Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 06-03-12 14:30 #1
    Προεπιλογή ένταση στην προπόνηση, κάθε φορά στο 100%??
    Καλησπέρα, η απορεία μου είναι αν σε μια περίοδο όγκου διάρκειας 3 μηνών και με πρόγραμμα προπόνησης κάθε μέρα με μια διαφορετική μιυκή ομάδα και δύο μέρες την βδομάδα ξεκούραση, θα μπορέσω να δω αύξηση στα κιλά των ασκήσεων αν κάθε βδομάδα η ένταση προπόνησης, ειδηκά στα τελευταία σετ είναι στο 100%?? Στη διατροφή μου δε νομίζω να έχω κενά.. και από συπμληρώματα χρησημοποιώ whey αμινοξέα και κρεατίνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-03-12 14:36 #2
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ναι θα δείς..Αν και η διατροφή σου είναι σωστή θα δείς μεγάλη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-03-12 14:39 #3
    Προεπιλογή ένταση στην προπόνηση, κάθε φορά στο 100%??
    Καλησπέρα, η απορεία μου είναι αν σε μια περίοδο όγκου διάρκειας 3 μηνών και με πρόγραμμα προπόνησης κάθε μέρα με μια διαφορετική μιυκή ομάδα και δύο μέρες την βδομάδα ξεκούραση, θα μπορέσω να δω αύξηση στα κιλά των ασκήσεων αν κάθε βδομάδα η ένταση προπόνησης, ειδηκά στα τελευταία σετ είναι στο 100%?? Στη διατροφή μου δε νομίζω να έχω κενά.. και από συπμληρώματα χρησημοποιώ whey αμινοξέα και κρεατίνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-03-12 14:40 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    θα ανοξεις κ αλλες φορες το ιδιο θεμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-03-12 14:42 #5
    Προεπιλογή
    δεν πείραξα τίποτα παιδιά αλήθεια.. να ανοίξω το θέμα να δώ την απάντηση ήθελα δεν ξερω τι έγινε αν μπορεί κάπιος να σβήσει το ένα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-03-12 14:54 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mcstefan7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα δείς..Αν και η διατροφή σου είναι σωστή θα δείς μεγάλη!
    Μήπως αν την μια βδομάδα ήμουν στο 100% την άλλη στο 70-80% και μετά πάλι 100% θα ήταν καλύτερα? Το ρωτάω αυτό μήπως και υπάρχει έτσι καλύτερη ανάρωση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-03-12 15:01 #7
    Προεπιλογή
    4 εβδομάδες 120% και μία χαλαρά τα μισά κιλά
    αυτό έκανα εγώ και είδα μεγάλη διαφορά...
    επίσης κάθε πέντε εβδομάδες άλλαζα πρόγραμμα-ασκήσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-03-12 15:40 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tiesto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως αν την μια βδομάδα ήμουν στο 100% την άλλη στο 70-80% και μετά πάλι 100% θα ήταν καλύτερα? Το ρωτάω αυτό μήπως και υπάρχει έτσι καλύτερη ανάρωση..
    4 φορές την εβδομάδα προπόνηση, 3 ξεκούραση και καλό φαγητό.

    Όσον αφορά την πρόοδο στα κιλά, εφόσον έχεις θέσει κάποιους στόχους σε κιλά/επαναλήψεις θα δείς πρόοδο. Αν πηγαίνεις χύμα είναι άλλο καπέλο.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-03-12 17:01 #9
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Πήγαινε ολες τις προπ στο 100% και κάποια έτσι κι αλλιως θα σου βγεί απο μόνη της πιο λάιτ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-03-12 17:08 #10
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    αλλο ενταση στο 100% δηλ μια επαναληψη τα μεγιστα κιλα..
    και αλλο να κανω 15επαν αλλα στις τελευταιες 5 να ζοριζομαι πολυ...δηλ να φθανω μεχρι αποτυχια
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-03-12 17:50 #11
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλο ενταση στο 100% δηλ μια επαναληψη τα μεγιστα κιλα..
    και αλλο να κανω 15επαν αλλα στις τελευταιες 5 να ζοριζομαι πολυ...δηλ να φθανω μεχρι αποτυχια
    Πολύ εύστοχη η παρατήρηση....
    Μάλλον εννοεί το 2ο..
    Πάντως αν δοκίμαζες να αλλάξεις λίγο την προπόνησή σου ή ακόμα κ την διατροφή σου. ίσως κ να σε βοηθούσε να ξεκολλήσεις λίγο.
    Αν κατάλαβα καλά αυτό είναι το θέμα σου...
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-03-12 20:33 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο primordial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως αν δοκίμαζες να αλλάξεις λίγο την προπόνησή σου ή ακόμα κ την διατροφή σου. ίσως κ να σε βοηθούσε να ξεκολλήσεις λίγο.
    Αν κατάλαβα καλά αυτό είναι το θέμα σου...
    Όπως το είπες.. να ξεκολλήσω. Όσο για το πως αντιλαμβάνομαι και εννοώ εγώ την ένταση στο 100%: αν για παράδειγμα στο 3ο σετ μιας άσκησης ας πούμε πιέσεις μπάρας σε ίσιο πάγκο για στήθος έχω να κάνω 10 επαναλήψεις θα βάλω 90 κιλά ώστε τις δύο τελευταίες επαναλήψεις να τις βγάζω μόνο με βοήθεια, χωρίς να σημαίνει αυτό οτι θα τα σηκώνει ο άλλος που θα με βοηθάει
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-03-12 20:49 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tiesto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως το είπες.. να ξεκολλήσω. Όσο για το πως αντιλαμβάνομαι και εννοώ εγώ την ένταση στο 100%: αν για παράδειγμα στο 3ο σετ μιας άσκησης ας πούμε πιέσεις μπάρας σε ίσιο πάγκο για στήθος έχω να κάνω 10 επαναλήψεις θα βάλω 90 κιλά ώστε τις δύο τελευταίες επαναλήψεις να τις βγάζω μόνο με βοήθεια, χωρίς να σημαίνει αυτό οτι θα τα σηκώνει ο άλλος που θα με βοηθάει

    ναι και δώσε βάση στο αρνητικό τμήμα της άσκησης, δηλαδή όταν κατεβάζεις τη μπάρα στον πάγκο για παράδειγμα να γίνεται αργά και ελεγχόμενα. Το θετικό το ιδανικό είναι να γίνεται εκρηκτικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-03-12 21:06 #14
    Προεπιλογή
    Οκ, σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-03-12 21:36 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tiesto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως το είπες.. να ξεκολλήσω. Όσο για το πως αντιλαμβάνομαι και εννοώ εγώ την ένταση στο 100%: αν για παράδειγμα στο 3ο σετ μιας άσκησης ας πούμε πιέσεις μπάρας σε ίσιο πάγκο για στήθος έχω να κάνω 10 επαναλήψεις θα βάλω 90 κιλά ώστε τις δύο τελευταίες επαναλήψεις να τις βγάζω μόνο με βοήθεια, χωρίς να σημαίνει αυτό οτι θα τα σηκώνει ο άλλος που θα με βοηθάει
    Σε όλα τα σετ πρέπει να φθάνεις σε αποτυχία άμα θες να λέγεται "προπόνηση έντασης 100%"..Αν μόνο στο τελευταίο σετ, ζορίζεσαι στις 2 τελευταίες επαναλήψεις τότε...άντε να το πούμε 70% και αν.. αύξησε το βάρος ώστε σε κάθε σετ να βγάζεις 8-10 επαναλήψεις με το ζόρι.
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία