Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 04-03-12 20:32 #1
    Το avatar του χρήστη mtoylios

    Εγγραφή
    24-02-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή Προγραμμα γραμμωσης
    Ειμαι 1.70 και 77 κιλα (χωρις να σας εχω διαφωτισει και πολυ) και θελω να κανω ενα νεο προγραμμα γραμμωσης.Απλα θελω την γνωμη σας εκει που εχω κανει λαθος.Φυσικα ξερω οτι το παν ειναι η διατροφη και κανω οτι καλυτερο μπορω πανω σε αυτο.
    Επειδη θελω να επικεντρωθω περισσοτερο στην αεροβια,σκεφτηκα να χωρισω το προγραμμα του γυμναστηριου σε 2 φορες την εβδομαδα προσπαθωντας φυσικα να γυμνασω αυτες τις δυο φορες ολο το σωμα.Αλλες 4 μερες να κανω καποια αεροβια οπως τρεξιμο,ποδηλατο,μπασκετ.


    1η Μερα: ΣΤΗΘΟΣ-ΩΜΟΙ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
    ΣΤΗΘΟΣ:πιεσεις παγκου (3*15), σουπερσετ πιεσεις αλτηρα επικλινη+ανοιγματα αλτηρα επικλινη (3*12), cross over(3*15)
    ΩΜΟΙ: εκτασεις προς τα πανω με αλτηρες(3*15), ορθια κωπηλατικη (3*15)
    ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ: τιναγματα με αλτηρα (3*15), σουπερσετ τροχαλια εκτασεις+τροχαλια εκτασεις πισω απο το κεφαλι (3*15)


    2η Μερα: ΠΛΑΤΗ-ΔΙΚΕΦΑΛΑ-ΠΟΔΙΑ
    ΠΛΑΤΗ: ασανσερ κλειστη λαβη(3*15), σουπερσετ χιαστη τροχαλια+κωπηλατικη σκυφτος (3*12), ελξεις τροχαλια με V λαβη (3*15)
    ΔΙΚΕΦΑΛΑ: σφυρια (3*15), σουπερσετ καθιστος ελξεις με μπαρα+επικλινη με αλτηρες (3*12)
    ΠΟΔΙΑ: εκτασεις τετρακεφαλων (3*15), σκουωτ (3*15), γαμπες (3*20)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-03-12 22:24 #2
    Το avatar του χρήστη mtoylios

    Εγγραφή
    24-02-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    ok ευχαριστω παιδια....αλλη φορα τοττε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-03-12 04:04 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Έχεις παρακολουθήσει το φόρουμ? Τα άρθρα που αναφέρονται σε γράμμωση τα είδες?
    Υπερβολη είναι 2 μέρες προπόνηση όλο το σώμα και 4 μέρες αερόβια.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-03-12 11:02 #4
    Το avatar του χρήστη mtoylios

    Εγγραφή
    24-02-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    Το διαβασα το φορουμ και το εψαξα.Απλα ηθελα περισσοτερο να επικεντρωθω στην αεροβια ασκηση χωρις ομως να παραμελησω τα βαρη
    Θελω να χασω μερικα κιλα και σκεφτηκα να δωσω περισσοτερο βαρος και χρονο στο αεροβιο κομματι.Βρηκα 2-3 προγραμματα γραμμωσης εδω των 3 ή 4 ημερων,αλλα σκεφτηκα οτι επειδη θελω περισσοτερο το αεροβιο κομματι να δωσω λιγοτερες μερες στα βαρη.
    Γιατι ομως υπερβολη?ως προς τι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-03-12 00:52 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ο στόχος είναι να χάσεις λίπος, ή να χτίσεις το σώμα σου? Αν είναι μόνο το πρώτο, οκ κάντο έτσι. Αν όμως ζητάς κάτι παραπάνω, ακολουθείς λάθος διαδικασία.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-03-12 01:08 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε αν εχεις διαβασει και παρακολουθησει το φορουμ , θα ειχες καταλαβει οτι προγραμμα γραμμωσης δεν υπαρχει και νομιζω πρεπει να εχει ειπωθει παρα πολλες φορες..
    Δηλαδη ολα παιζουν στη διατροφη.Και ενα αλλο για το αεροβιο που'χουμε - οτι δεν ειναι αναγκαιο και μια χαρα αντικαθισταται απο τα βαρη . Διαβασε τα κομμεντς http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B5%CE%B9%CF%82
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-03-12 10:58 #7
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι καλο. Εφοσον κανεις γραμμωση κανεις υποθερμιδικη επομενως πρεπει να κανεις πολλα κιλα και λιγες επαναληψεις για να μην πεσεις σε μυικη μαζα και δυναμη. Συν λιγη αεροβικη

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-03-12 19:39 #8
    Το avatar του χρήστη mtoylios

    Εγγραφή
    24-02-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε αν εχεις διαβασει και παρακολουθησει το φορουμ , θα ειχες καταλαβει οτι προγραμμα γραμμωσης δεν υπαρχει και νομιζω πρεπει να εχει ειπωθει παρα πολλες φορες..
    Δηλαδη ολα παιζουν στη διατροφη.Και ενα αλλο για το αεροβιο που'χουμε - οτι δεν ειναι αναγκαιο και μια χαρα αντικαθισταται απο τα βαρη . Διαβασε τα κομμεντς http://forum.bodybuilding.gr/showthr...ιπωσεις
    Επειδη εχω διαβασει πολλες φορες το φορουμ και βλεπω συνεχεια διαχωρισμο μεταξυ προγραμματος για γραμμωση και ογκου,γι'αυτο εχω αποριες!Φυσικα ξερω οτι το παν ειναι το φαγητο και η διατροφη

    Nasser στοχος μου ειναι χασω λιπος και να αρχισω επιτελους να βλεπω γραμμωση πανω μου.Το ξερω οτι αυτο θελει πολυ υπομονη και επιμονη,αλλα απλα θελω να ξεκινησω απο καπου και να ξεκινησω σωστα...γι'αυτο ρωταω εσας
    Απάντηση με παράθεση