Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 43
  1. 11-02-12 23:07 #16
    Το avatar του χρήστη chourdakis

    Εγγραφή
    18-06-2011
    Περ.
    βιρωνας-ηρα
    Μηνύματα
    212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    2x είναι εύκολο σε 7-8 μήνες βγαίνει άνετα. Και μην ξεχνάς ότι μιλάμε για επαγγελματία που τρώει, κοιμάτε, αναπνέει gym.
    μου φενεται απιστευτα τρελο ρε φιλε...εγω πχ. ειμαι 19 χρονων 1.90 93 κιλα...δν μπορω να με φανταστω να σηκωνω 279 κιλα...νατουραλ παντα...και ουτε πιστευω οτι εινασ γυμναστης με τετοιο υψος θα σηκωνε χ3 σε αρσεις θανατου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-02-12 23:53 #17
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chourdakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου φενεται απιστευτα τρελο ρε φιλε...εγω πχ. ειμαι 19 χρονων 1.90 93 κιλα...δν μπορω να με φανταστω να σηκωνω 279 κιλα...νατουραλ παντα...και ουτε πιστευω οτι εινασ γυμναστης με τετοιο υψος θα σηκωνε χ3 σε αρσεις θανατου
    Nαι ρε Keirox τι ειναι αυτα που λες? Εδω ο κολεμαν που ηταν 140 κιλα εκανε τα 300 κιλα 4 επαναληψεις με μεγαλη δυσκολια. Τα ισοπεδωνεις ολα με αυτα που λες...

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-02-12 16:18 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chourdakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου φενεται απιστευτα τρελο ρε φιλε...εγω πχ. ειμαι 19 χρονων 1.90 93 κιλα...δν μπορω να με φανταστω να σηκωνω 279 κιλα...νατουραλ παντα...και ουτε πιστευω οτι εινασ γυμναστης με τετοιο υψος θα σηκωνε χ3 σε αρσεις θανατου
    Ο trainee μου με 2 μήνες εμπειρία έκανε 105 κιλάχ1x5 χθές και rm 150 κιλα.. θα φτάσει τα *2 του σωματικού του βάρους (180) σε 2-3 μήνες άνετα.. Όπώτε καταλαβένεις ότι περιμένω απο έναν επαγγελματία γυμναστή να κάνει *3 rm (η εκει γύρω.. μπορεί να μην είναι *3 αλλά *2.3/*2.5 οπωσδήποτε).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 12-02-12 στις 16:26
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-02-12 17:43 #19
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chourdakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κειροχ μιπως στο χ3 αρσεις θανατου γινεσαι λιγακι υπερβολικος?
    Πολλα τα λεφτα Αρη αλλα τεσπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-02-12 18:20 #20
    Προεπιλογή
    συνηθως βγαζουν σε ολα τα ατομα το ιδιο οποτε φυσικα και δεν καθομαι αν ασχοληθω με το προγραμμα τους!
    ‎-Μήπως έχετε καρτούλες που γράφουν
    "ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ";;;
    -Ναι φυσικά και έχω..
    -Δώσε μου 8 ρε φιλαράκι...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-02-12 16:44 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλα τα λεφτα Αρη αλλα τεσπα.
    Δεν καταλαβένω τι ενοείς.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-02-12 17:01 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβένω τι ενοείς.
    εκφραση ειναι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-02-12 17:13 #23
    Προεπιλογή
    Κοίτα εγώ μετά από 3 χρόνια προπόνησης δύναμης έχω φτάσει το 1RM Deadlift μου στο 2,3Χ του σωματικού μου βάρους. Από τα 100 κιλά που είχα περίπου όταν ξεκίνησα μέχρι τα 200, έκανα 7 μήνες. Για τα υπόλοιπα 80 κιλά χρειάστηκα περίπου δυόμιση χρόνια.
    Οπότε όπως καταλαβαίνετε η γραμμική πρόοδος στη δύναμη είναι κάτι το οποίο, όπως όλα τα ωραία πράγματα σε αυτή τη ζωή, διαρκεί πολύ λίγο.
    Αυτό το οποίο θέλω να πω συνοψίζοντας είναι ότι το 2,3Χ με 2,5Χ του σωματικού βάρους για μια στο deadlift είναι επιτεύξημο από τον οποιονδήποτε, ειδικά αν έχει χαμηλό ποσοστό λίπους και άρα λιγότερο anchor weight.

    Και για να είμαστε και on topic, τα προγράμματα "κονσέρβα" είτε είναι split είτε upper-lower είτε full body δουλεύουν για όλους τους πρώτους μήνες που είμαστε αρχάριοι, το κάθε ένα δίνοντας το κατιτις του εκεί που απευθήνεται, πρίξημο ή δύναμη. Το θέμα είναι ότι δυστηχώς από κει και έπειτά χρειάζεται προγραμματισμός με περιοδικότητα και πολύ λίγοι είναι αυτοί που θα έχουν τη πολυτέλεια να προχωρήσουν σε αυτό το επίπεδο.
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-02-12 17:53 #24
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβένω τι ενοείς.
    Οτι για να σου δείξει καποιος την σωστη τεχνικη ή να ειναι γνωστης δεν χρειαζεται αυτες τις επιδοσεις.Τα εχετε μπερδεψει λίγο στο μυαλο σας.
    Εχω δει πολλα κιλα,με πολυ κακες τεχνικες.Δεν μου λενε τα 3 x τίποτα.
    Πολλες τεχνικες που βλεπουμε σε επιδειξεις δυναμης ή bodybuilders που φημίζονται για τα κιλα που κανουν είναι από κακες ως κακιστες.
    Καποιοι powerlifters μπορεί να τα φτανουν
    Επίσης για να φτιαξει καποιος ενα πρόγραμμα δεν χρειαζεται να εχει επιδοσεις powerlifter,καθως δεν ειναι το ζητουμενο μας το powerlifting.
    O Dorian Yates αυτη την στιγμή δεν κανει πιθανον ούτε 2 x ,τι σημαινει,ότι δεν μπορεί να σου βγαλει ενα πρόγραμμα;
    Ελπίζω να καταλαβες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-02-12 18:01 #25
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης για να φτιαξει καποιος ενα πρόγραμμα δεν χρειαζεται να εχει επιδοσεις powerlifter
    Δεν καταλαβες ο Keirox θεωρει οτι 3χbody weigth ειναι συνηθης επιδοση του μεσου ανθρωπου που γυμναζεται ερασιτεχνικα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-02-12 18:07 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβες ο Keirox θεωρει οτι 3χbody weigth ειναι συνηθης επιδοση του μεσου ανθρωπου που γυμναζεται ερασιτεχνικα


    τασσο με εκανες κ γελασα..κατσε να το παω κ στις ατακες αυτο...

    ε,ρε άπλες με τα κιλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-02-12 18:37 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβες ο Keirox θεωρει οτι 3χbody weigth ειναι συνηθης επιδοση του μεσου ανθρωπου που γυμναζεται ερασιτεχνικα
    ακριβως το αντιθετο λεει
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-02-12 20:05 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβες ο Keirox θεωρει οτι 3χbody weigth ειναι συνηθης επιδοση του μεσου ανθρωπου που γυμναζεται ερασιτεχνικα

    3*bw ανθρώπου που γυμνάζεται συστηματικά για δύναμη. *2.3 ή *2.5 επαγγελματία γυμναστή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι για να σου δείξει καποιος την σωστη τεχνικη ή να ειναι γνωστης δεν χρειαζεται αυτες τις επιδοσεις.Τα εχετε μπερδεψει λίγο στο μυαλο σας.
    Εχω δει πολλα κιλα,με πολυ κακες τεχνικες.Δεν μου λενε τα 3 x τίποτα.
    Πολλες τεχνικες που βλεπουμε σε επιδειξεις δυναμης ή bodybuilders που φημίζονται για τα κιλα που κανουν είναι από κακες ως κακιστες.
    Καποιοι powerlifters μπορεί να τα φτανουν
    Επίσης για να φτιαξει καποιος ενα πρόγραμμα δεν χρειαζεται να εχει επιδοσεις powerlifter,καθως δεν ειναι το ζητουμενο μας το powerlifting.
    O Dorian Yates αυτη την στιγμή δεν κανει πιθανον ούτε 2 x ,τι σημαινει,ότι δεν μπορεί να σου βγαλει ενα πρόγραμμα;
    Ελπίζω να καταλαβες.
    Πάντα μιλάω με καλή τεχνική, πέρα των επιδώσεων.
    Δεν θα ήθελα πρόγραμμα απο των DW ή άλλους επαγγελματίες BB γιατί η εμπειρία μου λέει ότι έχουν πολύ διαστρεβλωμένη πραγματικότητα σχετικά με της ανάγκες των νάτουραλ λίφτερς λόγω των πολλών χρόνων ΑΑΣ+Φαρμάκων. Θα πρωτειμούσα πρόγραμμα απο κάποιον γυμναστή/coach με πτυχία και γνώση στο θέμα όπως ο Rippetoe ή ο Pendlay.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-02-12 12:57 #29
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβως το αντιθετο λεει
    Λεει οτι για να εμπιστευτει γυμναστη πρεπει να κανει μινιμουμ 1Χbody-weight σε bench press, 1,5Xbody-weight για σκουοτ και 3Χbody-weight για αρσεις. Τα 2 πρωτα τα εχουν οι περισσοτεροι που γυμναζονται σαν χομπι αρα και το τριτο το βαζει στο ιδιο τσουβαλι δηλαδη των μετριων κιλων

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-02-12 13:02 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dark Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σώμα του κοίτα φιλαράκι, αυτό τα λέει όλα...
    πτυχία και σχολές όσον αφορά τα σίδερα ειναι γτπκ
    +10000000000000000000000000000000000000000000
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία