Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 646 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 146546596636644645646
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.676 έως 9.687 από 9687
  1. 08-03-13 13:57 #9676
    Προεπιλογή
    Καλημέρα Κορίτσια!! Γεια σου Ελένη!
    Σας διαβάζω καιρό-είμαι μέλος στο forum καιρό τώρα και έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά τώρα νομίζω θέλω και εγώ να πάρω μια γνώμη για το πρόγραμμαμά μου!
    Γυμνάζομαι περίπου 5-6 χρόνια τώρα, έκανα και μπάσκετ μικρή. Είμαι 29, 1.68 και 58 κιλά.
    Θέλω να κάνω γράμμωση και θέλω να ξεκινήσω τώρα αλλά δεν είμαι σίγουρη για το πρόγραμμα μου.(το βγάλαμε σε συνεργασία με το γυμναστή μου)
    Gym πάω 4 φορές για 1 ώρα περίπου - γενικά είμαι πιεσμένη με δουλειά - σπίτι κτλ αλλά τις 4 εντάξει τις προλαβαίνω!
    Τα χέρια μου είναι σε καλή κατάσταση και η πλάτη - πόδια θέλω βασικά - κλασσικό θέμα για τις γυναίκες!!

    1η μερα
    ΣΤΗΘΟΣ

    1) Πιέσεις ίσιο πάγκο αλτήρες
    2) Πιέσεις επικλινή αλτήρες
    3) Ανοίγματα με αλτήρες
    4) Pull-over
    5) Pec deck

    Κοιλιακοί (200-300 + πλάγιοι) - γενικά όσους αντέχω
    Διάδρομος τζόγκιγκ - 30 λεπτά

    2η μέρα
    ΩΜΟΙ-ΠΛΑΤΗ

    1)Εμπροσθολαίμιες έλξεις τροχαλίας με ανοιχτή λαβή
    2) Κωπηλατική με αλτήρες
    3)Οπισθολαίμιες έλξεις
    4)Πιέσεις ώμων με αλτήρες καθιστή
    5)Πλάγιες άρσεις αλτήρες
    6)Εμπρόσθιες άρσεις με αλτήρες
    7) Ραχιαίοι
    Διάδρομος τζόγκιγκ - 30 λεπτά

    3η ΜΕΡΑ
    ΠΟΔΙΑ

    1)Σκουώτ
    2)Προβολές
    3)Τετρακέφαλοι
    4)Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων
    5)Γάμπες
    6)Γλουτιαίοι
    7)Leg press
    Διάδρομος τζόγκιγκ - 30 λεπτά

    4h ΜΕΡΑ
    ΔΙΚΕΦ-ΤΡΙΚΕΦ

    1)Κάμψεις αλτήρες καθιστή
    2)Κάμψεις δικεφάλων τροχαλία
    3)Πιέσεις τρικεφάλων τροχαλία
    4)Εκτάσεις τρικαφάλων με αλτήρα καθιστή
    5)Kickback

    Κοιλιακοί
    Διάδρομος τζόγκιγκ - 30 λεπτά


    Οι μέρες δεν είναι συγκεκριμένες - εξαρτάται από τη δουλειά μου , αλλά πάντως είναι τέσσερις.
    Επαναλήψεις σε όλες είναι 10 με 12 με όσα κιλά αντέχω -
    Πώς σου φαίνεται Ελένη????
    Τα φώτα σου

    Sorry για το μεγάααλο post!!
     

  2. 08-03-13 15:15 #9677
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια αλλα παρασκευασματα που βλέπω πολυ στα φαρμακεία τελευταια με aka i I berries λένε τίποτε άραγε???

    Εχει δοκιμάσει κανεις κάτι τέτοιο?
     

  3. 08-03-13 15:39 #9678
    Προεπιλογή Help.!
    Καλησπέρα.
    Χρειάζομαι την βοήθεια σας.
    Είμαι 26 ετών, 1.72 ύψος και βάρος 80 κιλά.Μέτρησα σήμερα και την περιφέρεια μου (στον ύψος του αφαλού) είναι 86 cm. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να χάσω κιλά. Δεν με ενδιαφέρει τόσο να χάσω κιλά, γιατί μάλλον έχω και βαρύ σκελετό αλλά περισσότερο να χάσω πόντους από την κοιλιά. Παλαιότερα ακολούθουσα κατά καιρούς κάποιος διατροφές και έβλεπα αποτελάσματα, αλλά τώρα όχι. Κάνω διατροφή, χωρίς να την τηρώ πιστά εδώ και 2 μήνες και τα μόνα κιλά που έχασα είναι 2. Δυστυχώς μένω σε κάποιο χωριό εδώ και μισό χρόνο και η δυνατότητα εκγύμνασης είναι ελάχιστη. Μέχρι πριν 2 χρόνια ήμουν αθλήτρια, και έκανα 3 ώρες την ημέρα προπόνηση 6 μέρες την εβδομάδα. Κυρίως προπόνσηση ενδυνάμωσης. Έχω να γυμναστώ τώρα ένα χρόνο και σκέφτομαι ότι μάλλον φταίει αυτό. Ωστόσο τώρα που ανοίγει ο καιρός ξεκίνησα ποδήλατο 30 λεπτά με 1 ώρα την ημέρα κε στόχο τουλάχιστον 4 φορές την εβδομάδα. Η ζωή μου γενικότερα είναι καθιστική.
    Όσον αφορά την διατροφή μου τι θα με συμβουλεύαττε? Μέχρι τώρα έπαιρνα 3 γεύματα την ημέρα αλλά τώρα σκέγτομαι να τα αυξήσω στα 4 με 5.
    Για πρωινό δημητριακά με γάλα ή νιφάδες βρώμης με γάλα και μέλι. Ξυπνάω 10-11 οπότε ενδιάμεσο γεύμα δεν χωράει μέχρι το μεσημέρι. Για μεσημεριανό φαγητό της μάμάς μαγειρευτό, σαλάτα και μία φέτα ψωμί. Έπειτα κατά τις 5-6 ένα φρούτο ή μια μπάρα δημητριακών και βραδυνό κατά τις 10 ένα τοστ με γαλαπούλα κασέρι και ίσως και ένα γιαουρτάκι ή ένα αυγό βραστό. Να σημειώσω πως κοιμάμαι κατά τις 2 το βράδυ.
    Θα ήθελα την άποψη σας και τις συμβουλές σας.
     

  4. 08-03-13 18:19 #9679
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει δοκιμάσει κανεις κάτι τέτοιο?
    το acai δεν κανει κατι.
    για το αλλο

    RAZdiponectin (Controlled Labs)




     

  5. 08-03-13 18:30 #9680
    Προεπιλογή
    μαλιστα αρα μαπα το καρπουζι ισα για να μας τρωνε τα λεφτα ...

    σευχαριστω
     

  6. 09-03-13 00:56 #9681
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλιστα αρα μαπα το καρπουζι ισα για να μας τρωνε τα λεφτα ...

    σευχαριστω
    κουκουτσακι βλακιουλες το εχει παρει η κολλητη μου και δεν κανει τιποτα λεει
    ευακι
     

  7. 09-03-13 09:36 #9682
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    οταν ειχα παει μαζι με τη νονα μου στο φαρμακειο, ακομη και η ιδια η φαρμακοποιος της ειπε ποσο αχρηστα ειναι αυτα που βγαζουν στο φαρμακειο... (εκτος φυσικα απο τα ιατρικα σκευασματα)
    Fall down 7 times, get up 8
     

  8. 10-07-13 15:25 #9683
    Post
    καλησπέρα
    θα ηθέλα μία καλή άσκηση για πάνω κοιλιακούς , κάνω στην μπάλα 4 σετ και χρειάζομαι και μία ακόμα
     

  9. 05-01-15 01:31 #9684
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα
    Και εγώ χρειάζομαι βοήθεια κορίτσια, ταλαιπωρούμε στο γυμναστήριο πάνω από 3 χρόνια με 2ωρα και αποτέλεσμα τρελό σε βλέπω, πρόσεχω τη διατροφή μου όσο μπορώ και κάθε πρωί κάνω 40 λεπτά διάδρομο, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος χωρίς να καταλαβαίνω τι! Διαβασα εδώ όσο μπόρεσα αλλά άκρη δε βγάζω ο καθένας λέει τα δικά του! Μπορώ να έχω τη βοηθεια σας; Εεεεες GYM? Φαίνεται πως ασχολείσαι με τα κορίτσια εδώ....
     

  10. 05-01-15 19:07 #9685
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Stella η gym δεν απαντα πια στο θεμα αυτο εδω κ πολυ καιρο.
    μπορεις να ανοιξεις ενα δικο σου θεμα στην ενοτητα με τις διατροφες μελων να γραψεις τα stats σου,καθως επισης κ μια τυπικη μερα διατροφης σου,να παρεις ιδεες.
    κ το ιδιο πραγμα μπορεις να κανεις στην ενοτητα με τα προγραμματα προπονησης για το τι κανεις/θα κανεις στις προπονησεις σου.

    η απλα μπορεις να ανοιξεις ενα log για να καταγραφεις μεσα κ τα 2 καθημερινα,κ να περνεις εκει ιδεες απο μελη.
    αυτο στην περιπτωση οπου οπως γραφεις κανεις συστηματικες προπονησεις καιρο..
     

  11. 06-01-15 16:42 #9686
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stella η gym δεν απαντα πια στο θεμα αυτο εδω κ πολυ καιρο.
    μπορεις να ανοιξεις ενα δικο σου θεμα στην ενοτητα με τις διατροφες μελων να γραψεις τα stats σου,καθως επισης κ μια τυπικη μερα διατροφης σου,να παρεις ιδεες.
    κ το ιδιο πραγμα μπορεις να κανεις στην ενοτητα με τα προγραμματα προπονησης για το τι κανεις/θα κανεις στις προπονησεις σου.

    η απλα μπορεις να ανοιξεις ενα log για να καταγραφεις μεσα κ τα 2 καθημερινα,κ να περνεις εκει ιδεες απο μελη.
    αυτο στην περιπτωση οπου οπως γραφεις κανεις συστηματικες προπονησεις καιρο..
    πως το κάνω το δεύτερο? έψαξα λίγο αλλά έχω μπερδευτεί?ευχαριστώ για την απάντηση
     

  12. 06-01-15 16:51 #9687
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ανοιγεις ενα δικο σου θεμα >εδω<
    ριξε μια ματια στα ηδη υπαρχοντα να παρεις μια ιδεα.
     

Σελίδα 646 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 146546596636644645646