Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 10-01-12 21:04 #1
    Προεπιλογή Νέος στα συμπληρώματα..
    Καλησπέρα παιδιά, σήμερα πήρα τη πρώτη μου πρωτείνη (εκτός από μια πουχαπάρει και πέρσυ, αλλά ήταν 80% υδατάνθρακες) και διαβάζοντας πολλά θέματα εδώ μέσα περί πρωτεινών, κατέληξα στη Syntrax Whey Shake (με δωράκι βιταμίνες c )

    Όνομα: Whey_Shake_5lbs__4ef0596b229d6.jpg Εμφανίσεις: 297 Μέγεθος: 82,9 KB
    5 Lbs. Chocolate Shake
    Supplement Facts
    Serving Size1 LevelScoop(32g)
    Servings Per Container71

    Amount Per Serving

    Calories 120
    Calories From Fat 15



    Total Fat 2g
    Saturated Fat 1g
    Trans Fat 0g
    Cholesterol 45mg
    Sodium 150mg
    Potassium 260mg
    Total Carbohydrates 4g
    Dietary Fiber 1g
    Sugars 1g
    Protein 23g

    Μαζί πήρα και κάτι πολυβιταμίνες.

    Τώρα να σας ενημερώσω, γυμναστήριο πηγαίνω 1 χρόνο, διατροφή σπίτι δεν κάνω κάτι σπουδαίο, αλλά τρώω καλά και απόλα.
    Θέλω να βάλω σιγά σιγά καμιά 10 κιλά ακόμα, είμαι 1,80 ύψος και 77 κιλά, εδώ δείτε και μια φωτογραφία μου:

    Όνομα: DSC00038.JPG Εμφανίσεις: 285 Μέγεθος: 42,0 KB

    Πριν ήμουν πολύ χάλια, με κοιλίτσα και στήθος 0, γενικά είμαι ικανοποιημένος απαυτόν τον 1 χρόνο, και ήθελα τώρα να ξεκινήσω και πρωτεΐνη, μιας και αυτή που πέρνω απτο απλό γεύμα σίγουρα είναι λίγη.
    Σκέφτομαι επίσης να πάρω και δεξτρόζη σε σκόνη, μιας και θέλω να πέρνω και υδατάνθρακες και να τα πέρνω μαζί με τη πρωτείνη 2 φορές τη μέρη, 1 scoop πρωτείνη (δηλαδή 32γρ οπού τα 23 είναι πρωτείνη) και 1 scoop δεξτρόζη.

    Και θα θελα τη γνώμη σας, εάν συμφωνείτε μαυτά που σκέφτομαι.
    Από θέματα έχω διαβάσει πάαααρα πολλά εδώ μέσα, αφού μέχρι ναποφασίσω ποια πρωτείνη να πάρω... Δεν ήξερα ποια να διαλέξω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-01-12 21:10 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Υπαρχει και στην αξιολογηση συμπληρωματων.Αλλα καλη δουλεια εχεις κανει ετσι κι αλλιως.. Και απο δω συμπαιραινω οτι μαλλον δε χρεαιζεσαι το συμπληρωμα.Βαζεις φαγητο και εισαι μια χαρα,απλα αλλαζεις συνεχως,ωστε να βρεις το καταλληλο για σενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-01-12 21:28 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει και στην αξιολογηση συμπληρωματων.Αλλα καλη δουλεια εχεις κανει ετσι κι αλλιως.. Και απο δω συμπαιραινω οτι μαλλον δε χρεαιζεσαι το συμπληρωμα.Βαζεις φαγητο και εισαι μια χαρα,απλα αλλαζεις συνεχως,ωστε να βρεις το καταλληλο για σενα.
    Ναι απτην αξιολόγηση τη βρήκα αυτή τη πρωτείνη, μετά διάβασα καλά λόγια και στο θέμα για τις γεύσεις και τη πήρα. Η αλήθεια είναι πως χωρίς πρωτείνη και με τη διατροφή μου πέρνω πολύ μικρά ποσοστά πρωτείνης, γιαυτό τη πρόσθεσα και το πρωί θα τη πίνω με γάλα μάλλον και το απόγευμα μετά η προπόνηση με νερό. Απλά το πρόβλημα μου είναι οτί δεν μπορώ να βάλω κιλά, πάρα πολύ δύσκολο, μόνο αν τρόω "βρώμικα" βάζω, αλλά αυτά πάνε όλα στη κοιλιά και σε λίπος (λογικό κιόλας).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-01-12 22:15 #4
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feygatos... Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι απτην αξιολόγηση τη βρήκα αυτή τη πρωτείνη, μετά διάβασα καλά λόγια και στο θέμα για τις γεύσεις και τη πήρα. Η αλήθεια είναι πως χωρίς πρωτείνη και με τη διατροφή μου πέρνω πολύ μικρά ποσοστά πρωτείνης, γιαυτό τη πρόσθεσα και το πρωί θα τη πίνω με γάλα μάλλον και το απόγευμα μετά η προπόνηση με νερό. Απλά το πρόβλημα μου είναι οτί δεν μπορώ να βάλω κιλά, πάρα πολύ δύσκολο, μόνο αν τρόω "βρώμικα" βάζω, αλλά αυτά πάνε όλα στη κοιλιά και σε λίπος (λογικό κιόλας).
    αφου δεν κανεις διατροφη πως να βαλεις κιλα??!!!..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-01-12 23:11 #5
    Προεπιλογή
    Δεν κάνω τώρα, έκανα πέρσυ 6 μήνες, όχι τίποτε σπουδαία, δικιά μου διατροφή, αλλά με μηδαμινά αποτελέσματα, είχα βάλει καθημερινά υδατάνθρακες και έτρωγα παραπάνω αλλά τίποτα.
    Τώρα προσπαθώ να τρώω 5-6 γεύματα τη μέρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-01-12 00:07 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Ξεκίνα απ' τα βασικά και συμπλήρωσε με ορό γάλακτος όπου χρειάζεσαι
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-01-12 17:28 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Ξεκίνα απ' τα βασικά και συμπλήρωσε με ορό γάλακτος όπου χρειάζεσαι
    Πωπω έχω ρίξει πάααρα πολύ διάβασμα από χτες το βράδυ σχετικά με τις διατροφές, και θα προσπαθήσω να φτιάξω μια διατροφή για μένα και ίσως αργότερα σας δείξω 1-2 παραδείγματα, αν και έχει πάρα πολλά πλάνα άλλων παιδιών και πιστεύω δεν θαχω μεγάλο πρόβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-01-12 18:01 #8
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    και να ανεβασεις τσ ημερισιες θερμιδες σιγα σιγα οχι αποτομα..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-01-12 13:19 #9
    Προεπιλογή
    Λοιπόν παιδιά, προστοπαρών έχω προσέσει 2 γεύματα τη μέρα, το πρωί κατά τις 7:30 που ξυπνάω τρόω σε μπλέντερ 100γρ βρώμη, 1 δόση whey, 1 μπανάνα, 1 κουταλιά μέλι και 1 ποτήρι γάλα (πριν δεν έτρωγα τίποτε, 1ο γεύμα έκανα κατά τις 12, γιατί δουλεύω και υδραυλικός και δεν έδινα πολύ σημασία), μετά κατά τις 11-12 τρόω 1 κρύο σάντουιτς (πείπου 3/4 μιας μπακέτας) με γαλοπούλα, φέτα ντομάτα, λίγο βούτυρο και καμιά φορά μαρούλι. Μέχρι τώρα έτρωγα ότι ναναι.

    Και μετά το γυμναστήριο πέρνω μια δόση whey, και από αύριο θα βάζω και 30γρ δεξτρόζη μαζί.
    Και μέσα στη μέρα τρώω κάποια στιγμή 2-3 αυγά ολόκληρα, κάθε μέρα.

    Δεν έκατσα ακόμα να υπολογίσω ακριβώς πόσες θερμίδες πέρνω καθημερινά μιας και τρώω ότι έχει σπίτι, αλλά σε κάνα μήνα θαρχίσω να το κάνω, οπού θα πάρω και μπόλικο ρύζι και κρέτα να τα προσθέτω τις μέρες που το φαΐ είναι λειψό σε πρωτεΐνες ή υδατάνθρακες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-03-12 19:31 #10
    Προεπιλογή
    Γεια σας και πάλι παιδιά, θέλω τη βοήθεια σας, έχει 2 μήνες που ξεκίνησα πρωτεΐνες - δεξτρόζη και ελέγχω και τη διατροφή μου, έχω δει διαφορά, έχω βάλει 4 κιλά. Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις κρεατίνες

    Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα και θέλω να μου πείτε το οκ άμα συμφωνείται με αυτό που σκέφτομαι:

    Για 5 μέρες, 5γρ το πρωί, 5γρ. πριν τη προπόνηση (μισή ώρα), 5γρ. μετά τη προπόνηση και 5γρ το βράδυ.
    Μετά σκέφτομαι 5γρ το πρωί και 5γρ μετά τη προπόνηση περίπου για 1,5 μήνα.

    Το πρωί σκέφτομαι να τη βάζω σε μια κρέμα που φτιάχνω που αποτελείται από 120γρ quaker, 2κουταλάκια μέλι, 1 μπανάνα και 35γρ πρωτεΐνης και 250ml γάλα. Σαυτό συμφωνείται? μιας και στο θέμα της κρεατίνης διάβασα σε μερικά άρθρα καλύτερα όχι με γάλα.

    Και μετά τη προπόνηση με 60γρ δεξτρόζης και 35γρ πρωτείνης και νερό σκέφτομαι να τη πέρνω, τις άλλες 2 δόσεις κατευθείαν στο στόμα με νερό.

    Επίσης 1 κουταλάκι του γλυκού είναι 5γρ περίπου, έτσι?
    Μιλάμε πάντα για monohydrate..
    Και τις μέρες πουμαι οφ, δηλαδή μόνο ΣΚ να πέρνω 5γρ το πρωί μόνο..


    Δεν τοβαλα στο θέμα της κρεατίνης μιας και εδώ ψιλοέχω το παρελθόν μου
    Νερό εννοείται θα πίνω πολύυυ

    Στο θέμα της κρεατίνης διάβασα πολλέςςς σελίδες και έτσι χονδρικά έβγαλα τα παραπάνω συμπεράσματα για μένα. Απλά θέλω να μου πείτε το ΟΚ ή καμιά διόρθωση.
    Απάντηση με παράθεση