Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 11-02-12 23:24 #1
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή Δύναμη και ασκήσεις
    Λέω να ξεκινήσω λίγο δύναμη στο πάγκο γιατί είνα απο τα αδύναμα μου σημεία και ανεβαίνω δύσκολα.Σκέφτομαι κάτι σε 4χ4.Το θέμα είναι πόσο τις % πρέπει να χρησιμοποιώ ανα σετ.το 70 το 80%?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-02-12 23:37 #2
    Το avatar του χρήστη Fratsou

    Εγγραφή
    09-02-2012
    Περ.
    Greece,Katerini
    Μηνύματα
    284
    Προεπιλογή
    Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα κάτι σε 8,6,4,2
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-02-12 13:25 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω να ξεκινήσω λίγο δύναμη στο πάγκο γιατί είνα απο τα αδύναμα μου σημεία και ανεβαίνω δύσκολα.Σκέφτομαι κάτι σε 4χ4.Το θέμα είναι πόσο τις % πρέπει να χρησιμοποιώ ανα σετ.το 70 το 80%?
    http://www.youtube.com/watch?v=ggvQsq2WPcM
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-02-12 16:14 #4
    Προεπιλογή
    Είσαι σίγουρος ότι το φόρμ σου είναι καλό; Δες το you think you can bench στο youtube. Αν είσαι σίγουρός ότι το form σου είναι τέλειο δές το Smolov ή το Smolov Jr. για το bench.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-02-12 20:44 #5
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-02-12 20:47 #6
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος ότι το φόρμ σου είναι καλό; Δες το you think you can bench στο youtube. Αν είσαι σίγουρός ότι το form σου είναι τέλειο δές το Smolov ή το Smolov Jr. για το bench.
    Είδα το βίντεο αλλα να σου πω την αληθεια έτσι ακριβώς δεν την εκανα την άσκηση και έχω την αισθηση οτι η συντριπτική πλειοψηφία δεν την κάνει έτσι.Δυο ερωτήσεις
    1.Η στάση αυτή είναι ασφαλής για την πλάτη?
    2.Στον επικληνή το ίδιο εφαρμόζουμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-02-12 00:16 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα το βίντεο αλλα να σου πω την αληθεια έτσι ακριβώς δεν την εκανα την άσκηση και έχω την αισθηση οτι η συντριπτική πλειοψηφία δεν την κάνει έτσι.Δυο ερωτήσεις
    1.Η στάση αυτή είναι ασφαλής για την πλάτη?
    2.Στον επικληνή το ίδιο εφαρμόζουμε?

    1) Είναι απόλυτος ασφαλες, αυτός είναι ο σωστός τρόπος για bench, δες και άλλα βίντεο με σωστό φορμ και ξεκίνα χαμηλά ώστε να το προπονήσεις.

    2) Όχι στην επικληνή είσαι με ευθεία την πλάτη.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-02-12 14:55 #8
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Τη μέρα που κάνω στήθος ξεκίνησα να κάνω μια άσκηση 4χ4 για να ανεβώ σε δύναμη και μετά 2 ασκήσει στηθους 3-4 σετ 8-10 επαναλήψεις.Συνδυασμός PL και BL κατουσιαν.Το θέμα είναι όταν κάνουμε δύναμη μπορούμε να βάλουμε και μια 2 προπόνηση?Έλεγα δηλαδή να βάλω και μια άλλη μέρα μέσα στη βδομάδα με πάγκο 4χ4 μόνο.Είναι λογικό αυτο για δύναμη η με αυτά που κάνω υπάρχει κίνδυνος υπερπροπόνησης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-02-12 15:02 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη μέρα που κάνω στήθος ξεκίνησα να κάνω μια άσκηση 4χ4 για να ανεβώ σε δύναμη και μετά 2 ασκήσει στηθους 3-4 σετ 8-10 επαναλήψεις.Συνδυασμός PL και BL κατουσιαν.Το θέμα είναι όταν κάνουμε δύναμη μπορούμε να βάλουμε και μια 2 προπόνηση?Έλεγα δηλαδή να βάλω και μια άλλη μέρα μέσα στη βδομάδα με πάγκο 4χ4 μόνο.Είναι λογικό αυτο για δύναμη η με αυτά που κάνω υπάρχει κίνδυνος υπερπροπόνησης?
    αν καις τα τρικεφαλα,μην περιμενεις να ανεβεις στον παγκο!
    οποτε θα σ ελεγα μην γυμναζεις καθολου τρικεφαλα..
    εγω κανω 2 φορες την εβδομαδα ολες τις ομαδες.στο στηθος την μια κανω λιγες επαναλ και κοιταω να ανεβαζω κιλα,(4*4 η 5*5 η 6*3) και την αλλη κανω επαναληψεις,αλλα εκρηξη 3-4 σετ 10 επαναλ.προοδο εχω δει αρκετη
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-02-12 22:10 #10
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Κανονικά κάνω στήθος τριτη και την παρασκυή που είναι ώμοι τρικέφαλ έβγαλα τις πιέσεις ώμων και κάνω παγκο και απο τρικ κάνω 1-2 ασκήσεις.Τα έχω βάλει έτσι ώστε τα τρικ να δουλεύουν 2 φορές τη βδομαδα εμεσα και άμεσα στο τέλος μετα απο το πάγκο τη 2 φορά που τον κάνω και να μην με επηρεάζουν πολύ.Πάντως το δοκίμασα την προηγούμενη βδομαδα και τη τριτη ήμουν πιο ξεκουραστος και είχα καλύτερη απόδοση συγκριτικά με τη Παρασκευή.Το σκέφτηκα μήπως ανεβώ πιο γρήγορα αλλα θα δοκιμλασω και ταχυδυναμη όπως πρότεινες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-02-12 13:52 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά κάνω στήθος τριτη και την παρασκυή που είναι ώμοι τρικέφαλ έβγαλα τις πιέσεις ώμων και κάνω παγκο και απο τρικ κάνω 1-2 ασκήσεις.Τα έχω βάλει έτσι ώστε τα τρικ να δουλεύουν 2 φορές τη βδομαδα εμεσα και άμεσα στο τέλος μετα απο το πάγκο τη 2 φορά που τον κάνω και να μην με επηρεάζουν πολύ.Πάντως το δοκίμασα την προηγούμενη βδομαδα και τη τριτη ήμουν πιο ξεκουραστος και είχα καλύτερη απόδοση συγκριτικά με τη Παρασκευή.Το σκέφτηκα μήπως ανεβώ πιο γρήγορα αλλα θα δοκιμλασω και ταχυδυναμη όπως πρότεινες
    για εμενα μην παιζεις καθολου τρικεφαλα και δικεφαλα,αν θες να ανεβεις σε βασικες ασκησεις..τωρα αν η λοξα σ ειναι ο παγκος,μην παιζεις καθολου τρικεφαλα,αντε ετσι για να σ φυγει η ιδεα οτι δεν τα προπονεις,κανε 2 σετ στο τελος πολλες επαναληψεις για πρηξιμο..
    εγω παιζω στηθος και πλατη 2 φορες την εβδομαδα,και τα χερια σπανια τα παιζω..η επιδοσεις μ εχουν ανεβει..οσο ταλαιπωρουσα τα χερια,επεφτα παντου
    Απάντηση με παράθεση