Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 01-03-12 01:24 #1
    Προεπιλογή Συμβουλή για πρόγραμμα προπόνησης
    Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!

    Θα ήθελα να σας θέσω μια ερώτηση και να ακούσω τις γνώμες σας πάνω στο εξής:

    Είμαι 1.81, 77 kg με 10,4 ποσοστό λίπους και κάνω αρκετά χρόνια προπόνηση, χωρίς όμως να παίρνω κάποιου είδους συμπληρώματα (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν λαμβάνω ικανοποιητική ποσότητα πρωτείνης από το φαγητό). Εδώ και αρκετό καιρό (για την ακρίβεια πάνω από 5 μήνες), έκανα προπόνηση με super-set, έχοντας ξεκινήσει με 4-5 ασκήσεις ανά μυική ομάδα των 12 επαναλήψεων και 75 sec διάλειμμα μεταξύ των set (το οποίο μειώθηκε στα 60 sec τους τελευταίους 2 μήνες και οι επαναλήψεις σε 8). Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ μεγάλο το διάστημα το οποίο έκανα αυτή την προπόνηση, αλλά δυστυχώς έχει κολλήσει το μυαλό πως εάν μπω σε κάτι πιο ελαφρύ, θα "πέσω" με άμεση συνέπεια από εκεί που πήγαινα και έκανα την προπόνηση μου και αισθανόμουν ωραία, να έχω φθάσει στο σημείο να μην νιώθω χαρούμενος με αυτό που κάνω. Έχω σκεφθεί να κάνω απλές ασκήσεις (όχι δλδ super set) με 8-12 επαναλήψεις το κάθε set και 45 sec διάλειμμα (και αρκετά κιλά). Έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο;

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-03-12 10:34 #2
    Προεπιλογή
    Γιατί δεν το γυρνάς στο παλιό που γούσταρες και να ανεβάσεις τα κιλά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-03-12 16:52 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!

    Θα ήθελα να σας θέσω μια ερώτηση και να ακούσω τις γνώμες σας πάνω στο εξής:

    Είμαι 1.81, 77 kg με 10,4 ποσοστό λίπους και κάνω αρκετά χρόνια προπόνηση, χωρίς όμως να παίρνω κάποιου είδους συμπληρώματα (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν λαμβάνω ικανοποιητική ποσότητα πρωτείνης από το φαγητό). Εδώ και αρκετό καιρό (για την ακρίβεια πάνω από 5 μήνες), έκανα προπόνηση με super-set, έχοντας ξεκινήσει με 4-5 ασκήσεις ανά μυική ομάδα των 12 επαναλήψεων και 75 sec διάλειμμα μεταξύ των set (το οποίο μειώθηκε στα 60 sec τους τελευταίους 2 μήνες και οι επαναλήψεις σε 8). Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ μεγάλο το διάστημα το οποίο έκανα αυτή την προπόνηση, αλλά δυστυχώς έχει κολλήσει το μυαλό πως εάν μπω σε κάτι πιο ελαφρύ, θα "πέσω" με άμεση συνέπεια από εκεί που πήγαινα και έκανα την προπόνηση μου και αισθανόμουν ωραία, να έχω φθάσει στο σημείο να μην νιώθω χαρούμενος με αυτό που κάνω. Έχω σκεφθεί να κάνω απλές ασκήσεις (όχι δλδ super set) με 8-12 επαναλήψεις το κάθε set και 45 sec διάλειμμα (και αρκετά κιλά). Έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο;

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
    Αποτέλεσμα με το πρόγραμμα που περιγράφεις είδες ;
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-03-12 17:41 #4
    Προεπιλογή
    Ναι είχα δει αποτέλεσμα, αλλά το θέμα είναι ότι το κάνω πολύ καιρό και θέλω να το αλλάξω λίγο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-03-12 20:17 #5
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είχα δει αποτέλεσμα, αλλά το θέμα είναι ότι το κάνω πολύ καιρό και θέλω να το αλλάξω λίγο
    rest pause

    πχ κανεις καθισματα
    ξεκινας με χ κιλα βγαζεις ας πουμε 10επαν.- διαλειμα 10δευτερα - συνεχιζεις αλλες 6επαναληψεις ας πουμε -10δευτερα διαλειμα συνεχιζεις αλλες 4 επαν και παει λεγοντας

    επιισης αυτο συνδυαζεται καλα με drop set
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση