Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 63
  1. 17-01-12 20:48 #16
    Προεπιλογή
    Αυτό που μπορέις να κάνεις είναι να βρέις παραγωγό (Εργοστάσιο) και να εισάγεις bulk και να πουλάς on line (αυτό που κάνει η myprotein, bulkpoweders, etc).

    Το κιλό whey πάει γύρω στα 10-15 ευρώ χονδρική. Πέρα απο whey μπορείς να βρείς τα πάντα (κρεατίνες, bcaa, etc) και να βάλεις την μάρκα σου πάνο.

    Για more info για το που θα βρείς λίστα με εργοστάσια αν ενδιαφέρεσε etc ρίξε μου ένα πμ

    Για της branded πρωτείνες η τιμή παίζει αναλόγος πόσες θα αγοράσεις. Πχ Πιστεύω οι ρεφλέξ χονδρική πάνε γύρω στης******λίρες το 2.5κιλο. (ίσως και λιγότερο γιατί αλάξανε εργοστάσιο και παράγουν πιο πολύ τώρα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 17-01-12 στις 20:58
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
     

  2. 17-01-12 21:06 #17
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    450 / μηνα τεβε
    1000 / ενοικιο
    100 /ΔΕΗ
    100 / ΟΤΕ
    =1650 / μήνα πάγια έξοδα, ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ, αν βάλουμε και εφορεία μέσα πάμε στα 2000,

    κόψτε λοιπόν μερικοί τις εξυπνάδες περί κλοπής κλπ γιατί έχω αρχίσει να τα παίρνω στο κρανίο μάγκες μου........
     

  3. 17-01-12 21:13 #18
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flexakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσοτεροι επιχειρηματιες που ασχολουνται με το εμποριο,εχουν κερδος τουλαχιστον 100%,ειτε ειναι συμπληρωματα,ειτε ειναι υποδηματα η ρουχα.
    Μπορει το κερδος να φανταζει μεγαλο αλλα συνυπολογιστε:ενοικιο,ΔΕΗ,ΟΤΕ,Ασφαλεια,μισθοι,τογκες κλπ.
    Και ο καφες εχει κοστος 0.10 euro και τον πληρωνουμε 3-4 euro τι παει να πει?
    Οτι οποιος εχει καφετερια κονομαει?
    Μην το βλεπεται μονοπλευρα.
    Ακυρο θεμα ανοιξατε.
    εγω καφετερια εχω και κονομαω και αμα σου φαινεται ακυρο μην ασχολησαι
     

  4. 17-01-12 21:17 #19
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    450 / μηνα τεβε
    1000 / ενοικιο
    100 /ΔΕΗ
    100 / ΟΤΕ
    =1650 / μήνα πάγια έξοδα, ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ, αν βάλουμε και εφορεία μέσα πάμε στα 2000,

    κόψτε λοιπόν μερικοί τις εξυπνάδες περί κλοπής κλπ γιατί έχω αρχίσει να τα παίρνω στο κρανίο μάγκες μου........
    το τεβε παει με το διμηνο βεβαια μπορει να ειναι περισσοτερα απο 450 οπως και το ενοικιο μπορει να ειναι κατω απο χιλια
     

  5. 17-01-12 21:19 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    το τεβε παει με το διμηνο βεβαια μπορει να ειναι περισσοτερα απο 450 οπως και το ενοικιο μπορει να ειναι κατω απο χιλια
    Έχω την εντύπωση ότι το παιδί τα λέει χονδρικά και ενοεί ότι θέλει κεφάλεο.

    Αλλά στην τελική γιατί να μην ανοίξεις κάτι online. Τι να το κάνεις το μαγαζί.. αυτά είναι 90's
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
     

  6. 17-01-12 21:29 #21
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    το τεβε παει με το διμηνο βεβαια μπορει να ειναι περισσοτερα απο 450 οπως και το ενοικιο μπορει να ειναι κατω απο χιλια
    το οτι το τεβε πληρώνεται ανα δίμηνο σημαίνει πως δεν διαιρείτε ανα μήνα ? ναι εχει φτηνότερο ενοικιο οπως εχει και ακριβότερο, ενα παράδειγμα εδωσα.

    κοιτάτε παιδια ολους τους αρέσουν οι φτηνές διακοπές στο μπάνσκο με 25 ευρω τη βραδιά ξενοδοχείο οπου ομως ο βουλγαρος υπαλληλος πληρωνεται με 250 ευρω το μηνα μισθο και μηδενικό κόστος ασφάλισης, και φαινεται παραλογο που ο ελληνας ξενοδοχος θελει 100 ευρω τη βραδια πληρωνοντας 1000 ευρώ το μήνα μισθό και άλλα 700 ΙΚΑ.........
     

  7. 17-01-12 21:36 #22
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας.
     

  8. 17-01-12 21:54 #23
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Θα πώ την γνώμη μου με μια παραπομπή από την εκπομπή "ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ" με τον Σταύρο Θεοδωράκη. Το ρεπορτάζ είχε ώς θεματολογία τις Πρέσπες κ γενικά τον τρόπο ζωής εκεί κ πώς ορισμένοι νέοι ανθρωποι εγκαταστάθηκαν εκεί. Ασχολίες κλπ. Ξεκινάει να πάρει μια μινι συνεντευξη από έναν ψαρά ο οποίος είχε μόλις γυρίσει από την ψαριά του. Ηλικίας 50 φεύγα.

    Σ.Θ.: "Πώς πήγε η ψαριά? Βλέπω κάτι έκανες"
    Ψαράς: "Καλά πήγε."
    Σ.Θ.: "Πόσα κιλά είναι τα ψάρια που έπιασες?"
    Ψαράς: "Γύρω στα 30 με 32 κιλά συνολικά"
    Σ.Θ.: "Πόσο ήταν το μεγαλύτερο ψάρι που έχεις πιάσει ποτέ?"
    Ψαράς: "Εκεί περίπου, στα 30 με 32 κιλά"
    Σ.Θ.: "Καλό είναι. Πιάνεις συχνά τέτοια ψάρια?"
    Ψαράς: (Γελάει, αλλάζει τον τόνο της φωνής του κ το ύφος του κ λέει με ύφος χιλίων καρδιναλίων) "Καλά μωρέ είσαι σοβαρός κ εσύ? Αν έπιανα τέτοια ψάρια εδώ θα ήμουν? Θα είχα τους υπαλλήλους μου να ψαρεύουν κ εγώ θα ήμουν στο καφενείο".

    Το ξέρω ότι θα φάω τρελό κράξιμο, αλλά έλεος πια με αυτή την νοοτροπία. Δεν υπάρχει εύκολο κ παράλληλα νόμιμο χρήμα. Τόσες επιχειρήσεις γι'αυτό έχουν πάει αδιάβαστες. Γιατί όλοι νόμιζαν ότι έπιασαν τον παπά από τα αρ@#$^ια.......
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


     

  9. 17-01-12 22:09 #24
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Εγω θα μιλησω On topic,για τα συμπληρώματα και θα παρακαλουσα να παραμείνουμε στην θεματολογία του τόπικ....
    Η αγορά ειναι ήδη πολυ μικρή...η πίτα μοιρασμένη σε πολλους πλεον..Τα λεφτα για τετοια είδη λιγοστευουν,καθως τα συμπληρωματα θα θεωρουνται ειδη πολυτελειας (και που είστε ακομα ...)
    Οι ψαγμενοι αθλητες,οι οποιοι τα καταναλωνουν κατα κόρον (αρα από αυτους γινεται ενας σχετικα μεγαλος τζίρος),λόγω της μεγαλης καταναλωσης ψάχνονται από εξωτερικο για τις ποσότητες...
    Αν βεβαια θες να παρεις 1 συμπληρωμα,δεν αξιζει να μπεις σε διαδικασια εξωτερικου,αλλα κυνηγας λύσεις από το εσωτερικο,προσφορες κτλ...
    Οι λιγότερο ψαγμενοι απευθυνονται στα μαγαζια ή σε φίλους του ιδιοκτητες και προσφερουν τα 5-10 ευρω παραπανω ανα είδος (οταν απευθυνονται σε φίλους ενδεχομενως τα παίρνουν και σε φιλικες τιμες) καθως χρειαζονται καθοδηγηση,ειναι περισσότεροι αλλα με σαφως λιγότερη χρήση...
    Και ενίοτε με αποχή από προπονηση αρα και συμπληρωματα..
    Επίσης το καθε καταστημα δεν διαθετει όλες τις εταιρίες αρα υποχρεωτικα δεν μπορείς να απευθυνθεις σε όλους για τα συγκεκριμενα είδη που αναζητας ...
    Ουτε ως εμπορος μπορείς να φερεις από όλες τις μαρκες καθως παίζουν και αποκλειστικότητες...
    Γενικα στο εμποριο διπλα διπλα μαγαζια ο ενας μπορεί να θησαυρίζει και ο αλλος να πειναει...
     

  10. 17-01-12 22:20 #25
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω καφετερια εχω και κονομαω και αμα σου φαινεται ακυρο μην ασχολησαι
    Δεν με απασχολει καθολου αν κοναμανε η καφετεριες,αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
    Οποιος πιστευει πραγματικα οτι ειναι ευκολο να βγαλεις χρηματα με το να ανοιξεις μαγαζι με συμπληρωματα ας το κανει.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

     

  11. 17-01-12 22:39 #26
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    παιδια εξαρταται απο πολλα.αυτοι π τα πουλανε μεσω γυμναστηριου πχ συνηθως εχουν ποσοστα.αλλοι κ κερδος.σαφως λιγοτερο απο αυτο των καταστηματων.εξαρταται την εταιρια τη ποσοτητα τη χωρα προελευσης τα τελωνεια αν τις φερουν απεξω κτλπ.χοντρικα απο 20 εως κ 40 ευρω βγαζουν σε μια 2270.(τις υδρολυμενες τις περνουν πολυ φθηνοτερα απο οσο τις πουλανε)
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
     

  12. 17-01-12 23:04 #27
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εξαρταται απο πολλα.αυτοι π τα πουλανε μεσω γυμναστηριου πχ συνηθως εχουν ποσοστα.αλλοι κ κερδος.σαφως λιγοτερο απο αυτο των καταστηματων.εξαρταται την εταιρια τη ποσοτητα τη χωρα προελευσης τα τελωνεια αν τις φερουν απεξω κτλπ.χοντρικα απο 20 εως κ 40 ευρω βγαζουν σε μια 2270.(τις υδρολυμενες τις περνουν πολυ φθηνοτερα απο οσο τις πουλανε)
    Δεν είχε βγεί νόμος που απαγόρευε στα γυμναστήρια να πουλάνε συμπληρώματα??
     

  13. 17-01-12 23:06 #28
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mcstefan7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχε βγεί νόμος που απαγόρευε στα γυμναστήρια να πουλάνε συμπληρώματα??
    δε νομιζω.εγω παντως σε weider κανονικα τα βλεπω.οπως κ σε μερικα αλλα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
     

  14. 17-01-12 23:23 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mcstefan7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχε βγεί νόμος που απαγόρευε στα γυμναστήρια να πουλάνε συμπληρώματα??
    Ναι !
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε νομιζω.εγω παντως σε weider κανονικα τα βλεπω.οπως κ σε μερικα αλλα
    Δεν ειναι μετρο συγκρισης τα εν λογο gyms
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
     

  15. 18-01-12 09:38 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    450 / μηνα τεβε
    1000 / ενοικιο
    100 /ΔΕΗ
    100 / ΟΤΕ
    =1650 / μήνα πάγια έξοδα, ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ, αν βάλουμε και εφορεία μέσα πάμε στα 2000,

    .
    Με συγχωρείς αλλά έτσι είναι τα πράγματα στην Ελλάδα και ακόμη χειρότερα και όσοι θέλουν να δραστηριοποιηθούν εμπορικά σε στεγασμένο χώρο ωφείλουν να το γνωρίζουν και να πάρουν το αντίστοιχο ρίσκο.
    Αυτό, κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν δικαιολογεί λογικές τύπου "πόσο το πήραμε; Βάλτο άλλο τόσο και παραπάνω!", τουλάχιστον αν θέλει κάποιος στις μέρες μας να έχει δουλειά και να τζιράρει.
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία