω ετοιμο πιστευω το προγραμμα σου για να ξεκινησεις κανονικα!
    εαν δεν το προλαβεις αυριο,κανε ενα αεροβιο καλο με κοιλια/ραχη..οτι θες εσυ,δες το σαν παιδικη χαρα...
    και απο μεθαυριο θα μπεις στο προγραμμα

    TΟ Κατρινα μου αρεσε πολυ!!!!!!ο,τι πεις ΑΡΧΗΓΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΣΑΣ!!!!


    απο αυριο εκτελω τισ εντολες σας!!!!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!!
     

  2. 03-01-12 00:56 #62
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    τελος απο σημερα ετσι θα σε λεω!!!

    τι να κανω...τοσα που εχω γραψει μου ξεφυγε μωρε ενα μικρο...
     

  3. 03-01-12 10:21 #63
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'αυτό το θέμα μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά επειδή και εγώ πριν από 7 χρόνια έκοψα το τσιγάρο.
    Αν συνεχίσεις με την ίδια διατροφή θα είσαι οκ. Δεν πρόκειται να βάλεις γραμμάριο.
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η διακοπή του καπνίσματος από μόνη της δε μας βάζει κιλά. Αυτό που συμβαίνει και κάποιοι βάζουμε κιλά είναι επειδή αυξάνεται η θερμιδική μας πρόσληψη και μάλιστα από κακές επιλογές! Εγώ πχ. μετά από μεσημεριανό υπνο όταν ξύπναγα ήθελα τσιγάρο και καφε, όταν το έκοψα ήθελα μόλις ξύπναγα κάτι σε γλυκό κλπ.

    Οκ λένε ότι το κάπνισμα αυξάνει ελαφρώς το μεταβολισμό. Η διαφορά όμως είναι αμελητέα και αφού το κόψεις όταν θα έρθει ο οργάνισμος σου στα ίσια πιθανόν και να βελτιωθούν η καυσεις σου λογω της γενικότερης ευεξίας και της καλύτερης οξυγόνωσης των ιστών!

    Όπως και να΄χει πάντως το σίγουρο είναι ότι τo καλύτερο είναι να το κόψεις και να βρεις κάποια τιπς για να μην πάει το μυαλό σου στο φαί από την ανία που θα νιώθεις χωρίς το τσιγαράκι σου!

    Συμπέρασμα...δεν πρόκειται να βάλεις αν συνεχίσεις κανονικά τη διατροφή σου! Μην μειώσεις κι άλλο θερμίδες και σε πιασουν τίποτα λιγούρες μετα!

    Μια δοκιμή θα σε πείσει!!
    JUST DO IT!!!
    ετσι ακριβως ειναι !!! κιλα δεν πηρα καθολου αλλα δεν εχασα κιολας! βεβαια δεν ακολουθουσα κατα γραμμα την διατροφη μου και ισως να φταει και αυτο και απο την αλλη ξεκινησα το γυμναστηριο οπου θα εχω αυξηση μυικης μαζας και ειναι φυσικο πιστευω ακομα η ζυγαρια να δειχνει το ιδιο....
    οσον αφορα το κοψιμο του τσιγαρου ενα εχω να σου πω...σωθηκα!!!!!..νιωθω αλλος ανθρωπος εχω περισσοτερη ενεργεια και καλυτερη ψυχολογια γενικοτερα.απλα ελεγα στον εαυτο μου ΄'μην καπνισεις σημερα να δουμε αν θα αντεξεις' και περασε ετσι μια μια μερα...ωσπου σνδειτοποιησα οτι περασε μια βδομαδα και μετα λεω κριμα ειναι να το ξαναβαλω στο στομα μου και ετσι περασαν 3 μηνες! δεν μου λειπει καθολου αν και καπνιζα 1 πακετο την ημερα επι 13 χρονια περιπου..ολα ειναι στο μυαλο!!απλα οταν βγαινω εξω δεν πινω και δεν καπνιζω ειμαι με σοδα η νερο και πολλα φυστικακια... και τσιχλες!! οποτε μην ανησυχεις κοφτο μπορεις να το κανεις και ουτε κιλα θα παρεις ουτε νευρα θα εχεις ισα ισα θα νιωθεις μερα με τη μερα ολο και καλυτερα!!!
     

  4. 03-01-12 10:40 #64
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων

    ισχυει ομως και το δευτερο...αν το γουσταρει η αλλη,ας το κανει..αν γινει οργανωμενα κ ειναι στο σωστο επιπεδο,ολα καλα...
    το θεμα ειναι αν ΔΕΝ ειναι εμπειρη και παει να χτυπιεται...

    και παλι το χτυπιεται ειναι σχετικο....ξερεις κ εσυ οτι το 90% (να πω παραπανω?) των γυμναστηριων ειναι με γυναικες που απλα χανουν τοπν χρονο τους στο μηχανημα των προσαγωγων...(πηγαινε-ελα περα δωθε..)
    Περισσότερο αυτό το ποσοστό των γυναικών εννοούσα. Εκ των πραγματων άμα κάνεις ένα 2ωρο μάλλον η ένταση θα ναι μηδαμινή.
    Οι περισσότερες αυτό κάνουν. Να γυμνάζονται έντονα αποκλείεται, θα τα χαν φτύσει στη 1 ώρα το μέγιστο. Συνήθως κάνουν ένα σετ στο 30%, μία βόλτα, κουβέντα,σετ, χάζεμα, σετ, βόλτα και πάει λέγοντας.
    Τέσπα, γενικά είμαι υπέρ του σύντομου και έντονου, κάτι προγράμματα και 2ωρα αερόβιας τα βρίσκω απλά χάσιμο χρόνου εγώ...περι ορέξεως
     

  5. 03-01-12 10:44 #65
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα της προπονησης σου...

    η συχνοτητα των προπονησεων σου καλη...

    η ενταση σου ειναι σημαντικο κομματι ..εφοσον μου λες οτι δυσκολευεσαι,εισια οκ...να ζοριζεσαι γενικα...διαλειμματα οσο χρειαζεσαι...αν νιωθεις οτι θες παραπανω,οκ...αν θες λιγοτερο ,μπες πιο νωρις...

    αυτα που μου εγραψες...τα κανεις καθε φορα η τα χωριζεις?γιατι αν τα χωριζεις...ειναι λιγα αγαπη μου!
    πρεπει να διορθωσουμε το προγραμμα σου λιγο ναι?για να κανουμε πιο σωστη δουλεια...

    στα της διατροφης σου τωρα....

    καλα το πας,αν το πας ετσι...μια παρατηρηση μονο..
    ο χυμος σου ειναι φυσικος?αν ναι οκ...χορταινεις σε εκεινο το ''γευμα'' που το εχεις βαλει?η οχι?
    αν ειναι εκεινα τα ετοιμα θα σου ελεγα να μην τα πινεις καθημερινα,εχει ζαχαριτσα μεσα και το αποφευγουμε...φαε καλυτερα ενα φρουτο η εναν φυσικο χυμο...

    με αυτην τη διατροφη σου νιωθεις γεματη?σου λειπει κατι?
    στο πρωινο σου ποσο κουακερ ποσο γαλα ποσο γιαουρτι?

    οταν βγαινεις μηπως τρως τους ξηρους καρπους?
    καλησπερα και παλι!!!!καταρχην σε ευχαριστω πολυ για τηνα αμεση απαντηση σου!!!!
    στο γυμναστηριο κανω 1.ποδια-στηθος 4 ασκησεις για ποδια και 2 για στηθος ολα 3χ20 2.δικεφαλα ομους απο 2 ασκησεις το καθενα ολα 3χ20 και 3.πλατη-τρικεφαλα απο δυο ασκησεις παλι.στο τελος κανω 40 λεπτα ελλεπιτικο η ποδηλατο και κοιλιακους 2 φορες την εβδομαδα και αλλη μια πιλατες με αεροβιο ..θα θελα να μου ποσταρες ενα αλλο προγραμμα αν νομιζεις οτι αυτο δεν επαρκει!!!!
    Στην διατροφη μου παντα φυσικους χυμους φτιαχνω κανω πορτοκαλαδα και βαζω και μισο μηλο καθε απογευμα σχεδον το πινω και μου αρεσει πολυ!!!καφε δεν πινω καθολου τον εκοψα και αυτον με το τσιγαρο μαζι γενικα ζαχαρη καθολου..η μονη μου ατασταλια ειναι τα φυστικακια(ναι οταν βγαινω τα τρωω) και κανα σοκολατακι τις κυριακες ολη την εβδομαδα κραταω την διατροφη αλλα την κυριακη δεν ξερω τι με πιανει..πρεπει να επιβληθω στον εαυτο μου το ξερωωω....
    το πρωι βαζω μια κουπα γαλα με 3 κουταλιες σουπας κουακερ (καμια φορα και φιτνες δημητριακα πολυ σπανια ομως)η ενα κεσεδακι γιαουρτι ολυμπος στραγγιστο 2% (εχει την πιο πολυ πρωτεινη μεσα σε σχεση με τα αλλα).
    επισης τα σαβ/κα κανω το πρωι πιτακι βρωμης με 3 ασπραδια και 1 αβγο και 3 κ.σ κουακερ .σε αυτο μπορω να βαζω λιγο κανελα και μελι ???ειναι τελειο σαν βαφλα νοστιμο!!!το τρωω και σκετο ομως !!!
    το μονο που μοθυ λειπει ειναι λιγο το μελακι..ομως αν με εμποδιζει για χασιμο λιπους εννοειτε το κοβω και αυτο...
    συγνωμη αν σε κουρασα παλι με το μεγεθος αλλα ειναι και οι λεπτομερειες που πιανουν χωρο ..

    περιμενω απαντηση σου και αν νομιζεις οτι πρεπει να κανω καλυτερη προπονηση θα θελα να με συμβουλεψεις ..
     

  6. 03-01-12 11:02 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει νόημα...εκτός αν κάνεις αερόβια (που και πάλι δεν έχει νόημα)
    lilaki εννοουσα οτι μπορω να διαθεσω μεχρι και δυο ωρες στο γυμναστηριο....γιατι μετα με περιμενουν οι κορεσ μου...
    45 λεπτα εβγαζα το προγραμμα και 3 φορες την εβδομαδα αεροβιο 30 με 40 λεπτα....
     

  7. 03-01-12 12:31 #67
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    aggeliki
    επισης τα σαβ/κα κανω το πρωι πιτακι βρωμης με 3 ασπραδια και 1 αβγο και 3 κ.σ κουακερ .σε αυτο μπορω να βαζω λιγο κανελα και μελι ???
    ...Για κανελα δεν βρισκω θεμα...αλλα να μιλας στην gym για μελακι και διατροφη..φφφφφ...θελει μεγαλο θαρρος
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  8. 03-01-12 12:40 #68
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Εγώ πάλι δε νομίζω να είνα πρόβλημα να τρώμε μέλι στη δίαιτα (εκτός βέβαια αν είμαστε στα τελευταια στάδια της γράμμωσης).
    Αρκεί να είναι υπολογισμένο στα μακροσυστατικά και στις θερμίδες της διατροφής!
    Δηλ αν κάποιος είναι 70 κιλά και 28% λίπος μια χαρά θα χάσει και με μέλι στη διατροφή!
    Τωρα αν από 20% λίπος θέλουμε να πάμε στο 15%, οκ εκεί πρέπει να γίνουμε πολύ αυστηροί αφού θα πιέσουμε και τον οργανισμό μας να πάει σε επίπεδα πιο κάτω του φυσιολογικού...
     

  9. 03-01-12 12:45 #69
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι δε νομίζω να είνα πρόβλημα να τρώμε μέλι στη δίαιτα (εκτός βέβαια αν είμαστε στα τελευταια στάδια της γράμμωσης).
    Αρκεί να είναι υπολογισμένο στα μακροσυστατικά και στις θερμίδες της διατροφής!
    Δηλ αν κάποιος είναι 70 κιλά και 28% λίπος μια χαρά θα χάσει και με μέλι στη διατροφή!
    Τωρα αν από 20% λίπος θέλουμε να πάμε στο 15%, οκ εκεί πρέπει να γίνουμε πολύ αυστηροί αφού θα πιέσουμε και τον οργανισμό μας να πάει σε επίπεδα πιο κάτω του φυσιολογικού...


    Απαντησες μονη σου νομιζω
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  10. 03-01-12 12:46 #70
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα αν από 20% λίπος θέλουμε να πάμε στο 15%, οκ εκεί πρέπει να γίνουμε πολύ αυστηροί αφού θα πιέσουμε και τον οργανισμό μας να πάει σε επίπεδα πιο κάτω του φυσιολογικού...
    Mia xarά γίνεται να πας στο 15% και με μέλι. Αρκεί να μην τρώς όλο το βάζο
     

  11. 03-01-12 12:54 #71
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mia xarά γίνεται να πας στο 15% και με μέλι. Αρκεί να μην τρώς όλο το βάζο
    Το 15% φανταζομαι οτι η Στελλα το ανεφερε σαν παραδειγμα.Εννοεις αν το βαζει σε ''βρωμικα γευματα";
    Γιατι αν το βαζει σε μια διατροφη χωρις να αφερει κατι αλλο με τον στοχο που εχει η Αγγελικη..
    στοχος μου ειναι να αποκτησω ενα πολυ γυμνασμενο σωμα αδυνατο μεν αλλα γυμνασμενο!!! ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!
    ...δεν βλεπω να την βοηθαει καπου!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  12. 03-01-12 12:55 #72
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Μάλιστα, σιγά σιγά ξεκαθαρίζει το τοπίο....

    Άρα το μέλι επιτρέπεται...με μέτρο φυσικά και στα πλαίσια μιας σχεδιασμένης διατροφής που να το περιλαμβάνει...
    Συμφωνώ! (αν και εγώ προσωπικά δεν το προτιμώ, δε μου λείπει σαν γευση...)

    Βεβαια ίσως και να υπάρχουν καλύτερες επιλογες για υδατάνθρακα, αλλά αν λιγο μέλι ικανοποιεί τη γευση μας και την....ψυχολογια μας ετσι ώστε να μείνουμε πιστές στη διατροφή μας...δεν υπάρχει θέμα.
     

  13. 03-01-12 12:58 #73
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    κοριτσια εγω σε μια λιπομετρηση που εκανα πριν 2 βδομαδες στο γυμναστηριο μου εβγαλε 26% λιπος στα 60κιλια τα 41 ειναι μυικα αν θυμαμαι καλα...οσον αφορα το μελι εγω λεω για 2 κουταλακια του γλυκου την εβδομαδα οχι παραπανω ,αλλα αν και αυτα θεωρουνται πολλα για να χαζω λιπος τοτε οκ....τα θυσιζω και αυτα!!!χαχαχαχα
     

  14. 03-01-12 12:58 #74
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βρε κορίτσια δεν είναι ψυχολογικό! Έχει να κάνει με τις διακυμάνσεις στα επίπεδα των οιστρογόνων και με τις διακυμάνσεις τις κορτιζόνης...
    Δεν είναι τυχαίο πως μόλις αδιαθετούμε η εντονη επιθυμία για απλούς υδατάνθρακες κόβεται μαχαίρι.
    Δε λέω ότι δεν μπορούμε να το παλέψουμε και να μην φάμε τελικά, αλλά δεν είναι το θέμα μόνο ψυχολογικό...ούτε "δικαιολογία" για να φάμε.
    Κάντε ένα googlαρισμα για περισσότερες λεπτομέρειες....
    Ναι, τα χω διαβάσει αυτά περί οιστρογόνων κτλ, απλά εννοώ ότι δεν είναι δα κ τοσο δυνατό το αίσθημα λιγούρας που δε μπορούμε να αντισταθούμε. Βέβαια η καθεμιά διαφέρει.
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  15. 03-01-12 13:03 #75
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, σιγά σιγά ξεκαθαρίζει το τοπίο....

    Άρα το μέλι επιτρέπεται...με μέτρο φυσικά και στα πλαίσια μιας σχεδιασμένης διατροφής που να το περιλαμβάνει...
    Συμφωνώ! (αν και εγώ προσωπικά δεν το προτιμώ, δε μου λείπει σαν γευση...)

    Βεβαια ίσως και να υπάρχουν καλύτερες επιλογες για υδατάνθρακα, αλλά αν λιγο μέλι ικανοποιεί τη γευση μας και την....ψυχολογια μας ετσι ώστε να μείνουμε πιστές στη διατροφή μας...δεν υπάρχει θέμα.
    Ποιος διαφωνησε; Εγω μιλησα για την γραμμη που εχει η Ελενη.Οταν κανουμε διατροφη για να κατεβασουμε το ποσοστο μας ..κανουμε διατροφη!!!Αυτο σχολιασα για να την πειραξω..ολα τα αλλα ο καθενας και η καθεμια γνωριζοντας το σωμα του και βλεποντας τα αποτελεσματα πανω του πρατει!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

Σελίδα 5 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105505 ... ΤελευταίαΤελευταία