Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 55
  1. 20-03-12 17:07 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα μιλησα με τον γιωργο στελνει τους χαιρετισμους του και μου εδωσε καποιες κασσετες απο αγωνες παλιους δικους του οπως το μιστερ οδυσσεια του 95.πιστευω να καταφερω να τους κανω dvd και μετα να τους ανεβασω και στην ενοτητα ελληνικο μποντυμπιλντινγκ
    Αναμενουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-09-12 22:51 #17
    Προεπιλογή
    Είχα την τιμή και χαρά να γνωρίσω σήμερα από κοντά τον Γιώργο Καπετανάκη. Με αφορμή ένα άρθρο που δημοσίευσε το μέλος Vaggan του forum για το Γιώργο και με ενέπνευσε, και λόγω του ότι το κατάστημα του με τα συμπληρώματα διατροφής καθώς και το γυμναστήριο του βρίσκονται κοντά στο σπίτι μου, αποφάσισα να πάω να τον δω από κοντά. Και σίγουρα δεν απογοητεύτηκα σχετικά με την εικόνα που είχα σχηματίσει από αυτά που έχω διαβάσει. Σεμνός, ταπεινός με ήθος, το άτομο που θα χαρακτηρίζαμε ως άνθρωπο της διπλανής πόρτας. Του μίλησα για το bodybuilding.gr, και του έδωσα συγχαριτήρια για την πορεία του και τα επιτεύγματα του στο Ελληνικό ΒΒ, και πόσο πολλοί φίλοι εδώ τον εκτιμούν σαν αθλητή αλλά και σαν προσωπικότητα. Κοκκίνησε σαν να ντράπηκε που άκουγε τα λόγια μου, δείγμα του ήθους που τον διακρίνει. Μου μίλησε με ζεστα λόγια και ένα τόνο νοσταλγίας για τα παλιά χρόνια όταν πρωτοξεκινούσε, για την συντροφικότητα και αλληλοβοήθεια που επικρατούσε τότε μεταξύ των αθλούμενων στο γυμναστήριο και πως αισθάνονταν σαν σπίτι του σε εκείνο το περιβάλλον. Μου μίλησε με θαυμασμό και σεβασμό για τους μεγάλους Έλληνες πρωταθλητές συναγωνιστές του, σαν ο ίδιος να ήταν 16 χρονών παιδί που τώρα ξεκινάει, και εκεί κατάλαβα ότι είναι ένας πραγματικά αγνός φίλαθλος που λατρεύει το άθλημα. Μου είπε πως αγαπάει τα νέα παιδιά, και μου έδειξε με θαυμασμό φωτογραφίες τους από το γυμναστήριο του στο οποίο τους γυμνάζει. Μου έδειξε με περηφάνια άρθρα του που έχουν δημοσιευθεί σε περιοδικά, και μου μίλησε για την μεγάλη του αγάπη που είναι το γράψιμο. Των ρώτησα αν θα έγραφε ένα βιβλίο σχετικά με το άθλημα, και χωρίς δισταγμό μου απάντησε πως ναι θα ήθελε πολύ και πως έχει σκεφτεί και πώς θα ήθελε να είναι. Με παρότρυνε να παρακολουθήσω αγώνες καθώς όπως είπε αυτοί αποτελούν την πεμπτουσία του αθλήματος αφού εκεί φαίνεται το επιστέγασμα της δουλειάς του κάθε αθλητή. Μου ανέφερε ξανά και ξανά τον Άρνολντ ο οποίος ήταν ο αγαπημένος του ξένος αθλητής. Του είπα πως έχω φτιάξει ένα δικό μου χώρο και εκεί γυμνάζομαι και στο τέλος αφού τον χαιρέτησα μου είπε ότι όποτε θέλω να πάω στο γυμναστήριο του να γυμναστώ δωρεάν για να αλλάξω όπως είπε και λίγο περιβάλλον. Τόσο μεγαλόκαρδος!!! Και όταν σηκώθηκε κάποια στιγμή έστω και με τα ρούχα αμέσως μου τράβηξε την εντύπωση η συμετρία του η μικρή του μέση οι όμορφες κνήμες και οι φαρδείς ώμοι Του ζήτησα να 'τραβήξω' και κάποιες φωτό τις οποίες και σας παραθέτω.

    Όνομα: DSC02495.JPG Εμφανίσεις: 2133 Μέγεθος: 39,6 KBΌνομα: DSC02494.JPG Εμφανίσεις: 1992 Μέγεθος: 60,4 KBΌνομα: DSC02493.JPG Εμφανίσεις: 1985 Μέγεθος: 54,5 KBΌνομα: DSC02492.JPG Εμφανίσεις: 2010 Μέγεθος: 60,1 KBΌνομα: DSC02491.JPG Εμφανίσεις: 1956 Μέγεθος: 72,6 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-09-12 22:59 #18
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστουμε για την αναφορά και τις φωτογραφίες του Γιώργου Καπετανάκη!
    Τα αρθρα του στα περιοδικά αλλά και οι λόγοι του στους αγώνες,δίνουν πάντα μια νότα νοσταλγίας,αυθεντικότητας της παλαιάς εποχής του Bodybuilding,τότε που οι αθλητές εχωντας ως εφόδιο την δίψα για προπόνηση και αγώνες και λιγότερο την τεχνογνωσία,κατάφερναν πολυ καλες σωματικές διαπλασεις,ανάμεσα σε αυτούς και ο Γιώργος Καπετανάκης.
    Το ωραίο του παρουσιαστικο που συνδυαζόταν με τον γραμμωμένο του σώμα,του εξασφαλισαν αρκετες φωτογραφήσεις..
    Οταν θα βρω χρόνο,θα δημοσιεύσω ένα του άρθρο για την κατασταση που επικρατουσε στα γυμναστήρια,τόσο απολαυστικό,που όσες φορές και να το διαβάσω,το απολαμβανω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-09-12 23:06 #19
    Προεπιλογή
    Και ο ίδιος μου είπε πως θέλει όταν βρει χρόνο να σκανάρει άρθρα του (από περιοδικά που διατηρεί με ευλάβεια στη συλλογή του), και να τα δημοσιεύσει στο διαδίκτυο, οπότε αν γίνει θα τα παρουσιάσουμε και εδώ
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-09-12 23:58 #20
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ο γιωργος ειναι φοβερο ατομο και σε λιγες μερες με την βοηθεια του κωστα θα εχουμε την χαρα να παρακολουθησουμε υλικο απο θρυλικους αγωνες με μεγαλους αθλητες απο το προσωπικο αρχειο του γιωργου καπετανακη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-09-12 03:55 #21
    Το avatar του χρήστη Stavros76

    Εγγραφή
    24-08-2012
    Περ.
    Phuket, Thailand
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    Πολυ καλος αθλητης με μεγαλο του ατου την γραμμωση, ειχα την τυχη να τον προλαβω στους αγωνες.Θυμαμαι οτι προτιμουσα να καθομαι στα αποδυτηρια μεσα κ να τον βλεπω απο κοντα που εκανε ζεσταμα για να ανεβει στην σκηνη.Μου εκανε εντυπωση για την εποχη η ιδιαιτερη γραμμωση που ειχε!
    Επισης αξιζουν πολυ απο θεμα καλαισθησιας οι ασπρομαυρες φωτο που ειχε κανει με την Ε.Πετρουλακη!
    I love my haters because they motivate me
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-09-12 11:48 #22
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Thumbs up
    MASTER of POSING
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-01-14 17:37 #23
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παραθέτω στο αφιέρωμα του Γιώργου Καπετανάκη,μια παλιά συνέντευξη,την οποία μας προσέφερε το μελος rorocoleman ,αξιζει να την διαβάσετε

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rorocoleman Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνεντευξη Γιωργου Καπετανακη περιοδικο FLEXXUS ΤΕΥΧΟΣ 2ο - ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 1994 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1995























    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-01-14 22:02 #24
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε το μέλος rorocoleman, και εσένα Κωστή για την δημοσίευση της πολύ καλής συνέντευξη του σπουδαίου αθλητή και ανθρώπου Γιώργου Καπετανάκη. Είχα την τύχη και τη χαρά να γνωρίσω τον Κο Καπετανάκη πριν λίγο καιρό, και εντυπωσιάστικα από τον ευθύ του χαρακτήρα, τον ορθό και νοσταλγικό λόγο του και τη βαθειά του γνώση για το άθλημα. Αρσενικό παλαιάς κοπής, ντόμπρος, ευγενικότατος και πολύ φιλικός. Έχω επίσης την τύχη να διαμένω πολύ κοντά στο γυμναστήριο-σιδεράδικο που διατηρεί και μια μελοντική προπόνηση εκεί (ίσως με το φίλο vagg που είναι μεγάλος του θαυμαστής), είναι μέσα στα σχέδια μου.

    ΥΓ αν δεν κάνω λάθος στην πρώτη φωτό με το Γιώργο είναι η νεότατη τότε αθλήτρια-μοντέλο, που αργότερα χαρακτηρίστηκε και ως Εθνική μας γυμνάστρια Ελένη Πετρουλάκη.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-01-14 22:22 #25
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστούμε το μέλος rorocoleman, και εσένα Κωστή για την δημοσίευση της πολύ καλής συνέντευξη του σπουδαίου αθλητή και ανθρώπου Γιώργου Καπετανάκη. Είχα την τύχη και τη χαρά να γνωρίσω τον Κο Καπετανάκη πριν λίγο καιρό, και εντυπωσιάστικα από τον ευθύ του χαρακτήρα, τον ορθό και νοσταλγικό λόγο του και τη βαθειά του γνώση για το άθλημα. Αρσενικό παλαιάς κοπής, ντόμπρος, ευγενικότατος και πολύ φιλικός. Έχω επίσης την τύχη να διαμένω πολύ κοντά στο γυμναστήριο-σιδεράδικο που διατηρεί και μια μελοντική προπόνηση εκεί (ίσως με το φίλο vagg που είναι μεγάλος του θαυμαστής), είναι μέσα στα σχέδια μου.

    ΥΓ αν δεν κάνω λάθος στην πρώτη φωτό με το Γιώργο είναι η νεότατη τότε αθλήτρια-μοντέλο, που αργότερα χαρακτηρίστηκε και ως Εθνική μας γυμνάστρια Ελένη Πετρουλάκη.
    ναι φιλε οταν ερθω θα παμε. στον ουρανο την γυρευα στην γη την βρηκα αυτη την συνεντευξη σταθμος για εμενα για την ενασχοληση μου με το σιδερενιο αθλημα ετσι αρεννωπο και μυωδη που τον εβλεπα ηθελα να του μοιασω..ευχαριστω το μελος rorocoleman απεραντα που την εβαλε για χαρη μου και να του πω πως εχει τρομερη συλλογη και οτι εχει να προσφερει πολλα στο φορουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-01-14 22:39 #26
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Eνα μινι αφιέρωμα στον Γιώργο Καπετανάκη,με καποια στιγμιότυπα από εμφανίσεις του...


    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-01-14 01:03 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Ο Γιώργος Καπετανακης έχει προσφέρει σαν αθλητής και σαν παράγοντας στο χώρο και μόνο θετικά μπορει να αξιολογηθεί Το σώμα του ήταν κοινά αποδεκτό επειδη δεν ήταν ποτε υπερβολικός αλλα εκπροσωπούσε την καλαισθησια και αισθητική , γιατι πολλές φορές ειδικα τα τελευταία χρονια το ββ εντυπωσιάζει με την υπερβολή στη μάζα .Ο Γιώργος έδειξε όπως και πολλοί κορυφαίοι επαγγελματίες ότι στο ββ με την ποιότητα και αισθητική μπορείς να διακριθεις χωρίς να αγγιξεις την υπερβολή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-01-14 01:51 #28
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Πολύ ωραία συνέντευξη και βίντεο.

    Γιώργος Καπετανάκης, κλασσικός ποζέρ, αθλητής με στυλ και συναίσθημα. Παράλληλα δυνατή πένα που έχει τιμήσει αρκετούς από εμάς με τις περιγραφές στα άρθρα του, ειδικά στο περιοδικό Bodybuilding & Fitness των εκδόσεων Αθλητής που αποτέλεσε συνεργάτη για αρκετά χρόνια.
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-01-14 02:36 #29
    Προεπιλογή
    Τρελαινομαι για τετοια video!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-01-14 02:39 #30
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μπραβο κωστα καταπληκτικο ποτ πουρι απο διακρισεις του γιωργου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία