Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 163
  1. 28-02-12 00:56 #16
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν σε πολυεπιασα...πρεπει να περασεις απο πανελληνιες στις σχολες που σου εγραψα πιο πανω για να εχεις την επιλογη μετα αμα θες να περασεις το σχολειο των ΟΥΚ.
    Αρα δλδ θα ειναι σαν σπουδες...Δλδ πως ο αλλος θα παει νομικη εγω θα παω σε αυτο που ειναι στρατιωτικη σχολη????
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-02-12 00:59 #17
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα δλδ θα ειναι σαν σπουδες...Δλδ πως ο αλλος θα παει νομικη εγω θα παω σε αυτο που ειναι στρατιωτικη σχολη????
    ε τα πανεπιστημια των Ενοπλων Δυναμεων ειναι αυτα.Ουσιαστικα αυτο μετα θα ειναι η δουλεια σου.Οποτε,εφοσον εσυ θες να πας σε κατι τετοιο απλα για τη θητεια ξεχνα τα σχετικα με τα ΟΥΚ και τραβα σε ειδικες δυναμεις κτλ .
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-02-12 01:00 #18
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    μην φοβασαι τπτ...ουτε ειδικες προπονησεις ουτε τπτ...ιδιως τωρα που τα περισσοτερα στρατοπεδα εχουν γινει επαγγελματικες μοναδες συν το 9μηνο ζωη χαρισαμενη θα περασεις...τουλαχιστον δεν θα βαριεσαι οπως στο πεζικο...και μην γελιομαστε στις ειδικες δυναμεις ηταν καθε περσυ και χειροτερα..εχουν αλλαξει πολυυυ τα πραματα
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-02-12 01:01 #19
    Προεπιλογή
    ποτε μπαινεις φιλαρακι?
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-02-12 01:20 #20
    Προεπιλογή
    με την εσσο νοεμβριου, αμα δεν περασω στη σχολη που θελω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-02-12 01:22 #21
    Προεπιλογή
    Αγόρια ηρεμήστε λίγο. Όταν λέτε ΟΥΚ , ή αλλίως ΜΥΚ (Μονάδα Υποβρυχίων Καταστροφών) , είναι η πιο επίλεκτη μονάδα του ελληνικού ναυτικού, αν και έχει δική της διοίκηση και λέγεται ΔΥΚ (Διοίκηση Υποβρυχίων καταστροφών ) εδώ και κάποια χρόνια .Από εκεί και πέρα, μετά το 2004 και τη μείωση της θητείας ,κανείς έφεδρος (δηλαδή φαντάρος), δεν έχει πια τη δυνατότητα να συμμετάσχει στο σχολείο,επειδή πολύ απλά η θητεία είναι μικρή, και το σχολείο διαρκεί 8 μήνες. Η διαβολοβδομάδα είναι στον 7ο μήνα αν δεν κάνω λάθος.


    Στο ζουμάκι τώρα. Θα σας πω ποια είναι η διαφορά των ειδικών δυνάμεων με τη ΜΥΚ . Υποθέστε πως οι ειδικές δυνάμεις είναι ένας άνθρωπος 20-30 , ζυγίζει περί τα 130 κιλά και δεν έχει γυμναστεί ποτέ στη ζωή του .Η ΜΥΚ είναι ο Κάτλερ, ο Φιλ Χιθ, ο Κοουλμαν , ο Σβαντσενεγκερ. Και όλα αυτά χωρίς υπερβολές. Το σχολείο της ΜΥΚ επειδή είναι και διακρατικό,δίνει την ευκαιρία ακόμα και σε ξένους να το περάσουν, όπως λόγω χάρη ΣΕΑΛΣ, Ρεηντζερς κτλ ,πολλοί από αυτούς απλά κόβονται στη ΜΥΚ. Αν δεν είσαι "ψυχάκιας"¨με την πατρίδα και άλλα θέματα, σε 1 βδομάδα το πολύ έχεις φύγει. ΟΥΚ δε γίνεται ο καθένας.

    Όταν ήμουν φαντάρος , ο υπολοχαγός μου , που τελείωσε 2ος τη ΜΥΚ ήταν από άποψη φυσικής κατάστασης... κόσμους μακριά. Τώρα όσον αφορά τις ειδικές δυνάμεις, δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, μόνο ψυχολογικό σπάσιμο ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-02-12 01:28 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teopaok Εμφάνιση μηνυμάτων
    με την εσσο νοεμβριου, αμα δεν περασω στη σχολη που θελω
    αν μπεις πευκο...στειλε μου ενα πμ...
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-02-12 01:29 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν είσαι "ψυχάκιας"¨με την πατρίδα και άλλα θέματα, σε 1 βδομάδα το πολύ έχεις φύγει. ΟΥΚ δε γίνεται ο καθένας.
    Ποιά 1 βδομάδα????, οι περισσότεροι σε 1-2 ΗΜΕΡΕΣ εξαφανίζονται από το σχολείο της Μ.Υ.Κ.
    Μόνο οι πραγματικά επίλεκτοι τα καταφέρνουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-02-12 01:57 #24
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων

    Στο ζουμάκι τώρα. Θα σας πω ποια είναι η διαφορά των ειδικών δυνάμεων με τη ΜΥΚ . Υποθέστε πως οι ειδικές δυνάμεις είναι ένας άνθρωπος 20-30 , ζυγίζει περί τα 130 κιλά και δεν έχει γυμναστεί ποτέ στη ζωή του .Η ΜΥΚ είναι ο Κάτλερ, ο Φιλ Χιθ, ο Κοουλμαν , ο Σβαντσενεγκερ. Και όλα αυτά χωρίς υπερβολές. Το σχολείο της ΜΥΚ επειδή είναι και διακρατικό,δίνει την ευκαιρία ακόμα και σε ξένους να το περάσουν, όπως λόγω χάρη ΣΕΑΛΣ, Ρεηντζερς κτλ ,πολλοί από αυτούς απλά κόβονται στη ΜΥΚ. Αν δεν είσαι "ψυχάκιας"¨με την πατρίδα και άλλα θέματα, σε 1 βδομάδα το πολύ έχεις φύγει. ΟΥΚ δε γίνεται ο καθένας.
    εννοεις οτι στη ΜΥΚ ειναι πολυ τουμπανα κτλ?
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-02-12 02:22 #25
    Προεπιλογή
    Καλού κακού κάνε καμιά προπόνηση στη σκούπα, το φαράσι, τη φασίνα, το γόπινγκ και τη λάτζα. Ίσως σου χρειαστούν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-02-12 02:30 #26
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    δεν ειδα καποιον να εθεσε το θεμα θητειας στην μυκ (γτ το σχολιασαμε?τεσπα)..το σχολειο της μυκ ειναι εξαμηνο και ενας μηνας προσαρμογης..λιγο καπως τα παραδειγματα κωνσταντινε αλλα νταξ.....γιατι η Δ.Υ.Κ ειναι σχολειο...οταν εννουμε ειδικες δυναμεις εννουμε ολους τους στρατιωτες που εχουν ιδιαιτερη εκπαιδευση να το πω χυμα...μπορεις να περασεις το σχολειο και να εισαι μετα στην 13 ΔΕΕ στην κατεχακη...δεν εχει θεμα..για να περασεις το σχολειο πρεπει πρωτα να αντεξεις ψυχολογικα και μετα σωματικα...ειναι απο τα πιο δυσκολα σχολεια στον κοσμο μαζι με του ισραηλ της βρετανιας και της αμερικης...θελει αριστη προετοιμασια και πολλοι απο τους δοκιμους ουκαδες καταφευγουν σε χημικη υποστηριξη...(για να μην εχουμε αυταπατες το λεω αυτο δν κατακρινω κανεναν...)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ginus : 28-02-12 στις 02:32
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-02-12 02:54 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοεις οτι στη ΜΥΚ ειναι πολυ τουμπανα κτλ?

    Εξαρτάται από ποια άποψη εννοείς τούμπανα. Με την ευρεία άποψη του ββ όχι απαραίτητα, αλλά είναι ατσάλινοι, με σωματικές δυνατότητες απίστευτες. Ginus δεν είπαμε κάτι διαφορετικό, ούτε αμφέβαλα, αλλά και έκρινα το πως παιρνούν αρκετοί το σχολείο της ΜΥΚ . Ο υπολοχαγός μου, που κρατήσαμε και φιλικές σχέσεις μετέπειτα, 8 μήνες μου είχε πει ότι κράτησε το σχολείο, και ενδιάμεσα έπερναν και ΠΣΚ άδειες . Για τη διαβολοβδομάδα, στον 7ο, μου είπε πως όταν πήρε άδεια μετά το τέλος της, τον είδε η αδερφή του και έβαλε τα κλάματα (!) . Θεωρώ στον πλανήτη ως τοπ τις ΣΕΑΛΣ,Σπετσνας,ΜΥΚ,και την ισραηλινή (Sayeret Matkal).
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-02-12 02:56 #28
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    μην ξεχνας της SAS..
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-02-12 03:00 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην ξεχνας της SAS..

    οπς Αγγλία
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-02-12 07:17 #30
    Το avatar του χρήστη luckyseven

    Εγγραφή
    01-11-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    620
    Προεπιλογή
    Εγώ ξέρω πως πρόσφατα ήρθαν τα αμερικανάκια αντίστοιχα των ΟΥΚ δεν ξέρω πως λέγονται για να περάσουν το σχολείο και κοπήκαν όλοι
    καταλαβαίνετε λοιπόν τι ψυχικό σθένος έχουν οι δικοί μας όχι πως είναι κάτι σπουδαίο οι Αμερικανοί απλά έχουν καλό αν όχι τον καλύτερο εξοπλισμό.

    πέντε του μηνός μπαίνω κεεδ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία