Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 503 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 3403453493501502503504505513553603 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 7.531 έως 7.545 από 9687
  1. 28-04-12 13:16 #7531
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν καιρο μου ειπα οχι δεν θα γκρινιαξω αλλο για το σκουωτ και για ολα αυτα..θα κατσω και θα το μαθω τι στο διαολο πια... αλλα δεν γινεται.. εκατσα..το προσπαθησα..το ξαναπροσπαθησα.. και ετσι,και αλλιως,και απο κει,και απο δω.. ε δεν το χω ρε παιδια τι να κανουμε τωρα ..απλα δεν το χω...
    τωρα στις 1 τ μηνος π θα βαλω φωτος θα βγαλω και βιντεο να σ στειλω γυμ...

    οχι μονο η μεση δεν μενει σπαστη οσο κατεβαινω αλλα γενικα δεν νιωθω ποδια.απλα δεν νιωθω.. κουραζομαι τοσο μα ΤΟΣΟ πολυ..γινομαι κοκκινη... ιδρωνω, δεν μπορω να ανασανω νιωθω την καρδια να χτυπαει σαν ταμπουρλο αλλα τα ποδια τιποτα... απλα κουραζομαι γενικως..παρα πολυ..τα ποδια δεν νιωθουν κατι..απλα προς το τελος καθε σετ δεν μπορουν να σηκωσουν αλλο σε συνδυασμο με τη γενικη κατασταση που ειμαι ετοιμη να λιποθυμισω ν πουμε. και οχι δεν βαζω κιλα κανω με αδεια σμιθ... (και να ρχεται ο αλλος και να σου λεει..γιατι δεν βαζεις κιλα? ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και εσυ)


    ----να μην αναφερω πως οποτε εχω ποδια λεω...ωχ.. και δεν θελω να παω----
    το οτι σε κουραζει ομως κατι σημαινει ε?
    κοιταξε να δεις...τα καθισματα ειναι βασικη ασκηση...να το δουλεψεις κ αλλο...εχουμε πει τοσους τροπους...
    αν τα παρατησεις ,τι να σου πω...δικαιωμα σου...αλλα δεν παιζει να μην δεν πιαστεις απο τα καθισματα...

    το τελευταιο για αυτους που σου λενε για τα κιλα δεν το σχολιαζω...σταματα να δινεις σημασια σε οτι λενε επιτελους...
    για σενα κανεις προπονηση η γι αυτους?
     

  2. 28-04-12 13:17 #7532
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα μακρος απο 100 γρ σιγοβρασμενου συκωτακίου ειναι :

    Calories-->165.6
    Fat-->6.5
    Carbs-->0.86
    Protein--> 24.3

    αρα τζιτζι.. επισης.. για να το τρωει η Νικη.. θες καμια αλλη αποδειξη? δεν θα πρεπε ΚΑΝ να ρωτας χεχεχεεχ
    παιδια...για ποιο συκωτακι μιλαμε για να καταλαβω....
     

  3. 28-04-12 13:18 #7533
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι αριστεροχειρας.Ως εκ τουτου (εκτος του οτι ειμαι πιο εξυπνη οπως λενε oi επιστημονες,lol ) παρατηρω μια ανομοιομορφια στην (ο θεος να την κανει ) αναπτυξη κ γραμμωση δικεφαλου κ εμπροσθιου δελτοειδη σε σχεση με το αλλο χερι. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερο το αριστερο μου. Προτεινετε σε ασκησεις δικεφαλων και προτασεις ωμων να προσθετω 2 επαναληψεις ακομα στο δεξι χερακι?
    Παρανοικο μεν αλλα την εχω την απορια δε.
    βγαλε μια φωτο εστιασμενη στα σημεια που λες να δουμε...
    παντα η μια μερια ειναι υποδεεστερη της αλλης....
     

  4. 28-04-12 13:23 #7534
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελένη κοριτσάκι μας, εσύ πως πάς με τις προπονήσεις, σου απο υγεία επανήλθες;; Ειχες πει πρίν το Πάσχα, αν θυμάμαι καλά, πως ειχες ενα θέμα στο πόδι και θα έμενες εκτός βάρη για λίγο καιρό, ολά καλά τώρα;;;
    αγαπη μου σε ευχαριστω για το ενδιαφερον...

    εκανα το οφφ μου απο βαρη...ξαναξεκινησα την προηγουμενη εβδομαδα...ολα καλα δεν πονεσα πουθενα απλα αυτη η περιοδος θα παει με το
    ζορι πραγματικα απο θεμα προπονησεων...
    δηλαδη κανω απλα για να ξεδινω κ τιποτε αλλο...

    αλλα ολα οκ απο μυοσκελετικα δοξα τω Θεω...
     

  5. 28-04-12 13:25 #7535
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    κουκουτσακι μου την ιδια απορια εχω και εγω ....οχι επιειδη ειμαι αριστεροχειρας....αλλα επειδη λογο τραυματισμου ο ωμος μου ο δεξιος εχει ατροφησει λιγο καθως και το αριστερο μου ποδι λογο εγχειρησης ..εδω τι κανω προσαρμόζω ολο το προγραμμα με ασκήσεις που γινονται με ενα χερι και με ενα ενα ποδι ή κανω κανονικα το προγραμμα...κλεβοντας λιγο περισσοτερο με το πιο αδυναμο μελος ...αν κανω απομονωτικές ασκησεις καθε βδομαδα βοηθαει η αυτο δεν φτανει??
    αυτο ειναι αλλο...
    εσυ εχεις να κανεις με μυοσκελετικο θεμα λογω τραυματισμων....πραγμα που μπορει να διορθωθει...

    το κουκουτσι μιλαει για μια ανομοιομορφια λογω φυσης η κανω λαθος κουκουτσι?


    κατερινα εσυ μπορεις στις ασκησεις που δουλευεις με ενα -ενα χερι να προσθεσεις ενα σετ ακομα...

    ποτε μην αφηνετε τη μια μερια χωρις ''δουλεια''
     

  6. 28-04-12 13:27 #7536
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι λάθος να αφήνουμε το "ελαττωματικό" μέλος να "κλέβει". Πρέπει να κάνουμε κανονικά το πρόγραμμα κι εκεί που πχ. βγάζουμε 12επαναλ max με το καλό χέρι, να μειώσουμε στις 10, ώστε να δώσουμε έμφαση στο άλλο χέρι να δυναμώσει περισσότερο. Γιατί αν κάνουμε κ με τα 2 χέρια όσο πάει (max αλλά στο ένα θαναι λιγότερες επαναλήψεις) τότε απλά θα αυξήσουμε αντοχή χωρίς να μειώνεται η διαφορά στα 2χέρια. Οπότε χαλαρώνουμε το "καλό" κ πιέζουμε το άλλο.

    Βέβαια, αυτό ισχύει για μια διαφορά που συμβαίνει κάποιες φορές φυσιολογικά. Συγκεκριμένα για μέλη με τραυματισμό δεν είμαι σίγουρη αν αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση.
    ερη μου τι εννοεις εδω ακριβως?
     

  7. 28-04-12 13:30 #7537
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια...για ποιο συκωτακι μιλαμε για να καταλαβω....
    kotoπουλο, αυτο που πωλειται μαζι με τις καρδουλες
     

  8. 28-04-12 13:36 #7538
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    kotoπουλο, αυτο που πωλειται μαζι με τις καρδουλες
    καλα καταλαβα...ισχυει η απαντηση μου...

    εγω τρωω μοσχαριου αν φαω..
     

  9. 28-04-12 13:39 #7539
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα καταλαβα...ισχυει η απαντηση μου...

    εγω τρωω μοσχαριου αν φαω..
    κι εγω μοσχαρισιο παιρνω τακτικα λογω αναιμιας, αλλα αυτα μ αρεσουν πολυ
     

  10. 28-04-12 13:47 #7540
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερη μου τι εννοεις εδω ακριβως?
    Το πα λίγο ανακατεμένα μαλλον...
    Λοιπόν, λέω... Όταν έχουμε ένα πχ χέρι που βγάζει λιγότερες επαναλήψεις από το άλλο, δεν πρέπει να το παραμελούμε ή να του βάζουμε πιο εύκολα επειδή υστερεί. Το αντίθετο, πρέπει να το ζορίσουμε πιο πολύ κ να χαλαρώσουμε το δυνατότερο χέρι, ώστε κάποια στιγμή να έρθουν στα ίσα! Αμα κατάλαβες τώρα αυτό που λέω, πες μας κι αν είναι το σωστό.. χεχε...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  11. 28-04-12 13:52 #7541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων

    το κουκουτσι μιλαει για μια ανομοιομορφια λογω φυσης η κανω λαθος κουκουτσι?
    δε ξερω αν ειναι λογω φυσης ξερω ομως οτι ολα τα κανω με το αριστερο μου χερι στην καθημερινοτητα μου μονο το σταυρο μου κανω με το δεξι οποτε μου φαινεται πιο σφικτο το αριστερο
    εγω τη βλεπω τη διαφορα δηλαδη

    ΥΓ Εγω τραβηξα σημερα μια δωδεκαδα φωτος γιατι τις επομενες ημερες λογω υποχρεωσεων δε θα προλαβω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koukoutsaki : 28-04-12 στις 14:00
     

  12. 28-04-12 14:05 #7542
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πα λίγο ανακατεμένα μαλλον...
    Λοιπόν, λέω... Όταν έχουμε ένα πχ χέρι που βγάζει λιγότερες επαναλήψεις από το άλλο, δεν πρέπει να το παραμελούμε ή να του βάζουμε πιο εύκολα επειδή υστερεί. Το αντίθετο, πρέπει να το ζορίσουμε πιο πολύ κ να χαλαρώσουμε το δυνατότερο χέρι, ώστε κάποια στιγμή να έρθουν στα ίσα! Αμα κατάλαβες τώρα αυτό που λέω, πες μας κι αν είναι το σωστό.. χεχε...
    οταν εχεις ανομοιομορφια ,δουλευεις την αδυναμη μερια πιο πολυ....αναλογα την περιπτσωη του ατομου...

    οταν λεω πιο πολυ,εννοω περισσοτερα σετ η χρονο η αναλογα με την εκγυμναση που εχεις επιλεξει...

    ποτε δεν αφηνεις μια μερια αδουλευτη...ουτε αφηνεις τη δυνατη αγυμναστη ...
     

  13. 28-04-12 14:06 #7543
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε ξερω αν ειναι λογω φυσης ξερω ομως οτι ολα τα κανω με το αριστερο μου χερι στην καθημερινοτητα μου μονο το σταυρο μου κανω με το δεξι οποτε μου φαινεται πιο σφικτο το αριστερο
    εγω τη βλεπω τη διαφορα δηλαδη

    ΥΓ Εγω τραβηξα σημερα μια δωδεκαδα φωτος γιατι τις επομενες ημερες λογω υποχρεωσεων δε θα προλαβω
    αλλο αυτο...

    το νιωθεις πιο αδυναμο το δεξι...η το βλεπεις?
     

  14. 28-04-12 14:10 #7544
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλο αυτο...

    το νιωθεις πιο αδυναμο το δεξι...η το βλεπεις?
    το βλεπω,δε το νιωθω
    δε ξερω ειμαι κ λιγο ψειρας
    αλλα το βλεπω
     

  15. 28-04-12 14:11 #7545
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    το βλεπω,δε το νιωθω
    δε ξερω ειμαι κ λιγο ψειρας
    αλλα το βλεπω
    χμ...φωτο κουκουτσι μ...να το δω κ εγω...
     

Σελίδα 503 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 3403453493501502503504505513553603 ... ΤελευταίαΤελευταία