Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 43
  1. 10-02-12 23:39 #1
    Προεπιλογή προγραμματα γυμναστηριου,αξιοπιστα ή οχι?
    τι γνωμη εχετε?
    υπαρχουν γυμναστηρια που βγαζουν καλα προγραμματα και σας ικανοποιουν ή σας ειναι αχρηστα?

    εγω προσωπικα κανω το προγραμμα γυμναστηριου.Το αλλαζουν καθε 3μηνο,ειμαι ικανοποιημενος απο το προγραμμα μου στο γυμναστηριο,εσεις??
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-02-12 23:54 #2
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι γνωμη εχετε?
    υπαρχουν γυμναστηρια που βγαζουν καλα προγραμματα και σας ικανοποιουν ή σας ειναι αχρηστα?

    εγω προσωπικα κανω το προγραμμα γυμναστηριου.Το αλλαζουν καθε 3μηνο,ειμαι ικανοποιημενος απο το προγραμμα μου στο γυμναστηριο,εσεις??
    Eγω πριν χρονια που ελεγα να μου βγαλουνε ειχα μεινει πολυ δυσαρεστημενος και απο τα 2 γυμναστηρια που εχω αλλαξει. Κανανε τρομερα λαθη. Πρωτον εβαζαν σε ολους τα ιδια δηλαδη προγραμμα αρχαριου ανεξαρτητα αν ο αλλος ηταν πολυ προχωρημενος. Δευτερον οταν αλλαζαν προγραμμα αντι να αλλαζουν την ενταση που ειναι το βασικο που προσαρμοζεται ο οργανισμος αυτοι αλλαζαν μονο τις ασκησεις. Και τριτον εδιναν μεγαλη βαση σε μηχανηματα, τροχαλιες και ασκησεις απομονωσης και καθολου ελευθερα βαρη και βασικες ασκησεις.
    Προσωπικα πιστευω οτι οι περισσοτεροι ειτε δε ξερουν τι τους γινεται ειτε βαριουνται να ασχοληθουν

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-02-12 00:31 #3
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το γυμναστήριο που πάω.
    Η μια η γυμναστρια που ασχολειται πιο πολύ μαζί μου έχει γνωσεις και φαίνεται από τα προγράμματα που βγάζει.
    Δε στο βγάζει εκεινη τη στιγμή, αλλά σου το έχει έτοιμο σε 1-2 μέρες.
    Παντως εξαρτάται από το γυμναστη μωρε....και οι περισσότεροι εδω μέσα μπορούμε πια να "κόψουμε" αν ένας γυμναστης ξερει 5 πραγματα για να τον εμπιστευτούμε ή όχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-02-12 00:44 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το γυμναστήριο που πάω.
    Η μια η γυμναστρια που ασχολειται πιο πολύ μαζί μου έχει γνωσεις και φαίνεται από τα προγράμματα που βγάζει.
    Δε στο βγάζει εκεινη τη στιγμή, αλλά σου το έχει έτοιμο σε 1-2 μέρες.
    Παντως εξαρτάται από το γυμναστη μωρε....και οι περισσότεροι εδω μέσα μπορούμε πια να "κόψουμε" αν ένας γυμναστης ξερει 5 πραγματα για να τον εμπιστευτούμε ή όχι.
    παιδια πριν γραφτειτε σε γυμναστηριο καλο ειναι να κοιτατε αν ο γυμναστης εχει τελειωση καποια σχολη αν κανα πτυχιο και τετοια....αλλιως καλο ειναι να μην εμπιστευεστε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-02-12 02:13 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια πριν γραφτειτε σε γυμναστηριο καλο ειναι να κοιτατε αν ο γυμναστης εχει τελειωση καποια σχολη αν κανα πτυχιο και τετοια....αλλιως καλο ειναι να μην εμπιστευεστε..
    το σώμα του κοίτα φιλαράκι, αυτό τα λέει όλα...
    πτυχία και σχολές όσον αφορά τα σίδερα ειναι γτπκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-02-12 02:22 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dark Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σώμα του κοίτα φιλαράκι, αυτό τα λέει όλα...
    πτυχία και σχολές όσον αφορά τα σίδερα ειναι γτπκ
    στο δικο μου κυκλοφορουν παντα με μακριμανικα και φαρδια
    προφανως το εχουν παρει πρεφα πως ο κοσμος τους κοβει απο εκει και εχει πεσει γραμμη

    αν καποιος δεν ξερει να φτιαχνει προγραμμα καλο ειναι να το τσεκαρει με καποιον πιο εμπειρο
    το σωμα μας ειναι αρκετα πολυτιμο για να το εμπιστευθουμε στον οποιονδηποτε ασχετο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-02-12 03:09 #7
    Προεπιλογή
    Πρόγραμμα από γυμναστήριο= το απόλυτο fail .

    Τους λες θα ήθελα ένα πρόγραμμα απαιτητικό για αύξηση μυικής δύναμης και έμφαση π.χ στα πόδια
    Θα σου δώσουν ένα πρόγραμμα με 124215251251 ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα και θα σου προσθέσουν ασκήσεις ποδιών σε κάθε μέρα,για να μην μείνουν ποτέ τα ποδαράκια σου παραπονεμένα.Συνέβη σε εμένα,πολύ πρόσφατα κιόλας,όταν ο Μ@Λ#$$Σ εγώ είπα μια φορά να τους συμβουλευτώ μπας και βγάλουν τίποτα ενδιαφέρον.Άλλη φόρα,δεν την ξαναπατάω.

    Το άλλο γεγονός είναι πως συνήθως στα γυμναστήρια δουλεύουν παιδιά ηλικίας μέχρι το πολύ 25 ετών από ΤΕΦΑΑ, που χωρίς να θέλω να θίξω δεν έχουν ασχοληθεί οι περισσότεροι ποτέ συστηματικά με βάρη οπότε δε γνωρίζουν το διαχωρισμό μεταξύ προγραμμάτων ,αρχαρίου-προχωρημένου-ελιτ-χρήστη και γω δεν ξέρω τι,και πάει το καημένο το παιδί που είπε να ξεκινήσει γυμναστήριο,πρώτες 2 βδομάδες εντάξει κλασικά ξεκινάει με ένα κυκλικό και μετά αφού έχει φτάσει στο επίπεδο...του αρχαρίου,γτ πριν ήταν στο επίπεδο ΚΑΝΑΠΕ,του κοτσάρουν το πρόγραμμα χρήστη δεν ξέρω και γω τι,με αποτέλεσμα το παιδί να πάει από υπερκόπωση,πίσω στον καναπέ,πολύ συχνά μόνιμα(λόγω απογοήτευσης).

    Βέβαια,υπάρχουν,πολύ λίγες περιπτώσεις βέβαια,άτομα τα οποία έχουν πολλές γνώσεις πάνω στη γυμναστική και στην αποφυγή τραυματισμών,σωστή στάση κτλ κτλ,για να μη τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.

    Και κάτι τελευταίο,επειδή αναφέρθηκε παραπάνω,το αν ο γυμναστής δεν είναι φετόνι τουμπανιάρης με τη ρόγα έτοιμη να τρυπήσει το μπλουζάκι δε σημαίνει πως δεν έχει γνώσεις (ασχέτως που σε πολλές περιπτώσεις ισχύει) και το αντίθετο πάλι,ο τουμπανιάρης δεν σημαίνει πως έχεις γνώσεις (μην ξεχνάμε γονίδια,φάρμακα κτλ κτλ).Οπότε... δεν κρίνουμε από εμφάνιση τους γυμναστές. Προσωπική γνώμη πάντα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantinos! : 11-02-12 στις 03:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-02-12 03:59 #8
    Το avatar του χρήστη chourdakis

    Εγγραφή
    18-06-2011
    Περ.
    βιρωνας-ηρα
    Μηνύματα
    212
    Προεπιλογή
    μα εκ φεσεως ειναι δισκολο το θεμα......πχ. ο γυμναστης οταν βγαζει το προγραμμα καθετε και τσεκαρει τα αδυνατα σημεια σας?ξερει πχ που ελειπεστε στο στιθος?αν θελετε να δωσετε βαση στη κατω πτεριγα των φτερων γιατι η πανω ειναι υπαραναπτηγμενη?αν εχετε κακα γονιδια και θελετε να παιζετε συχνα γαμπες?και ακριβως επειδη μερικα σημεια ειναι καλυτερα απο αλλα δν θα εχουμε σε ολα την ιδια ενταση....εγω προσοπικα μονο τους 1ους 9 μινες ακολουθουσα το προγραμμα τους
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-02-12 07:14 #9

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    Γες αι ντού.
    Μηνύματα
    163
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι γνωμη εχετε?
    υπαρχουν γυμναστηρια που βγαζουν καλα προγραμματα και σας ικανοποιουν ή σας ειναι αχρηστα?

    εγω προσωπικα κανω το προγραμμα γυμναστηριου.Το αλλαζουν καθε 3μηνο,ειμαι ικανοποιημενος απο το προγραμμα μου στο γυμναστηριο,εσεις??
    Απο τι εισαι ικανοποιημενος συγκεκριμενα?Απο το προγραμμα σαν προγραμμα η απο τα απολεσματα που εχει πανω σου?Και αν εχεις καλα αποτελεσματα γνωριζεις αν ειναι λογω προγραμματος η λογω οτι απλα το σωμα ανταποκρινεται ευκολα,γενικοτερα?Αν θες πες στο περιπου τι προγραμμα εχεις να εχουμε μια βαση να σχολιασουμε.Αρχικα λεω οτι ειμαι κατα των γυμναστηριακων προγραμματων και θα αναλυσω αργοτερα τους λογους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-02-12 13:04 #10
    Προεπιλογή
    Πρόγραμμα κατα την γνώμη μου που δεν έχει squats/benchpress/deadlifts/overheadpress/rows για αρχάριο είναι χάλια.

    Επίσης φυσικά και πέζουν ρόλο τα πτυχία του γυμναστή.. (Πχ θα πρωτημίσω έναν με πτυχίο κινισιολογίας και εμπειρία στα oly lifts απο κάποιον απο το ABG Institute που με ένα τριήμερο σεμινάριο έγινε PT) ο κάθε πικραμένος μπορέι να μπει στο gear και να κάνει σωματάρα.

    Επίσης για τον γυμναστή εγώ κοιτάζω τουλάχιστον να μπορεί να κάνει squat χ 1.5 του σωματικου του βάρους, Bench press χ 1 του σωματικου του βάρους, deadlifts x3 του σωματικου του βάρους και powercleans x 1 του σωματικου του. Επειδή σημένει ότι α) το έχει ψάξει β) έχει έλεγχο σου σώματος του (lumbar, lower back, valsava maneuver) c) ότι καταλαβένει τι του γίνεται..
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-02-12 13:21 #11
    Το avatar του χρήστη chourdakis

    Εγγραφή
    18-06-2011
    Περ.
    βιρωνας-ηρα
    Μηνύματα
    212
    Προεπιλογή
    κειροχ μιπως στο χ3 αρσεις θανατου γινεσαι λιγακι υπερβολικος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-02-12 13:49 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chourdakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κειροχ μιπως στο χ3 αρσεις θανατου γινεσαι λιγακι υπερβολικος?
    2x είναι εύκολο σε 7-8 μήνες βγαίνει άνετα. Και μην ξεχνάς ότι μιλάμε για επαγγελματία που τρώει, κοιμάτε, αναπνέει gym.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-02-12 14:51 #13
    Προεπιλογή
    βλεπω προγραμματα απο γνωστους μου,και εχουν τεραστιο ογκο προπονησης,και οσο για διαχωρισμο ομαδων μου φαινονται πολυ ακυρα..και αυτα τα προγραμματα τους τα βγαζει γυμναστης σε αλυσιδες γνωστων gym,ειτε απο μαγαζια με συμπληρωματα διατροφης.Η φάση είναι οτι και οι τεφατζηδες αβν δεν εχουν ασχοληθει με το αθλημα δεν προκειται να σε βοηθησουν,εχω 3 ζωντανα παραδειγματα και οι 2 ειναι αχρηστοι απο τενοντιτιδες,προβληματα στα γονατα κτλ.και ο ενας προπονητης μπασκετ και αν του ζητησεις προγραμμα σ βγαζει παντα με το σκεπτικο να ησουν η να γινεις μπασκετμπολιστας απλα κολλημενα ατομα..
    οποτε ο καθε ενας ξερει που υστερει και πειραματιζεται,το θεμα ειναι το πειραμα να γινεται οσο πιο ασφαλες για να μην υπαρξουν προβληματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-02-12 15:44 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dark Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σώμα του κοίτα φιλαράκι, αυτό τα λέει όλα...
    πτυχία και σχολές όσον αφορά τα σίδερα ειναι γτπκ
    σε καμια περιπτωση δεν κρινεις τις γνωσεις του αλλου και την σοβαροτητα που εχει στην δουλεια του,απο το σωμα του.Προσωπικη εμπειρια,φιλε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SepTum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τι εισαι ικανοποιημενος συγκεκριμενα?Απο το προγραμμα σαν προγραμμα η απο τα απολεσματα που εχει πανω σου?Και αν εχεις καλα αποτελεσματα γνωριζεις αν ειναι λογω προγραμματος η λογω οτι απλα το σωμα ανταποκρινεται ευκολα,γενικοτερα?Αν θες πες στο περιπου τι προγραμμα εχεις να εχουμε μια βαση να σχολιασουμε.Αρχικα λεω οτι ειμαι κατα των γυμναστηριακων προγραμματων και θα αναλυσω αργοτερα τους λογους.
    δεν ξερω φιλε.Εγω παντως,βλεπω αποτελεσματα,φυσικα εχω και καλη διατροφη, και εχω "στρατιωτικη πειθαρχεια" στο θεμα διατροφης.Παντως και οι δυναμη μου,εχει αυξηθει και το σωμα μου εχεις αλλαξει(ογκος).
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-02-12 17:40 #15
    Προεπιλογή
    Μπορείς να μας παραθέσεις το πρόγραμμα του γυμναστηρίου σου αυτού του τριμήνου;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία