Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 27 από 27
  1. 19-01-12 18:27 #16
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ggeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον ανήκεις στο εξελιγμένο είδος ανθρωπου που δε θα εχει φρονιμίτες...
    Οποτε μαλλον δε θα πρεπει να ανησυχεις...
    Βγαλε μια πανοραμική (20 ευρω) για να σου λυθουν οι αποριες...

    Σπυρι σπυρι κατεβαίνει το ρυζι σημερα...
    μακακας ειμαι? αστο ετσι. με την απορια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-01-12 18:31 #17
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα μαληστα. ωραιο θεμα ανοιξατε. τους φοβομουν που τους φοβομουν του οδοντιατρους, ηρθε και αυτο το θεμα και εδεσε.

    ασε που ειμαι 41 και δεν ξερω αν βγηκαν, η αν δεν βγηκαν, αν θελουν επεμβαση η οχι, η αν θα βγουν στο μελλον.
    τωρα θα μου πειτε... σε ποιο μελλον ρε μεγαλε? στα 50 η στα 80?
    δηλαδή υπάρχει περίπτωση να θέλουν επέμβαση και να μην το ξέρουμε ? δεν θα έπρεπε να μας πονάνε ?
    πάντως ακόμα και αν θεωρείτε περιττό δόντι (οπως είπαν απο πάνω πως πλέον ο άνθρωπος εξελίσσετε και δεν βγάζει ) ένα έξτρα δόντι (και μάλιστα αρχαίας προέλευσης , άρα φτιαγμένο απο την φύση για την επιβίωση μας) μπορεί να μας φανεί χρήσιμο σε κάποιο κίνδυνο για να δαγκώσουμε κάποιο σκοινί η άνθρωπο (αναλόγως την κατάσταση για να μην παρεξηγηθώ).


    σε πιο σημείο του στόματος μας τους έχουμε να ψαχτώ να δω αν έχω?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μακακας ειμαι? αστο ετσι. με την απορια..

    σε περίπτωση που είχε βγάλει πανοραμική ο ggeorge , μόλις τον έβρισες
    (επειδή ξέρει την τιμή το λέω )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 19-01-12 στις 18:34
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-01-12 18:47 #18
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    εγω βρε εβγαλα πανοραμική γιατί χρειαστηκε για την εγχειρηση...
    Χωρις αυτη δε σε χειρουργουνε...
    Ο ανθρωπος δεν εχει προβλημα γι' αυτο και δε θελει να το ψαξει

    Ειναι τα τελευταια δοντια . Δυο πανω δυο κατω. Ενα σε καθε μερια... Αν εχεις κενο δεν εχεις βγαλει ακομα...
    Αλλος τροπος είναι να τα μετρησεις... (εχεις 28 ή 32)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ggeorge : 19-01-12 στις 18:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-12 23:54 #19
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Καλό κουράγιο! Ο φρονιμίτης η θα σε πεθάνει η δεν θα νιώσεις τίποτα! Τους 2 πάνω τους έβγαλα Σάββατο πρωί και Σάββατο βράδυ έτρωγα πιτόγυρα.. τον κάτω αριστερά τον έβγαλα και απλά πονούσε τρελά… το κάτω δεξιά τον έβγαλα και έκανα 3 εβδομάδες να φάω σαν άνθρωπος…
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-01-12 09:18 #20
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Αυτο γιατί οι πανω βγαίνουν ευκολα,
    Μια απο τα ιδια. Τον πανω τον εβγαλα σε 1 λεπτο και πηγα για μπασκετ το απογευμα...

    Εντωμεταξυ εκανα πανοραμική ακτινογραφία ξανα γιατί ο πονος δεν με εχει αφησει ακομα...
    Αυριο θα παω απο το οδοντιατρειο παλι να το δει...

    ΥΓ Εχω γίνει φετες απο τη νηστεια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-07-13 12:00 #21
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    εγω χθες έβγαλα τον κατω αριστερο και μεθαυριο παμε για τον πανω
    παντως ηταν αρκετα ανωδυνο στην δικη μου περιπτωση και βγηκε σε κανα διλεπτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-01-16 18:34 #22
    Προεπιλογή Εξαγωγη
    Καλησπερα σε ολους.

    Εχθες πηγα και εβγαλα εναν φρονιμιτη ο οποιος μου δημιουργουσε κατα καιρους φλεγμονες στα ουλα κλπ.
    Ο οδοντιατρος μου ειπε οτι γενικα την ημερα της επεμβασης να μην παω στο γυμναστηριο η-και κανω οποιαδηποτε κουραστικη δραστηριοτητα αλλα απο κει και περα δεν θα υπηρχε προβλημα.

    Δοκιμασα να παω σημερα αλλα και παλι ειχα κομαρες, ζαλαδες κλπ οποτε εκανα πολυ χαλαρα πραγματα.

    Θα ηθελα να ρωτησω λοιπον εαν καποιος εχει περασει καποια παρομοια κατασταση και μετα απο ποσο καιρο επανηρθε σε φορμα καθως οι διευκρινισεις απο τον ιατρο ειναι πολυ ''φλου''.

    Ποναει η ψυχη μου που χανω ημερες ετσι και που απο το πολυ το κατσε κατσε εχω πιαστει. Να παω απο Δευτερα αφοβα;


    Ευχαριστω εκ των πρωτερων για τον χρονο σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-01-16 18:44 #23
    Προεπιλογή
    Έχω βγάλει και τους 4 φρονημίτες και τις 4 φορές την επόμενη μέρα είχε κλείσει η πληγή και εκανα οτι ήθελα στο γυμναστήριο.
    Οι κομάρες και οι ζαλάδες είναι αντίδραση στην αναισθητική ένεση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-16 19:05 #24
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    σορρυ χθες τον εβγαλες και σημερα ηθελες να πας γυμναστήιο?

    Το ποσο γρηγορα θα κλεισει η πληγη εξαρτάται από πολλά πράγματα, μέγεθος δοντιών, βαθος ριζων κλπ κλπ

    Κατσε 2-3 μερες σίγουρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-16 19:09 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    βασικα ολα εξαρτωνται απο την περιπτωση.
    εγω σε ενα δικο μου, που ηταν δυσκολος ειμουν 2 ωρες χειρουργειο κ αλλα 20 λεπτα ραμματα.
    οποτε εκει , μονο κ μονο που δεν μπορουσα να φαω κανονικα για 4-5 μερες, δεν υπηρχε κ πολυ νοημα να παω για προπονησεις με ασπραδια κ σεηκ πρωτεινης που την εβγαζα..
    μετα, μπορει να σου κανει ακομα κ πυρετο, οποτε εκει μαλλον δεν πας γυμναστηριο..κ φυσικα ειναι κ τι εχει γινει με τα ραμματα, που απο το ζορι μπορει να σπασουν..
    συν, οτι παιρνεις αντιβιωσεις λογικα κ αντιφλεγμονωδη η παυσιπονα..γενικα ολα αυτα δεν ειναι καλος συνδιασμος για να κανεις προπονησεις, αλλα οκ, οπως εγραψα κ απο πανω, αναλογα την περιπτωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-16 19:46 #26
    Προεπιλογή
    Καταρχας ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις και για την μεταφορα του θρεντ σε ηδη υπαρχον απο τους συντονιστες-διαχειριστες.

    Γενικα ηταν μια απλη εξαγωγη, αντιβιωση σταματαω σημερα το βραδυ, ραμματα δεν εγιναν και η ολη διαδικασια της αφαιρεσης κρατησε ενα 3λεπτο. Πυρετο δεν εχω κανει μεχρι στιγμης και ο πονος εχθες δεν ηταν τοσο εντονος (σημερα δεν ποναω καθολου) για να παρω παυσιπονο, παρα μονο το βραδυ οπου πηρα ενα παναντολ για να κοιμηθω ησυχα. Το διατροφολογιο μου το ακολουθω κανονικα χωρις προβλημα (με εξαιρεση οτι τρωω πιο αργα φυσικα).

    Ειμαι σε περιοδο ογκου επισης και αυτο που θα ηθελα να ρωτησω σαν εξτρα ειναι πως εαν δεν παω ουτε την Δευτερα, θα πρεπει να προσλαμβανω κανονικα τους υδατανθρακες που παιρνω η να κοψω ενα μερος; (πχ στο δευτερο γευμα τρωω κοτοπουλο μαζι με 120 γρ μακαρονια, θα πρεπει να τα μειωσω στα 70/60 γρ αυτες τις μερες που δεν θα πηγαινω; ).



    Ειμαι τοσο σχολαστικος βεβαιως γιατι προσφατα αλλαξα προγραμμα στο γυμναστηριο και οι περισσοτερες ασκησεις ειναι σουπερ σετς οποτε ειναι δυσκολο να μην καταβαλω προσπαθεια... Σκεφτηκα για μια βδομαδα να γυρισω στο προηγουμενο προγραμμα μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη N.G : 23-01-16 στις 19:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-16 18:00 #27
    Προεπιλογή
    παιδες εγω πρεπει να την εβγαλα πιο λαιτ απο ολους. Ξηλωσα 3 με διαφορα 2 ημερων ο καθενας και την ιδια μερα το βραδυ κανονικα προπονηση κλπ.
    Απο πονο μπορω να πω οτι δεν υπηρχε καθολου εκτος απο μια μικρη ενοχληση λογω του κενου που ενιωθα.
    Βεβαια ψυλλιαζομαι οτι επειδη ειχανε βγει ολοκληροι , ητανε απλα εξαγωγες δοντιων και οχι η διαδικασια με τα ραμματα που γινεται συνηθως για φρονιμητες.
    Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12