Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 06-01-12 23:19 #1
    Προεπιλογή μαλακοι μυες
    Καλησπερα παιδια !! και καλη χρονια

    Γυμναζομαι πολλα χρονια τον τελευταιο χρονο ψαχτηκα και με το φορουμ και γυμναζομε πολυ πιο σοβαρα πλεον.Εδω και μηνες λοιπον λογω και ενος προβληματος με το στηθος εκανα διατροφη γραμμωσης και αρκετα σκληρη προπονηση. Απεκτησα την γραμμωση που ηθελα και διωρθωθηκε και το προβλημα στο στηθος σχεδον τελειως. Το προβλημα μου ειναι οτι ενω ολοι οι μυες μου οπως και οι κοιλιακοι ειναι αρκετα γραμμωμενοι ειναι πολυ μαλακοι. οταν σφιγγω την καθε ομαδα γινεται πετρα, οταν ομως ειμαι χαλαρος ειναι υπερβολικα μαλακοι.. Περιμενα οτι με τη γραμμωση θα επρεπε να ειναι και αρκετα πιο σφιχτοι οι μυς καθως αποβαλλεται και το λιπος που εχουν μεσα. γιατι γινεται αυτο ειναι λογικο???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-01-12 03:27 #2
    Το avatar του χρήστη outnumb

    Εγγραφή
    08-01-2010
    Περ.
    North, very north
    Μηνύματα
    158
    Προεπιλογή
    ε και φυσικα θα ειναι μαλακοι οι μυς οταν τους εχεις χαλαρους, ετσι ειναι το φυσιολογικο και λογικο
    οταν τους συσπας (σφιγκεσαι), φυσιολογικο να σκληραινουν
    το οτι χανεις λιπος δε σημαινει οτι σκληραινουν οι μυς, απλα γινονται πιο ορατοι και λεπτομερεις
    και οταν σφιγκεσαι η λεπτομερια καλυτερευει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-01-12 17:50 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Aπο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει το ποσο σκληροι ειναι οι μυες σε φαση χαλαρωσης. Αυτο εχει να κανει με τα γονιδια αλλα και τον τροπο προπονησης του ατομου.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-01-12 18:17 #4
    Προεπιλογή
    Μαλλον αυτο θα ειναι γιατι βλεπω και απο αλλους φιλους που ειναι πολυ υψηλοτερα σε bf και με πολυ λιγοτερο προπονηση και ειναι αρκετα πιο σφικτοι αλλα σχεδον καθολου απο γραμμωση , ειναι κατασκευαστικο το θεμα
    Απάντηση με παράθεση