Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 163 από 163
  1. 02-02-16 20:00 #151
    Προεπιλογή ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗΣ
    Καλησπέρα παιδιά!! θελω βοηθεια επειγωντος γιατι δεν ξερω τι προπονηση να κανω για να ειμαι ετοιμος στους αλεξιπτωτιστες τον Σεπτεμβριο μπαινω και αγχωνομαι γιατι θελω να ειμαι πανετοιμος!! δεν ειμαι και ψηλος ειμαι 1,68 βαρος 70 κιλα και εχω πολυ καλο σωματοτυπο πρωην πολιστας 7 χρονια! ειμαι και εγω νεο μελος εδω στην παρεα θα ηθελα οποιος μπορει να με συμβουλεψει! ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-02-16 20:14 #152
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Αρχικά καλώς ήρθες

    αλλά υπάρχει ΗΔΗ αντίστοιχο θέμα...Κάνε ένα κόπο και κάνε ένα search πριν ποστάρεις κάποιο θέμα...

    http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...83%CE%B7%CF%82
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-02-16 20:24 #153
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Το μέλος Mpozos έκανε θητεία στα αλεξίπτωτα (τι θυμήθηκα τώρα) δεν ξέρω αν κυκλοφορεί τελευταία στο φόρουμ, στείλτου κανα pm.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-02-16 19:12 #154
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σας και πάλι... Λοιπόν από εβδομάδα ξεκιναω ένα ειδικό πρόγραμμα 3ων ημερών που κάνουν οι navy seals απλά θέλω να βάλω και 1-2 προπονήσεις με Βάρη και δεν ξέρω πότε... επίσης θέλω να μου πείτε αν ισχιει κάτι που μου είπαν...μου είπε ο
    Ένας γυμναστής να μειωσω κιλά στην μπάρα 30% και να μην κάνω 5χ5 αλλά πάνω από 30-40 επαναλήψεις για να ανεβω και στα push ups...ισχιει?

    Το πρόγραμμα θα είν ως έχει:

    Δεύτερα: navy seals program
    Τρίτη:κενό
    Τέταρτη:navy seals program
    Πεμπτη:κενό
    Παρασκευή:navy seals program
    Σάββατο:κενό
    Κυριακή:κενό

    Ποιες/ποια μέρα να βάλω τα Βάρη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-02-16 16:12 #155
    Προεπιλογή
    Το πρόγραμμα των navy seals τι περιλαμβάνει? Εγώ έκανα προπόνηση με έναν φίλο βάτραχο και το πρόγραμμα του είχε ως εξής : πρωί κολύμπι περίπου 3 χιλιόμετρα , απόγευμα 5 10 15 για μισή ώρα σερί (5 έλξεις, 10 κάμψεις, 15 καθίσματα) και το απόγευμα προς βράδυ 8 χιλιόμετρα τρέξιμο. Το έκανε μέρα παρά μέρα. Εγώ φυσικά ακολουθούσα μόνο σε κολύμπι τρέξιμο . Το πρόγραμμα του φυσικά έχει αλλάξει τώρα που είναι μέσα στη μονάδα. Το παραπάνω που γράφω το έκανε σε προετοιμασία για το σχολείο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-02-16 16:19 #156
    Προεπιλογή
    Το πρόγραμμα των Navy seals είναι αυτό http://www.bodybuilding.com/fun/teen-brent2.htm
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-02-16 21:30 #157
    Προεπιλογή
    Δε βλέπω το λόγο να βάλεις ημέρα με βάρη αλλά αν το θες νομίζω ότι κατάλληλη θα ήταν το Σάββατο με την προϋπόθεση την Παρασκευή να μην κάνεις κάμψεις έλξεις αλλά μόνο το αερόβια κομμάτι . Διαφορετικά μπορείς να αφαιρέσεις μια μέρα navy seals και να κάνεις βάρη εκείνη την ημέρα μαζί με τρέξιμο. Υπάρχουν αρκετοί συνδιασμοι αρκεί να βάλεις ένα πρόγραμμα ώστε να μην κάψεις τους μυς σου ή να βγάλεις τραυματισμό.
    Στο πρόγραμμα της Δευτέρας τέταρτης παρασκευής βάλε και κανένα σετακι καθίσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-02-16 17:45 #158
    Προεπιλογή
    Βάρη θέλω να βάλω για να έχω και έστω μια μικρή μυική ανάπτυξη-δύναμη μην γίνω τελείως λαπάς απ'το Navy seals σκέφτομαι να βάλω χέρια την τρίτη και στήθος-πλάτη το σάββατο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-03-17 13:52 #159
    Προεπιλογή 35 ΜΚ Η ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ
    ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΜΠΑΙΝΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΗΘΕΙ ΤΡΕΛΑ ΓΙΑ 35 ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΟΣΑ ΕΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΡΙΝ 7 ΧΡΟΝΙΑ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 35 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟ 2017. ΑΜΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ FACEBOOK ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΚΑΜΕΡΟΥΛΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙΑ CKECK IN ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΚΕΙΝΟ ΟΤΙ Η 35 ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΛΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ 35 ΜΠΑΙΝΑΝΕ ΚΟΜΜΕΝΟΙ ΔΙΟΙΚΗΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΞΥΝΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΗΣ 35 ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΑ ΞΥΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΧΙΜΗ ΘΗΤΕΙΑ. ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ 35 ΝΑ ΜΠΩ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑΘΕΡΟ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΥΠΡΟ??? Η ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ??

    ** Γραφε με μικρούς χαρακτήρες, ειναι κανόνας του φορουμ. Bodybuilding.gr Team **
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-03-17 14:28 #160
    Προεπιλογή 35ΜΚ Η ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ
    Αμα εχουμε καποιον που να υπηρετησε προσφατα στην 35 ας μου απαντησει θα ξερει καλυτερα πως ειναι τα πραγματα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-03-17 18:49 #161
    Προεπιλογή
    ετσι οπως εχει καταντησει πλεον ο στρατος καλητερα ειναι να μην πας και καθολου που λεει ο λογος. 9 μηνες απ την ζωη σου πανε χαμενοι μονο και μονο για να εισαι εσυ και αλλοι τοσοι τσαμπα προσωπικο του καθε στρατοπεδου και καραβανα ο οποιος εχει τιγκα κομπλεξ μικροτσουτσουνισμου επιδη ειναι ΕΠΟΠ και οχι βγαλμενος απο στρατιοτηκες σχολες ( και συναμα περνει κατωτερο μισθο, και ειναι και ο πρωτος στοχος για "ξεσπασματα" και δουλεματα απ τους ανωτερους του)

    Και προτου πεταχτουν μερικοι να πουνε για το ποσο "σκληραγωγηση" πειρανε απ τον στρατο, ας ακουσουν αυτο,

    Εμενα οσοι γνωστοι μου πηγανε "απλο" στρατο μου ειπανε επι λεξη " απλα χαμενος χρονος και τιποτε αλλο". Καθε μερα ειναι η ιδια μερα, τρως, κοιμασε, αντε να πας για κανα καφε να πιασεις κανα γκομενακι και χαζευεις ειτε στο κινητο ειτε παιζεις pro στην μοναδα. Γυμναστικη δεν κανεις, και ουτε σε αφηνουν βασικα να κανεις μηπως "πεσεις και χτυπησεις" λες και εισαι κανας μπεμπης που δεν ξερει να αναλαμβανει τις ευθηνες του. Και ρωταω εγω τωρα, που ακριβως σε οοοοολα αυτα ειναι η "σκληραγωγηση"?
    Παραλληλα εχω και 1-2 ατομα που πηγανε ειδικες δυναμεις,και μαλιστα ο ενας στην κυπρο. Στην Ελλαδα οι ειδικες δυναμεις ειναι λιγο καλυτερες απο τον "απλο" στρατο, αλλα και παλι και εκει μολις τελειωσει το αρχικο καψωνη και η εκπαιδευση αρχιζει η κατρακιλα του να μην κανεις τιποτα.


    Οπως προαναφερθηκε και απο ενα αλλο μελος, τα στρατοπεδα υπαρχουν για να τα δοιηκουν ορισμενοι ελληνες-βισματα και η στρατιωτικη θητεια ειναι ενα παρα πολυ καλο σχεδιο για να εχεις τσαμπα προσωπικο το οποιο θα αναλαμβανει ολες τις "αγκαριες" που δεν κανουν οι αξιωματικοι η αυτοι που περνανε στις στρατιωτηκες σχολες. Ριξε εκει και τις λεξεις "αναπτυξη σθενους,αυτοποιθαρχιας,αυτοεκτιμησης,αυτοσεβασμου" και το κοριφεο "πανε στρατο για να γινεις αντρας" και εισαι ετοιμος.

    Ναι, γιατι οι ξενοι (βλεπε πχ αμερικη,αγγλια,ολλανδια) που εχουν τοσους επιτηχημενους ανθρωπους σε παρα πολλους τομεις επιστημης ξερεται τι τους κανανε πρωτα ε? τους στειλανε υποχρεωτικη στρατευση για να "ανδρωθουν" και να μαθουν να ειναι υπευθηνοι αλλιως μετα δεν θα μπορουσαν να το καλλιεργησουν απο μονοι τους ωστε να ειναι αξια μελοι τις κοινωνιας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-03-17 22:00 #162
    Banned
    Εγγραφή
    09-09-2016
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    είσαι εποπ πεζικου η ειδικών δυνάμεων?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-05-21 17:23 #163
    Προεπιλογή
    Για να μπω ΛΟΚ χρειάζεται να πάω σε κάποια σχολή ή μπορώ να πάω κατευθείαν μετά από τον στρατό ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011